سیاست فوری

مهمترین اخبار سیاسی ایران و جهان از 60 منبع معتبر داخلی و خارجی

قالیباف هم کلاه کارگری به سر کرد؟
ساعت ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳۱  کلمات کلیدی:

شماره 154 ماهنامه همشهری ماه درحالی هفته آینده روی دکه روزنامه فروشی ها می رود که عکس منتشر شده از طرح جلد این شماره، محمدباقر قالیباف را با کلاه زردرنگ کارگری نشان می دهد.

به گزارش خبر فوری، پیش از این مصطفی میرسلیم دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری هم با کلاه کارگری در ستاد انتخابات کشور حاضر شده و ثبت نام کرده بود.

به نظر می رسد استفاده از نمادهای کارگری یکی از جذاب ترین نمادها در انتخابات امسال باشد.

البته ساعتی پس از انتشار طرح روز جلد این شماره همشهری ماه، ....

شرح خبر + عکس


 
جلسات سرنوشت ساز برای احراز صلاحیت ها
ساعت ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳۱  کلمات کلیدی:

مهلت شورای نگهبان برای احراز صلاحیت 1636 نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم درحالی امروز به پایان می رسد که حرف و حدیث ها درباره آنها که احراز صلاحیت شده و آنها که نشده اند، بسیار است.

به گزارش خبر فوری، درحالی که عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان همه این گمانه زنی ها را رد کرده ولی برخی موضع گیری ها حکایت از آن دارد که ممکن است بعضی از چهره های شاخص در انتخابات ردصلاحیت شوند.

شاید به همین خاطر است که دادستان تهران به نامزدهای ردصلاحیت شده هشدار داده که در چارچوب قانون رفتار کنند.

پیش از این شایعاتی درباره ...

ادامه خبر


 
جدول 8 نکته کلیدی در بیانات امروز رهبر معظم انقلاب
ساعت ٩:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳۱  کلمات کلیدی:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان و جمعی از یگان‌های نیروهای چهارگانه‌ ارتش به مناسبت روز ارتش و نیروی زمینی سخنان مهمی ایراد کردند.

به گزارش خبر فوری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، بخشی از مهمترین بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به این شرح است: ....

 

ادامه خبر


 
حرف و حدیث ها درباره مناظره های انتخاباتی / چه کسی از زیر بار مناظره ها شانه خال
ساعت ٩:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳۱  کلمات کلیدی:

مناظره های انتخاباتی در دوره های اخیر نقش مهمی در حضور آگاهانه مردم در انتخابات داشته است.

به گزارش خبر فوری، یکی از مشهورترین این مناظره ها در سال 1388 رخ داد، آنگاه که محمود احمدی نژاد در برابر میرحسین موسوی، از مرحوم هاشمی رفسنجانی نام برد و فضای انتخابات را تحت تاثیر خود قرار داد.

در سال 92 نیز مناظره کاندیداها جنجالی شد و گفته می شود اظهارات حسن روحانی در پاسخ به محمدباقر قالیباف درباره «حمله گازانبری» تاثیر محسوسی بر نتیجه انتخابات گذاشت.

امسال نیز چشم امید منتقدان رئیس جمهور به مناظره های انتخاباتی رسانه ملی است.

با این وجود چندی است که حرف و حدیث هایی درباره اینکه ممکن است حسن روحانی ...

 

شرح خبر


 
گوش شنوایی برای شنیدن عملکرد شورای چهارم وجود ندارد.
ساعت ۸:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳۱  کلمات کلیدی:

به گزارش سایت رصد اخبار مشهد، برزو دبیریان، عضو شورا اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه شورای چهارم در ریل‌گذاری مباحث قانونی و زیرساخت‌های شهری موفق عمل کرده است اظهار داشت: متاسفانه گوش شنوایی برای شنیدن عملکرد شورای چهارم وجود ندارد.

وی همچنین در خصوص عملکرد شورای چهارم به خبرنگار ما  گفت: هیچ شورایی بی عیب و نقص نبوده و شورای چهارم نیز نقص‌هایی داشته که قابل توجه است اما در مجموع عملکردش مناسب بوده است.

دبیریان در ادامه با انتقاد از کاهش اعضای شورای شهر در دوره پنجم، آن را برخورد  ....

ادامه خبر


 
زندگینامه نامزدها / چهره پر سر و صدای اصلاحات روی نیمکت ذخیره ها
ساعت ٦:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳۱  کلمات کلیدی:

مصطفی کواکبیان که از چهره های پر سر و صدای اصلاح طلب است یکی دیگری از کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است.

به گزارش خبر فوری، کواکبیان سابقه نام نویسی در دو دوره انتخابات دیگر یعنی سال های 84 و 92 را نیز دارد که هیچ یک از این ثبت نام ها به حضور او در جمع کاندیداهای اصلی منجر نشد و نتوانست از فیلتر شورای نگهبان عبور کند.

او یکی از چهره های شاخص اصلاح طلب است که توانسته در سال های اخیر که سال های پرفراز و نشیبی برای جریان اصلاحات بوده خود را در چارچوب نظام حفظ کند و به همین دلیل در مجموعه اصلاح طلبانی که از سوی حاکمیت پذیرفته شده اند حضوری فعال دارد. کواکبیان در همین فعالیت هایش تلاش زیادی کرده تا در شرایطی که برخی لیدرهای اصلی جریان اصلاحات دچار حواشی شده اند خود را به عنوان یکی از لیدرهای جایگزین معرفی کند اما به نظر می رسد که ....

ادامه خبر


 
زندگینامه نامزدها / از ثبت نام جنجالی احمدی نژاد تا شایعه ردصلاحیت
ساعت ٦:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳۱  کلمات کلیدی:

هر زمان که گمان می کنیم او دیگر برای غافلگیری چیزی در چنته  ندارد به یکباره دستش را در آستین می کند و ما را غافلگیر. گاهی نامه به پاپ می نویسد گاهی به اوباما و بوش. گاهی هلوکاست را انگار می کند و گاهی هم قهر می کند آن هم از نوع 11 روزه . این آخرین غافلگیری اما از جمع تمام غافلگیری هایش کم نظیر تر بود او که از حضور در انتخابات از سوی رهبری نهی شده بود  و خودش تاکید کرده بود که قصد حضور در عرصه انتخابات و حمایت از فردی را ندارد؛ در کمال ناباوری برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

به گزارش خبر فوری، محمود احمدی نژاد رییس جمهور جنجالی دولتهای نهم و دهم دست در دست حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی با شعار زنده باد بهار زنده باد ایران وارد ستاد انتخابات کشور شد؛ همه گمان می کردند او برای حمایت از حمید بقایی آمده است اما او خود نیز به همراه حمید بقایی ثبت نام کرد. وی در پاسخ به این رفتارش گفت: ....

 

شرح خبر


 
عارف دوباره از اصلاح طلبان رکب خورد؟/ مزیت های عارف بر جهانگیری برای کاندیدای پو
ساعت ٤:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳۱  کلمات کلیدی:

حضور عارف در کنار روحانی وجهه بیشتری نسبت به جهانگیری به وی می داد، در حالیکه جهانگیری می تواند به عنوان مسبب اوضاع اقتصادی و معیشتی موجود، آرای روحانی را کاهش نیز بدهد.

خبرگزاری دانشجو/

 

محمدرضا عارف در حال تبدیل شدن به سیاست مداری در تاریخ انقلاب است که به عنوان دور برگردان از وی استفاده می شود و همواره از سوی همراهان و هم طیفی هایش دور زده می شود و کسی رویش حساب جدی باز نمی کند.

در آستانه انتخابات حساس ریاست جمهوری قرار داریم، چینش نیروهای سیاسی تقریبا مشخص شده و پس از ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری،‌این نیروها در انتظار تایید صلاحیت توسط شورای نگهبان به سر می برند. ولی در این میان برخی از شخصیت های سیاسی هستند که نقش آنها بیش از پیش در حال کم رنگ تر شدن است و در صورتیکه رویه جدیدی انتخاب نکنند می بایست به فکر بازنشستگی باشند.

یکی از ....

شرح خبر


 
صلاحیت چه کسانی احراز نمی‎شود؟
ساعت ۳:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳۱  کلمات کلیدی:

بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست‎جمهوری از سوی شورای نگهبان آغاز شده و در این بین هستند افرادی که امکان تایید صلاحیت آنها وجود ندارد.

به گزارش خبر فوری، موضوع بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست‎جمهوری همواره از جمله مسائلی است که فضای سیاسی کشور وعموم مردم را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد از این رو شورای نگهبان همواره  درصدد است با اتخاذ یک رویه و شیوه مناسب که گاها البته با نقد ردصلاحیت شدگان روبه رو می‎شود سعی می‎کند از این مقطع مهم عبور کند.

در جریان انتخابات ریاست‎جمهوری همواره شاهد هستیم که برخی چهره‎ها و نامزدهای انتخاباتی به دفعات در جریان انتخابات ثبت‎نام کرده و صلاحیت آنها نیز از سوی شورای نگهبان رد می‎شود ولی بازهم کوتاه نیامده و در جریان انتخابات ثبت‎نام می‎کنند تا حضور خود را اعلام کنند و شورای نگهبان دوباره پرونده آنها را مورد بررسی قرار دهد تا شاید شانس به آنها رو نشان دهد زیرا طبق قانون و به گفته عباسعلی کدخدایی پرونده تمامی نامزدهای انتخابات ریاست‎جمهوری در هر دوره به صورت مجزا بررسی می‎شود حتی اگر آن فرد در اداور قبل از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت نشود.

در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری بازهم شاهد بودیم که بسیاری از افراد اعم از چهره سیاسی و غیرسیاسی در انتخابات ثبت‎نام کردند و اقبال از انتخابات ریاست‎جمهوری رقم 1600 نفر را نیز رد کرد روندی انتقاد دبیر شورای نگهبان، مراجع تقلید و حتی رئیس مجلس را به دنبال داشت ولی چاره‎ای در مقطع فعلی به دلیل وجود معایب در قانون وجود ندارد.

در شرایط فعلی باید پیش‎بینی کرد که برخی از از نامزدهای ثبت‎نام کننده در انتخابات ریاست‎جمهوری باید به روشنی بدانند که تایید صلاحیت آنها در مقطع فعلی و با توجه به دلایل روشنی که وجود دارد امکانپذیر نیست از این رو سعی داریم در این گزارش کوتاه نسبت به حضور برخی از افراد که امکان رد صلاحیتشان از سوی شورای نگهبان وجود دارد نگاهی اجمالی داشته باشیم.

*قاسم شعله سعدی

وی از جمله افرادی است که در چند دوره انتخابات ریاست‎جمهوری ثبت‎نام کرده است ولی به دلایلی همچون داشتن سابقه کیفری و حضور در اغتشاشات سال 1388 تایید صلاحیت وی در این دوره از انتخابات نیز امری بعید به نظر می‏رسد.

شعله‌سعدی از جمله افرادی است که بارها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران مواضع غیرمنصفانه اتخاذ کرده است که هیچ گونه پایه درستی نداشته است.

*مهدی خزعلی .....


ادامه خبر


 
سیاست خارجی از زبان کاندیداهای شاخص / وقتی همه از تعامل می گویند
ساعت ٢:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳۱  کلمات کلیدی:

مسائل سیاست خارجی از مهم‎ترین موضوعاتی است که نامزدهای انتخابات ریاست‏جمهوری پیرامون آن اظهارنظر کرده و آن را در صحبت‎های خود مکررا قید می‌کنند.

به گزارش خبر فوری، در حالی که کمتر از یک ماه تا برگزاری انتخابات ریاست‎جمهوری باقی مانده است در این روزهای حساس و تاثیرگذار تمامی نامزدها به خصوص چهره‎های سرشناسی که در دوازدهمین دوره از انتخابات ریاست‎جمهوری ثبت‎نام کردند مواضع خود را در قبال موضوعات مختلف کشور از جمله مسائل سیاسی، اقتصادی،اجتماعی و سیاست‎خارجی بیان می‏کنند که برای مخاطبان و حامیان آنها جذابیت خاص دارد از این رو پراختن به دیدگاه و نظرات داوطلبان انتخابات ریاست‎جمهوری خالی از لطف نیست.

شاید بتوان به صورت شفاف و واضح گفت که دیدگاه‎های سیاسی به خصوص بعد سیاست‎خارجی نامزدهای انتخابات ریاست‎جمهوری برای مردم از ارزش و اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا عامه مردم براین باورند که تعامل با دنیا و کشورهای جهان در بهبود فضای اقتصادی و رونق بازار تاثیر بسزایی دارد  از این رو پرداختن به این موضوع خالی از لطف نیست.

در این مطلب بنا داریم نگاهی اجمالی را نسبت به ....

 

شرح خبر + جدول


 
زمان اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان شوراها
ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳۱  کلمات کلیدی:

به گزارش سایت رصد اخبار مشهد، براساس زمانبندی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، تا به امروز ۵ مرحله از مراحل ۱۹ گانه انتخابات طی شده است و با پایان مهلت قانونی «بررسی صلاحیت افراد توسط هیات‌های نظارت» در تاریخ ۳۱ فروردین ماه(مرحله ششم)ادامه روند انتخابات شوراها از این قرار است

۱ اردیبهشت؛ اعلام نتایج تایید صلاحیت داوطلبان توسط هیات‌های نظارت به هیات‌های اجرایی

۲ اردیبهشت؛ ابلاغ نتایج صلاحیت‌ها به داوطلبان توسط فرمانداری‌ها

۳ تا ۶ اردیبهشت به مدت ۴ روز؛ شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده به هیات‌های نظارت بالادستی

 ۷ تا ۱۶ اردیبهشت؛ ....

شرح خبر


 
خردسالان داعشی جلاد شدند + تصاویر
ساعت ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳۱  کلمات کلیدی:

داعش در مراسم اعدام دو مرد سوری از دستیاری خردسال داعشی بهره بردند.

باشگاه خبرنگاران/

 

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، در تازه‌ترین ویدئوی منتشره از سوی عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش، یک کودک خردسال 6 ساله، دستیار قصابان داعش برای اعدام دو مرد سوری می‌شود.

برای مشاهده تصاویر کلیک نمایید

 
اتمام حجت با تشکل‌های سیاسی بی‌مجوز خراسان رضوی
ساعت ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳۱  کلمات کلیدی:

به گزارش سایت رصد اخبار مشهد، دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: فعالیت انتخاباتی و سیاسی احزاب، تشکل‌ها و جبهه‌های سیاسی فاقد مجوز و پروانه بهره برداری غیرقانونی است و با آنها برخورد می‌شود.

سید مسعود محولاتی  با اشاره به اینکه همه احزاب، تشکل‌های سیاسی و جبهه‌هایی که مجوز و پروانه فعالیت از کمیسیون ماده 10 احزاب دریافت کرده‌اند می‌توانند وارد فعالیت‌های تبلیغاتی و انتخاباتی شوند، اظهار کرد: این امر برای سایر احزاب و جبهه‌ها ممنوع است.

وی بیان کرد: در خراسان رضوی با وجود تشکیل پرونده اولیه برای 107 تشکل و حزب سیاسی به منظور دریافت مجوز، تاکنون فقط 53 حزب توانسته‌اند مجوز فعالیت از کمیسیون ماده 10 احزاب دریافت کنند.

دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی ادامه داد: ....

شرح خبر


 
شعر و موزیک کودکانه برای تبلیغ قالیباف
ساعت ٩:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳۱  کلمات کلیدی:

روزنامه شرق/

 

شرق نوشت:روز گذشته یک فایل صوتی تبلیغاتی از قالیباف در کانال‌ها و شبکه‌های تلگرامی و مجازی دست به دست شد.

یک موزیک با شعر و صدای کودکانه در حمایت از شهردار پایتخت و ترغیب به رأی دادن به او.

٣٠ فروردین‌ هم روزنامه همشهری متعلق به شهرداری، با دو چاپ منتشر شد؛ ....

ادامه خبر


 
حمله به شورای نگهبان توسط باند احمدی نژاد و بقایی
ساعت ٩:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳۱  کلمات کلیدی:

روزنامه جمهوری اسلامی/

 

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:حملات به شورای نگهبان توسط نزدیکان دو نامزد ریاست جمهوری جریان انحرافی از شامگاه سه شنبه به بعد به شکل محسوسی افزایش پیدا کرده است.

عناصری از این حلقه که در زمان دولت‌های نهم و دهم مناصب مختلفی را در اختیار داشتند و به سودای تکرار این سمت‌ها به طرفداری از رئیس سابق خود می‌پردازند از دو روز قبل که اخباری غیررسمی مبنی بر ...

ادامه خبر


 
سارق موسسه قرض الحسنه ثامن در مشهد دستگیر شد
ساعت ۱:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۳٠  کلمات کلیدی:

به گزارش سایت رصد اخبار مشهدسردار امیری مقدم فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری سارق موسسه قرض الحسنه ثامن در مشهد خبر داد،

وی اظهار داشت: به دنبال گزارش موضوع به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ ، مشخصات این سارق مسلح در اختیار تمامی تیم های گشتی پلیس قرار گرفت و عملیات شناسایی و دستگیری متهم آغاز شد .

کارآگاهان پلیس آگاهی استان با بررسی دقیق صحنه جرم و آثار به جا مانده از سارق تحقیقات گسترده ای را شروع و کمتر از سه روز محل اختفای سارق را در محدوده منطقه رسالت شناسایی کردند
وی خاطرنشان کرد: این سارق ....

ادامه خبر


 
به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس گرجستان توهین شد
ساعت ۸:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٩  کلمات کلیدی:

داداشی با ابراز ناراحتی از توهین به ایرانیان در صحن علنی مجلس گفت : تا کی در برابر اهانت به شهروندانمان برخورد انفعالی خواهیم داشت؟

فارس/

 

نماینده آستارا در مجلس با انتقاد از واکنش‌های انفعالی در برابر برخوردهای اهانت‌آمیز با شهروندان ایرانی در برخی از کشورها گفت: تعدادی از زنان ایرانی را در فرودگاه تفلیس به بهانه بازرسی در ملأ عام لخت کرده‌اند.

ولی داداشی نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی طی اخطاری در صحن علنی امروز (سه‌شنبه 29 فروردین) گفت: زنان ایرانی را به بهانه بازرسی در فرودگاه تفلیس در ملأ عام .....

ادامه خبر


 
توصیه های اخلاقی رییسی به روحانی / عدالت تبلیغاتی را رعایت کنید
ساعت ٧:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٩  کلمات کلیدی:

درحالی که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری بحث بر سر تبلیغات نامزدها در رسانه ملی حاشیه ساز شده، سید ابراهیم رییسی نامزد این انتخابات در دو نامه جداگانه به حسن روحانی و علی عسگری از آنها خواست عدالت تبلیغاتی در صداوسیما را رعایت کنند.
متن این ....

شرح خبر


 
نامه گلایه آمیز رییسی به صداوسیما / چرا روحانی مدام روی آنتن است؟
ساعت ٢:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٩  کلمات کلیدی:

نامه حجت‌الاسلام رئیسی به صداوسیما درباره رییس‌ دولت یازدهم منتشر شد.

 

حجت الاسلام رئیسى در نامه اى به رئیس سازمان صدا و سیما از روند تبلیغات انتخاباتی انتقاد کرد و تاکید کرد:فرآیند داورى آگاهانه مردم شریف را مخدوش نسازید.


بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر علی‌عسکری،
رئیس محترم سازمان صدا و سیما

با سلام و تحیت؛
انتظار این است به منظور برگزاری انتخاباتی «سالم، پرشور و رقابتی»، رسانه ملی خود را به رعایت عدالت تبلیغاتی ملزم بداند.
متأسفانه برخلاف روال معمول، اکنون برنامه‌های جاری رئیس‌جمهور محترم که یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری می‌باشند، به طور پی در پی و پرحجم در صدا و سیما پوشش زنده و خبری پیدا می‌کند.
از آنجا که بسیاری از برنامه‌های مزبور، جزو شئون انحصاری رئیس دولت نبوده و انجام آن‌ها متوقف به حضور ایشان نیست، از صداوسیما انتظار می‌رود ....

شرح نامه


 
زندگینامه نامزدها / اسحاق جهانگیری؛ کاندیدای دقیقه 90
ساعت ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٩  کلمات کلیدی:

شرایط دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آنقدر پیچیده شده که حتی مرد کم حاشیه سیاست، اسحاق جهانگیری را نیز به میدان کشیده است؛ البته آنقدر دیر آمد که اگر دقایقی بیشتر تعلل می کرد پشت درهای ستاد انتخابات می ماند.

جهانگیری که از مدت ها قبل همواره به عنوان یکی از کاندیداهای پوششی اصلاح طلبان برای همراهی حسن روحانی در انتخابات 29 اردیبهشت مطرح بود نهایتا چند دقیقه مانده به ساعت 18 روز شنبه، 26 فروردین تصمیم نهایی خود را گرفت و در واپسین لحظات پنجمین ( آخرین) روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، نام خود را به عنوان یکی از گزینه های اصلی این رقابت ثبت کرد.

ماجرای کاندیدای پوششی هم از این قرار است که با توجه به حضور چندین کاندیدای اصولگرا که حسن روحانی را رقیب اصلی خود در انتخابات می دانند اصلاح طلبان به این نتیجه رسیدند که خوب است کاندیدای دیگری در کنار روحانی داشته باشند تا یاریگر روحانی در مقابل انتقادات مطرح شده از سوی رقبا باشد. البته معرفی کاندیدای پوششی، دلیل دیگری هم داشت و آن اینکه شاید تا روز رای گیری ....

شرح خبر


 
نام بانک بابک زنجانی در تاجیکستان تغییر کرد
ساعت ۱٢:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٩  کلمات کلیدی:

با مجوز ریاست بانک ملی تاجیکستان، نام بانک بابک زنجانی تغییر کرد.

تسنیم/

 

مجموعه سهامی خصوصی بانک سرمایه‌گذاری "کانت" در تاجیکستان که به میلیاردر ایرانی بابک زنجانی منسوب و در ایران به اعدام محکوم شده است، نام خود را تغییر داد و اکنون این بانک «بانک آسیا» نام گرفت. بنابر اطلاعات دفتر مطبوعات بانک ملی تاجیکستان با مجوز ریاست بانک ملی تاجیکستان، به جمعیت سهامی پوشیدة "بانک آسیا" برای انجام دادن عملیات بانکی با پول ملی و اسعار خارجی مجوز داده شد.

در بانک ملی تاجیکستان شرح دادند که در قرار ذکرشده ....

شرح  خبر


 
تلگرام " در قتل های ناموسی نقش بسزایی را ایفا می کند
ساعت ۸:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٩  کلمات کلیدی:

یکی از پر سر و صداترین پرونده های جنایی در سالهای اخیر پرونده " ستایش قریشی " بوده است که هنوز در جریان است و تلگرام در رخداد این ماجرا نقش بسزایی داشته است.

باشگاه خبرنگاران/

 

 یکی از پرونده‌های جنایی که در سالهای اخیر به‌شدت سروصدا کرد و به تیتر یک رسانه‌ها تبدیل شد، پرونده ستایش قریشی بود، پرونده‌ای که هنوز نیز در جریان است و هر چند وقت یک بار مجدداً به صدر اخبار  پربازدید رسانه‌ها تبدیل می‌شود.
 
قاضی دادگاه بدوی صادرکننده رأی پرونده قاتل ستایش قریشی «قاضی ابراهیم اسلامی» متولد سال 1356 است؛ وی تحصیلات خود تا مقطع دکتری را در دانشگاه شهید بهشتی سپری کرده است.
 
دکتر اسلامی یکی از جوان‌ترین و باسابقه‌ترین قضات دادگاه کیفری یک استان تهران و تجدیدنظر به حساب می‌آید که پرونده‌های متعدد جنایی را رسیدگی کرده و هم‌اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز است.
 
اسلامی علاوه بر تدریس در دانشگاه‌های مختلف مانند شهید بهشتی، علامه‌ طباطبایی، پلیس، عدالت و ... در پژوهشگاه قوه‌ قضاییه و چندین مرکز مشغول کار پژوهشی نیز هست.
 
مدتی قبل میزبان قاضی اسلامی بودیم و پای صحبتهای او درباره مباحثی مانند نقش و تأثیرات فضای مجازی در پرونده‌های جنایی، راهکارهای کاهش جرم و بزه و بازخوانی قسمتهایی از پرونده رسیدگی به قتل ستایش قریشی نشستیم.
 
در ادامه مشروح بخش نخست این گفت‌وگو تقدیم مخاطبان ارجمند شده است:
 
 همزمان با بروز و ظهور فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شاهدیم که این فضا، بسترساز وقوع پرونده‌های جنایی، قتلهای ناموسی،‌ همسرکُشی و ... بوده است و در مواردی نیز قربانیان این شبکه‌های نوظهور تحت تأثیر آن اقدام به خودکشی کرده‌اند، با این حال هیچ‌گونه مدیریت و نظارت جدی بر این فضا تاکنون وجود نداشته است،‌ تأثیر این شبکه‌ها بر اذهان جامعه به حدی بوده که حتی در حادثه پلاسکو شایعات متعددی در این رابطه منتشر شد و بسیاری از شهروندان تحت تأثیر این شایعات قرار گرفتند، در حادثه پلاسکو نیز مدیریتی برای پاسخ دادن به این شایعات وجود نداشت؛ با توجه به اینکه جنابعالی روزانه با پرونده‌های متعدد جنایی سروکار دارید، چه رابطه علت و معلولی بین فضای مجازی و وقوع قتل و جنایتهای مختلف وجود دارد؟
 
فضای مجازی خصوصیت خاصی دارد که پای همه افراد به آن کشیده شده است؛ بزرگترین خصوصیت فضای مجازی پوشیده بودن این فضا و مخفی بودن کنشگران آن است، کنشگران فعال در این فضا ناشناخته هستند لذا این ناشناخته بودن کنشگران در فضای مجازی مجال بیشتری را برای بزهکاری فراهم می‌کند، در فضای حقیقی همه همدیگر را می‌بینند و مجرمان دیده می‌شوند اما فضای مجازی فضای بسیار گسترده‌ای دارد، در فضای مجازی به گستره کره زمین فضا مطرح است، در این فضا به پهنای اینترنت می‌توانیم شاهد اتفاقات باشیم، فضای مجازی مرز ندارد، زمانیکه با فردی در فضای مجازی در حال صحبت هستیم، نمی‌توانیم بگوییم الزاماً با یک ایرانی صحبت می‌کنیم، ممکن است مخاطب ما در دورترین نقطه دنیا باشد.
 

خصوصیت فرامرزی بودن فضای مجازی باعث می‌شود تبادل آزاد اطلاعات ساده باشد؛ فرد به راحتی در کشورهای دنیا مخاطب پیدا می‌کند، بزرگترین مشکلی که در فضای مجازی وجود دارد به خاطر همان خصوصیت فضای مجازی است، چرا؟

ادامه مطلب


 
دختر جوانی که تنها آرزویش داشتن شناسنامه است
ساعت ۸:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٩  کلمات کلیدی:

ماجرای دختری ایرانی که خانواده اش در گرفتن شناسنامه کوتاهی کردند و این ماجرا دست به گریبان فرزندان شده است.

 باشگاه خبرنگاران/

 

 آنچه قرار است امروز اینجا بخوانید، قصه یک دختر شهری در سال ۱۳۹۶ خورشیدی است. من اصلا قرار نیست برایتان از یک روستای پرت و دورافتاده بنویسم که هنوز رنگ برق و گاز و اینترنت را ندیده است. این داستان زندگی عجیب یک دختر ۱۸ ساله است که خانواده‌اش برای دریافت شناسنامه، کارت ملی و... کوتاهی کرده‌اند.
 
قصه نازنین را از یکی از دوستانم شنیدم که هر چند وقت یک‌بار پنهان از چشم پدر نازنین به خانه آن‌ها می‌رفت و به او درس می‌داد. از دوستم پرسیدم مگر در این دوره و زمانه هنوز هم کسی هست که در خانه درس بخواند؟ جواب دوستم فقط یک جمله بود: «آخه نازنین شناسنامه نداره!»
 
از دوستم درخواست کردم یک قرار ملاقات با نازنین برای من ترتیب دهد شاید بتوانیم بخشی از مشکلات او را حل کنیم. نازنین درخواست من را پذیرفت. به شرط اینکه قرارمان پنهانی و دور از چشم پدرش باشد؛ شما هم چهره‌اش را در عکس نبینید و حتی ندانید نام واقعی‌اش چیست؟
 
قرار با نازنین یکی ازسخت‌ترین قرارهای مصاحبه‌ام بود. حتی سخت‌تر از قرار مصاحبه با آدم‌های مشهور. او هیچ شماره تلفنی نداشت که یک‌ محل مشخص با هم قرار بگذاریم و گپ بزنیم. تنها کاری که از دستم برمی‌آمد این بود در محلی که نازنین در آن کلاس خیاطی می‌رود، منتظر بمانم تا موفق شوم او را ببینم. کلاس خیاطی تنها جایی است که او اجازه دارد به بهانه‌اش از خانه بیرون بزند. البته اصلا بعید نبود تیرم به سنگ بخورد؛ چون خیلی‌وقت‌ها پدرش اجازه نمی‌دهد برای همین کلاس خیلی معمولی هم از خانه بیرون بیاید.
 
ساعت سه و نیم بعد از ظهر بود که رسیدم به یکی از سراهای محله‌ای در شرق تهران. منتظر روی صندلی مقابل در ورودی نشستم تا کلاس خیاطی تمام شود. من نمی‌دانستم، کسی که قرار است با او گفتگو کنم، چه شکلی است؛ اما دوستم که این قرار را برایم ترتیب داده بود، گفت به سرای محله که رسیدی منتظر یک دختر محجوب باش!
 

برای خودم هم عجیب بود که چرا با این مشخصه مختصر و مفیدی که داشتم، در کمتر از چند ثانیه نازنین را شناختم. آرام از پله‌ها پایین آمد. روسری شیری رنگش را مدل عربی سر کرده بود و چادر داشت با یک صورت آرام و در عین حال بکر . برایش دست تکان دادم و سلام و علیک کردیم. بی‌درنگ پرسیدم: «چقدر وقت داری با هم حرف بزنیم؟» که جواب داد:..

ادامه مطلب


 
جوانی زن استاد دانشگاه را به خاطر عروسی دزدید و به جاجرود برد/ کورس شبانه در فرح
ساعت ۸:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٩  کلمات کلیدی:

رکنا/

 

بینی، گونه و لب‌هایش عمل شده و دندان‌هایش نیزمیلیون‌ها تومان خرج برداشته بود تا آن‌طور مرتب و یکدست شوند. او پسری از اهالی یکی از جنوبی‌ترین مناطق پایتخت بود که دست‌هایش با دستبند به دست پسردیگری دوخته شده و هر دو مقابل بازپرس علی وسیله ایرد موسی از شعبه پنجم دادسرای ویژه سرقت نشسته بودند.

پپش پسرجوان که کامیار نام داشت، به اتهام آدم ربایی، سرقت به عنف، سرقت خودرو و اخلال در نظم عمومی بازداشت شده اما هنوز اتهامات دوست‌اش مشخص نشده بود.کامیار- 30 ساله-، عصر 21 فروردین امسال، مقابل مطب یک پزشک درشرق تهران کمین کرده بود تا اینکه زن جوانی بیرون آمد و به طرف خودروی گرانقیمت‌اش رفت.همان موقع پسرجوان به طرف زن نگونبخت حمله ور شد ودرحرکتی رعد آسا چاقویی زیر گردنش قرارداد. بعد هم با تهدید اورا به بیابان‌های اطراف جاجرود کشاند. او پس از سرقت طلاها و خودرو، زن جوان را در نزدیکی تهرانپارس رها کرد وگریخت.صاحب خودرو پس ازاینکه خود را به کلانتری رساند، ضمن تسلیم شکایت به تشریح ماجرا برای مأموران پرداخت.سپس پرونده دراختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرارگرفت و شماره پلاک خودروی سرقتی به تمامی واحدهای گشت اعلام شد. شنبه 26 فروردین بود که مأموران گشت پلیس آگاهی به سرنشینان خودروی «هیوندا» توسان مشکوک شده و پس از بررسی پلاک خودرو متوجه سرقتی بودن‌اش شدند.به همین خاطر دستور ایست دادند اما سرنشینان خودرو بدون توجه به فرمان پلیس با سرعت گریختند. حتی تیرهای هوایی مأموران نیز مانع فرارشان نشد. تا اینکه درجریان عملیات تعقیب وگریز، متهمان خودرو را رها کرده و به خانه‌ای پناه بردند که مأموران آنها را بازداشت کردند.شرح بازجویی از کامیار را در دادسرای ویژه مبارزه با سرقت می‌خوانید:

خودرو را چطور سرقت کردی؟...

ادامه مطلب


 
وقتی پیام ها و عکس های داخل تلفن مادرم را دیدم از پدرم خواستم تا او را طلاق دهد
ساعت ۸:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٩  کلمات کلیدی:

مرد عصبانی که از علاقه شدید همسرش به شبکه‌های مجازی به خشم آمده بود و در غیاب فرزندانش، او را با ضربه‌های چاقو به قتل رسانده بود، در حالی پای میز محاکمه می‌رود که پسرانش از قصاص پدرشان گذشت کرده‌اند.

رکنا/

 

 

اوایل دی 94 پسر جوانی با مأموران کلانتری رسالت تماس گرفت و وحشتزده از قتل مادرش خبر داد: «من و برادرم امروز در خانه نبودیم اما وقتی برگشتیم، با جنازه خونین مادرمان در تختخواب روبه‌رو شدیم.»

مأموران پلیس  پس از این تماس، با حضور در محل جنایت، دریافتند هیچ گونه آثار شکستگی روی قفل درها نیست و از خانه مقتول نیز سرقتی صورت نگرفته است. پزشکی قانونی حاضر در صحنه جنایت  نیز اعلام کرد مقتول هنگام قتل هیچ مقاومتی از خود نشان نداده است. بدین ترتیب فرضیه کشته شدن او از سوی یک آشنا قوت گرفت. از آنجا که این زن با 177 ضربه کارد از پا درآمده بود، تیم جنایی مطمئن شدند قاتل  کینه عمیقی از قربانی داشته است. در حالی که تحقیقات ویژه جنایی ادامه داشت، کارآگاهان به همسر مقتول مظنون شده و او را تحت بازجویی قرار دادند اما او با اظهار بی‌اطلاعی از قتل همسرش، ادعا کرد زمانی که برای خرید از خانه خارج شده بود، همسرش به قتل رسیده است. کارآگاهان که به دنبال سرنخی برای افشای جنایت بودند، وقتی پی بردند تلفن همراه مقتول از دو روز قبل از قتل در اختیار شوهرش بوده، بار دیگر تنها مظنون پرونده را تحت بازجویی قرار دادند. این بار «جهان» [50 ساله] لب به اعتراف گشود و گفت: «همسرم در طول 25 سال زندگی مشترک‌مان اهل زندگی و آرام و مطیع بود، اما از وقتی به تلگرام  و شبکه‌های اجتماعی وابسته شد، متوجه تغییر رفتارش شدم. او دائم سرگرم بازی و کار با گوشی تلفنش بود و دیگر توجهی به من و فرزندان‌مان نداشت. بارها بر سر این موضوع جر و بحث کردیم اما فایده‌ای نداشت، به طوری که یک روز به او مشکوک شدم و از پسرم خواستم تلفن همراه مادرش را بررسی کند. او نیز همان روز گفت «بابا، بهتر است هر چه زودتر مادرمان را طلاق بدهی.» با شنیدن این حرف، مطمئن شدم او با پیامک و تلگرام با کسی ارتباط پنهانی دارد. بنابراین با عصبانیت تلفن همراهش را گرفتم تا زندگی‌ام را نجات دهم. دو روز بعد وقتی با هم در خانه تنها بودیم، از او خواستم به رابطه پنهانی‌اش اعتراف کند اما همسرم عصبانی شد و منکر چنین اتهامی شد. او که ادعا می‌کرد مورد بی‌احترامی و تهمت قرار گرفته، مرا تهدید به طلاق کرد. از آنجا که در سال‌های طولانی زندگی مشترک‌مان هیچ گاه روبه‌رویم قرار نگرفته بود، مطمئن شدم آموزه‌های تلگرام باعث بی‌پروایی‌اش شده و زندگی‌ام در حال نابودی است. به همین خاطر چاقویی برداشتم و او را به قتل رساندم. بعد هم با صحنه‌سازی، از خانه خارج شدم.

از سوی دیگر،...

ادامه مطلب


 
تشییع پیکر شهید سلماسی در ارومیه + عکس
ساعت ۸:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٩  کلمات کلیدی:

مراسم تشییع پیکر شهید مهدی سلماسی ( فرمانده مبارزه با کالای قاچاق پیرانشهر ) روز گذشته با حضور اقشار مختلف مردم و مقامات نظامی در ارومیه برگزار شد.

 

ادامه مطلب + تصاویر درسایت خبر فوری


 
دیوان محاسبات اعلام کرد : تخلف ۱۸ هزار میلیارد تومان در وزارت نفت توسط زنگنه و ش
ساعت ۸:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٩  کلمات کلیدی:

وجوه دریافت شده از صادرات فرآورده های نفتی به حساب شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی واریز نشده و مشخص نیست سرنوشت این مبلغ هنگفت چه شده است.

رجا نیوز/

 

بر اساس گزارش دیوان محاسبات، شرکت ملی نفت ایران، وجوه مربوط به صادرات فرآورده‌های نفتی را به حساب شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی واریز نکرده است و .....

ادامه خبر


 
دیوان محاسبات اعلام کرد : تخلف ۱۸ هزار میلیارد تومان در وزارت نفت توسط زنگنه و ش
ساعت ۸:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٩  کلمات کلیدی:

وجوه دریافت شده از صادرات فرآورده های نفتی به حساب شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی واریز نشده و مشخص نیست سرنوشت این مبلغ هنگفت چه شده است.

رجا نیوز/

 

بر اساس گزارش دیوان محاسبات، شرکت ملی نفت ایران، وجوه مربوط به صادرات فرآورده‌های نفتی را به حساب شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی واریز نکرده است و .....

ادامه خبر


 
بازداشت ۸ مدیر کانال‌ تلگرامی/ بیگناهی بقایی هنوز ثابت نشده است/ شکایتی از سوی د
ساعت ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۸  کلمات کلیدی:

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص صحبت‌های اخیر رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه امیدواریم قوه قضائیه دنبال مچ‌گیری نباشد، گفت: مچ کسانی که به بیت‌المال دست درازی می‌کنند نه تنها باید گرفت بلکه اگر شرایطش باشد باید قطع کرد، انتظار از برخی مسئولان نیست که اینگونه صحبت کنند.

ایسنا/

 

یکصد و دهمین نشست خبری غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه با اصحاب رسانه بعد از ظهر امروز برگزار شد.

تلاش و برنامه‌ریزی قوه قضاییه برای تحقق شعار سال/ برگزاری جلسات با بانک‌ها

اژه‌ای اظهارداشت: همه دستگاه‌ها و قوا و آحاد امت عزیز موظفیم سال 96 تلاش کنیم که انشاالله اقتصاد مقاومتی تحقق بیشتری پیدا کند.

سخنگوی قوه قضاییه به شعار سال که تولید ملی و اشتغال است اشاره و تصریح کرد: شعار سال باید بیش از پیش محقق شود و طبعاً قوه قضاییه نیز در این صحنه هم وظایفی دارد و هم لازم است با دولت و مجلس به خصوص دولت برای مسائلی که مطرح است همکاری بیشتری داشته باشد.

اژه‌ای به تلاش قوه قضاییه در سال گذشته و امسال پرداخت و گفت: قوه قضاییه در جهت تحقق این مسئله تلاش بسیاری کرده از جمله عواملی که در تولید و سرمایه‌گذاری تاثیرگذار هستند بانک‌ها هستند که اگر صحیح عمل کرده و تسهیلات را درست بدهند می‌توانند در سرمایه‌گذاری و تولید موثر باشند.

وی افزود: معاونت پیشگیری قوه قضاییه در سال گذشته و امسال با بانک‌ها همکاری بیشتری داشته و طبق آسیب‌شناسی که انجام داده جلساتی را برگزار کرده است.

اژه‌ای گفت: ....

ادامه خبر


 
انتقاد تند روحانی از تخریب کنندگان مرحوم هاشمی/ ما انقلاب نکرده بودیم که یکدیگر
ساعت ۱:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۸  کلمات کلیدی:

رئیس جمهور در آیین بهره برداری از فازهای 20 و 21 پارس جنوبی از تخریب کنندگان آیت الله هاشمی انتقاد کرد.

 

به گزارش خبرفوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از پنج فاز پارس جنوبی گفت: امروز، روز پر افتخار برای ما و روز عزت بیشتر ما ایرانیان است. امروز شاهد بهره‌برداری از فازهایی که به دست مدیران جوانان و طراحان ایرانی طراحی و ساخته شده‌اند، هستیم. امروز، روز افتتاح بزرگترین سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی افتتاح هستیم.

او ادامه داد: این چهارمین نوبتی است که من در دولت یازدهم به منطقه پارس جنوبی آمده‌ام و هر نوبت، با افتخار بیشتری به مهندسان، کارگران و مدیران کشور که موجب فخر و افتخار همه ما هستند، نگاه کردم.

رئیس شورای عالی اقتصاد با بیان اینکه هر بار که به اینجا آمده‌ام شاهد یک قدم بلند در توسعه و پیشرفت کشور بوده‌ایم، اظهار داشت: یادمان باشد بزرگترین هدف ما ایرانیان، ایران پیشرفته و پیشرو است. بزرگترین هدف ما آن است که ایران را به نقطه اوجی برسانیم که همه ایرانیان در تاریخ در انتظار آن بوده‌اند. ما روزهای بزرگی در تاریخ کشور داشته‌ایم.

روحانی افزود: ....

شرح خبر


 
سیل آمده و احمدی‌نژاد پیام می‌دهد اما سال91 که زلزله آمد او کشور را ترک کرد
ساعت ۱:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۸  کلمات کلیدی:

سال 91 در مناطق ورزقان و اهر آذربایجان شرقی زلزله ای به بزرگی 6.2 ریشتر اتفاق افتاد که حاشیه های فراوانی به همراه داشت که سفر احمدی نژاد به عربستان از جمله شگفتی های زمان حادثه بود.

 

خسارات این زلزله به حدی بود که باعث همدردی جامعه هنری و مردم شده بود و کمک های مردمی در آن زمان اگرچه مایه دلگرمی زلزله زدگان شده بود ولی واکنش محمود احمدی نژاد مایه دلسردی و شگفتی در فضای کشور شده بود.
اولین مسئول اجرایی کشور، بی تفاوت از کنار چنین حادثه ای عبور کرد و دقیقا در همان ایام به عربستان برای شرکت در جنبش عدم تعهد حضور یافت و باعث شد سیل انتقادات به سمت مسئولین روانه شود. رئیس جمهور وقت که شخص اول رسیدگی به این حادثه در کشور بود بی توجه به اشک ها و ویرانی ها، از آن گذشت و دیرهنگام وارد عمل شد ولی برای مرگ چاوز اشک ریخت و عزای عمومی اعلام کرد.


این در حالی است که محمود احمدی نژاد که اکنون مسئولیت اجرایی ندارد به سیلاب اخیر در شمالغرب کشور به ویژه آذربایجان شرقی واکنش نشان داده و بیانیه ای ....

شرح خبر + تصاویر


 
روایت تکان دهنده از بسته های چیپس قاتل
ساعت ۳:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۸  کلمات کلیدی:

تعهد داده بودند که اتوبوس‌های حامل اهالی مظلوم کفریا و فوعه بدون هرگونه مشکلی و در امنیت کامل از ایست بازرسی آنها عبور کند، اما در حالی که کودکان بیگناه در اطراف خودرویی برای گرفتن کیک و چیپس جمع شده بودند، تروریست انتحاری خود را منفجر کرد. باشگاه خبرنگاران/

 

 
 
حلب: با وجودی که آنها کودکان خردسال گرسنه‌ بودند و به آزادی چشم دوخته‌ بودند، این مسئله سودی برایشان نداشت و باعث نجاتشان نشد، چرا که سرنوشت آنها این بود که در انفجار خودرویی که تروریست‌ انتحاری در آن قرار داشت، به مقام شهادت برسند، تروریست‌هایی که آنها را برای توزیع بسته‌های چیپس و شیرینی دعوت کرده بودند، این کودکان نه تنها طعم آن را نچشیدند، بلکه به آسمان پرواز کردند، این چیزی است که مادران مصیبت‌دیده در فراق کودکانشان برایمان روایت کردند.

شرح خبر + تصاویر

 
جلسه ای که آیت الله لنکرانی پیش بینی کرد احمدی نژاد در برابر رهبری می ایستد/جنتی
ساعت ٩:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٧  کلمات کلیدی:

خبرآنلاین/

 

روزنامه جمهوری اسلامی متنی را که مهدی فاضل لنکرانی فرزند مرحوم آیت الله العظمی فاضل لنکرانی در باره دیدگاه پدرش در مورد احمدی نژاد نوشته منتشر کرده است.

در این متن آمده است:
"در همان اوایلی که آقای احمدی نژاد در دوره اول ریاست جمهوری مشغول بود دستور ورود بانوان به ورزشگاه‌ها را صادر کرد. مراجع بزرگوار و قبل از همه آن‌ها مرحوم آیت‌الله العظمی فاضل لنکرانی در استفتایی که از ایشان شد فرمودند: با این شرایط موجودی که در ورزشگاه‌ها وجود دارد، ورود بانوان به مصلحت آن‌ها نیست و دولت باید ورزشگاهایی مستقل و مجهز برای بانوان عزیز تهیه کند.
پس از انتشار این استفتاء مراجع دیگر نظیر آیات عظام تبریزی، مکارم، صافی و برخی دیگر نیز همین نظر را دادند. اما این شخص در مقابل مراجع ایستاد و مقابله کرد و همین موضوع سبب شد تا مراجع از پذیرش این شخص و وزرایش خودداری کنند.

من در ذهنم می‌آید که افراد زیادی وساطت کردند و آمدند تا مرحوم آیت‌الله فاضل آقای احمدی نژاد یا وزرایش را بپذیرد، اما اینها نمی‌پذیرفتند و می‌گفتند این شخص در مقابل یک فتوای دینی مخالفت کرده است. فتوایی که مراجع دادند مسئله شخصی نبوده و برای حفظ اسلام، انقلاب و بانوان بوده است و لذا او را نمی‌پذیرفتند. حتی من به خاطر می‌آورم که مرحوم آقای فاکر و جناب آقای آشتیانی به دفتر آمدند و گفتند که احمدی نژاد حاضر هست اگر شده تنها، حتی شبانه – به تعبیر آقای آشتیانی – بیاید و آیت‌الله فاضل را ببیند و برگردد، اما ایشان نپذیرفتند.
تا اینکه آیت‌الله جنتی و آیت‌الله یزدی یک وقتی را گرفتند و آمدند خدمت مرحوم آقا. آیت‌الله جنتی در ابتدای جلسه به صورت مفصل از آقای احمدی نژاد .....

شرح خبر


 
روزنامه کیهان سکوتش را در انتقاد از احمدی نژاد شکست
ساعت ٩:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٧  کلمات کلیدی:

خبرآنلاین/

 

روزنامه کیهان که اخیرا همراه با چندرسانه متعلق به نهادهای مختلف نظام، از پوشش خبرهای احمدی نژاد خودداری می کرد، در قالب تماس مردم با این روزنامه به رئیس دولتهای نهم و دهم حمله کرد.

در انتقادهای این روزنامه آمده است:

چرا آقای احمدی‌نژاد که با نامه‌نگاری خود به رهبری خبر از عدم نامزدی خود در انتخابات داد برعکس اقدام به ثبت‌نام برای کاندیداتوری ریاست جمهوری کرده است. عدم ثبات فکری ایشان ریشه در کجا دارد و چه هدفی را دنبال می‌کند؟

آقای احمدی‌نژاد با این حرکت .....

ادامه خبر


 
پیامبر اقتصاد ایران، مهدی فاضلی کاندید شد
ساعت ۸:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٧  کلمات کلیدی:

دغدغه ایران/

 


محمدباقر قالیباف امروز 26 فروردین 1396 سخنی در بیانیه‌ ثبت نام انتخاباتی‌اش گفت که ثابت می‌کند او پیامبر اقتصاد ایران است زیرا معجزه اقتصادی می‌کند و شایسته لقب پیامبر اقتصاد ایران است. او گفته است «من، محمدباقر قالیباف به شما تعهد می‌دهم با توکل به خداوند مننان و به پشتوانه شما «دولت مردم» را تشکیل دهم و در یک دوره چهار ساله با انقلابی اقتصادی درآمد کشور را دو و نیم برابر افزایش دهم، ۵ میلیون شغل ایجاد کنم، نظام مالیاتی را به نفع ۹۶ درصد مردم تغییر دهم و از همه مهم‌تر برنامه‌ای مدون و دقیق برای حل مشکلات فوری اقشار کم‌درآمد اجرا کنم.» شما فقط خواندن 497 کلمه را تحمل کنید تا بدانید او «پبامبر اقتصاد ایران» است.
✅خواننده محترم، .....

شرح خبر


 
قالیباف به سوالات خبرنگاران جواب نداد / قالیباف: دولت مردم را تشکیل می‌دهم /قانو
ساعت ۸:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٧  کلمات کلیدی:

محمدباقر قالیباف شهردار تهران پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم گفت:تعهد می‌دهم با توکل به خداوند منان و به پشتوانه شما، «دولتِ مردم» را تشکیل دهم.

خبرگزاری صدا و سیما/

 

محمدباقر قالیباف شهردار تهران پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ، با خبرنگاران گفتگو می کند.

اقای قالیباف در بدو رورد به ستاد انتخابات کشور گفت:مسئولین بیشتر از مردم قانون را رعایت کنند.

وی با تاکید بر اینکه ما همه پایبند قانون هستیم و آن را رعایت می کنیم تاکید کرد: قانون، میثاق ملی ما است.


متن کامل سخنان اقای قالیباف بعد از ثبت نام: ....

 

شرح خبر


 
6 برادر در راه ریاست جمهوری! / نفری یک میلیادر برای تبلیغات کنار گذاشتیم
ساعت ۸:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٧  کلمات کلیدی:

باشگاه خبرنگاران/

 

حواشی آخرین روز از ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در حالی همچنان ادامه دارد که ۶ برادر قصد ریاست جمهوری کردند.

حواشی آخرین روز از ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در حالی همچنان ادامه دارد که ۶ برادر قصد ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری کردند.

این در حالی است که ۳ برادر فعلا در محل ستاد انتخابات ثبت نام کرده و به گفته یکی از برداران، سه برادر دیگر تا یک ساعت دیگر برای ثبت نام به وزارت کشور می‌آیند.

یکی از برادران به ما می‌گوید که ....

ادامه خبر


 
تجمع 200 نفر در مقابل وزارت کشور با شعار «تخلف، تخلف»
ساعت ۱۱:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٦  کلمات کلیدی:

خبرآنلاین/

 

در حالی که درهای ستاد انتخابات ریاست جمهوری بسته شده، حدود 200 نفر در مقابل وزارت کشور تجمع کرده اند.

 برخی از تجمع کنندگان هم شعار «تخلف- تخلف» سر می دهند که گویا در واکنش به شعارهایی است که همراهان قالیباف سر می دادند. حامیان قالیباف در حمایت از او شعار می دادند اما گروه مقابل در اعتراض به اینکه این گونه تجمع و شعار دادن برخلاف قانون است و تبلیغات زودهنگام به شمار می رود، شعار می دادند «تخلف- تخلف».

.شب گذشته نیز ....

شرح خبر


 
استقبال از حجت الاسلام رییسی با شعار "صل علی محمد بوی بهشتی آمد" جهت ث
ساعت ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٦  کلمات کلیدی:
 
بهروز وثوق کاندیدای ریاست جمهور شد +فیلم
ساعت ٤:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٦  کلمات کلیدی:

این روزها وزارت کشور محلی برای خودنمایی چهره‌های مختلف شده است.

باشگاه خبرنگاران/

 

ثبت نام کاندیدا‌های دوره دوازدهم ریاست جمهوری از 22 فروردین ماه آغاز شده است و در این میان علاوه بر چهره‌های سیاسی شاهد حضور شخصیت‌هایی بوده‌ایم که نه تنها تفکر سیاسی خاصی ندارند بلکه هیچ برنامه‌ی خاصی را برای کاندیدا شدن خود ندارند.
 

برخی از چهره‌ها نیز با ظاهری عجیب در وزارت کشور حاضر می‌شوند و سوژه خبرنگاران می‌شوند. در ویدئو زیر ....

ادامه خبر + تصاویر


 
دولت داری به سبک شمع حمام/احقاق حق شهدای آتش نشان/ فیگورهای عجیب یک نامزد
ساعت ۳:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٦  کلمات کلیدی:

آخرین روز از ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز 26 فروردین ماه آغاز شد، حواشی این روز را در این گزارش می خوانید.

 

پنجمین روز از ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در حالی همچنان ادامه دارد که حضور برای ثبت نام بیشتر و بیشتر می شود.

این در حالی است که هم اکنون بسیاری از کسانی که برای ثبت نام به ستاد انتخابات امده اند پشت میزهای ثبت نام قرار دارند و بسیاری دیگر در نوبت نشسته اند و برای جلوگیری از هدر رفت وقت روزنامه می خوانند.

 

ادامه خبر + تصاویر


 
متن کامل سخنان آیت الله یزدی در باره احمدی نژاد/ رهبری به او گفته بودند نظام دار
ساعت ٢:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٦  کلمات کلیدی:

روزنامه جمهوری اسلامی متن کامل سخنان 6سال پیش آیت الله محمدیزدی را در باره احمدی ‌نژاد منتشر کرد.

جماران/

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

عرض کنم که این روزها متاسفانه مسائلی در جریان است و می‌گذرد که بالاخره ماها به نوبه خود نگران هستیم. عرض شود که در درجه اول باید بگویم که دستور مستقیم و صریح ولی امر در این شرایط فعلی این است که از ایجاد هر نوع تشنج و درگیری و اختلاف و شعار و اجتماع و کذا و کذا خودداری شود. یعنی احساسات را باید کنترل کرد و در حقیقت دست به یک کارهای احساسی و حساب نشده نزنیم که هم در داخل و هم در خارج از آن سوءاستفاده بکنند.

 

خوب حالا مسئله در صورت حاضر؛ ....

شرح خبر


 
رقیب اصلی روحانی وارد عرصه انتخابات شد / رئیسی: وقتی مشکلات را دیدم، حجت بر من ت
ساعت ٥:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٦  کلمات کلیدی:

سید ابراهیم رئیسی که بالاترین رای را در میان نامزدهای جمنا به دست آورده بود و از او به عنوان مهمترین رقیب حسن روحانی نام برده می شود، برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد ساختمان فاطمی شد.

به گزارش خبر فوری، رئیسی که در حال حاضر مقام تولیت آستان قدس رضوی را برعهده دارد، پیش از این در بیانیه‌ای تاکید کرده بود که بی توجه به مرزبندی های سیاسی وارد میدان رقابت ها خواهد شد.

در لحظه ورود رئیسی به ستاد انتخابات، چهره هایی چون فرهاد رهبر، نادر طالب زاده و مسعود میرکاظمی وی را همراهی می کردند.

او در هنگام حضور در ستاد انتخابات بر پایبندی همه نامزدها به قانون تاکید کرد.

هواداران رئیسی ....

 

شرح خبر + تصاویر


 
کاندیداهای جمنا حجت الاسلام رییسی را برای ثبت نام همراهی می‌کنند
ساعت ۱٢:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٦  کلمات کلیدی:

به سه کاندیدای مورد حمایت جمنا آقایان علیرضا زاکانی ,مهرداد بذرپاش و حمیدرضا حاج بابایی توصیه شده است که به محض ورود حجت الاسلام رییسی به وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، وی را همراهی کنند.

ایلنا/

 

 

توجه به خروج رییسی از جمنا و عدم تمکین بسیاری از جریان‌های اصولگرا از تصمیمات آن، پروژه اصولگرایان برای تشکیل یک جبهه فراگیر  برای معرفی نماینده واحد از جریان اصولگرایی با شکست مواجه شد و این جبهه عملا از اهدافی که در ابتدا مدنظر داشت و برایش تصویب شده بود بازماند.

شنیده های خبرنگار ایلنا حاکی از این است که با توجه به شکست پروژه جمنا ، به سه کاندیدای مورد حمایت جمنا آقایان علیرضا زاکانی ، مهرداد بذرپاش و حمیدرضا حاج بابایی توصیه شده است که برای نزدیک شدن به جریان رییسی و با توجه به اینکه احتمال دارد هیچ یک از این افراد در نهایت پس از ثبت‌نام نتوانند از فیلتر شورای نگهبان به عنوان رجل سیاسی عبور کنند به محض ورود حجت الاسلام رییسی به ستاد انتخابات وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، وی را همراهی کنند.

از دیگر سو احتمال دارد با اعلام حضور قالیباف در رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری برخی از کاندیداهای جمنا بجای حمایت از رییسی پشت سر قالیباف قرار گیرند.


 
زندگینامه نامزدها / کارنامه پر فراز و نشیب شیخ دیپلمات
ساعت ۱٢:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٦  کلمات کلیدی:

حسن روحانی، رئیس جمهور فعلی کشورمان، از گزینه های اصلی مطرح برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم است که گفته می شود امروز برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به ساختمان فاطمی می رود.

روحانی در حالی به استقبال انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم می رود که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون تمام روسای جمهوری که پس از پایان دوره اول ریاست جمهوری شان بار دیگر در انتخابات شرکت کرده اند پیروز این میدان بوده اند و اگر روحانی نتواند این روند را ادامه دهد نام خود را به عنوان اولین رئیس جمهور تک دوره ای ثبت خواهد کرد.
حسن روحانی که نام خانوادگی او از "فریدون" به نام فعلی تغییر یافته است زاده 21 آبان 1327 در سرخه از توابع استان سمنان است.
وی تحصیلات ابتدایی را در شهرستان محل تولدش گذراند و تحصیلات حوزوی را از سال 39 در حوزه علمیه صادقیه سمنان آغاز کرد.
او در سال 1340 وارد حوزه علمیه قم شد و از محضر اساتیدی چون حضرات آیات سید محمد محقق داماد، شیخ مرتضی حائری، سید محمدرضا گلپایگانی، محمد فاضل لنکرانی، شیخ محمد شاه‌آبادی و سلطانی بهره برد.
از حوزه تا دانشگاه
از نکات جالب توجه در کارنامه حسن روحانی، هجرت از حوزه به دانشگاه است. هجرتی که از تحصیل همزمان در حوزه و دانشگاه آغاز و نهایتا به اخذ درجه دکتری در دانشگاه کلدونیان گلاسکو ختم شد.
روحانی در سال 1348 همزمان با تحصیلات حوزوی به دانشگاه تهران راه یافت و در سال 1351 دانشنامه لیسانس خود را در مقطع کارشناسی در رشته حقوق قضایی اخذ کرد.
وی با ادامه تحصیل در انگلیس مدرک کارشناسی ارشد (M.Phil)...

ادامه مطلب


 
اسامی شخصیت‌های برجسته نامزدی ریاست‌جمهوری
ساعت ۱٢:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٦  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

بیش از 700 نفر تاکنون برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ ثبت‌نام کرده‌اند اما تنها هفت نفر از آن‌ها از شخصیت‌های شناخته‌شده سیاسی کشور به حساب می‌آیند.

به گزارش ایسنا، ثبت‌نام از داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم از روز سه‌شنبه ۲۲ فروردین در ستاد انتخابات کشور واقع در محل وزارت کشور انجام می‌شود و تا روز ۲۶ فروردین (به مدت پنج روز) ادامه می‌یابد. تا پایان روز دوم ثبت‌نام 638 نفر اعلام داوطلبی کرده بودند که بر اساس گزارش‌ها، این رقم تاکنون به 717 نفر رسیده است. هرچند بسیاری از این افراد از رجال مذهبی و سیاسی کشور به حساب نمی‌آیند و تا الان تنها هفت داوطلب نامزدی هستند که سوابق اجرایی و سیاسی در نظام جمهوری اسلامی ایران داشته‌اند. البته این تعداد تا پایان روز پنجم بیش از این خواهد بود.

جدول اسامی نامزدها و سمت فعلی یا سابقه مهم آن‌ها بر اساس روز ثبت‌نام تاکنون به شرح زیر است:

۱ روز اول سیدمصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری و مشاور عالی رئیس‌جمهور در دوره آیت‌الله خامنه‌ای، وزیر ارشاد دولت دوم هاشمی‌رفسنجانی، رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی
۲ روز دوم مسعود زریبافان رئیس بنیاد شهید و معاون رئیس‌جمهور در دولت دوم احمدی‌نژاد، عضو دوره دوم شورای اسلامی شهر تهران
۳ روز دوم حمید بقایی رئیس سازمان میراث فرهنگی در دولت اول احمدی‌نژاد، معاون اجرایی رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری در دولت دوم احمدی‌نژاد
۴ روز دوم محمود احمدی‌نژاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس دولت‌های نهم و دهم، شهردار اسبق تهران
۵ روز دوم محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ در مجالس نهم و دهم، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نهم
۶ روز سوم سیدمصطفی هاشمی‌طبا وزیر صنایع سنگین در دولت‌ شهید باهنر، وزیر صنایع در دولت اول موسوی، رئیس سازمان تربیت بدنی و معاون رئیس‌جمهور در دولت دوم هاشمی‌رفسنجانی و دولت اول خاتمی
۷ روز سوم...

ادامه مطلب


 
فیلم/هشدار جدی امام خمینی: آن روز که در مورد جمهوری اسلامی احساس خطر کنم دیگر نص
ساعت ۱٠:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٥  کلمات کلیدی:
 
غرضی: آب خلیج فارس را به یزد می برم
ساعت ۸:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٥  کلمات کلیدی:

سید محمد غرضی از جمله چهره هایی است که در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ثبت نام کرده است.

او در حاشیه ثبت نام در انتخابات با خبرنگار خبر فوری گفتگو کرده است. سوالی که از غرضی پرسیده ایم درباره راهکار او برای مقابله با بحران آب است. غرضی می گوید شرکتی را می شناسد که می تواند آب را از خلیج فارس به یزد انتقال دهد.

او توضیح می دهد: .....

 

شرح خبر


 
ریزش آرای روحانی براساس نتایج نظرسنجی خبر فوری
ساعت ٦:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٥  کلمات کلیدی:

حسن روحانی درحالی دقایقی قبل در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ثبت نام کرد که برخی نظرسنجی ها حکایت از آن دارد که او بخشی از آرای سال 92 خود را دیگر در اختیار ندارد.

به گزارش خبر فوری، یکی از نظرسنجی ها درباره آرای مثبت و منفی حسن روحانی را سایت خبر فوری انجام داده که تا به حال 15136 نفر در آن شرکت کرده اند.

براساس این نظرسنجی، درحالی که 9/32 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند در سال 92 به روحانی رای داده و در سال 96 نیز به او رای خواهند داد، 4/11 درصد دیگر تاکید کرده اند که با وجود اینکه در سال 92 به روحانی رای داده اند، در سال 96 دیگر به او رای نمی دهند. این به آن معناست که روحانی براساس این نظرسنجی، بیش از 10 درصد با ریزش آرا مواجه است. در این میان البته 6/4 درصد از آنها که در سال 92 به روحانی رای نداده بودند، گفته اند که در سال 96 به او رای می دهند اما در مقابل 2/5 درصد دیگر گفته اند با اینکه سال 92 به روحانی رای داده اند اما امسال اصلا در انتخابات شرکت نخواهند کرد.

براساس این نظرسنجی .....

شرح خبر


 
واکنش روزنامه‌های کشور به حضور احمدی‎نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری
ساعت ٤:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٥  کلمات کلیدی:

.روزنامه‌های صبح امروز کشور با انتشار تیترهای مختلف به ثبت‌نام احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری واکنش نشان دادند.

 

به گزارش خبر فوری، روزنامه «شهروند» تیتر نخست خود را«سیم آخر» انتخاب کرده و از واکنش مردم و برخی مسوولان به ثبت‌نام احمدی‌نژاد برای ریاست جمهوری گزارش داده است. تصویر نخست این روزنامه نیز احمدی‌نژاد را در حالی نشان می‌دهد که تسبیح به دست در یکی از محله‌های قدیمی تهران با چهره‌ای جدی راه می­‌رود.

 

روزنامه «شرق» مطلبی با تیتر نخست «نامه روحانی به ۸ مرد کلیدی» را منتشر کرده و به ...

 

شرح خبر


 
احمدی‌نژاد اعتقادی به ولایت فقیه ندارد
ساعت ٢:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٥  کلمات کلیدی:

روزنامه «جمهوری اسلامی» در بخشی از سرمقاله پنجشنبه خود، که مطابق معمول به تحلیل سیاسی می‌پردازد، از کاندیداتوری احمدی‌نژاد به شدت انتقاد کرد.

ایسنا/

 

روزنامه «جمهوری اسلامی» در بخشی از این سرمقاله آورده است: از جمله رویدادهای هفته جاری باید به شروع ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد که هر چند شنبه پایان می‌یابد ولی آغازی است بر ماجرای نفس‌گیر انتخابات دوازدهم که روز 29 اردیبهشت با آرای مردم در پای صندوق‌های رأی رقم خواهد خورد.

ثبت‌نام محمود احمدی‌نژاد علیرغم توصیه صریح رهبر انقلاب به وی که وارد این عرصه نشود، موجب ....

 

ادامه خبر


 
رای منفی بالای احمدی نژاد / 62 درصد کاربران خبر فوری به رئیس جمهور سابق رای نمی
ساعت ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٥  کلمات کلیدی:

به دنبال ثبت نام محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، کانال خبر فوری از کاربران خود خواست تا در یک نظرسنجی درباره میزان محبوبیت رئیس جمهور سابق شرکت کنند.

به گزارش خبر فوری، نتایج این نظرسنجی که تا این لحظه 78 هزار نفر در آن شرکت کرده اند، نشان می دهد که 62 درصد کاربران خبر فوری حاضر نیستند بار دیگر به محمود احمدی نژاد رای دهند.

در این نظرسنجی از کاربران پرسیده شده با توجه به نهی احمدی نژاد برای شرکت در انتخابات از سوی رهبر معظم انقلاب و نیز با توجه به کارنامه هشت ساله دولت او، آیا در انتخابات 29 اردیبهشت بار دیگر به احمدی نژاد رای می دهند؟ در پاسخ به این پرسش بیش از 48 هزار نفر معادل 62 درصد شرکت کنندگان تاکید کرده اند که دیگر به احمدی نژاد رای نمی دهند و در مقابل 27 هزار نفر معادل 34 درصد گفته اند که به رئیس جمهور سابق رای خواهند داد.

نکته جالب این است که ....

 

ادامه خبر


 
بازی برد-برد رئیسی و جمنا
ساعت ۱٠:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٥  کلمات کلیدی:

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم رئیسی که از او به عنوان رقیب اصلی حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم یاد می‌شود در حال حاضر بیش از هر کاندیدای دیگری زیر ذره‌بین رسانه‌ها و تشکل‌های سیاسی است.
بر همین اساس این کاندیدای اصولگرا نیازمند لحاظ کردن ظرایف زیادی در فعالیت‌های انتخاباتی خود است و می‌توان گفت شرایط پیچیده‌ای را پیش رو دارد.  
بخشی از این پیچیدگی مربوط به فعالیت ائتلافی است که تحت عنوان جبهه مردمی نیروهای انقلاب در جریان است. جبهه مردمی نیروهای انقلاب یا همان "جمنا" جریانی است که خود را به عنوان ائتلاف اصلی اصولگرایان در انتخابات پیش رو مطرح کرده است و سعی دارد اصولگرایان را به کاندیدایی واحد در انتخابات ریاست جمهوری برساند.جبهه مردمی نیروهای انقلاب، رئیسی را به عنوان یکی از 5 گزینه اصلی خود معرفی کرده است و شاید اگر این جبهه و اقبال آن به رئیسی نبود دغدغه‌های رئیسی هم برای حضور در انتخابات کمتر بود.
رئیسی از یک سو نمی‌خواهد بر هم‌زننده بازی اصولگرایان باشد و از سوی دیگر با این سوال مواجه است که آیا حضور او در سازوکار جمنا و پذیرش محدودیت‌ها و شرط و شروط این جبهه، به لحاظ هزینه و فایده به سود او است یا خیر.
این در حالی است که بر اساس انتخابات داخلی جبهه مردمی نیروهای انقلاب، ابراهیم رئیسی با اختلاف فراوان در صدر فهرست‌ کاندیداهای این جبهه است و به نظر می‌رسد که حمایت از رئیسی، تنها شانس حضور موثر و پررنگ این جریان در انتخابات ریاست‌جمهوری است.
بیانیه رئیسی و نامه ضرغامی

ادامه خبر


 
4 سناریو برای کاندیداتوری احمدی نژاد
ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٥  کلمات کلیدی:

روزنامه اعتماد چهار سناریوی کاندیداتوری احمدی نژاد را بررسی کرده است

انتخاب/

 

سناریوی اول: گرفتن صلاحیت بقایی
 
یکی از نخستین سناریوهایی که از ثبت‌نام محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری به نظر می‌رسد تلاش او برای گرفتن تایید صلاحیت حمید بقایی است. این را شاید بتوان از همان جمله «من برای حمایت از آقای بقایی در انتخابات ثبت نام کرده‌ام» برداشت کرد. حمایت احمدی‌نژاد از بقایی آن هم با ثبت نام در انتخابات فقط می‌تواند این معنی را بدهد که احمدی‌نژاد می‌داند بقایی رد صلاحیت می‌شود پس برای دفاع خودش به میدان می‌آید، در انتخابات ثبت نام می‌کند و بعد شاید پیغامی برای شورای نگهبان بفرستد که در صورت تایید صلاحیت بقایی خودش از میدان انتخابات کنار می‌رود.
 

این احتمال روز گذشته در فضای مجازی و رسانه‌ای به‌شدت دست به دست می‌شد که تنها شرط کنار رفتن احمدی‌نژاد از این عرصه تایید صلاحیت بقایی است. همین هم باعث شده است که نتایج بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری که چند روز دیگر تازه آغاز می‌شود به‌شدت به چشم بیاید که شورای نگهبان در برابر حمید بقایی که سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفته است پرونده مفتوح و حکم انفصال از خدمت دارد چه تصمیمی می‌گیرد. احمدی‌نژاد با همه هیاهویی که در مورد پرونده پاک حمید بقایی در ماه‌های اخیر به راه انداخته است ....

 

شرح خبر


 
گمانه زنی ها درباره کابینه احتمالی رئیسی تکذیب شد
ساعت ۸:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۳  کلمات کلیدی:

هرچند هنوز سید ابراهیم رئیسی رسما برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ثبت نام نکرده، ولی انتشار بیانیه حضور وی در انتخابات کافی است تا گمانه زنی ها درباره کابینه احتمالی او آغاز شود.

به گزارش خبر فوری، روز گذشته کابینه احتمالی رئیسی به نقل از روزنامه صبح اقتصاد در شبکه های مجازی دست به دست شد که براساس آن حاجی بابایی معاون اول رئیسی بود و دیگر چهره های مطرح در انتخابات امسال از جمله محمدباقر قالیباف، پرویز فتاح، مهرداد بذرپاش، علیرضا زاکانی، عزت الله ضرغامی، رستم قاسمی، سعید جلیلی و چهره هایی از این دست نیز در کابینه او حضور داشتند.

با این حال امروز برخی سایت ها از ترکیب تازه ای از کابینه احتمالی رئیسی – در صورت پیروزی در انتخابات 29 اردیبهشت - رونمایی کرده اند. براساس این ترکیب جدید، ......

ادامه خبر + تصاویر


 
توهین خزعلی به روحانی و رئیسی
ساعت ٦:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۳  کلمات کلیدی:

مهدی خزعلی از جمله چهره های حاشیه ساز سیاسی که مواضعی در راستای دیدگاه های فتنه گران دارد، در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ثبت نام کرد.

به گزارش خبر فوری، او در نشست خبری خود به طور همزمان به حسن روحانی و سید ابراهیم رئیسی توهین کرد.

او که سوابق زیادی در تنش آفرینی سیاسی داشته و چندین بار بازداشت شده، مدعی شده است که برای شکستن بت ها به میدان آمده است!


 
عجیب ترین وعده های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری
ساعت ٥:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۳  کلمات کلیدی:

در حال بروز رسانی / امروز اولین روز از ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم بود.

به گزارش خبر فوری، در اولین روز از ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری، چهره هایی پا به ساختمان ستاد انتخابات کشور گذاشتند که نه فقط شناخته شده نبودند، بلکه با وعده های خود، سعی داشتند توجه رسانه ها را به خود جلب کنند.

در ادامه نگاهی داریم به برخی از جالب ترین این وعده ها و اظهارنظرهای انتخاباتی که تا این لحظه بیان شده است: .....

 

ادامه خبر


 
نشانه شناسی لباس های نامزدهای انتخابات / از بستن کروات تا پوشیدن کفن و سر کردن ک
ساعت ۳:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۳  کلمات کلیدی:

در اولین روز از ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، چهره های شناخته شده یا ناشناخته با لباس هایی به ساختمان فاطمی آمدند که بعید است پوشیدن آنها اتفاقی بوده باشد.

مثلا چند نفر از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با کروات وارد ساختمان وزارت کشور شدند. از جمله سرشناس ترین این چهره ها قاسم شعله سعدی نماینده پیشین مجلس بود که در نشست خبری بعد از ثبت نام، موضعی اپوزسیونی درباره مسائل روز ایران گرفت.

 

شرح خبر + تصاویر


 
پسر ترامپ: پدرم به خاطر خواهرم سوریه را بمباران کرد!
ساعت ۱:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۳  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

پسر رییس جمهور آمریکا می‌گوید، تصمیم پدرش در حمله موشکی به سوریه ثابت می‌کند که او هم‌پیمان رییس‌جمهور روسیه نیست و از سوی او کنترل نمی‌شود.

اریک ترامپ، پسر دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با روزنامه دیلی تلگراف در این باره توضیح داد، پدرش مرعوب سخنان ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه درباره جنگ نشده است و هیچ‌کس بیش از ترامپ در صورت رویارویی قدرتمندتر نخواهد بود.

وی هم‌چنین تایید کرد که .....

ادامه خبر


 
روحانی همزمان با اولین ساعات ثبت نام انتخابات، مشغول چه کاری است؟
ساعت ۱:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۳  کلمات کلیدی:

ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری شروع شده و از حسن روحانی به عنوان جدی ترین کاندیدای این دوره انتخابات نام برده می شود، اما او امروز و در اولین ساعات ثبت نام مشغول چه کاری است؟

به گزارش خبر فوری، حسن روحانی در اولین روز ثبت نام انتخابات، به مازندران سفر کرده و از مجتمع تولید کاغذ امیرآباد در بهشهر هم بازدید کرده است.

 


 
یک کاندیدای ریاست‌جمهوری ادعای پیغمبری کرد
ساعت ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۳  کلمات کلیدی:

عصر ایران /

 

یک کاندیدای ریاست‌جمهوری ادعای پیغمبری کرد رسول اللهیاری می‌گوید ادعای پیغمبری دارد و از طرف خدا مامور شده تا با رئیس جمهور شدن مردم را نجات بدهد

 

برای مشاهده فیلم کلیک نمایید

 

 


 
زاکانی به روحانی نامه نوشت
ساعت ۱٢:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۳  کلمات کلیدی:

علیرضا زاکانی در نامه‌ای به حسن روحانی رییس‌جمهور درباره صنایع پتروشیمی؛ رانت در بخش بالادستی و بی توجهی در بخش پایین دستی، مطالبی را منتشر کرد.

 

 

به گزارش خبرفوری علیرضا زاکانی در نامه‌ای به حسن روحانی رییس‌جمهور درباره صنایع پتروشیمی؛ رانت در بخش بالادستی و بی توجهی در بخش پایین دستی، مطالبی را منتشر کرد که متن کامل این نامه در ادامه می‌آید:

هوالحکیم
جناب حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای روحانی
رییس جمهور محترم
با سلام و احترام

مصاحبه خبری جنابعالی در روز دوشنبه 21 فروردین 96 حاوی نکات بسیاری بود که فرصت فراوانی برای بررسی می طلبد. از میان این نکات، موضوع #اشتغال و آمار مربوط به آن بسیار قابل تامل است. اذعان جنابعالی به اینکه در سال 94، دو میلیون و هفتصد هزار بیکار داشته ایم، در سال 95، پانصد هزار نفر به این جمع افزوده شده و در سال 96 هم این روند ادامه دارد، واقعیت تلخی است که توجه همه دلسوزان کشور را می طلبد.

از آنجا که ظرفیتهای مغفول فراوانی در کشور وجود دارد که می تواند در این راه گره گشا باشد، توجه جنابعالی را به یکی از مهمترین مزایای رقابتی کشور جلب می نمایم که می تواند کشور را از وضع موجود نجات دهد.

صنایع پایین دستی پتروشیمی در کشور با دارا بودن 13000 واحد تولیدی صنفی و صنعتی و حدود 6000 واحد ثبت شده در وزارت صنعت، معدن و تجارت و اشتغال مستقیم حدود 450.000 نفر، یکی از بزرگترین و گسترده‌ترین صنایع موجود در کشور است و این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران به لحاظ دانش و علوم پلیمری در رده هفتم جهان قرار دارد.

ظرفیت اسمی تولید در صنایع بالادستی پتروشیمی سالیانه حدود 58.000.000 تن و تولید واقعی آن حدود 46.000.000 تن می باشد که این میزان تولید از مواد اولیه می تواند تکمیل کننده زنجیره ارزش افزوده در این صنایع باشد.

بر اساس پروانه های صادره در سامانه وزارت صنعت تا فروردین 96، ظرفیت موجود سالانه برای استفاده از مواد در کشور در صنایع پایین دستی پتروشیمی، نزدیک به

..ادامه مطلب


 
اژه‌ای: پاداش ۲۸۵ میلیاردی در قوه قضائیه، کذب محض است
ساعت ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۳  کلمات کلیدی:

عصر ایران/

 

معاون اول قوه قضائیه:

بحث پرداخت مبلغ ۲۸۵ میلیارد تومان به عنوان پاداش به کارکنان قوه قضائیه صحیح نیست و کذب محض است.

بر اساس بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون (خدمات کشوری) بسیاری از دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه از چندین سال قبل می‌توانستند تحت شرایط و ضوابطی مبالغی را به حقوق کارکنان خود اضافه کنند که قوه قضائیه نیز در این خصوص اقدام کرد.
بنابراین اولا پاداش نبوده است، ثانیا به هیچ وجه خارج از حد مجاز قانونی نبوده است و ثالثا همه شرایطی که در قانون پیش بینی شده، رعایت شده است.
کارکنان قوه قضائیه تا قبل از این افزایش جزئی شاید کارمندانی بودند که حقوق‌های آنها تقریبا اگر نگوییم جزو پایین‌ترین حقوق‌ها بوده بلکه در ردیف پایین ترین‌ها بوده است.
بعضی از این افراد ۳۰۰ تومان به حقوقشان اضافه شده و برخی ۴۰۰ تومان یا مبالغی در این اندازه.
این کجا و فیش‌های نجومی که در آن فلان آقا ۵۷ میلیون تومان در یک ماه گرفته بود کجا؟
اگر کسانی به عنوان اینکه فشار بیاورند و فکر می‌کنند که با این فشارها و فضاسازی‌ها قوه قضائیه نسبت به برخورد با مفسدان کوتاه خواهد آمد حتما بدانند که اشتباه می‌کنند و ما به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد


 
تغییر معادلات انتخابات با یک ثبت نام جنجالی / تکرار سناریوی 92 هاشمی از سوی احمد
ساعت ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۳  کلمات کلیدی:

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین کشورمان در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ثبت نام کرد تا به این ترتیب معادلات انتخاباتی دچار تغییر شود.

به گزارش خبر فوری، پیش از این تنها از سه جریان سیاسی در فرآیند انتخابات نام برده می شد. یکی اعتدالیون بودند که بی هیچ حرف و حدیثی با نامزد شاخص هود حسن روحانی در انتخابات حضور داشتند. دیگر طیف فعال سیاسی هم اصلاح طلبان بودند که شاید با یک نامزد پوششی پا به عرصه انتخابات بگذارند.

در کنار این دو طیف، اصولگرایان قرار داشتند که قرار بود با پنج چهره شاخص جمنا وارد انتخابات شوند. البته در کنار آنها از سعید جلیلی و مصطفی میرسلیم نیز به عنوان نامزدهای اصولگرا نام برده می شد.

اما حالا با ثبت نام محمود احمدی نژاد، اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی در کنار زریبافان و شیخ الاسلامی، بازی انتخابات دگرگون شده و دست کم 12 چهره اصولگرا و احمدی نژادی می خواهند با حسن روحانی و شاید نامزد پوششی همراه او، به رقابت بپردازند.

البته روشن است که برخی از این 12 رقیب رئیس جمهور از فیلتر شورای نگهبان عبور نخواهند کرد. با این وجود نفس نام نویسی محمود احمدی نژاد باعث شده تا هرگونه موج اجتماعی در رابطه با کاندیداتوری سید ابراهیم رئیسی تضعیف شده و به این ترتیب شاید بتوان گفت که کاندیداتوری رئیس جمهور پیشین کشورمان بزرگترین هدیه انتخاباتی به حسن روحانی محسوب می شود.

اصولگرایانی که تلاش کردند تا در سه ماه گذشته به وحدت سیاسی زیر چتر جبهه مردمی نیروهای انقلاب برسند، اکنون مانده اند که چطور با وجود رقابت های داخلی جمنا، با نامزدهای احمدی نژادی تعامل کرده و از میان 5+5+2 نامزد کنونی، روی یک کاندیدای واحد اجماع کنند.

شاید اگر ردصلاحیت شورای نگهبان

...ادامه مطلب

 


 
ماجرای تعطیلی داروگر چه بود؟
ساعت ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٢  کلمات کلیدی:

 در پی انتشار اخباری مبنی بر تعطیلی کارخانه قدیمی و پرآوازه داروگر رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران با تکذیب این خبر گفت: داروگر برند قدیمی کشور در تولید محصولات بهداشتی است و نه تنها تعطیل نشده بلکه تولید آن افزایش نیز داشته است.

بر اساس اعلام شبکه اطلاع رسانی وزارت صنعت از چند روز پیش چند رسانه و خبرگزاری به صورت کاملا هماهنگ اقدام به انتشار اخباری درباره کارخانه پرآوازه داروگر کردند و به نقل از کارگرانی که بدون نام و نشان بودند مدعی شدند کارخانه داروگر کارگرانش را به مرخصی اجباری فرستاده و تعطیل شده است.برخی کانال های تلگرامی هم در اقدامی جهت دار تلاش کردند با تصویربرداری از ساختمان دفتر مرکزی داروگر در تهران که البته در ساعات بعدازظهر و تعطیلی دفتر انجام شده بود این خبر را در افکار عمومی القا کنند که .....

ادامه خبر 
حضور فرمانده ارتش با خودرو پیکان در مراسم سالگرد شهید صیاد شیرازی
ساعت ٦:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٢  کلمات کلیدی:

امیر سرلشکر صالحی، فرمانده کل ارتش با پیکان در مراسم سالگرد شهادت صیاد شیرازی حضور یافت.

خبرگزاری فارس/

 

به گزارش خبرفوری امیر سرلشکر صالحی، فرمانده کل ارتش با پیکان در مراسم سالگرد شهادت صیاد شیرازی حضور یافت.

 

برای مشاهده تصویر کلیک کنید


 
حضور فرمانده ارتش با خودرو پیکان در مراسم سالگرد شهید صیاد شیرازی
ساعت ٦:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٢  کلمات کلیدی:

امیر سرلشکر صالحی، فرمانده کل ارتش با پیکان در مراسم سالگرد شهادت صیاد شیرازی حضور یافت.

خبرگزاری فارس/

 

به گزارش خبرفوری امیر سرلشکر صالحی، فرمانده کل ارتش با پیکان در مراسم سالگرد شهادت صیاد شیرازی حضور یافت.

 

برای مشاهده تصویر کلیک کنید


 
پیشینه ساختمانی که از فردا میزبان مدعیان پاستور است
ساعت ٤:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٢  کلمات کلیدی:

از فردا نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای ثبت نام به وزارت کشور می روند. ساختمان کنونی که مقر وزارت کشور است اما سرگذشت شنیدنی دارد.

 

به گزارش خبر فوری، نشریه «خواندنیها» در تاریخ 29 مهر 57 در باره این ساختمان نوشت: «در ساختمان عظیم و بی نظیر حزب رستاخیز واقع در خیابان ایران نوین، آخرین مراحل احداث خود را طی می کند. این ساختمان که در بهترین نقطه شمال شهر تهران و در ضلع شمالی این خیابان در زمینی به وسعت زیاد که بعداً هم بر وسعت اولیه آن افزوده شده، بنا گردید. از نظر عظمت و سبک و نمای بیرونی در تهران تک است. ناظر ساختمان حزب، سناتور مهندس جمال گنجی وزیر اسبق راه می باشد.

این ساختمان که اول برای .....

ادامه خبر


 
ادعای محمود صادقی درباره تخلفات نجومی در قوه‌قضاییه | پرداخت ۲۸۵ میلیاردتومان پا
ساعت ۳:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٢  کلمات کلیدی:

محمود صادقی نماینده اصلاح طلب مجلس در نطق امروز خود گفت:اخیرا براساس گزارشی که دیوان محاسبات ارائه کرده است تخلفات گسترده ای به خصوص در نهادهایی که مدعی مبارزه با حقوق های نجومی هستند، به میزان ده برابر تخلفات حقوق نجومی در خود قوه قضائیه پرداخت های مازاد رخ داده است.

 

 به گزارش خبر فوری محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس در نطق امروز خود انتقاداتی را به قوه‌قضائیه وارد کرد.

وی پیش از این نیز اظهاراتی را علیه قوه‌قضائیه بیان کرده بود که این اظهارات از سوی قوه‌قضائیه و نهادهای دیگر تکذیب شده بود.

صادقی نماینده اصلاح طلب مجلس در نطق امروز خود گفت: .....

 

ادامه خبر


 
احمدی نژاد و مشایی در انتخابات ثبت نام می کنند اما به نمایندگی از بقایی
ساعت ٢:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٢  کلمات کلیدی:

بقایی احمدی ‌نژاد و مشایی را به عنوان نمایندگان تام الاختیار خود جهات ثبت نام به ستاد انتخابات کشور معرفی کرد.

ایسنا/

 

در نامه حمید بقایی به ستاد انتخابات کشور آمده است: وفق ماده 55 قانون انتخابات ریاست جمهوری بدینوسیله جناب آقایان دکتر محمود احمدی نژاد و مهندس اسفندیار رحیم مشایی به عنوان نمایندگان تام الاختیار اینجانب جهت ثبت نام در انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری معرفی می‌شوند لطفا همکاری لازم را مبذول نمایید.

تصویر وکالت نامه تام الاختیار بقایی را در تصویر زیر مشاهده کنید: .....

 

برای مشاهده تصویر کلیک نمایید


 
همه کنایه های روحانی در نشست خبری امروز
ساعت ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٢  کلمات کلیدی:

حسن روحانی امروز یعنی درست یک روز مانده به آغاز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، نشستی خبری ترتیب داد تا از عملکرد چهارساله دولتش در برابر انتقاداتی که در روزهای اخیر اوج گرفته، دفاع کند.

به گزارش خبر فوری، با اینکه انتظار می رفت او در این نشست رسما کاندیداتوری خود در انتخابات 29 اردیبهشت را اعلام کند، ولی وی گفت که باید برای باخبر شدن از نامزدی یا عدم نامزدی او، پنج روز دیگر صبر کرد. این به آن معنی است که روحانی احتمالا روز شنبه یعنی آخرین روز ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، نامزدی خود را اعلام می کند.

آنچه در ادامه می آید، برخی جملات و کنایه های مهم رئیس جمهور به مخالفان است که در نشست خبری امروز او بر آن تاکید شد.

 

شرح خبر


 
حمله شیمیایی در سوریه و 4 روایت مختلف ایران، سوریه، آمریکا و روسیه
ساعت ٧:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٢  کلمات کلیدی:

عصر ایران/

 

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین وقوع حمله شیمیایی در سوریه را تایید کرده و به خانواده قربانیان آن تسلیت گفته و برای پذیرش و معالجه مصدومان نیز اعلام آمادگی کرد.

حمله شیمیایی در سوریه و 4 روایت مختلف ایران، سوریه، آمریکا و روسیه روز سه شنبه گذشته در منطقه خان شیخون در استان ادلب سوریه حمله شیمیایی روی داد.

هنوز به طور قطعی مشخص نیست چه کسی مسوول این حمله شیمیایی است.
در این حمله شیمیایی حدود 100 نفر کشته شدند که تعداد زیاد آنها کودک و زن بودند.
منطقه ای که مورد حمله قرار گرفت تحت کنترل مخالفان مسلح دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه است.
در برابر این اتفاق، 4 موضع مختلف و متفاوت اعلام شد.

 

شرح خبر


 
خودروی قطب نوردی ولادیمیر پوتین +عکس
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۱  کلمات کلیدی:

رئیس جمهور روسیه سرگرمی‌هایی دارد که باعث شده برخی رسانه‌ها وی را به شخصیت‌های منفی سری فیلم‌های جیمز باند تشبیه کنند.

فردا نیوز/

 

ولادیمیر پوتین که رشته ورزشی جودو را تخصصی دنبال می‌کند به جستجوی خرس‌های قطبی و همین طور رانندگی با خودروهای فرمول 1 نیز علاقه دارد.

هفته گذشته در حالی که پوتین برای شرکت در سمینار بین المللی قطب در شهر Arkhangelsk روسیه به سر می برد تصمیم گرفت تا شخصا به جستجو در غاری بپردازد که نزدیک یک پایگاه نظامی تازه ارتقا یافته قرار داشت، ولی از آنجایی که پوتین علاقه‌ای به انجام این کار با استفاده از خودروهای معمولی UAZ و GAZ روسی نداشت، تصمیم گرفت تا قطب نوردی خود را در خودرو Trekol 6x6 تجربه کند.طراحی این خودرو به گونه‌ای است که به نظر می‌رسد از کودکی خواسته شده تا یک خودروی جیپ دیوانه‌‌وار طراحی کند. این خودرو که Trekol-39294 نام گرفته است یکی از چند مدل خودرویی است که توسط شرکت روس Trekol ساخته شده است و جزو خودروهای ATV (All Terrain Vehicle) یا خودروهای همه جا رو دسته‌بندی شده است. خودروی 39294 بدنه‌ای از جنس فایبرگلاس دارد و از آن به عنوان پرچمدار خودروهای این سبک یاد شده که این ادعا چندان نزدیک به واقعیت به نظر نمی‌رسد. این خودروی سه در ، جا برای 8 سرنشین دارد که به غیر از راننده و یک سرنشین جلو بقیه می‌توانند بر روی صندلی‌های نیمکت شکل عقب بنشینند.


بیشینه میزان باری که در عقب این خودرو می‌تواند جای بگیرد .....

شرح خبر + تصاویر


 
بررسی وضع تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه و ایران
ساعت ٩:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۱  کلمات کلیدی:

مهر/

 

رئیس جمهور آمریکا دستور وضع تحریم های جدید علیه ایران و روسیه به خاطر مسئله سوریه را صادر کرد.

به نقل از راشا تودی،«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دستور داد تا تحریم های جدید علیه ایران و روسیه به خاطر مسئله سوریه، وضع شود. 

«نیکی هیلی» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل با اعلام این مسئله گفت: وضع این تحریم ها اکنون در حال بررسی است.

 


 
اسامی احراز صلاحیت‌شدگان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در اصفهان
ساعت ۸:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۱  کلمات کلیدی:

ایرانا/

 

ایران نوشت: با اعلام غیررسمی نفرات تائید شده برای حضور در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اصفهان به شرح زیر است:

مصطفی آشوری | نیره اخوان بیطرف | علیرضا اقتصاد | ناهید الهی‌دوست | وحید توسلی | شهریار جبل‌عاملی | اصغر جمالی‌فر | عباس جمشیدی | افشین حیدرپور | سید محمود حسینی دولت‌آبادی | یحیی خلیلیان | حمید رسایی | جهانبخش رضاپور شش‌گل | نصرالله سخاوتی | مجید شریفی قورتانی | محمدکریم شهرزاد | .....

ادامه مطلب


 
تذکر انتخاباتی محسن رضایی به صدا و سیما
ساعت ٧:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۱  کلمات کلیدی:

خبرگزاری صدا و سیما/

 

دکتر محسن رضایی در نامه‌ای خطاب به رئیس رسانه ملی از وی خواست که از مطرح‌شدن نام و تصویرش به‌عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری در شبکه‌های صداوسیما خودداری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، متن این نامه بدین شرح است:

بسمه‌تعالی

برادر ارجمند، جناب آقای مهندس عسگری

با سلام و تحیت .....

 

شرح خبر


 
واکنش ضرغامی به بیانیه امروز رئیسی/ بجای رئیسی نامزد دیگری را معرفی کنید
ساعت ٥:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۱  کلمات کلیدی:

اعضای محترم شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

باسلام و آرزوی موفقیت همه‌ی شما عزیزان،
ضمن استقبال از اعلام آمادگی حجت الاسلام والمسلمین آقای رئیسی، امیدوارم حضور ایشان باعث گرمی و رونق انتخابات ریاست جمهوری شود.
همانگونه که در متن بیانیه ایشان آمده فارغ بودن از گروه‌بندی‌های سیاسی رایج، مورد تأکید قرار گرفته که در واقع بر مرزبندی ایشان با جریان نوپای سیاسی جبهه‌ مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا)، صراحت دارد.
از باب تقویت این جبهه و پیرو سخنانم در جلسه مجمع عمومی ۹۶/۱/۱۷، از شما انتظار دارم، ضمن احترام به اعلام استقلال ایشان و همچنین موضع قبلی‌شان و تمکین نسبت به آن، بر اساس آیین‌نامه‌ی صریح خود که موردپیمان همه اعضا بوده است در این خصوص تصمیم‌گیری نمایید.
پیشنهاد می‌کنم به جای ایشان .....

ادامه خبر


 
توصیه های انتخاباتی وزیر بهداشت به نامزدها / روی اعصاب مردم راه نروید
ساعت ٢:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢۱  کلمات کلیدی:

فارس/

 

وزیر بهداشت گفت: کسانی که سطح توقعات مردم را در آن حدی بالا می‌برند که توان کشور در آن نیست، روی اعصاب مردم اثر می‌گذارند. باید توقعات در حد داشته‌ها و شرایط کشور باشد.

سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در حاشیه همایش روز جهانی سلامت گفت: ما باید اطلاعات مردم را در زمینه افسردگی افزایش دهیم و اجازه دهیم مردم بیشتر راجع به علائم افسردگی بدانند.

وی افزود: تهمت، دروغ، غیبت و اموری که در دین ما جزو گناهان کبیره است همگی افسردگی را به وجود می‌آورند. متأسفانه ما در زمینه کاهش افسردگی تلاش زیادی نکردیم.

وزیر بهداشت گفت: کاهش افسردگی نیاز به یک عزم ملی است، کل ارکان حاکمیت و مردم باید با همکاری یکدیگر در زمینه کاهش افسردگی قدم بردارند این یک حوزه فرهنگی و البته بخشی از آن اقتصادی است. بیکاری، افسردگی را به وجود آورده و آن را تشدید می‌کند.

وی افزود: رسانه‌ها به خصوص رسانه ملی باید زمانی را به حضور اصحاب علم و صحبت با مردم اختصاص دهند تا مردم راجع‌ به این بیماری بیشتر بدانند و در این صورت است که شرایط بهتری خواهیم داشت.

وزیر بهداشت گفت که بعضی‌ها نمی‌دانند که بیمارند و باید خود را مراجعه کنند. به عنوان مسئول سلامت کشور از همه می‌خواهم به این بخش توجه جدی کنند به خصوص از همه به خصوص رسانه ملی، ائمه جمعه و نویسندگان و همه عزیزان می‌خواهم به این بخش توجه ویژه کنند.

وزیر بهداشت در خصوص انتخابات .....

شرح خبر


 
واکنش عجیب مقتدی صدر به حمله موشکی آمریکا به سوریه
ساعت ٩:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٠  کلمات کلیدی:

رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای ضمن تأکید بر اینکه مداخله نظامی آمریکا در عراق و سوریه هیچ فایده‌ای ندارد، از رئیس‌جمهور سوریه خواست استعفا کند.

خبرآنلاین/

 

به گزارش شبکه خبری سومریه نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: رئیس‌جمهور آمریکا نباید در اظهارات و مواضع و تصمیمات احمقانه‌اش زیاده‌روی و افراط کند. این مساله نه تنها برای آمریکا بلکه برای تمامی جامعه جهانی زیانبار است. آمریکا نباید خودش را وارد هولوکاست جدیدی کند که احتمالا همگان بهای آن را پرداخته و احتمالا سوریه را به ویتنام جدیدی تبدیل کند.

آمریکا نباید سیاست یک بام و دو هوا را در پیش بگیرد در موصل غیرنظامیان بی‌گناه را بمباران کرده و در همان زمان نیز حمله شیمیایی به غیرنظامیان را محکوم کند. دیگر بس است دست‌ها در داخل یا خارج به سوریه هجوم آورده و آمریکا هم بیاید و نقشی منفی را در این کشور بازی کرده و تنها متضرر مردم سوریه باشند؟!

مقتدی صدر گفت: .....

شرح خبر


 
صدا و سیما چه بخش هایی از سخنان روحانی را سانسور کرد
ساعت ۸:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٠  کلمات کلیدی:
 
تماس عالی ترین مقامات نظامی ایران و روسیه درباره سوریه/ ایران و روسیه بر تشدید ع
ساعت ٧:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٠  کلمات کلیدی:

خبرگزاری دانشجو/

 

سرلشگر باقری و ژنرال والری گراسیموف با محکوم کردن عملیات موشکی آمریکا علیه سوریه، تأکید کردند: مبارزه با تروریسم ادامه یافته و عملیات‌ها علیه تروریست‌ها در سوریه تشدید خواهد شد.

سردار سرلشگر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و ژنرال والری گراسیموف رئیس ستاد کل نیروهای مسلح فدراسیون روسیه، پیرامون تحولات سوریه و تهاجم موشکی و تجاوز آمریکا به این کشور به صورت تلفنی گفتگو کردند.

بنا بر این گزارش در این گفتگو ....

شرح خبر


 
ترامپ شکار وحشیانه حیوانات را قانونی کرد
ساعت ٦:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٠  کلمات کلیدی:

رئیس‌جمهور آمریکا با لغو قانون حفاظت از حیات وحش این کشور، شکار حیوانات با شیوه‌های وحشیانه را قانونی کرد

باشگاه خبرنگاران /

 

به نقل از وب‌سایت ایندیپندنت، پس از لغو قوانین حفاظت از حیات وحش که در دولت پیشین آمریکا تصویب شده بود، اکنون شکارچی‌ها در آلاسکا می‌توانند خرس‌هایی که در خواب زمستانی به سر می‌برند را بکشند.
 
ایالت آلاسکا، پناهگاه 16 گونه حیوانی در آمریکا است.
 

بر اساس قوانین پیشین، ....

شرح خبر


 
حمایت لاریجانی و ناطق از روحانی و ماندن دست اصول‌گرایان در پوست گردو
ساعت ۳:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٠  کلمات کلیدی:

عصر ایران/

 

با دیدن صحنه سیاسی کشور اینگونه به نظر می‌رسد که تمام جریان اصول‌گرایی به دنبال این هستند که روحانی را شکست دهند و فردی از خود را راهی پاستور کنند. از سخنرانی‌ها، رفتارها و نوشته‌های این جریان سیاسی هم اینگونه بر می‌آید که تمام اصول‌گرایی در برار روحانی ایستاده است.

 

حقیقت اما چیز دیگری است. بسیاری از اصول‌گرایان شناخته شده و شناسنامه دار از حامیان حسن روحانی در انتخابات اردیبهشت 96 هستند. در راس این اصول‌گرایان ناطق نوری و علی لاریجانی قرار دارند.

این دو چهره شناخته شده سپهر سیاست ایران حتی حاضر نشدند وارد بازی اصول‌گرایان شوند و اعلام کردند کاری با اصول‌گریان ندارند. لاریجانی می‌گوید ....

ادامه خبر


 
عکس هایی متفاوت از سید ابراهیم رئیسی
ساعت ٩:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢٠  کلمات کلیدی:
 
روحانی در مناظره های انتخاباتی شرکت نمی کند؟
ساعت ۸:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٩  کلمات کلیدی:

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: آن کسانی که خودشان برنامه ندارند و نمی‌توانند به مردم بگویند چگونه قصد دارند کشور را اداره کنند با تخریب رقیب می‌خواهند جا برای خود باز کنند.

خبر آنلاین/

 

محمود واعظی در پاسخ به این سئوال که حزب اعتدال و توسعه برای پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران با اصلاح طلبان هماهنگ عمل خواهد کرد یا لیست مستقل می دهد؟ گفت: بنای ما بر این است که اختلافی پیش نیاید، مسئولینی که در حزب مشخص شدند تماس مرتب دارند سعی ما این است که هیچ اختلافی در این زمینه به وجود نیاید.

وی درباره رایزنی حزب اعتدال و توسعه با اصلاح طلبان برای تعیین مصادیق نامزدهای مورد حمایت در انتخابات شورای شهر تهران افزود: در حال مذاکره هستند اما در تهران خیلی افراد مطرح  مورد تأیید اسم نوشتند و معلوم نیست چه طور می شود 21 نفر را انتخاب کرد. حالا یک کمپینی را دارند راه می اندازند که خواهش کنند عده ای انصراف دهند ولی در مجموع مقداری که تعداد افراد کمتر شد روی مصادیق هم صحبت و انشاءالله تفاهم می کنیم.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه درباره شدت یافتن برخی ادعاها علیه دولت به اسم افشاگری در ماه های اخیر اظهار کرد: اینها افشاگری نیست بلکه تخریب است. اخیرا هم شروع نشده بلکه از 3 سال پیش انجام می شد و حالا دارد اوج می گیرد. آن کسانی که خودشان برنامه ندارند و نمی توانند به مردم بگویند چگونه قصد دارند کشور را اداره کنند با تخریب رقیب می خواهند جا برای خود باز کنند.

وی با بیان اینکه مردم ما فهیم هستند و می بینند برخی از طریق تریبون های رسمی برای تخریب دولت دارند استفاده می کنند ادامه داد: وقتی قانون صراحت دارد و مقام معظم رهبری نیز همواره تأکید کردند نباید هیچ گونه از بیت المال در تبلیغات انتخاباتی هزینه شود منظور فقط دولت نیست، منظور همه قوا و دستگاه های حاکمیتی است لذا این رعایت نمی شود متأسفانه از همه ابزارهای شان دارند علیه دولت استفاده می کنند.

عضو کابینه تدبیر و امید در پاسخ به این شبهه افکنی جریان رقیب آقای روحانی که مدعی است دولت مخالف برگزاری مناظرات انتخاباتی است؟ یادآور شد:...

ادامه مطلب

 


 
اهداف ترامپ از حمله موشکی به سوریه چه بود؟
ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٩  کلمات کلیدی:

آمریکا و جریان عربی بیش از این نمی‌توانستند شاهد یکه‌تازی دولت سوریه و هم‌پیمانانش در صحنه‌های میدانی و سیاسی باشد، صحنه‌هایی که معارضه تماما آن را به دولت سوریه واگذار کرده بود.

فارس/

 

نیروی دریایی آمریکا صبح امروز با 59 موشک «تام هاوک» از عرشه دو ناو جنگی «یواس‌اس راس» و «یواس‌اس پورتر» از دریای مدیترانه پایگاه هوایی «الشَعیرات» استان حمص در سوریه را موشک‌باران کرد که گفته میشود ضربات سنگینی به این پایگاه وارد آمده است.

اقدامی که هرچند ناگهانی بود اما در برهه زمانی قابل توجهی رخ داد و باید دید اهداف آمریکا در پی این حمله چیست؟ حمله‌‌ای که به گفته وزارت دفاع این کشور، دیگر ادامه نخواهد داشت و وزیر دفاع انگلیس نیز گفته است که قرار نیست حمله همه جانبه‌ای اتفاق بیفتد.

به نظر می‌رسد «دونالد ترامپ» از این حمله موشکی در پی یک هدف اصلی و چندین هدف فرعی است.

برای بررسی این مسأله باید به ماهها قبل باز گردیم، زمانی که شهر حلب به عنوان نماد و سمبل معارضان سوریه به طور کامل به دست نیروهای ارتش سوریه و مقاومت افتاد و پس از آن برتری میدانی دولت سوریه بیش‌تر از پیش خود را نمایان ساخت و تأثیرات مستقیمی در صحنه مذاکرات نیز برجای گذاشت. در پی این برتری مبدانی بود که گروههای مسلح معارض، مجبور به نشستن پای میز مذاکره در شهر «آستانه» شدند و برای اولین بار شاهد موفقیت نسبی مذاکرات بودیم و آتش بس نسبتا با ثباتی برای چندین هفته در سوریه برقرار شد.

آری برای اولین بار پس از شش سال جنگ و خونریزی شاهد اقدامی مثبت در روند آتش‌بس و گذار به سوی مذاکراتی سازنده بودیم. در مذاکرات ژنو سوئیس نیز که گروه معارضان «ریاض» مستقیما از عربستان به ژنو آمده بودند، هیچ برگی برای بازی نداشتند و بدون ارائه طرح و با بیان سخنان پیشین مذاکرات را ترک کردند.

به طور کلی فضای سیاسی سوریه به سمتی پیش می‌رفت که همزمان با پیروزی‌ها در شهر موصل، تأکیدات اصلی بر مبارزه با تروریسم و لزوم تمرکز بر جنگ با داعش سوق پیدا کرده بود.

چنین اوضاعی برای جریان غربی و سعودی که میلیاردها دلار صرف براندازی دولت سوریه کرده بودند، نا باورانه می‌نمود؛ آنها معارضانی را در پیش روی خود می‌دیدند که بیش از هر زمانی دچار بی نظمی و ضعف شده بودند و بشار اسد را می‌دیدند که ابتکار عمل را در دست گرفته است. در این میان که دیگر امیدی به تروریست‌ها و معارضان نبود باید اقدامی صورت می‌گرفت و چه چیز بهتر از بهانه حمله شیمیایی!

حتی اگر روایت غربیها از بحران سوریه را بر فرض محال درست فرض کنیم، باز هم ادعای حمله شیمیایی به «خان شیخون» و دادن بهانه به دست جریان عربی و غربی مضحک است. اسد می‌توانست با بمب‌های چند تنی زنان و کودکان بیشتری را به خاک و خون بکشد و در این برهه، زمین بازی که کاملا به نفع او بود را هم حفظ کند اما دشمنان سوریه بیش از هرچیزی از هوشیاری دولت سوریه خشمگین هستند و باید خود دست به کار می‌شدند تا بیش از این روند سیاسی و میدانی به نفع مقاومت پیش نرود.

می‌توان گفت هدف اصلی دولت آمریکا در پی این حمله، بیش از هر چیزی......

ادامه مطلب

 


 
واکنش جهانی به جنگ افروزی واشنگتن در سوریه / آمریکا باز هم تنها ماند
ساعت ۳:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٩  کلمات کلیدی:

موشک هایی که واشنگتن در حمایت از تروریست ها علیه ارتش سوریه شلیک کرد، با واکنش گسترده کشورهای مختلف روبرو شده؛ واکنش هایی که نشان می دهد آمریکا باز هم در یک عملیات نظامی یکجانبه تنها مانده و دونالد ترامپ در حال تکرار اشتباهی است که جرج بوش آن را در عراق و افغانستان تجربه کرده بود.

به گزارش خبر فوری، از ایران تا چین، به حمله ایالات متحده به پایگاه هوایی «الشعیرات» سوریه واکنش منفی نشان داده اند که این نشان می دهد واشنگتن مشروعیت خود در عملیات یکجانبه را از دست داده است.

البته برخی کشورهای منطقه مانند ترکیه و عربستان و یا رژیم اشغالگر قدس از این حملات حمایت کرده اند اما تاکنون هیچ دولتی حاضر نشده اعلام کند که در این جنگ واشنگتن را همراهی می کند.

***

ایران: یکی از نخستین واکنش ها به این حمله نظامی را تهران نشان داد. بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حمله آمریکا به سوریه را در راستای تقویت تروریست ها ارزیابی کرد.

روسیه: مسکو واکنشی شدید به جنگ افروزی آمریکا نشان داد. سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور گفت: همه همکاری‌ها بین آمریکا و روسیه در سوریه متوقف می‌شود. همزمان کرملین در بیانیه‌ای از خطر افزایش درگیری هوایی بین جنگنده‌های روسی و آمریکایی در سوریه خبر داد.

چین: پکن به طور تلویحی حمله واشنگتن را محکوم کرد. وزارت خارجه چین از همه طرفهای درگیر در سوریه خواست به دنبال راهی سیاسی برای حل و فصل بحران در این باشند.

اروپا: اتحادیه اروپا هم پشت آمریکا را خالی کرد و درباره این حمله، تاکید کرد: «اتحادیه اروپا از دستیابی به راهکاری برای حل بحران سوریه با همکاری سازمان ملل و روسیه حمایت می کند».

سوریه: دولت سوریه اعلام کرد...

ادامه مطلب


 
چرا بعضی رؤسای جمهور، یک‌دوره‌ای می‌شوند؟
ساعت ۳:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٩  کلمات کلیدی:

مشرق/

 

تقریباً تمام کشورهای جهان که نظام ریاستی یا نیمه‌ریاستی را برگزیده‌اند، به رئیس‌جمهور اجازه می‌دهند دست‌کم برای یک دور دیگر در انتخابات شرکت کرده و در صورت پیروزی بر منصب خود باقی بماند (به جز چند مورد مانند کره جنوبی، مکزیک و گرجستان). اما همیشه بخت با آنها یار نیست و برخی از آنها به دلایلی کناره گرفته یا در انتخابات شکست می‌خورند، گاهی در کمال ناباوری.

مروری بر داستان رئیس‌جمهورهای یک‌دوره‌ای در چند  کشور مهم طی دهه های اخیر تجربه قابل تأملی را در اختیار ما قرار می دهد.

جیمی کارتر

۵ نوامبر ۱۹۸۰. دقایقی تا دو بامداد باقی مانده بود که رابرت، مدیر ستاد تبلیغات کارتر در مصاحبه با ABC شکست نامزد دموکرات و رئیس‌جمهور آمریکا را در انتخابات ریاست‌جمهوری پذیرفت. کارتر اما اشک در دیدگانش موج می‌زد و خود ساعاتی بعد رسماً به ریگان تبریک گفت.

چه عواملی موجب شده بود او تنها ۴۳% از آرای مردم آمریکا را جذب کند؟ او در تبلیغات خود خیلی تلاش کرد تا موضوعات سیاست خارجی را مهمترین مسائل کشور جلوه دهد، اما مردم به گونه‌ای دیگر فکر می‌کردند. اولاً به نظر می‌رسید مسائل اقتصادی بیش از سایر حوزه‌ها توانسته بود سبد آرای او را به نفع ریگان خالی کند، ثانیاً حتی در همان سیاست خارجی که جیمی بر آن تأکید داشت، آنچنان کارنامه درخشانی در دوره چهارساله برجای نگذاشته بود.

ادامه مطلب + لیست سایرین


 
لاوروف: هدف حمله آمریکا تخریب روند سیاسی در سوریه است
ساعت ٢:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٩  کلمات کلیدی:

وزیر امور خارجه روسیه حمله موشکی آمریکا به یکی از پایگاههای نظامی سوریه را یک اقدام متجاوزانه توصیف کرد و هدف از آن را از بین برند فرایند سیاسی در این کشور دانست.

تسنیم/

 

به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، سرگئی لاوروف در کنفرانس مطبوعاتی خود تصریح کرد که از آمریکا درخصوص حملات در سوریه توضیح خواهیم خواست.

وی افزود: حملات آمریکا به سوریه ما را به یاد حمله غرب به عراق بدون کسب موافقت سازمان مل در سال 2003 میلادی می اندازد که نقض آشکار و گسترده قوانین بین المللی بود.

لاوروف حمله آمریکا را اقدامی "متجاوزانه با استناد به بهانه های واهی" توصیف کرد و گفت که هدف از این حمله از بین بردن پایه های فرایند سیاسی در سوریه و سرنگون کردن بشار اسد" است.‬

وی تصریح کرد: امیدواریم که حمله آمریکا به پایگاه الشعیرات باعث قطع کامل همکاری ما درباره سوریه نشود.

لاوروف گفت: آمریکا به خودش زحمت نداده است که هرگونه دلیل و مدرکی که حقیقت و واقعیت حمله شیمیایی به ادلب را تایید می کند، ارایه دهد.

وی تصریح کرد: حملات آمریکا به سوریه به نفع کسانی است که می خواند مذاکرات ژنو و آستانه را به شکست بکشانند و حکومت در سوریه را با استفاده از زور تغییر دهند.

وزیر خارجه روسیه گفت: آمریکا با این کار خود قصد داشت تا نگاهها را از رفتار جبهه النصره منحرف کند.

وی تاکید کرد: اقدام آمریکا در سوریه به روابط...

 

ادامه مطلب


 
رونمایی از دستگاه‌های رای‌گیری الکترونیکی انتخابات شوراها
ساعت ۱:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٩  کلمات کلیدی:

از دستگاه‌های رای گیری الکترونیکی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به طور رسمی رونمایی شد.

ایلنا/

 

در حاشیه همایش دبیران و مدیران اجرایی، بازرسان و مسئولان کمیته های حقوقی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از دستگاه‌های رای گیری الکترونیکی انتخابات که قرار است برای اولین بار در سراسر کشور و در حوزه‌های منتخب برای رای گیری انتخابات شوراها به کار گرفته شود، رونمایی شد.


 
قالیباف: هیچ درخواستی برای نامزدی نداشته و ندارم
ساعت ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۸  کلمات کلیدی:

فارس/

 

محمدباقر قالیباف درخصوص نامزدی خود در انتخابات گفت: بنده هیچ درخواستی برای نامزدی نداشته و ندارم.

محمدباقر قالیباف که یکی از 10 گزینه جبهه مردمی نیروهای انقلاب برای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو است تاکید کرد: وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور در شرایط بحرانی قرار دارد و تردیدی وجود ندارد که شرایط فعلی در نتیجه سوءمدیریت و ناکارآمدی دولت فعلی است. لذا برای هر فرد دلسوزی تلاش برای جایگزین کردن رئیس جمهوری مناسب بجای رئیس جمهور فعلی در 29 اردیبهشت ضرورتی انکارناپذیر برای مردم است.

وی همچنین اضافه کرد: این هدف راهبردی و مهم بدست نخواهد آمد، مگر با بکار گرفتنِ همه ظرفیت های مردمی و دلسوزان انقلاب و کشور و اجماع بر سر کاندیدایی که صلاحیت، قابلیت و مقبولیت داشته باشد. امروز جامعه ما به همگرایی و نگرشی فراتر از ملاحظات حزبی و گروهی نیاز دارد.


قالیباف تصریح کرد: ....

شرح خبر


همچنین از دست ندهید :

احمدی‌نژاد: اماده شنیدن پاسخ های بیشتر در مقابل اتهامات باشید


فیلم حضور احمدی نژاد در کنفرانس خبری


نزدیک به 4 سال از نخستین احضار احمدی نژاد می‌گذرد، حالا این نشست خبری دادگاه اوست؟


 
همسر رضاخان:شب عروسی هوویم فحش می داد/برای بی حجابی خجالت میکشیدم+تصاویر
ساعت ٧:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۸  کلمات کلیدی:

در سال ۱۲۸۴ خورشیدی به دنیا آمدم. پدربزرگم ملقب به مشکوه ‏الدوله از طایفه قاجار بود، به همین مناسبت هم در دوره قاجاریه سمت‏های درباری داشت

روز پلاس/

 

آنچه در ذیل می‏خوانید قسمتی از  گفت وگو با آخرین همسر رضاشاه است که در سالهای ۱۳۷۳ و ۱۳۷۴ در تهران انجام شده است. عصمت‌الملوک دولتشاهی دختر غلامعلی میرزا مجلل‌الدوله دولتشاهی به هنگام تبعید رضاشاه، همراه وی به جزیره موریس رفت و پس از چند ماه به تهران بازگشت. پس از مرگ رضاخان در ویلای شخصی خود در شمیران اقامت کرد. پس از انقلاب اسلامی در تهران ماند و در سال ۱۳۷۴ شمسی در سن ۹۰ سالگی درگذشت.
 

*من در .....

ادامه مطلب + تصویر


 
پنج کاندیدای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی معرفی شدند+جزئیات/ تمامی 10 کاندید
ساعت ۱:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۸  کلمات کلیدی:

گزارش کامل از دومین مجمع ملی «جبهه مردمی نیروهای انقلاب»

خبر فوری/

 

دومین مجمع ملی «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» صبح امروز در مجموعه شهر آفتاب برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبر فوری ، دومین مجمع ملی «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» از دقایقی پیش در مجموعه شهر آفتاب با حضور سه هزار نفر از اعضای این جبهه آغاز شد.

قرار است در این نشست، از میان 10 نفری که در مجمع ملی اول به عنوان کاندیدا انتخاب شده بودند، 5 نفر به عنوان کاندیداهای نهایی جبهه مردمی، در جریان یک رأی‌گیری انتخاب شوند.

وکالت انتخاب نامزد نهایی به شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب تفویض شد

در پایان مجمع ملی دوم جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با موافقت و رأی اکثریت اعضای مجمع، وکالت انتخاب نامزد نهایی از بین پنج کاندیدای جبهه مردمی به شورای مرکزی این جبهه تفویض شد.

۵ کاندیدای نهایی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی برای حضور در رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری مشخص شدند. ....


شرح خبر


 
محبوب ترین رئیس جمهور ایران کیست؟ +فیلم
ساعت ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۸  کلمات کلیدی:

باشگاه خبرنگاران جوان/

 

ایران اسلامی پرچم‌دار انتخابات سالم در جهان است. در کشورمان تمامی مسئولین با رای مردم انتخاب می‌شوند و همین امر پشتوانه‌ای محکم را برای مسئولین ساخته است. بسیاری از کشورهای مدعی نظام دموکراتیک همواره در زمان انتخابات‌های مختلف در ایران اسلامی و دیدن حضور پرشور مردم در این حماسه سرشان را به زیر گرفته و از وصف حضور مردم در پای صندوق‌های رای ناتوان ماندند.
 
مردم کشورمان در یازده دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند اما در این میان و در دوره سوم مردم با رای 95 درصدی خود آیت الله سید علی خامنه‌ای را به عنوان رئیس جمهور خود برگزیدند که این میزان رای در ادوار مختلف بی‌سابقه است. لذا می توان گفت  رهبر معظم انقلاب محبوب‌ترین رئیس جمهور کشور در ادوار گذشته است.

 
کاندیداتوری حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رسما اعلام شد
ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۸  کلمات کلیدی:

تسنیم/

 

نماینده حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رسماً اعلام کرد که رئیسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، سید صولت مرتضوی که به نمایندگی از حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دومین نشست مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی حضور یافته بود، اعلام کرد که، .....

شرح خبر 
هزینه آرایش و عبای آیت الله هاشمی چقدر بود؟+اسناد
ساعت ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۸  کلمات کلیدی:

مشاور رئیس مرحوم مجمع تشخیص مصلحت نظام در کانال تلگرامی خود لیستی منتشر کرده که رقم برخی هزینه های شخصی آیت الله هاشمی رفسنجانی را نشان می دهد.

روزپلاس/

 

 آنطور که یکی از مشاوران آیت الله هاشمی در کانال تلگرامی خود منتشر کرده است ، هزینه آرایش ایشان در زمستان سال 1389 مبلغ 120 هزارتومان بوده است. بر همین اساس در سند دیگری که آخر سال 1392 تا 4 ماه اول سال 1393 را نشان می دهد، آیت الله برای خرید عبا و اجرت دوخت مبلغ 785 هزارتومان پرداخت کرده است.

 

دیگر هزینه های موجود در این اسناد به پیوست آمده است. هدف رجایی از انتشار این اسناد ....

ادامه خبر + تصویر اسناد


 
پیغام انتخاباتی سعید جلیلی به قالیباف
ساعت ٩:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۸  کلمات کلیدی:

آخرین خبر/

 

طی چند هفته اخیر تمامی کاندیداهای اصولگرا متفق القول شده اند که برای رسیدن به گزینه اصلح تلاش کرده و همچنین از هر نوع رقابت درون گفتمانی پرهیز کنند.

راهبرد مشخص جریان اعتدال- اصلاح طلب در انتخابات پیش رو چندان پیچیده نیست و آنها تلاش می کنند یا برجسته کردن برخی از سلیقه های سیاسی بین کاندیداهای اصولگرا اختلاف انداخته و همچنین تا حد ممکن شرایطی را فرآهم کنند که اصولگریان با تعدد گزینه برای ریاست جمهوری در انتخابات روبه رو شده و سبد آرای شان پراکنده و متفرق شود.
برخی حامیان دولت و همچنین اصلاح طلبان طی هفته های گذشته بارها تلاش کردند میان اصولگرایان چند قطبی ایجاد کنند.

ایجاد دو قطبی پایداری-جمنا؛ دو قطبی ها دیگری همچون اصولگرایان پیشرو – اصولگرایان معتدل یا طرفداران کاندیدای اصلح – طرفداران کاندیدای صالح مقبول بخشی از نقشه راه تفرقه افکنی میان مخالفین نیروهای انقلابی بوده است.

اما رسانه های اصلاح طلب همچنین تلاش کردند میان برخی کاندیداهای اصولگرایان نیز همین دو قطبی ها را شکل بدهند. انتشار برخی شایعات درباره نقد کاندیداها نسبت به یکدیگر و یا بازخوانی برخی اختلاف سلیقه های اصولگرایان با یکدیگر در همین راستا بوده است.

این در حالیست که ....

ادامه خبر


 
نامه آخوندی به خبرنگاران: باور کنید که من بسیار صبورم لیکن با جریانی مواجهیم که
ساعت ٧:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۸  کلمات کلیدی:

انتخاب/ در نامه وزیر راه و شهرسازی آمده است:

سال‌هاست که به روشنی دریافته‌ام هیچ کشوری روی رستگاری و توسعه را نخواهد دید؛ مگر به یارای گردش آزاد اطلاعات و وجود خبرنگارانی آزاده، مستقل و شجاع
به همین دلیل نیز سال‌هاست که چه در لباس یک شهروند ساده و چه در مقام وزیر، بر آزادی مطبوعات، حقوق روزنامه‌نگاران و حقوق شهروندان در دسترسی آزاد به اطلاعات پای فشرده‌ام و همه سعی خود را بکار بسته‌ام
همواره وظیفه خود دانسته‌ام که حاضر و پاسخگوی پرسش‌های شما باشم و از شنیدن انتقادها و کاستی‌ها استقبال کنم و صد البته جز راست نگویم، مثال بارز آن انجام وظیفه پاسخگویی در برابر مجلس شورای اسلامی و نمایندگان در جریان 2 استیضاح از اینجانب بود
اما آنچه سینه من را تنگ می‌کند و گاهی فریاد مرا به آسمان می‌برد، ...

شرح خبر


 
فیلم/ واکنش غیراخلاقی مشایی به سوال یک خبرنگار
ساعت ٧:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۸  کلمات کلیدی:

انتخاب/

 

اسفندیار رحیم مشایی به سوال یکی از خبرنگاران در حاشیه نشست خبری محمود احمدی نژاد واکنش تندی نشان داد و گفت: از هیکلت خجالت بکش! این سوالت بده! برات بد میشه!

 خبرنگار در حاشیه نشست خبری دیروز از مشایی پرسیده بود چه دعایی زیرلب زمزمه می کرد؟

 

برای مشاهده فیلم کلیک نمایید


 
فیلم/ آرایش سیاسی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 96
ساعت ٥:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۸  کلمات کلیدی:

صداوسیما /

 

۲۹ اردیبهشت سال جاری روز تعیین نهایی صاحب کرسی ریاست جمهوری است و هر لحظه رقابت انتخاباتی میان نامزدها حساس تر  می شود. هر یک از نمایندگان اصولگرا و اصلاح طلب سعی دارند نتایج آرا را به سمت خود سوق دهند ولی باید دید انتخاب مردم چیست.

 

برای مشاهده فیلم کلیک کنید


 
بقایی: ازبرگه بازجویی‌ام گرفته تا فیلمش را منتشر کنید/ چرا احمدی‌نژاد راجلوی بیگ
ساعت ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٤  کلمات کلیدی:

ایلنا/

 

معاون احمدی‌نژاد گفت: امروزه در جهان یک اقلیت قارون صفت، بالای سر مردم نشسته اند و پول کلان، رسانه و قدرت را در اختیار گرفته اند و به بقیه مردم هم می‌گویند پوپول و عوام.

به گزارش ایلنا، حمید بقایی، در نشستی عنوان کرد: با اینکه من معاون رئیس جمهور بودم اما معتقدم رجل سیاسی بودن به سر و صدا و شلوغ بازی‌های سیاسی نیست، رجل سیاسی کسی است که در سخت‌ترین شرایط دوست و ولی نعمتش را نفروشد و کسی که اینگونه است وطن و دین خود را هم نخواهد فروخت.

او افزود: تهدید نکنید و نگوئید فلانی پرونده دارد، محکم می‌گویم هر سندی علیه بقایی دارید، از برگه بازجویی گرفته تا فیلم بازجویی آنها را منتشر کنید، تا سیه‌روی شود هر که در او غش باشد. من فکر نمی‌کنم از میان افرادی که گذرش به این آقایان افتاده، کسی وجود داشته باشد که جرئت بیان چنین درخواستی را داشته باشد. اتفاقاً شماها باید پاسخگوی رفتارهای خلاف قانون و شرع خود باشید و طلبکاری نکنید.

بقایی تاکید کرد: چهارسال قبل وزیر امور خارجه در یکی از شبکه‌های اجتماعی خطاب به بیگانگان نوشت، آن مرد که هولکاست را نفی می‌کرد رفته است. امروز در اخبار شنیدم همین آقا خطاب به نتانیاهو که اخیرا با مقامات روسی دیدار داشته، می‌گوید ما سه بار شما یهودی‌ها را در تاریخ نجات دادیم. گویا فراموش کرده که چهار سال قبل برای دلخوشی بیگانگان چه نوشته و چه‌ها گفته است. این وضعیت خجالت‌آور است.

او گفت: ....

شرح خبر


 
فیلم جدیدی که احمدی نژاد در دفاع از خود منتشر کرد
ساعت ٧:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٤  کلمات کلیدی:

Ahmadinejad.ir/

 

محمود احمدی نژاد رئیس دولتهای نهم و دهم با انتشار فیلمی از خود، به یکی دیگر از نقدهای منتقدان نسبت به عملکرد دولتش پاسخ گفت.


به گزارش خبرفوری، او که تاکنون دو گزارش در پاسخ به مدیران دولت فعلی منتشر کرده، در این فایل تصویری ادعاها درباره بدهی های دولت گذشته را نقد کرده است.
احمدی نژاد که در این فایل ویدئویی از عملکرد دولت فعلی در زمینه انضباط مالی انتقاد کرده، وعده داده که به زودی در یک کنفرانس خبری به انتقادهای صورت گرفته نسبت به دولتش بیش از پیش پاسخ خواهد داد.

 

برای مشاهده فیلم کلیک نمایید


 
ایران «نرگس کلباسی» را با 15 ملوان هندی مبادله کرد؟
ساعت ٥:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٤  کلمات کلیدی:

آخرین خبر/

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: در عالم دیپلماسی و در چارچوب منافع دو کشور برای اینکه بتوانند مسائل مورد مذاکره بین دو طرف را حل کنند شاید اقداماتی همچون تبادل زندانیان انجام شود ولی اینکه بگوییم تعداد 15 ملوان صرفا بخاطر یک نفر، آزاد شده اند، صحت ندارد.نرگس کلباسی اشتری بانوی نیکوکار ایرانی روز شنبه (5 فرودین) از سوی دادگاه تجدیدنظر «رایاگادای» هند، از اتهام به قتل تبرئه شد؛ از سوی دیگر صبح امروز(دوشنبه 14 فروردین) بود که سوشما سوارج وزیر امور خارجه هند در صفحه شخصی توییتر خود از آزادی 15 ماهی گیر هندی خبر داد؛ وی با ابراز خوشحالی در این خصوص نوشت: .....

ادامه خبر


 
پیش بینی ها درباره رقابت رئیسی و روحانی
ساعت ٤:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٤  کلمات کلیدی:

اگرچه هنوز سید ابراهیم رئیسی درباره قطعی شدن حضورش در انتخابات 96 سخنی به زبان نیاورده است، اما تسنیم خبر داده که کاندیداتوری وی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم قطعی است.

در همین پرویز امینی تحلیلگر مسائل سیاسی امروز طی یادداشتی در کانال شخصی خودش، نوشته که شواهد و قرائن نشان می‌دهد که ....

شرح خبر


 
نشست خبری جنجالی محمود احمدی نژاد
ساعت ۳:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٤  کلمات کلیدی:

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین کشورمان که این روزها مواضع انتخاباتی اش سروصدای بسیاری به راه انداخته، می خواهد نشست خبری برگزار کند.

به گزارش خبر فوری، دفتر احمدی نژاد نامه هایی را برای رسانه ها ارسال کرده که دعوتنامه حضور در این نشست محسوب می شود.

به نظر می رسد احمدی نژاد ....

ادامه خبر


 
روایت یونسی از وضع مالی آیت الله هاشمی رفسنجانی
ساعت ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۳  کلمات کلیدی:

انتخاب/

 

در سال ۵۸ متوجه شدم که آیت الله هاشمی دو منبع بزرگ مالی دارند. یکی از این منابع، ثروت همسرشان، عفت خانم مرعشی بود. اساسا مرعشی ها دو گروه بودند؛ یکی از این گروه ها طرفدار شاه و دیگری ضد شاه و البته هر دو گروه ثروتمند. در قدمت و تاریخ این خاندان و خانواده همین بس که مرعشی ها نخستین حکومت شیعی ایران را در شمال کشور تاسیس کردند. این خانواده در طول تاریخ، یا از قدرت برخوردار بود یا ثروت یا از هر دو. خود آیت الله هاشمی از یک خانواده روحانی، اما به لحاظ مالی متوسط بود. بنابراین، ازدواج با دختری از این خانواده، زمینه افزایش توان مالی ایشان را فراهم کرد.

ثروت سرکار خانم عفت مرعشی، شخصی و ناشی از ...

شرح خبر


 
پاسخ ایت الله جنتی به "دروغ سیزده " فوت ایشان
ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۳  کلمات کلیدی:

روزنامه شهروند/ این موضوع قطعا برای من یک توفیق است. جمله‌ای حضرت امام فرمودند که اگر آمریکا از ما خوشحال بود در خودمان شک کنیم. اگر او با ما دشمنی کرد حقانیت خودمان را باور کنیم. به نظر من اگر کسانی که تخریب می‌کنند حزب اللهی باشند نماز شب خوان باشند آدم باید در خودش شک کند. اما اگر افراد بی‌مبالات تخریب می‌کنند این اتفاقا مایه خوشحالی است. انسان از مذمت افراد صالح باید برای خود نگران شود.


 
رئیسی روز هجدهم فروردین تصمیم خود برای کاندیداتوری را اعلام می کند / همه چیز به
ساعت ۸:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۳  کلمات کلیدی:

انتخاب/

 

منابع رسانه ای نزدیک به حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی از اعلام نظر او در مورد نامزدی در انتخابات در روز هجدهم فروردین خبر دادند.


به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب»؛ براساس گفته ی منابع نزدیک به تولیت آستان قدس رضوی، رئیسی روز هجدهم فروردین تصمیم خود را برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اعلام خواهد کرد.


براساس این گزارش، ....

ادامه خبر


 
کواکبیان:‌ امر بر احمدی‌نژاد مشتبه شده است/ مشایی که بهتر از بقایی بود، ردصلاحیت
ساعت ٧:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۳  کلمات کلیدی:

دبیرکل حزب مردم‌سالاری باوجود صحبت‌هایی که این حزب از کاندیداتوری او می‌زند، فعلا حاضر نیست خود را به عنوان کاندیدا معرفی کند، هرچند اصل موضوع را رد نمی‌کند اما اظهارنظر رسمی را به 15فرودین حواله می‌دهد.

خبرآنلاین/

 

مصطفی کواکبیان پیش از تحویل سال جدید گفت وگویی با خبرآنلاین داشت. او در بخش‌هایی از این گفت و گو درباره حضور بقایی در انتخابات نیز اظهار نظر کرد که در ادامه می‌آید:

 نگاهی هم به حضور رسمی ‌احمدی‌نژادی‌ها در انتخابات داشته باشید. شخص احمدی نژاد که نمی‌تواند وارد شود ولی بدل‌هایی را به عرصه انتخابات وارد کرده است. تحلیلتان از اینکه حضور آقای بقایی چه تاثیری بر رای آوری اصلاح‌طلبان یا اصولگراها می‌گذارد و به نفع کدام یک خواهد بود، چیست؟

من فکر می‌کنم که اتفاقا باید اینها در عرصه باشند برای اینکه ببینند چه پایگاهی دارند. این امر بر آنها مشتبه است. اول اینکه آقای مشایی که خیلی بهتر از آقای بقایی بود، رد صلاحیت شد، آن وقت کاندیداتوری بقایی که سابقه زندان و مسائل دیگر هم دارد، بی‌معنا به نظر می‌رسد. تعجب می‌کنم که برخی از حضور ایشان صحبت می‌کنند. اصلا فرض کنیم که بیاید و تائید هم شود، پایگاه رای مهم است. فکر می‌کنند طبقه حاشیه نشین شهرها با یکسری وعده‌های پوپولیستی مثل 5 برابر شدن یارانه‌ها باز به سمت اینها می‌آیند؟! اما این نشاندهنده بی‌توجهی این افراد به وضع جامعه است. اگر سری به فضای مجازی بزنند، متوجه خواهند شد که حتی روستائیان هم از آنچه رخ داده، آگاه هستند و اینطور که بخواهیم از رهگذر جریانات پوپولیستی و عوام گرایانه مبادرت به رای مردم کنیم، راهی است که به جایی نمی‌برد.

شما به ردصلاحیت آقای مشایی اشاره کردید. شما هم سال 92رد صلاحیت شدید. الان امیدواری دارید که این دوره تائید صلاحیت شوید؟ ....


شرح خبر


 
چه کسانی برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری باید از سمت خود استعفا دهند؟
ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۳  کلمات کلیدی:

ایسنا/ سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور:

در انتخابات ریاست جمهوری، بر خلاف انتخابات مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا، مشاغلی که متصدیان آنها می‌بایست برای نامزدی در انتخابات از سمت خود استعفا دهند بسیار محدود است.

مطابق ماده ۳۷ قانون انتخابات ریاست جمهوری کلیه افرادی که مسئولیت مستقیم در امر انتخابات، به صورت اجرا و یا نظارت دارند، در صورتی می‌توانند داوطلب شوند که قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و در آن سمت شاغل نباشند.

اعضای هیئت اجرایى مرکزی انتخابات، اعم از وزیر کشور، وزیر اطلاعات، دادستان کل کشور، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی که به انتخاب مجلس در هیئت مرکزی حضور خواهد داشت و هفت نفر از معتمدان که در هفته جاری مشخص خواهند شد و .....

شرح خبر


 
کاندیداتوری احمدی‌نژاد منع قانونی دارد
ساعت ٢:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۳  کلمات کلیدی:

هفته نامه مثلث/

 

عباسعلی کدخدایی درباره حضور حجت‌الاسلام رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: در قانون گفته شده کسی که در سمت ایشان قرار دارد قبل از ثبت نام باید استعفا کند اما گفته نشده منظور از ثبت نام دقیقا چه روزی است؟ آیا روز ثبت نام نامزد مطرح است یا ثبت نام کاندیداها؟ از لحاظ قانونی بفرمایید فردی که در این سمت قرار دارد چه زمانی باید استعفا دهد؟

کدخدایی تاکید کرد: ایشان هر وقت که اراده کرد و اگر قرار بر آمدن داشته باشد باید استعفا دهد. حالا این استعفا هر چه زودتر بهتر. قانون‌گذار برای برخی سمت‌ها زمان معلوم کرده مثلا می‌گوید 6 ماه قبل یا 9 ماه قبل استعفا دهید که در مجلس زیاد داریم . ولی برای ریاست جمهوری استعفاهای محدود به زمانمان کم است. استعفای از حیث دخالت در انتخابات را داریم . مثلا هیچ کدام از افرادی که به نحوی در انتخابات دخیل هستند یا دخالت دارند حق ندارند ثبت نام کنند.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: ایشان هر وقت اراده کرد که ثبت نام کند، استعفا می‌دهد و ثبت نام می‌کند اینجا دیگر محدودیت زمانی نداریم هر وقت خواست اعلام می‌کند و هیچ منعی ندارد. 

 

 وی همچنین گفت:‌ ....

ادامه خبر


 
امیری‌فر: ممکن است احمدی‌نژاد در لحظه آخر خودش کاندیدا شود/ هدفش پیروزی روحانی ا
ساعت ٦:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٢  کلمات کلیدی:

فارس نیوز/

 

 پس از انتشار نامه مشایی به خاتمی و حمایت احمدی نژاد از بقایی، عباس امیری‌فر مشاور فرهنگی و از نزدیکان احمدی‌نژاد در دولت دهم با صدور اطلاعیه‌ای از وی اعلام برائت کرد.

امیری‌فر  به بیان دلایل اصلی این اعلام برائت و برنامه جریان احمدی‌نژاد در روزهای آتی همزمان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و چرایی قرابت سیاسی آنها با جریان اصلاحات و خاتمی پرداخت که مشروح این مصاحبه در ادامه آمده است:

حجت‌الاسلام عباس امیری‌فر رئیس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اعلام برائت اخیرش از جریان احمدی‌نژاد در خصوص نامه مشایی به خاتمی و تغییر گفتمان احمدی‌نژاد و تهی شدن وی از شعارهای انقلابی، اظهار داشت: تغییر رویکرد آقای احمدی‌نژاد بعد از اینکه نهی رهبری در جلسه خصوصی به او ابلاغ شد، اتفاق افتاد و بنده اولین نفری بودم که این افشاگری را انجام دادم و بعد از ما این بحث را ادامه دادند.

* تبعیت از ولایت فقیه نظر امام است

امیری‌فر ادامه داد: ولایت مطلقه فقیه ناشی از اعتقادات ماست و احمدی‌نژاد که مدعی تبیین اندیشه‌های امام است باید بداند نظریات ولایت فقیه باید عملی شود اما متأسفانه او برای موضع‌گیری‌های خود با مشایی و بقایی مشورت می‌کند و زمانی که ما در دولت حضور داشتیم این نکته را مشاهده می‌کردیم و آنها پیش از این ادعا می‌کردند که نظرات رهبر انقلاب برای‌شان  حجت است.

* رگه‌های این انحراف از دولت دهم آغاز شد

رئیس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری زاویه گرفتن احمدی‌نژاد با ولایت را ناشی از مشورت با افرادی همچون مشایی و بقایی برشمرد و درباره خانه‌نشینی احمدی‌نژاد که خیلی‌ها آن زمان را نقطه فاصله گرفتن او از رهبری عنوان می‌کردند، تصریح کرد: بله می‌توان رگه‌های این انحراف را از دولت دهم به بعد ارزیابی کرد اما آن زمان چون در حاکمیت نقش داشتند نمی‌توانستند نقش اپوزیسیون داشته باشند و مخالفت علنی کنند؛ زمانی که ما از آنها سؤال می‌کردیم چرا برخی کارها را انجام می‌دهید، آنها..

ادامه مطلب


 
واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات وزیر دفاع آمریکا
ساعت ٥:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٢  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، خطاب به وزیر دفاع آمریکا گفت: به جای متهم کردن بی جا و مغرضانه ایران، برخی کشورهای دوست و نزدیک خود در منطقه را که حمایت‌های بی‌دریغ و گسترده آنان از گروه‌های تروریستی به روشنی آشکار است را موظف به قطع و توقف حمایت‌های مالی، فکری و تسلیحاتی از این گروه‌های تروریستی - تکفیری سازند.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی در واکنش به اظهارات کذب و نادرست «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا که در سفر به لندن بار دیگر در ادعایی بی پایه و اساس ایران را متهم به حمایت از تروریسم کرده است، گفت: به اعتقاد جمهوری اسلامی ایران یکی از دلایل اصلی ناکارآمدی و عدم موفقیت در اقدامات بین المللی در مبارزه با تروریسم، دادن آدرس های اشتباه و غلط در مورد ریشه ها و منابع  مالی و فکری تروریسم و انحراف افکار عمومی جهانی و بین المللی از کشورهای اصلی حامی تروریسم است که اظهارات وزیر دفاع آمریکا در لندن نمونه ای تکراری از آن است.

وی افزود: تا زمانی که برخی کشورها و در راس آنها آمریکا، مصمم اند منبع و منشاء اصلی تروریسم و افراط گرایی تکفیری - وهابی را نادیده انگارند و به دلایل کاملا مغرضانه و  سیاسی کشورهایی مانند ایران را که خود در ۴ دهه گذشته قربانی تروریسم در انواع و اشکال مختلف آن بوده را متهم کنند و عامدانه بر تمامی تلاش های بی وقفه ضد تروریستی آن در منطقه چشم بر بندند و به انحاء مختلف به تشویق و تسلیح حامیان تروریسم و جنایات آنان مشغول باشند، نمی توان و نباید انتظار داشت که غده چرکین و  رو به رشد تروریسم مهار و نابود شود.

قاسمی در پایان گفت:...

ادامه مطلب


 
دیدار سفیر ایران در کاراکاس با گروهی از دانشجویان دانشگاه‌های ونزوئلا
ساعت ۳:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٢  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس، با گروهی از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف ونزوئلا در محل اقامتگاه خود در این کشور آمریکای لاتین دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، در این دیدار سفیر ایران نخست با ارایه شرحی از تاریخ تمدنی ایران در پیش و پس از اسلام و با برشمردن دستاوردهای علمی و ادبی ایران در دنیا، تاکید کرد: ایران همواره کشوری صلح دوست بوده است.

در پایان سفیر ایران به برخی از سوال‌های دانشجویان در زمینه مشکلات خاورمیانه، برنامه هسته‌ای ایران، صادرات کشاورزی ایران و غیره پاسخ داد.

در این دیدار، برخی از دانشجویان برای فراگیری زیان فارسی ابراز علاقه کردند.


 
۵ رفراندوم‌ برگزار شده در ایران/ناکامی بنی‌صدر و احمدی‌نژاد
ساعت ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٢  کلمات کلیدی:

رفراندوم فقط یک اصطلاح سیاسی برای یادآوری روش های مداخله مردم در تصمیم‌گیری‌های سیاسی نیست، بلکه در عمل، سه بار مردم ایران پس از انقلاب از این روش برای تعیین سرنوشت خود استفاده کرده‌اند.

خبرآنلاین/

 

امروز سالگرد اعلام رسمی نتایج اولین رفراندوم برگزار شده پس از انقلاب در ایران است. این همه‌پرسی در روزهای دهم و یازدهم بهمن سال 58 برگزار شد و در آن مردم کشورمان به «جمهوری اسلامی» آری گفتند. اگر دو رفراندوم پیش و دو رفراندوم پس از این رفراندوم تاریخ ساز را به آمار رفراندوم های برگزار شده در کشورمان بیفزاییم، باید گفت که ایرانی‌ها در 63سال گذشته، جدای از انتخابات ادواری، پنج بار مستقیما با رأی خود درباره مسائل مهم کشور اظهارنظر کرده‌اند.

سابقه 64 ساله برگزاری همه‌پرسی در ایران

110 سال پس از امضای فرمان مشروطه در ایران،‌ هنوز استفاده از رفراندوم، شیوه‌ای مرسوم برای ابراز نظر عمومی نیست. هرچند در سایر کشورها، موضوع برگزاری رفراندوم، گاها تبدیل به موضوعاتی جنجالی شده و نتایج برخی از آنها مانند برگزیت یا جدایی اسکاتلند از بریتانیا در داخل کشورمان خبرساز می شود، اما در ایران آخرین همه پرسی 28 سال پیش برگزار شده است.

با این وجود عدم استفاده از رفراندوم در قریب به سه دهه گذشته باعث نمی شود تا پیشینه برگزاری همه پرسی در کشورمان را نادیده بگیریم. سابقه طرح موضوع همه‌پرسی در ایران به سال 1332 بازمی‌گردد. در این سال نمایندگان طرفدار دکتر محمد مصدق در حمایت از ابقای دولت وی و انحلال مجلس استعفا دادند. همین باعث شد تا دیگر جلسات مجلس به حد نصاب نرسیده و تشکیل نشود. در این شرایط، دکتر مصدق رفراندومی با موضوع انحلال مجلس و ابقای دولت برگزار کرد. این نخستین همه‌پرسی تاریخ سیاسی ایران بود. رفراندومی که البته کمتر از یک هفته پس از آن، به کودتای انگلیسی - آمریکایی علیه دولت ملی منتهی شد.

این برای اولین بار بود که در ایران، روش همه پرسی به جای میانجی‌گری سنتی، مورد استفاده قرار گرفت هرچند در عمل چندان موفقیت‌آمیز نبود.

قریب به یک دهه پس از برگزاری رفراندوم مصدق، نوبت....

ادامه مطلب


 
رمز و راز سکوتِ انتخاباتی آیت‌الله مصباح یزدی /آیا فرمان حمایت از ابراهیم رئیسی
ساعت ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٢  کلمات کلیدی:

برخی افراد که پیرامون ابراهیم رییسی هستند از همان پایداری های رسانه ای هستند. آنها که به شدت به مصباح یزدی نزدیک هستند و گویا پل ارتباطی هم همین افراد شده اند.

نامه نیوز/

 

سکوت انتخاباتی آیت الله مصباحی یزدی در حالی تداوم یافته است که حرف و حدیث ها و شایعات پیرامون او به شدت زیاد شده است. می گویند پشت پرده این سکوت رضایت به نامزدی ابراهیم رییسی است ؛ حتی در برخی محافل سیاسی و رسانه ای این خبر نقل می شود که این دو با یکدیگر تماس تلفنی داشته اند و مصباح یزدی تمام تلاشش را کرده است تا اندک تردید باقی مانده ابراهیم رییسی برای نامزدی را از میان بردارد.

 

در همین روزها هم برخی چهره های نزدیک به پایداری عنوان کرده اند که مصباح یزدی به این تشکل وحدت ناپذیر اصولگرا دستور حمایت از ابراهیم رییسی را داده است. اما آیا این اخبار صحت دارد؟ فعلا که همه سکوت کرده اند ؛ باید دنبال نشانه ها بود و از همین رهگذر گمانه زنی کرد که این مولفه ها تا چه حد می تواند صحت داشته باشد .

سکوت انتخاباتی آیت الله مصباحی یزدی در حالی تداوم یافته است که حرف و حدیث ها و شایعات پیرامون او به شدت زیاد شده است. می گویند پشت پرده این سکوت رضایت به نامزدی ابراهیم رییسی است ؛ حتی در برخی محافل سیاسی و رسانه ای این خبر نقل می شود که این دو با یکدیگر تماس تلفنی داشته اند و مصباح یزدی تمام تلاشش را کرده است تا اندک تردید باقی مانده ابراهیم رییسی برای نامزدی را از میان بردارد.

در همین روزها هم برخی چهره های نزدیک به پایداری عنوان کرده اند که مصباح یزدی به این تشکل وحدت ناپذیر اصولگرا دستور حمایت از ابراهیم رییسی را داده است. اما آیا این اخبار صحت دارد؟ فعلا که همه سکوت کرده اند ؛ باید دنبال نشانه ها بود و از همین رهگذر گمانه زنی کرد که این مولفه ها تا چه حد می تواند صحت داشته باشد .

از حمایت تا هشدار

ابتدا خبر آمد که مصباح یزدی در یدار با برخی فرستادگان جمنا به آنها گفته...

ادامه مطلب


 
اساسی‌ترین پیام 12 فروردین، مبنا قرارگرفتن آرای مردم است
ساعت ٢:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٢  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اساسی‌ترین پیام 12 فروردین را مبنا قرار گرفتن آرای مردم عنوان کرد و گفت که مبنای تداوم هر حکومتی از دیدگاه امام، خواست و رضایت مردمی است لذا رای مردم نقش مستقلی در اعطای مشروعیت به یک نظام ایفا می‌کند.

به گزارش ایسنا، سیده فاطمه ذوالقدر در نوشتاری به مناسبت روز جمهوری اسلامی نوشت:‌ «۱۲ فروردین ۱۳۵۸، روزی است که نتایج رفراندوم تغییر نظام ایران طی انتخابات فراگیری که در روزهای ۱۰ و ۱۱ فروردین برگزار شد، اعلام گردید. نتیجه آن بود که ۹۸/۲ درصد مردم ایران به «جمهوری اسلامی» رای آری دادند. این اتفاق فرخنده موحب شد که در  تقویم رسمی کشورمان روز ۱۲ فروردین به عنوان «روز جمهوری اسلامی» نامگذاری گردد.

اساسی‌ترین بخش پیام 12فروردین، مبنا قرار گرفتن آرای مردم است. اصرار امام خمینی(ره) بر امر برگزاری نظرخواهی از مردم نشان داد که حکومت ایران، بر مبنای رأی مردم شکل گرفته و استقرار می‌یابد. در این روز بود که معلوم شد، تکیه حقیقی به آرای مردم از خصوصیات جمهوری اسلامی ایران خواهد بود چنانکه امام خمینی در سخنرانی تاریخی خود در بهشت زهرا در سال 1357، دلایل متقن، محکم، منطقی خود را در عدم مشروعیت نظام شاهنشاهی بیان کردند، که محور استدلال ایشان و عنصر اساسی آن اراده و خواست ملت بود. جوهر استدلال ایشان این بود که هیچ نسلی نمی تواند برای نسل آینده، نوع و شکل نظام سیاسی را تعیین کند، مگر در صورتی که مورد تصویب نسل جدید قرار گیرد. با توجه به اینکه نسل جدید، در صورت رضایت از یک حکومت آن را تصویب می کند، مبنای تداوم هر حکومتی از دیدگاه امام، خواست و رضایت مردمی خواهد بود از این نظر رای مردم نقش مستقلی در اعطای مشروعیت به یک نظام را به طور مستمر ایفا می کند.

در اندیشه سیاسی امام خمینی، چه در دوران مبارزه با رژیم سلطنتی و چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، «حق تعیین سرنوشت» اهمیتی کلیدی دارد. از نظر ایشان حق تعیین سرنوشت حقی شرعی و الهی است که خداوند به انسان عطا فرموده است: «حق شرعی، حق قانونی و حق بشری ما این است که سرنوشتمان دست خودمان باشد.» یا در جای دیگری به صراحت دو وجه عمده نظام یعنی جمهوریت و اسلامیت را بدین شکل عنوان نمودند:..

ادامه مطلب


 
یوم‌الله 12 فروردین روز تثبیت انقلاب اسلامی است
ساعت ٢:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٢  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای با گرامیداشت یوم‌الله 12 فروردین ماه «روز جمهوری اسلامی ایران»، الگوی مردم‌سالاری دینی و نظام مبتنی بر ولایت فقیه را مدل کارآمد اداره جامعه و تأمین سعادت بشریت دانست.

به گزارش ایسنا،در بخشی از بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح آمده است: ملت ایران در یوم‌الله 12 فروردین ماه سال 1358 محصول مبارزات انقلابی خود علیه نظام پلید پهلوی، یعنی تحقق شعار راهبردی و تاریخی «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» را در معرض جهانیان قرار داد و در لبیک به ندای رهبر راستین و انقلابی خود، بر عزم و اراده پولادین در پی‌گیری آرمان‌ها و ارزش‌های اسلام ناب محمدی (ص) و شهیدان گرانقدر نهضت اسلامی تأکید کرد.

در ادامه این بیانیه 12 فروردین ماه، جلوه‌ای از پیروزی مستضعفین بر مستکبرین و روز تثبیت انقلاب اسلامی و زمینه‌سازی برای تحقق حکومت عدالت‌محور جهانی قلمداد و تصریح شده، است: ظهور جمهوری اسلامی ایران در سپهر سیاست بین‌الملل، تولید گفتمانی نوین، غنی و امیدبخش برای محرومان و مستضعفان را سبب شد و مؤلفه‌های استکبارستیزی، سلطه‌گریزی، عدالت‌خواهی، معنویت‌جویی و استقلال‌طلبی را در حیات جوامع آزادیخواه و حق‌طلب جاری و نویدبخش وعده الهی غلبه آنان بر جبهه باطل قرار داده است.

همچنین در این بیانیه تبیین دستاوردهای انقلاب و جمهوری اسلامی در سطوح ملی و فراملی را از اولویت‌ها و ضرورت‌های انکارناپذیر امروز توصیف و در این راستا پیشرفت‌های شگرف و خیره‌کننده حوزه دفاعی و نظامی را مایه مباهات نظام و ملت ایران قلمداد و خاطرنشان کرده است: دستاوردهای دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی امروز به نقطه‌ای از بازدارندگی رسیده است که جبهه دشمن را دچار وحشت راهبردی و ملت ایران را از قدرت دفاعی اطمینان‌بخش نیروهای مسلح و امنیت پایدار و همه‌جانبه ملی خرسند ساخته است.

در ادامه این بیانیه با تعظیم به مقام شامخ شهیدان همیشه جاوید انقلاب اسلامی و تبریک فرا رسیدن یوم‌الله 12 فروردین ماه سالروز رأی 98.2 درصدی ملت ایران به استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی تأکید شده است....

ادامه مطلب


 
تکذیبیه اینستاگرامی علی مطهری
ساعت ٢:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٢  کلمات کلیدی:

در برخی کانالهای تلگرامی از قول جناب آقای سید محمدعلی ابطحی خبری آمده است مبنی بر این که اینجانب دیدار خصوصی با جناب حجت الاسلام سید محمد خاتمی داشته و مسئله کاندیداتوری خودم را مطرح کرده ام و از طرف ایشان نیز توصیه به این کار شده است. گرچه جناب آقای ابطحی این خبر را تکذیب کردند و از ایشان تشکر می کنم ولی نظر به این که همچنان مورد سئوال واقع می شوم به عرض می رسانم که آخرین دیدار من با جناب آقای خاتمی پس از دیدار اسفند 87 به دیدار حدود 60 تن از نمایندگان محترم مجلس در 7 اسفند گذشته بر می گردد و در آنجا تنها حرف خصوصی که با ایشان داشتم این بود که با توجه به این که جناب عالی و افراد دیگری مانند آیات محقق داماد در برخی درسهای آیت الله مطهری در سال 56 و 57 در قم شرکت می کردید آیا نوشته و تقریری یا نواری از آن درسها دارید یا خیر، که ایشان هم راهنمایی کردند.
معلوم نیست انتشار خبر مذکور با چه هدف و انگیزه ای انجام شده هر چند هل دادن افراد مستقل منتقد به سمت یک جریان سیاسی و القاء دستورگیری آنها از آن جریان و بعد هم آن جریان را به خارج وصل کردن، سیاستی است که متاسفانه در چند سال اخیر کشور را دچار آسیب کرده و وحدت ملی را مخدوش نموده است.


 
خصوصی‌های زندگی یک روحانی که رابط هاشمی با رهبری بود
ساعت ٢:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٢  کلمات کلیدی:

حجت الاسلام علی عسگری معتقد است سکته آیت‌الله واعظ طبسی پس از انداختن رایش به صندوق در انتخابات هفتم اسفند 94، بی‌ارتباط به جوسازی‌هایی که علیه‌اش می‌شد، نبود.

خبرآنلاین/

 

آیت الله عباس واعظ طبسی، از جمله نمایندگان خراسانی در خبرگان چهارم بود که با عدم ثبت‌نام در انتخابات دوره پنجم این مجلس شگفتی‌ساز شد. این شگفتی اما دقایقی پس از انداختن رای وی به صندوق انتخابات، تبدیل به بُهت شد. بُهت از بستری شدن او در بیمارستان  و این پازل حیرت‌آور سرانجام یک هفته بعد یعنی در چهاردهم اسفند سال گذشته با انتشار خبر درگذشت او، کامل شد.

آیت الله واعظ طبسی نه فقط نماینده ولی فقیه در خراسان بود که ریاست حوزه صاحب نام این خطه را نیز برعهده داشت و افزون بر همه اینها، تولیت آستان قدس رضوی نیز ازجمله کرسی‌هایی بود که در اختیار وی قرار داشت. از آنجا که آیت الله واعظ طبسی بیش از سه دهه بر این مصادر تکیه زده بود، می‌توان از  وی به عنوان یکی از قدیمی ترین مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.

درباره او و ثروتش در مشهد افسانه‌ها می‌گفتند شاید شبیه همان چیزهایی که درباره آیت الله هاشمی رفیق همیشگی او عنوان می شد، آیت الله اما هیچگاه در مقام پاسخ به شائبه ها برنیامد. او سالهای زیادی را صرف توسعه آستان قدس رضوی کرد و نگاه توسعه گرایانه ای داشت.

برای سخن گفتن درباره پشت پرده چهره جدی مرحوم آیت الله عباس واعظ طبسی، میزبان حجت الاسلام علی عسگری، مشاور پارلمانی مجمع تشخیص، معاون پارلمانی دانشگاه آزاد، نماینده سابق مجلس و عضو شورای عالی فرهنگی آستان قدس در زمان آقای طبسی شدیم. عسگری، همچنان نسبت به مرحوم واعظ طبسی ارادت زیادی دارد و شاید بتوان گفت جعبه سیاه خاطرات آقای طبسی است. این چهره سیاسی اهل خرساان معتقد است که مرحوم آیت الله طبسی، رابط مرحوم آیت الله هاشمی و مقام معظم رهبری بوده است. او همچنین نگاه توسعه‌گرایانه طبسی را می‌ستاید  و رفتار متولیان امروز آستان قدس را پوپولیستی ارزیابی می‌کند. مشروح گفت‌وگو با حجت‌الاسلام علی عسگری را در ادامه می‌خوانید:

***

آقای عسگری،‌ شما سال‌های زیادی ارتباط نزدیکی با مرحوم آیت الله طبسی داشتید. این آشنایی از حزب جمهوری اسلامی شروع می شود یا پیش از آن هم سابقه آشنایی داشتید؟ چطور این روابط ادامه داشت؟...

ادامه مطلب


 
بخشش قبض برق خوزستانی‌ها در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری
ساعت ٢:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٢  کلمات کلیدی:

استاندار خوزستان گفت: قبض برق بهمن پارسال مردم خوزستان با دستور رئیس جمهوری رایگان شد.

پاد/

 

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان گفت: با موافقت و دستور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری، قبض بهمن سال 95 شهروندان خوزستانی به دلیل مشکلات ایجاد شده در پی ریزگردها رایگان و بخشیده شد.

 پدیده گرد و غبار بیش از 10 سال است که مردم خوزستان را درگیر کرده و غلظت آن در مواردی تا 67برابر حد مجاز اعلام شده است. توفان گرد و خاک در هشتم بهمن سال 95، قطع چند روزه آب و برق و مخابرات را در اهواز و چند شهر در پی داشت که اوج آن خروج پنج نیروگاه خوزستان از مدار و قطعی چند ساعته قطع برق و آب در 11 شهرستان خوزستان و از جمله کلانشهر اهواز و تعطیلی مدارس و ادارات بود.


 
آیت الله مصباح یزدی به اعضای جبهه پایداری گفته اند برای انتخابات به سراغ ابراهیم
ساعت ۳:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۱  کلمات کلیدی:

انتخاب/ حاجی‌دلیگانی از توصیه آیت‌الله مصباح به اعضای جبهه پایداری برای حمایت از رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و در اشاره به موضع جبهه پایداری نسبت به جمنا گفت: اگر اعضای جمنا هم بر روی انتخاب رئیسی به اجماع برسند اتفاق میمون و مبارکی در جهت حفظ وحدت بین اصولگرایان رقم خواهد خورد.حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو جبهه پایداری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی «انتخاب» در رابطه با  انتشار خبری مبنی‌بر تماس تلفنی آیت‌الله مصباح‌یزدی با رئیسی برای دعوت از وی به  منظور حضور در عرصه انتخابات ضمن تایید تاکید آیت‌الله مصباح‌یزدی بر حمایت از رئیسی به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان اظهار کرد: ....

ادامه خبر


 
روحانی با ریزش آرا روبرو است/ ما نمی‌توانیم پاسخگوی عملکرد ضعیف تیم اقتصادی رئیس
ساعت ۳:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۱  کلمات کلیدی:

تسنیم/

 

جمشید ایرانی رئیس کمیته سیاسی جبهه اصلاح‌طلباندرباره معرفی یک گزینه دیگر در کنار روحانی برای انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی اصلاح‌طلبان، گفت: روحانی امسال با ریزش آرا روبرو است. اگر یک کاندیدای اصلاح‌طلب در عرصه نداشته باشیم، روحانی با یک کاندیدای اصولگرا به دور دوم انتخابات می‌رود و تجربه نشان‌ داده هرکس نماینده وضع فعلی باشد و به مرحله دوم برود، بازنده است.

رئیس کمیته سیاسی و انتخابات جبهه اعتدالگرایان با بیان اینکه اگر به هر دلیل روحانی به دور دوم کشیده شود، ارتباطی به حمایت جریان اصلاحات ندارد، گفت: ....

شرح خبر


 
شوی ضدایرانی اعراب با چاشنی اظهارات تکراری
ساعت ۳:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۱  کلمات کلیدی:

رهبران عرب بار دیگر کنار هم جمع شدند تا اظهارات تکراری خود را درباره آنچه دخالت های تهران در اوضاع منطقه می خوانند، بیان کنند. اظهاراتی که در چارچوب سناریوی نخ نمای ایران هراسی قابل توصیف است.

به گزارش خبر فوری، اجلاس اخیر سران عرب درحالی برگزار شده که تحولات منطقه به خوبی نشان از شکست پروزه های ایران هراسی داشته و حتی متحدان اعراب در غرب نیز باور ندارند که مشکلات منطقه ناشی از اقدامات تهران باشد.

برخی سران عرب، ایران را متهم به ....

ادامه مطلب


 
راه اندازی «کمپین انصراف» برای نامزدهای اصلاح طلب
ساعت ۳:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۱  کلمات کلیدی:

با پایان روند ثبت نام نامزدهای انتخابات شورای شهر، حالا نوبت به گروه های سیاسی رسیده تا با بررسی نامزدهای حاضر در صحنه رقابتها، لیست های خود را جهت ورود به عرصه رقابت های انتخاباتی ارائه کنند.

به گزارش خبر فوری، حجم بالای کاندیداهای حاضر در عرصه رقابتها به ویژه در شهرهای بزرگی چون تهران، مشهد و اصفهان که رقابت بر سر هر کرسی به دلیل مثرت کاندیداها شدید است، باعث شده تا جریانهای سیاسی از هم اکنون نگران شکسته شدن آرا باشند.

روشن است که در جریان انتخابات شوراها بیش از آنکه آرا براساس خاستگاه سیاسی رای دهندگان باشد، بر مبنای شناخت فردی نامزدها توزیع می شود. با این وجود جریان های سیاسی امیدوارند به مدد همزمانی دو انتخابات شوراهای شهر و ریاست جمهوری، بتوانند از ظرفیت رقابت در انتخابات ریاست جمهوری برای محبوبیت سازی برای لیست های سیاسی در انتخابات شوراها استفاده کنند.

برنامه ریزی برای تدارک لیست خدمت، لیست امید، لیست اعتدال و لیست های مشابهی از این دست برای انتخابات شوراها باعث شده ....

شرح خبر


 
پیشروی نیروهای عراقی در موصل / مسجد ابوبکر البغدادی در آستانه محاصره
ساعت ۳:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۱  کلمات کلیدی:

انتخاب/ مقامات نظامی ارشد عراق اعلام کرده‌اند که نیروهایشان در حال پیشروی در منطقه شهر قدیم (محلات قدیمی شهر) موصل هستند و با وجود مقاومت شدید نیروهای گروه تروریستی، آنها توانسته‌اند به نزدیکی مسجد جامع نور برسند.


به گزارش «انتخاب»؛ رعد جودت، رئیس نیروهای پلیس فدرال عراق گفته است که نیروهای تحت امرش در حال محاصره محدوده اطراف مسجد جامع نور هستند.


مسجد نور جایی است که ابوبکر بغدادی، رهبر داعش در سال ۲۰۱۴ میلادی، تشکیل "خلافت اسلامی" تحت رهبری خود را اعلام کرد.


رعد جودت اضافه کرد که آنها سعدالله ابوشعیب، وزیر بهداشت داعش و دو محافظ او را هم کشته‌اند.


گزارش شده است که ...

ادامه خبر


 
روایتی ناگفته از دیدار خاتمی و عرفات
ساعت ۳:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۱  کلمات کلیدی:

جماران/

 

مرکز آموزش و پژوهش های بین الملل به تازگی در ششمین جلد از مجموعه تاریخ شفاهی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران خاطرات سیاسی و دیپلماتیک دکتر سید محمد صدر از دولت اصلاحات را در شمارگان محدودی منتشر کرده است که شامل خاطرات جذاب و خواندنی از روابط خارجی سال 1376 است.

به گزارش جماران، این کتاب گفت و گو با دکتر سید محمد صدر، معاون اسبق امور کشورهای عربی-آفریقایی وزارت امور خارجه است که توسط گروه تاریخ شفاهی معاونت بین المللی وزارت امور خارجه انجام و از سوی اداره نشر این وزارت خانه  منتشر شده است.

خاطرات مندرج در کتاب، حاوی مهم ترین وقایع دیپلماسی ایران در سال 1376 است. این سال همزمان با آغاز دوره ریاست جمهوری سیدمحمد خاتمی و دوران معاونت امور کشورهای عربی-آفریقایی سیدمحمد صدر است. در این کتاب به  موضوعات مختلفی پرداخته شده است که محدود به اتفاقات و وقایع خارج از کشور ایران نیست و نکات مهم مربوط به سیاست داخلی هم در آن درج شده است.

جماران در ایام نوروز بخش هایی از این خاطرات را منتشر می کند که بخش نهم آن امروز تقدیم مخاطبان می شود:

در ملاقات با حافظ اسد رئیس جمهور سوریه، آقای خاتمی به اتحاد بین کشورهای اسلامی اشاره کرد و اظهار نمود متاسفانه بعضی از دوستان زمینه ای فراهم کرده اند که اسرائیل به منطقه آمده است.

 حافظ اسد در پاسخ اظهار داشت: ....

ادامه خبر


 
غفوری‌فرد:کاندیدا شدم تا احتمال‌ترور آیت‌الله‌خامنه‌ای کمتر شود
ساعت ۳:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱۱  کلمات کلیدی:

غفوری‌فرد می گوید: کسانی بودند که در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند و به عنوان رجل سیاسی و مذهبی هم شناخته شدند اما برای انتخابات مجلس شورای اسلامی صلاحیت آنها رد شد.

خبرآنلاین/

 

روایتش از انتخابات ریاست جمهوری سال 60 جالب است و شنیدنی، می گوید نه هوس ریاست جمهوری داشته نه پست و سمت. از حسن غفوری فرد حرف می زنیم یک پای انتخابات ریاست جمهوری در سال 60. از روزهای پرالتهاب آن سال می گوید و اینکه کاندیدا شد تا خطر ترور آیت الله خامنه ای کمتر شود، حتی در نیم ساعت وقتی که برای تبلیغات داشته هم ایشان را کاندیدای اصلح معرفی می کند.

روایتش از کاندیداتوری سال 80 و رقابت با سیدمحمد خاتمی هم جالب است، می گوید آمده بود تا تنور انتخابات گرم شود و حتی با آیت الله هاشمی و رییس دولت اصلاحات هم مشورت کرده است.

 او در گفتگو با خبرآنلاین ضمن بیان خاطراتی از آن ایام، تاکید می کند: برخی به پول، برخی به مقام، برخی به علم و برخی به شهرت علاقه دارند اما در مجموع رجل سیاسی و مذهبی بودن مقدمه می خواهد اگر بدون مقدمه باشد ماندگار نخواهد بود.

مشروح این گفتگو را در ادامه بخوانید.

 

***

شما در انتخابات ریاست جمهوری سال 80 نامزد شدید و شورای نگهبان نیز آن زمان شما را با سوابقی که داشتید رجل سیاسی و مذهبی دانست، طی چند انتخابات اخیر تب کاندیداتوری سیاسیون در انتخابات ریاست جمهوری بالاگرفته است و اتفاقا خیلی هم به دلیل رجل سیاسی نبودن احراز صلاحیت نمی شوند. به نظر می رسد سال 96 هم با چنین روندی روبرو باشیم.توصیه شما به کاندیداها چیست؟

من دوبار کاندیدای ریاست جمهوری شدم، اولین دوره سال 60 بود و سال 80 به این عرصه ورود کردم اما هیچ گاه دنبال کسب اسامی و عنوان رجل سیاسی و مذهبی نبودم، نه آنکه مخالف باشم اما اینکه برای کسب عنوان یا مقام تلاش بکنم این طور نبود. حتی مرحوم شهید باهنر وقتی به من پیشنهاد وزارت نیرو را در کابینه خود داد به او دو نفر دیگر را معرفی کردم و گفتم اینها نسبت به من اصلح هستند. از همان روز اول انقلاب دنبال خدمت بود تا کسب عنوان. وقتی انقلاب شد اسلحه به دست گرفتم و نگهبان دانشگاه امیرکبیر شدم. اگر سال 60 هم نامزد انتخابات ریاست جمهوری شدم به آن خاطر نبود که نامم در تاریخ بیاید و بعد از 35 سال کسی بیاید درباره آن از من سوال کند احساس وظیفه کردم و وارد شدم. دوره اول که برای انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کردم به توصیه اکید مرحوم آیت الله ربانی املشی دادستان وقت کل کشور بود. او به منزل من تلفن زد و اصرار کرد که نامزد انتخابات ریاست جمهوری شوم.

آن زمان هر کسی کاندیدا می شد بیش از آنکه اسمش مطرح شود احتمال ترورش بالا بود. یعنی مسئولان می گفتند هر کس کاندیدا شود احتمال ترورش بالای 50 درصد است.

یعنی جان خود را کف دست تان گرفتید و نامزد انتخابات ریاست جمهوری شدید؟ ....


شرح خبر


 
واکنش محسن رضایی به تهدید ضد ایرانی داعش
ساعت ٧:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٠  کلمات کلیدی:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به پیام تصویری اخیر داعش علیه ایران واکنش نشان داد.

ایلنا/

 

محسن رضایی در صفحه اینستاگرام خود خطاب به داعش افزود: نخست این که شما همه جا در حال فرار هستید. اگر کوچک ترین اقدامی در ایران یا علیه منافع ما در خارج از کشور انجام دهید، در هر کجای دنیا که باشید شما را تعقیب و بشدت تنبیه خواهیم کرد.

رضایی تاکید کرد: ...

شرح خبر


 
زمین خوردن میشل عون در اجلاس سران اتحادیه عرب + فیلم
ساعت ٧:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٠  کلمات کلیدی:

زمین خوردن رییس جمهور لبنان (میشل عون) در مراسم گرفتن عکس یادگاری در اجلاس سران اتحادیه عرب در اردن را مشاهده می‌کنید.

عصر ایران /

 

زمین خوردن رییس جمهور لبنان (میشل عون) در مراسم گرفتن عکس یادگاری در اجلاس سران اتحادیه عرب در اردن را مشاهده می‌کنید.

 

برای مشاهده فیلم کلیک کنید


 
واکنش جهانگیری به حضورش در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان کاندیدای پوششی
ساعت ٧:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٠  کلمات کلیدی:

آخرین خبر/

 

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور عصر امروز پس از بازدید از سه مجموعه تولیدی و کشاورزی شهرستان رباط کریم در پاسخ به این سوال که امسال سال انتخابات است، برخى سایت ها اسم شما را به عنوان یکى از کاندیداهاى پوششى آقاى روحانى نام برده اند. آیا در انتخابات ریاست جمهورى شرکت میکنید یا خیر گفت: .....

ادامه خبر


 
آغاز تبلیغات مجازی نامزدهای شوراها
ساعت ٧:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٠  کلمات کلیدی:

با پایان روند ثبت نام نامزدهای انتخابات شوراها و درحالیکه هنوز فرآیند بررسی صلاحیت کاندیداها آغاز نشده، برخی کاندیداها و حامیان آنها تبلیغات در فضای مجازی را آغاز کرده اند.
به گزارش خبر فوری، اگر وقتی صفحه اصلی تلگرام خود را باز کردید با کانال حامیان فلان کاندیدا روبرو شدید یا اگر در صفحه اینستاگرام تان دیدید که یک کاندیدا شما را دنبال کرده، تعجب نکنید چون انتخابات نزدیک است.
با وجود اینکه تبلیغات نامزدها برای انتخابات قانونی نیست ولی ...

ادامه مطلب


 
مجلس فتوای رهبر انقلاب را به قانون تبدیل کند/ ایجاد اشتغال نباید در حاشیه کارهای
ساعت ٧:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٠  کلمات کلیدی:

تسنیم/

 

آیت‌الله محسن فقیهی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، درباره فتوای رهبر معظم انقلاب مبنی بر حرمت واردات کالاهایی که در داخل به اندازه‌ی کافی تولید می‌شوند، گفت: این فتوا یک بحث عقلانی است و یکی از راه‌ها برای تشویق تولیدکنندگان همین است.

آیت‌الله فقیهی با بیان اینکه این سخن رهبر انقلاب علی‌القاعده حکم محسوب می‌شود، گفت: سایر مراجع تقلید باید بر حرمت خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارد فتوا دهند و به تأیید سایر مراجع برسد و اگر این کار انجام شود حرکت خوبی به سمت تولید انجام می‌شود. هرچند در گذشته نیز برخی مراجع در این رابطه فتوا داده بودند.

عضو جامعه مدرسین با بیان اینکه مجلس نیز باید این فتوا را به قانون تبدیل کند، خاطرنشان کرد: ....

ادامه خبر


 
ناگفته‌های ترور آیت‌الله هاشمی و تلاش مسعود رجوی برای ملاقات
ساعت ٧:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۱٠  کلمات کلیدی:

خبرآنلاین/

 

محمد هاشمی رفسنجانی در 19 اسفند سال گذشته سیاهپوش شد. او اولین فرد از خانواده هاشمی بود که به بیمارستان شهدای تجریش رسید و خودش می‌گوید حضورش اتفاق 38سال پیش را برایش تداعی کرد و برای همین در دقایق اولیه خوش‌بین بود.

 

مریم محمدپور:‌ رئیس اسبق سازمان صداوسیما بوده و یکی از چهره‌های سیاسی معروف کشور. اما حضورش معمولا در سایه برادرش، اکبر هاشمی رفسنجانی تعریف می‌شود و حالا در فقدان برادرش، او روایت گری برخی روزهای زندگی آیت الله شده است.

بررسی بخش‌هایی از زندگی آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی نیز در سوالات ما از محمد هاشمی رفسنجانی قرار داشت. از ترور آیت‌الله در سال 58 شروع کردیم و ماجرا را به درگذشت آیت الله، 38 سال پس از آن ترور نافرجام، ادامه دادیم. درباره رابطه هاشمی با مجاهدین خلق و مسعود رجوی سخن گفتیم و ...

شرح خبر


 
روسای‌جمهور ایران از کدام کشورها دکترای افتخاری گرفته‌اند؟
ساعت ۸:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٩  کلمات کلیدی:

به بهانه اولین دکترای افتخاری حسن روحانی از دانشگاه روسیه ثوابق روسای جمهوری سابق ایران را در رابطه با دریافت دکترای افتخاری مورد بررسی قرار می دهیم .

خبرفوری/

 

 امروز دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران که دکتری خود را در رشته حقوق اساسی  از دانشگاه کلدونین گلاسگو در تاریخ ۱۹۹۸ میلادی (۱۳۷۶– ۱۳۷۷) دریافت کرده بود طی مراسمی ویژه برای اولین بار در کسوت رئیس جمهوری دکترای افتخاری دانشگاه ام.گ.او مسکو را پس از تأیید شورای علمی این دانشگاه دریافت نمود.

 

"سادوو نیچی" رئیس دانشگاه دولتی مسکو (ام.گ.او)  گفت: به پاس خدمات و اقدامات دکتر روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران  در مسیر تقویت و توسعه روابط علمی و آکادمیک میان ایران و روسیه، دکترای افتخاری این دانشگاه به وی اعطا می‌شود.

 

اما این اتفاق برای روسای جمهور ایران مسبوق به سابقه است.

 

محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت های نهم و دهم ، در سال ۲۰۱۲ میلادی در آخرین دور ریاست جمهوری اش، از دانشگاه هاوانا در کوبا دکترای افتخاری دریافت نمود.

 

این روند در دولت اصلاحات در اوج قرار داشت و رئیس دولت های هفتم و هشتم،  11  دکتری افتخاری گرفت. سید محمد خاتمی توانست موارد زیر را از آن خود کند.

....

ادامه خبر


 
بشقاب ویژه کرملین در ضیافت کاری امروز روسای جمهور روسیه و ایران
ساعت ۸:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٩  کلمات کلیدی:
 
آیت الله هاشمی رفسنجانی و شایعات استخری که درآن جان سپرد
ساعت ۸:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٩  کلمات کلیدی:

انتخاب/

 

عصرایران به نقل از اندیشه پویا نوشت: محمد رضا رجبی منشی مخصوص آیت الله هاشمی درباره همان «استخر» ی که ایشان در آن درگذشت، توضیحاتی ارائه داد.

« بعد از فوت آقای هاشمی انواع و اقسام شایعات درباره محلی که ایشان دچار حمله قلبی شده منتشر شده اما عموم این مطالب نادرست است.

مثلا گفته شده آقای هاشمی در استخری لوکس و آن چنانی متعلق به فرح پهلوی دچار حمله قلبی شده است.
واقعیت اما این است که ....

شرح خبر


 
کنایه فردوسی‌پور به ثبت نام داوران در انتخابات شورای شهر
ساعت ۸:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٩  کلمات کلیدی:
 
وزیر دولت نهم:رفتارهای سبُک احمدی‌نژادخطری برای نظام ندارد/ته‌مانده اعتبار سیاسی
ساعت ۸:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٩  کلمات کلیدی:

خبرآنلاین/

 

وزیر دولت نهم در واکنش به سخنان محمود احمدی‌نژاد در اهواز گفت: واقعا متأسفم کسی که روزی بالاترین مقام اجرایی و دومین مقام رسمی کشور بود چنین رفتارهای سبک دور از شأن رئیس‌جمهور سابق را انجام می‌دهد.

 

امید کرمانی‌ها: نگاهی به 8 سال ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد نشان می دهد که او از کوچکترین فرصتی برای دوقطبی سازی نمی گذرد حال چه رسد به اینکه انتخابات ریاست جمهوری 96 در پیش باشد و او هم کاندیدایی را به میدان فرستاده باشد.

گرچه بیانیه داد و گفت ....

شرح خبر


 
المانیتور: محسن هاشمی جدی ترین جانشین قالیباف است
ساعت ۸:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٩  کلمات کلیدی:

گزارشگر شبکه عربی المانیتور در گزارشی از حال و هوای انتخابات شوراها در ایران به رقابت دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب بر سر کرسی شهرداری پایتخت اشاره کرد و محسن هاشمی فرزند ارشد آیت الله و مدیر سابق مترو تهران را کاندیدای جدی برای منصب شهرداری تهران خواند. محسن هاشمی در دور گذشته رقابت بر سر منصب شهرداری تا مرز شکست دادن قالیباف پیش رفت اما به دلیل چرخش ناگهانی برخی از اعضای محافظه کار شورا مثل الهه راستگو قالیباف در این سمت ماندگار شد.

ایران/

 

المانیتور در گزارش خود در عین حال نسبت به رویگردانی شهروندان تهرانی از چهره های ورزشی در شورای شهر اشاره می کند که در دوره گذشته عمدتا با شهردار تهران وارد داد و ستد شدند

گزارش دیگری در این باره حاکی است که اصولگرایان ....

ادامه خبر


 
پیش‌بینی خواننده معروف از نتیجه انتخابات ۹۶
ساعت ۸:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۸  کلمات کلیدی:

آخرین خبر/

 

محسن یگانه خواننده موسبقی نتیجه انتخابات را پیش بینی کرد.

خواننده 32 ساله موسیقی ایران که اصولاً اهل مصاحبه نیست، با ما همکلام شد و به سؤالات نوروزی ما و حتی سؤال ورزشی ما پاسخ گفت.

این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.

* اولین تصویری که محسن یگانه از عید نوروز دارد؟

شاید عجیب باشد اما اولین تصویری که از نوروز در خاطر دارم «اسکناس ده‌تومانی» است که در دوران کودکی من عیدی رایجی بود و البته دوست‌داشتنی!

* اولین خاطره‌ات از نوروز چیست؟

راستش هرچه فکر می‌کنم، اولین خاطره نوروزی‌ام را دقیق به خاطر نمی‌آورم. شاید عیدی‌هایی که در این ایام می‌گرفتیم و لذت‌بخش هم بود، اولین خاطره‌های عید من باشد البته به همراه سفره هفت‌سین و جذابیت‌هایش. کلاً روی یک عید زوم نکرده‌ام و همیشه یک تصویر کلی‌تری از نوروز در ذهنم داشته‌ام.

* بهترین نوروز زندگی‌ات؟

عید دو سال پیش یعنی نوروز 94 که البته بی‌ارتباط با نزدیک شدن به تولد دخترم «نگاه» در آن روزها نیست. هرچه بود برای من نوروز جذابی بود.

* بدترین عید عمر یگانه؟

مربوط به کودکی‌ام است و اتفاقاتی که آن روزها برایم رخ داد. یکی از عزیزان و نزدیکان فوت کرد و هنوز هم هنگامی که یاد آن نوروز -که دقیق نمی‌دانم چه سالی بود- می‌افتم، حال خوشی پیدا نمی‌کنم.

* آرزویت در لحظه تحویل سال چیست؟

همیشه اولین و بهترین دعا و آرزوی من، سلامتی خودم و خانواده‌ام است و البته موفقیت در کارهای موسیقایی و غیرموسیقایی. همیشه گفته‌ام و این اعتقادم است که در زندگی چیزی مهمتر و باارزش‌تر از سلامتی وجود ندارد.

* بیشتر عیدی می‌دهی یا عیدی می‌گیری؟

دست به عیدی دادنم خوب است. رقمش هم کم نیست، طی سال‌های اخیر بیشتر عیدی داده‌ام تا عیدی گرفته باشم اما ترجیح می‌دهم دیگران به من عیدی بدهند. (با خنده)

* بهترین عیدی که در عمرت گرفته‌ای؟

همان 10 تومانی که اول مصاحبه از آن صحبت کردم. بهترین عیدی همه زندگی من بود که البته دلیل هم دارد...

* عید امسال کجایی؟

با توجه به این که شغل من مدام مسافرت دارد، هنوز نمی‌توانم دقیق بگویم کجا هستم اما می‌دانم که چندین و چند روز را در تهران خواهم بود و در کنار خانواده‌ام سپری خواهم کرد.

* نوروز پارسال کجا بودی و چه می‌کردی؟

پارسال هم بیشتر در کنار خانواده‌ام بودم. ما نوروز یک کار جالبی می‌کنیم- البته بیشتر خانمم این کار را انجام می‌دهد- و آن هم این که بالن فانوسی به آسمان می‌فرستیم و من از این کار خوشم می‌آید!

* سال 95 برای محسن یگانه خوب بود یا بد؟

خوب بود، خیلی هم خوب بود. اجراهای موفقی داشتم و به اهدافی که در ابتدای سال برای خودم ترسیم کرده بودم، تاحد زیادی رسیدم. همین که دختر کوچکم و همسرم کنارم هستند و زندگی را با خانواده‌ام می‌گذرانم، یعنی خوب بودن و خوب سپری شدن.

* مهمترین مسئله کشور در سال 95 از نظر شما چه بود؟

راستش دوست ندارم به این سؤال پاسخ بدهم. یعنی پاسخی ندارم ولی انتهای سال از وضعیت جوی اهواز و خوزستان و اتفاقاتی که برای زندگی هموطنانم در این بخش مهم سرزمینم رخ داد، دلم گرفت.

* اگر محسن یگانه رئیس جمهور می‌شد، اولین دستورش در سال 96 چه می‌بود؟

(مکث می‌کند)... من اصلاً نمی‌خواهم رئیس‌جمهور شوم! .....

 

شرح خبر


 
چرا سیداحمد آقا از خواندن نماز پشت سر امام امتناع می‌کرد؟
ساعت ۸:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۸  کلمات کلیدی:

انتخاب/

 

جماران خاطره‌ای از سیداحمد آقا خمینی را برگرفته از کتاب پدر مهربان منتشر کرده است. در این مطلب آمده است؛

با به دنیا آمدن سید علی، سید احمدآقا و همسرشان روزی پنج ـ شش ساعت را نزد آقا (امام خمینی) می گذراندند تا اینکه روزها گذشت و علی کم کم بزرگ شد و موقع نماز که می شد، آقا برای علی عمامه می بست و او به اصطلاح امام جماعت می شد و بقیه پشت سرش نماز می خواندند.

در همین ایام، یک روز وقتی آقا به سجده رفت، ....

ادامه مطلب


 
تصویری از عید دیدنی ظریف و لاریجانی
ساعت ٧:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۸  کلمات کلیدی:

محمد جواد ظریف به دیدار عیدانه علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی رفت.

ایسنا/

 

در این دیدار عیدانه، وزیر امور خارجه کشورمان کتاب جدید خود با عنوان «دوران گذار روابط بین‌الملل در جهان پساغربی» را که در آخرین روزهای اسفند۹۵ از آن رونمایی شده بود به لاریجانی هدیه داد.

کتاب جدید ظریف به صورت مشترک و با همراهی محمد کاظم سجادپور و دکتر عبادالله مولایی نوشته و منتشر شده است،


 
سال ناامیدی برای سردارِ اصولگرا؛ قالیباف و حسرتِ پاستور
ساعت ٧:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۸  کلمات کلیدی:

قصد کاندیداتوری داشت، آنهم با یک شرط‌گذاری زودهنگام برای دوستان اصولگرایش. روزگار اما بر وفق مراد او نچرخید، اول آوار املاک نجومی و بعد هم پلاسکو بر سرش فروریخت تا آقای شهردار در میانه آمدن و نیامدن معلق بماند. آیا قالیباف ریسک کاندیداتوری را به جان می‌خرد؟ خبرآنلاین/

 

 

سال 95 برای بسیاری سال خوبی نبود، برای محمدباقر قالیباف هم همینطور. این سومین بار است که شرایط برای او درآستانه انتخابت تغییر می کند. گرچه همچنان گفته می شود که او شانس زیادی برای معرفی به عنوان نامزد نهایی اصولگرایان دارد اما هم او و هم خیلی های دیگر به این نتیجه رسیده اند که آرایش موجود چندان پایدار نبوده و اتفاقات تازه ای در راه است. رخدادهایی که او را تا همین جای کار با وضعیتی روبرو ساخته که زمزمه های نیامدن را سر دهد.

قالیباف نیامده شرط گذاشت ....

شرح خبر


 
روحانی یک تنه از پس همه اصولگرایان بر می‌آید/ برای پیروزی او در انتخابات هر کاری
ساعت ٧:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/۸  کلمات کلیدی:

نائب رییس مجلس ششم شورای اسلامی گفت: روحانی نشان داده که یک تنه از پس همه اصولگرایان بر می‌آید.

ایلنا/

 

محمدرضا خاتمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا درباره احتمال حضور اصولگرایان با چند نامزد در انتخابات ریاست جمهوری برای تحت فشار قراردادن روحانی در مناظرات انتخاباتی گفت: من به شخصه هر کاری می‌کنم که روحانی در انتخابات آتی موفق به رای آوری و پیروز انتخابات شود. اینکه یک نفر یا ده نفر جلوی آدم باشد فرق نمی‌کند باید حرف برای گفتن وجود داشته باشد.

نائب رییس مجلس ششم افزود: شخصی که نامزد ریاست جمهوری است باید نسبت به عملکرد گذشته خود پاسخگو باشد و همچنین برای آینده کشور طرح و نظر و حرف داشته باشد.

او گفت: با کمال تاسف در جریان اصولگرایی ....

ادامه خبر


 
همه از فضای سال ۸۸ ناراحتیم/بازداشت موقت شدم اما منع تعقیب صادر شد
ساعت ٩:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٧  کلمات کلیدی:

تسنیم/

 

 سعید الله‌بداشتی رئیس ستاد جوانان روحانی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری عصر امروز (یکشنبه 6 فروردین ) در نشست پس از اتمام مراحل نام‌نویسی در انتخابات شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران گفت: یکی از راهبردی ترین توصیه رهبر انقلاب به دولت، توصیه به استفاده از ظرفیت‌های جوانان در عرصه‌های مدیریتی است و امروز که کشور با مشکلات فراوانی مواجه است، همه مسئولان باید به آن توجه کنند.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین عرصه‌های تاثیرگذاری جوانان در مورد برجام بود، ادامه داد: این در حالی است که آنچه در خرداد سال 94 رخ داد نیز حاصل پیشگامی و وحدت جوانان بود که در راستای وحدت جریان اعتدال و اصلاحات برای معرفی کاندیدای سال 92 پیشقدم شدند.

رئیس ستاد جوانان روحانی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه همان گونه که امام به نسل جوان اعتماد کرد، انتظار می رود امروز بار دیگر این مهم صورت گیرد، گفت: خوشبختانه جنبش خوبی در راستای ثبت‌نام جوانان در تهران و به راه افتاده است.چرا که نهادهای انتخابی می‌تواند محلی برای بروز استعدادهای جوان باشد.

بداشتی عنوان کرد: ما با بحران تربیت مدیران جوان مواجه‌ایم و این انتخابات فرصت خوبی است که هر دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا به ورود جوانان به عرصه مدیریتی کمک کند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم درباره  درباره بازداشت خود در سال 88  و اینکه آیا فکر می کنید برای انتخابات شوراها تائید صلاحیت می شوید یا خیر؟ گفت: بنده در سال 88 با وجود اینکه هیچ اقدامی انجام نداده بودم، بازداشت موقت شدم. اما اصلاً دادگاهی نشده و منع تعقیب بنده صادر شد.

رئیس ستاد جوانان روحانی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری افزود : در انتخابات سال 92 نیز بنده به عنوان مسئول ستاد روحانی برنام‌ه ای برگزار کردم که به علت شعارهایی که عنوان شد، بازداشت شدم اما وزارت اطلاعات دولت احمدی نژاد از بنده عذرخواهی کرد و این مسئله نیز ختم به خیر شد.

بداشتی  در پاسخ به سوالی درباره اعلام برائت از فتنه 88  اظهار داشت: ما اینجا نیامدیم که تنازع کنیم. بنده به عنوان نزدیک‌ترین جوان به شیخ حسن روحانی سرم را بالا می‌گیرم و می‌گویم استخدام دولت نیستم اما در دولت احمدی‌نژاد با مشکلات بسیاری در مورد استخدام‌های غیرقانونی روبرو بودیم.

وی ادامه داد: وقتی شخص مقام معظم رهبری سوالی را مطرح می کنند به این معنا نیست که شما بروید از تک تک افراد سوال کنید که آیا فلان اعتقاد را دارید یا خیر.

رئیس جوانان ستاد روحانی در انتخابات 92  گفت:...

ادامه مطلب


 
اعضای کمیته نظارت جمنا مشخص شدند/جمع‌بندی درباره برگزاری مجمع ملی دوم
ساعت ۸:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٧  کلمات کلیدی:

یسنا/

 

پنجمین جلسه شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی برگزار شد که طی آن اعضای «کمیته هیأت نظارت» این تشکل سیاسی اصولگرا نیز مشخص شدند.

به گزارش ایسنا،   پنجمین جلسه شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه 6 فروردین ماه) در غیاب حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین رحیمیان، به ریاست غلامعلی حداد عادل برگزار شد.

در این جلسه با ارائه گزارشی از مجمع ملی دوم جمنا که 17 فروردین برگزار می‌شود، برنامه‌های کمیته اجرایی برای این مجمع نیز ارائه شد و درباره آرایش سیاسی گروه‌ها و فضای انتخاباتی در کشور هم بحث و تبادل نظری میان اعضا صورت گرفت.

همچنین اعضای کمیته هیأت نظارت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی که وظیفه نظارت بر انتخابات در مجمع ملی دوم جبهه را عهده‌دار هستند، مشخص شد که طی آن، حجت‌الاسلام آشتیانی به عنوان رئیس هیأت و محمدنبی حبیبی و منیره نوبخت نیز به عنوان اعضای این کمیته تعیین شدند و هادی ایمانی هم به عنوان حقوقدان، به جمع اعضای این کمیته پیوست.


 
ثبت‌نام ۱۹۹۰ نفر در ۶ روز گذشته برای انتخابات شورای تهران
ساعت ۱:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٧  کلمات کلیدی:

تسنیم/

 

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، علی جنگروی رئیس کمیته اطلاع رسانی انتخابات شوراها گفت: در روز گذشته که ششمین روز ثبت‌نامها بود 669 نفر ثبت نام کردند که 542 نفر مرد و 127 نفر خانم بودند.

 وی افزود: در مجموع 6 روز گذشته 1990 نفر تا ثبت نام کرده‌اند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی انتخابات شورای تهران تصریح کرد: امروز تا ساعت 16 کار ثبت نام انجام می‌شود و اگر ازدحام ثبت‌نام کنندگان باشد زمان تمدید می‌شود که باید وزارت کشور آن را اعلام کند.


 
دیکته از بالا به پایین در جریان اصلاحات را قبول ندارم
ساعت ۱:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٧  کلمات کلیدی:

تسنیم/

 

احمد دنیامالی عضو شورای شهر تهران امروز (یکشنبه 6 فروردین) پس از ثبت‌نام در انتخابات شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود ناو هواپیمابر آمریکا و برخورد نیروهای مسلح کشورمان با آنها گفت: در ایام نوروز یک ناو هواپیمابر امریکایی وارد تنگه هرمز شد که بر خلاف انعکاسی که در دنیا وجود داشت، نیروی دریایی سپاه و ارتش در برخورد با آن حرفه‌ای عمل کردند.

وی با بیان اینکه اگرچه در شرایط انتخابات هستیم اما به تحرکات منطقه توجه کامل داریم، ادامه داد: جهانیان باید بدانند اگر لازم باشد آماده پوشیدن رخت و لباس بسیجی هستیم.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به وجود برخی نقاط ضعف در شهرداری تهران، اظهار داشت: ما خلاء قانونی داریم. شورای شهر ما شورای شهر نیست بلکه شورای شهرداری است.

دنیامالی با تاکید براینکه تا زمانی که لایحه مدیریت شهری مصوب  و به سمت تمرکززدایی دولت نرویم، نمی‌توانیم در همه امور شهری ورود کنیم، تصریح کرد: لایحه مدیریت شهری باید در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد.

وی با بیان اینکه  مکانیزم انتخاب شهردار در کشور ما مشکل دارد، گفت: در بحث انتخاب شهردار مشکل داریم. باید چندین نفر در بحث شهرداری کاندیدا شوند و برنامه‌های خود را اعلام کنند و از میان آن‌ها شهردار انتخاب شود.

عضو شورای شهر تهران در  پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه که شما در شورای شهر چهارم در لیست اصلاح‌طلبان حضور داشتید اما عملکردی در جهت رویکرد اصلاحات نداشتید و حتی اعلام کردید به قالیباف رای می‌دهید، عنوان کرد:...

ادامه مطلب


 
عباس عبدی:مرتضوی یک بیچاره است/هاشمی تغییر اساسی کرد
ساعت ۱:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٧  کلمات کلیدی:

خبرآنلاین/

 

 عباس عبدی بازگشت پوپولیسم را به صحنه سیاسی کشور غیرممکن می‌داند و معتقد است «صد در صد» حمید بقایی رد صلاحیت می‌شود و اصولگرایان هم به وحدت نخواهند رسید.

 

اصلاح طلب است اما این نسبتش با این جریان سیاسی کشور باعث نشده تا دست از نقد هم طیفی های خودش بردارد و همین موضوع او را در چند سال اخیر به یکی از منتقدان درونی جبهه اصلاحات بدل کرده است. 

عباس عبدی یک فعال اصلاح طلب است و حالا در آستانه انتخاباتی دیگر مانند گذشته نقدها و پیشنهاداتش را برای موفقیت هر چه بیشتر این اردوگاه سیاسی، ادامه می دهد. او که روزی از رهبران دانشجویان حمله کننده به سفارت آمریکا در سال ۱۳۵۸ و عضو شورای سردبیری روزنامه‌های سلام و صبح امروز (از روزنامه های اصلاح طلب) و عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی بوده‌است، این روزها بیشتر از هر زمان دیگری معتقد است نقدهایش به جبهه اصلاحات باعث چند دستگی نمی شود و همچنان می گوید دوران مبارزه جویی برای این طیف سیاسی کشور گذشته است؛ هرچند در خلال گفت وگو چندین بار می گوید این مبارزه جویی نکردن به معنی کنار گذاشتن آرمان های اصلاح طلبانه نیست.
عبدی بازگشت پوپولیسم را به صحنه سیاسی کشور غیرممکن می داند و معتقد است «صد در صد» حمید بقایی رد صلاحیت می شود و اصولگرایان هم به وحدت نخواهند رسید.
او که روزی از منتقدان جدی آیت الله هاشمی بوده و البته هنوز هم هست، هاشمی را نقطه اتکای اصلاح طلبان نمی داند و می گوید با درگذشت هاشمی کلید ارتباط اصلاح طلبان با حاکمیت از بین نرفته است.

از او درباره سعید مرتضوی هم پرسیدیم. کسی که روزی او را به زندان انداخت. عبدی اما حالا معتقد است او دیگر حتی ارزش حرف زدن هم ندارد.

 

گفت وگوی خبرآنلاین با عباس عبدی را در زیر می خوانید؛

آقای عبدی! وقتی اسم آقای سعید مرتضوی را می شنوید یاد چه می افتید؟...

 

ادامه مطلب


 
عباس عبدی:مرتضوی یک بیچاره است/هاشمی تغییر اساسی کرد
ساعت ۱:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٧  کلمات کلیدی:

خبرآنلاین/

 

 عباس عبدی بازگشت پوپولیسم را به صحنه سیاسی کشور غیرممکن می‌داند و معتقد است «صد در صد» حمید بقایی رد صلاحیت می‌شود و اصولگرایان هم به وحدت نخواهند رسید.

 

اصلاح طلب است اما این نسبتش با این جریان سیاسی کشور باعث نشده تا دست از نقد هم طیفی های خودش بردارد و همین موضوع او را در چند سال اخیر به یکی از منتقدان درونی جبهه اصلاحات بدل کرده است. 

عباس عبدی یک فعال اصلاح طلب است و حالا در آستانه انتخاباتی دیگر مانند گذشته نقدها و پیشنهاداتش را برای موفقیت هر چه بیشتر این اردوگاه سیاسی، ادامه می دهد. او که روزی از رهبران دانشجویان حمله کننده به سفارت آمریکا در سال ۱۳۵۸ و عضو شورای سردبیری روزنامه‌های سلام و صبح امروز (از روزنامه های اصلاح طلب) و عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی بوده‌است، این روزها بیشتر از هر زمان دیگری معتقد است نقدهایش به جبهه اصلاحات باعث چند دستگی نمی شود و همچنان می گوید دوران مبارزه جویی برای این طیف سیاسی کشور گذشته است؛ هرچند در خلال گفت وگو چندین بار می گوید این مبارزه جویی نکردن به معنی کنار گذاشتن آرمان های اصلاح طلبانه نیست.
عبدی بازگشت پوپولیسم را به صحنه سیاسی کشور غیرممکن می داند و معتقد است «صد در صد» حمید بقایی رد صلاحیت می شود و اصولگرایان هم به وحدت نخواهند رسید.
او که روزی از منتقدان جدی آیت الله هاشمی بوده و البته هنوز هم هست، هاشمی را نقطه اتکای اصلاح طلبان نمی داند و می گوید با درگذشت هاشمی کلید ارتباط اصلاح طلبان با حاکمیت از بین نرفته است.

از او درباره سعید مرتضوی هم پرسیدیم. کسی که روزی او را به زندان انداخت. عبدی اما حالا معتقد است او دیگر حتی ارزش حرف زدن هم ندارد.

 

گفت وگوی خبرآنلاین با عباس عبدی را در زیر می خوانید؛

آقای عبدی! وقتی اسم آقای سعید مرتضوی را می شنوید یاد چه می افتید؟...

 

ادامه مطلب


 
کیهان درآستانه انتخابات 1392:مشکلات اقتصادی دولت دهم غیرقابل انکاراست اما کسی نب
ساعت ۱٢:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٧  کلمات کلیدی:

خبرآنلاین/

 

روزنامه کیهان که همراه با برخی رسانه های یک جریان خاص تندرو این روزها مشکلات اقتصادی را چندبرابر بزرگتر نشان می دهد4سال پیش انتقاد از سیاستهای اقتصادی احمدی نژاد را تحمل نمی کرد.

 

کیهان در شماره اول خرداد 1392 خود نوشت:شواهد و قرائن به وضوح نشان می‌دهد تلاش‌ها و تحرکات زنجیره‌ای و گسترده‌ای در حال انجام است تا تصویری از جامعه بسازد که گویا حل مشکلات اقتصادی به بن‌بست رسیده و تنها کاندیدای یک جریان خاص! می‌تواند کشور را از این شرایط وخامت‌بار اقتصادی نجات بدهد!
 این ادعای بزرگ و به دنبال آن پروپاگاندای رسانه‌ای درباره «نجات اقتصادی»  ابتدا از سوی رسانه‌های بیرونی پیش کشیده شد و پس از این سرنخ، حامیانی در داخل سینه چاک می‌دهند و حالا ساز نجات اقتصاد کوک کرده و ندای وااقتصادنا سر می‌دهند.

 بی‌تردید امروز مشکلات اقتصادی در کشور جزو دغدغه‌های اصلی و بحق مردم است و هیچ کس نمی‌تواند معضلات اقتصادی را نادیده بگیرد.
خواسته عموم مردم این است که گره گرانی‌ها باز شود، تورم مهار گردد و اشتغال و کار رونق بگیرد.
مسائل و مشکلات اقتصادی غیرقابل انکار است اما سخن در آن است که...

ادامه مطلب


 
بیانیه محسن هاشمی پس از ثبت نام در انتخابات شورای شهر خطاب به شهروندان تهرانی
ساعت ۸:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٦  کلمات کلیدی:

اعتماد /

 

بیانیه محسن هاشمی پس از ثبت نام در انتخابات شورای شهر خطاب به شهروندان تهرانی منتشر شد که متن آن به شرح زیر است؛

شهروندان محترم تهرانی

در نخستین روز کاری، در نخستین هفته سال و در طلوع بهار، مفتخرم تا خویش را در معرض اعتماد و داوری شما مردم عزیز قرار دهم.

۲۴ سال تجربه در مدیریت شهری و حمل و نقل ریلی، در کنار بیش از سی سال سابقه فعالیت اجرایی، عمرانی و اجتماعی در حوزه های گوناگون، اقتضا می کند تا در شرایط فعلی که شهروندان تهرانی، از معضلات بغرنجی نظیر آلودگی محیط زیستی، ترافیک، ازدحام، بارگذاری نامناسب شهری و اختلال در خدمت رسانی شایسته رنج می برند، بضاعت ناچیز خویش را از شما مردم فهمیم و شهروندان فرهیخته تهرانی دریغ نکرده، تا اگر این خدمتگزار را شایسته اعتماد دانستید، بتوانم

.....

شرح خبر


 
حمله وحشیانه مرد جوان به دختر ۲۲ ساله برای اقدام زشت در خیابان خلوت+فیلم
ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٦  کلمات کلیدی:

رکنا: دختر 22 ساله ای با نیت شومی مورد حمله وحشیانه مرد 30 ساله ای در یکی از خیابان های شرق لندن قرار گرفت.

 

مرد جوانی دختر 22 ساله ای را از یکی از ایستگاه های اتوبوس شرق لندن تحت تعقیب قرار داد تا اینکه در یکی از خیابان های خلوت دختر جوان را به دام انداخت و مورد حمله وحشیانه قرار داد. وی که قصد داشت دختر جوان را مورد تجاوز قرار دهد با ضربات این دختر به شکمش روبرو شد. سماجت مردجوان برای پیاده سازی هدف شومش با رسیدن ماشینی در آن خیابان خاتمه یافت. راننده ای که ...

شرح حادثه


 
حضور محسن هاشمی باعث افزایش اعتبار لیست اصلاح طلبان است
ساعت ۸:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٦  کلمات کلیدی:

یک عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با تاکید بر اینکه در شورای عالی هنوز درباره سرلیستی بحثی مطرح نشده است اظهار کرد: عقیده شخصی من بر این است که حضور آقای محسن هاشمی در لیست اصلاح طلبان موجب افزایش اعتبار لیست اصلاح طلبان خواهد شد.

ایسنا/

 

افشین حبیب زاده عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در جریان حضور  از ستاد انتخابات فرمانداری تهران در جمع خبرنگاران درباره سیاست های اصلاح طلبان نسبت به انتخابات شوراهای شهر با تاکید بر اینکه برنامه فرضی در این زمینه نخواهیم داشت اظهار کرد: برنامه ای در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان درباره شوراهای شهر در حال تدوین است که پس از نهایی شدن توسط دکتر عارف اعلام می شود.

وی اظهار کرد: ....

ادامه خبر


 
اعلام اولویت های حج تمتع سال 1396
ساعت ۸:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٦  کلمات کلیدی:

اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص اعلام اولویت های حج تمتع سال 96 منتشر شد.

میزان/

 

متن این بیانیه به شرح زیر است: به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند باتوجه به فراهم شدن شرایط تشرف حجاج جمهوری اسلامی ایران به حج  تمتع سال 1396، کلیه دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری علی‌الحساب حج تمتع تا 1385/04/31 ، می‌توانند از دهه سوم فروردین ماه بر اساس شرایطی که در اطلاعیه تکمیلی این سازمان اعلام خواهد شد، نسبت به انجام مراحل ثبت‌نام خود برای اعزام به حج تمتع 1396 اقدام کنند.

 از آنجائی که برای سفر به حج تمتع سالجاری داشتن گذرنامه بین المللی با حداقل اعتبار تا 1396/12/05  ضروری است، لذا متقاضیان سفر به حج که فاقد گذرنامه بوده و یا اعتبار گذرنامه آنان کمتر از تاریخ فوق می‌باشد،  لازم است در فرصت مناسب نسبت به دریافت گذرنامه جدید بصورت انفرادی اقدام کنند.


کلیه کسانی که ...

ادامه خبر


 
ثبت نام مرد 101 ساله در انتخابات شوراهای روستا
ساعت ۸:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٦  کلمات کلیدی:

یک پیرمرد 101 ساله برای شرکت در انتخابات شورای روستا در بخش مرکزی شهرستان سردشت آذربایجان غربی ثبت نام کرد.

جام‌جم/

 

علی پورعلی مطلق روز شنبه در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: از این تعداد 27 هزار و 908 نفر در انتخابات شوراهای شهر و 1066 هزار و 304 نفر در شوراهای اسلامی روستاها ثبت نام کرده اند.

دبیر ستاد انتخابات کشور با تشریح آمار ثبت نام کنندگان در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اضافه کرد:از این تعداد، داوطلبان زن هفت هزار و 254 نفر و تعداد داوطلبین مرد 126 هزار و 958 نفر بوده است.

پورعلی مطلق با بیان اینکه دو هزار و 998 نفر از ثبت نام کنندگان در شوراهای شهر زن و 24 هزار و 910 نفر مرد هستند، ادامه داد: تعداد کل داوطلبان زن در شوراهای روستا چهار و هزار و 256 نفر و تعداد کل داوطلبان مرد در شوراهای روستا 102 هزار و 48 نفر است.

وی با اشاره به اینکه تا ساعت 11 و 30 دقیقه امروز شنبه که روز ششم ثبت نام است، 12 هزار و 655 نفر ثبت نام کرده اند، خاطرنشان کرد: بیشترین میانگین ....

شرح خبر


 
سفرهای نوروزی روحانی با طعم انتخابات
ساعت ٧:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٦  کلمات کلیدی:

حسن روحانی در تعطیلات نوروزی به شهرهای مختلفی سفر می کند و یا اگر به سفر هم نمی رود، در تهران عکس هایی از خود منتشر می کند که از نظر کاربران شبکه های مجازی بیشتر حال و هوای انتخابات دارد.

درحالی که کمتر از دو ماه به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم زمان باقی است و گفته می شود روحانی یکی از نامزدهای اصلی این انتخابات به شمار می رود، او در ایام تعطیلات نوروزی از فرصت تعطیلی مطبوعات و اقبال کم به رسانه ها استفاده کرده و با چراغ خاموش، به سفرهای استانی می رود.

رئیس جمهور در نخستین روزهای تعطیلات نوروزی ابتدا به خراسان جنوبی و سپس به کردستان سفر کرده است. او همچنین در تهران، افزون بر تماس های خبرساز با برخی مراجع تقلید و تبریک سال نو، به توچال رفته و با لباس ورزشی عکسهایی از خود در صفحه اینستاگرام منتشر کرده که ....

ادامه خبر


 
ماجرای انتخاب رنگ آبی فیروزه ای در انتخابات شوراها
ساعت ۸:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٥  کلمات کلیدی:

رنگ های انتخاباتی معمولا یکی از حواشی جذاب هر انتخابات هستند. به جز سال 88 که بازی رنگها شکل فراتر از یک انتخابات به خود گرفت، در سایر ادوار انتخابات نیز نامزدها با انتخاب رنگ سعی می کنند بیشتر به چشم رای دهندگان بیایند.

ازجمله مشهورترین رنگ های انتخاباتی، رنگ بنفش است که حسن روحانی در انتخابات سال 92 برای ستاد انتخاباتی اش برگزیده بود.

اما نکته جالب اینجاست که شاید برای اولین بار، ....

ادامه  خبر


 
۶ گزینه مطرح اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران
ساعت ۸:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٥  کلمات کلیدی:

عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران گفت: آقایان کرباسچی، مرعشی، بیطرف، حاجی و ... اگر علاقمند باشند می‌توانند از گزینه‌های احتمالی شهرداری تهران باشند.

تسنیم/

 

 محمد سالاری عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران عصر امروز با حضور در فرمانداری در پنجمین دوره شورای شهر تهران ثبت‌نام کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تصمیمی مبنی بر معرفی محسن هاشمی و محسن مهرعلیزاده برای شهرداری تهران صورت گرفته یا خیر؟ اظهار داشت: تاکنون هیچ‌گونه صحبتی درباره مصادیق کاندیداهای شهرداری تهران در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان نشده، لذا افراد دیگری از دوستان از جمله آقایان کرباسچی، مرعشی، بیطرف، حاجی و ... هستند که اگر علاقمند باشند، می‌توانند از گزینه‌های احتمالی برای شهرداری تهران باشند.

وی تصریح کرد: ....

شرح خبر


 
رونمایی از تحریم های تازه؛ عیدی ترامپ به ایرانی ها
ساعت ۸:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٥  کلمات کلیدی:

دونالد ترامپ که همزمان با آغاز سال جدید شمسی، از ایرانیان به عنوان یک جمعیت مهاجر موفق یاد کرده بود و به زعم خود، عید نوروز را تبریک گفته بود، حالا از تحریم های جدیدی علیه کشورمان رونمایی می کند.

چنانکه خبرگزاری فارس نوشته، چندین منبع به شبکه «سی بی اس» اعلام کردند که دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا قصد دارد تحریم‌های هدفمندی را علیه ایران معرفی کند. این تحریم‌ها‌ قرار است نهادهای خارجی را هدف قرار دهد که به برنامه موشک بالستیکی ایران کمک کرده‌اند.

نکته جالب در این میان، ....

ادامه خبر


 
برگزاری جشن نوروز توسط سفارت ایران در امان
ساعت ۱:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٥  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

مراسم جشن نوروز و فرا رسیدن سال جدید هجری شمسی با حضور تعداد کثیری از هموطنان مقیم و شخصیت‌های دیپلماتیک ساکن اردن و چهره های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و مذهبی اردنی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در امان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، این مراسم با سخنرانی مجتبی فردوسی‌پور، سفیر کشورمان در اردن پیرامون نوروز باستانی و معرفی این روز جهانی از سوی یونسکو و سازمان ملل متحد به عنوان فرهنگ صلح و دوستی و پاسداشت بهار دل‌ها و طبیعت و اجرای موسیقی سنتی ایرانی توسط گروه نغمه‌ساز، همراه بود.

همچنین ارائه ...

ادامه خبر


 
روایت سرلشکر جعفری از 4 طرح حمله به مراکز حساس
ساعت ۱:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٥  کلمات کلیدی:

آخرین خبر/

 

فرمانده کل سپاه در کتاب "کالک های خاکی" خاطره ای را از فعالیتهای خرابکارانه شبکه نقاب در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بیان می کند.

با تعطیل شدن دانشگاه‌ها و حاکم شدن حالت آرامش و ثبات در مراکز علمی کشور، بهترین فرصت برای دانشجویان و استادان طرفدار انقلاب پیش آمد تا با راه اندازی یک جهاد علمی روی مبانی علوم انسانی کار کنند. به عبارتی، علوم اسلامی مورد نیاز در هر رشته‌ای را جایگزین علوم قبلی کنند. من هم با چنین انگیزه‌ای عضو تشکیلات نوبنیاد «جهاد علمی» در دانشکده معماری دانشگاه تهران شدم.

بعد از بسته شدن درهای مراکز آموزش عالی پایتخت، تجمعات گروه‌های سیاسی- نظامی غیر قانونی به خارج از دانشگاه‌ها و مشخصاً اطراف خیابان‌های کارگر شمالی و میدان انقلاب کشیده شد. من هم، که منزلم در همان حوالی بود، شده بودم عضو ثابت گروه‌هایی که می‌آمدند و بساط این دار و دسته‌های غائله‌ساز را بر هم می‌زدند. در این رویارویی‌ها، بیشتر تلاش می‌کردیم با بحث و مناظره، سمپات‌های کم سن و سال گروهک‌ها را قانع کنیم؛ اما بعضی مواقع پیش می‌آمد که ناچار می‌شدیم با اعضای مغرض گروهک‌ها دست به یقه هم بشویم.

به دنبال حوادث پیش آمده در بهار و تابستان 1359 و تعطیل شدن دانشگاه‌ها، برای استمرار فعالیت‌های انقلابی خودم، دو تصمیم مهم را اتخاذ کردم. تصمیم اولم این بود که، ...

شرح خبر


 
استقبال شهید بهشتی از رانندگی کردن همسرش /روایت فرزندان از خصوصی‌های جالب زندگی
ساعت ۱:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٥  کلمات کلیدی:

خبرآنلاین/

 

طبقه اول خانه- موزه شهید بهشتی حالا شده پژوهشکده و نشر اندیشه‌های شهید بهشتی. علیرضا و محبوب سادات نوشته‌های پدرشان را رها نکرده‌اند و بعضی از روزهای هفته در خانه قدیمی‌شان مشغول به جمع آوری اظهارات شهید بهشتی و مکتوب کردنشان هستند

خبرنگار خیرآنلاین پیش از این به خانه- موزه شهید بهشتی سر زده و با پسر و دختر شهید بهشتی گفت وگو کرد که بخش هایی از آن را در زیر می خوانید.

*طبقه اول حالا شده پژوهشکده و نشر اندیشه های شهید بهشتی. علیرضا و محبوب سادات نوشته های پدرشان را رها نکرده اند و بعضی از روزهای هفته در خانه قدیمی شان مشغول به جمع آوری اظهارات شهید بهشتی و مکتوب کردنشان هستند.

*محبوب سادات بهشتی متولد 1353 است و سال 1360 که پدرش ترور می شود هفت ساله بوده؛ اما جلسات شورای انقلاب را به یاد می آورد؛ جلساتی که ...

ادامه مطلب + عکس


 
ضرورت توجه دولت به بهبود وضع معیشت مردم
ساعت ۱:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٥  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران از دولت خواست تا در سال جدید در جهت بهبود وضع معیشت مردم به ویژه جامعه کارگری، ایجاد شغل برای جوانان و امنیت شغلی نیروهای کار گام بردارد.

غلامرضا عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: جلوگیری از قاچاق کالا و ارز، حمایت از بنگاه‌های تولیدی، ارتقای کیفیت تولید، اصلاح نظام بانکی و تحرک بازار کار را از مهمترین موضوعاتی دانست که دولت در سال ۹۶ باید آنها را در دستور کار قرار بدهد.

وی افزود: برای جلوگیری از اشغال فرصتهای شغلی باید نرخ بیکاری کاهش یابد و این امر جز با ایجاد فرصتهای شغلی برای کارجویان و فارغ التحصیلان بیکار ممکن نیست.

عباسی گفت: ...

ادامه خبر


 
گزارش ستاد انتخابات کشور از چهارمین روز ثبت‌نام داوطبان انتخابات شوراهای اسلامی
ساعت ۱:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٥  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور، جمع‌بندی روز چهارم ثبت‌نام داوطبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، سید رمضان شجاعی کیاسری، رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور، جمع‌بندی روز چهارم ثبت‌نام داوطبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را اعلام کرد.
بنا بر این گزارش، وضعیت داوطلبان ثبت‌نام شده در روز چهارم ثبت‌نام برای عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا بدین شرح است: ....

شرح خبر


 
احمدی‌نژادِ سوم ظهور کرده /تلاش برای بهم زدن بازی انتخابات؟
ساعت ٧:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٤  کلمات کلیدی:

خبرآنلاین/

 

احمدی نژاد به خوبی می داند نه خودش و نه نماینده اش شانسی برای حضور در انتخابات 29 اردیبهشت را ندارد. او با هوش تر از این است که با شناختی که از ساختارهای قدرت در ایران دارد این مساله را نفهمیده باشد. پس چرا اینچنین ظهور کرده است؟

مصطفی صادقی: دوباره ظهور کرده است؛ این بار اما هر چه تلاش می کند نمی تواند در همان جایی بایستد که سال ها در آن موقعیت بود. حرف‌های آنچنانی می زند، تهدید می کند، رویاهای همیشگی اش ر ا پشت سر هم به تصویر می کشد اما نه خبری نیست . دیگر کسی چندان او را جدی نمی گیرد . آنچنان تنها شده که سعی می کند به شرایط دوران بدل زده و اینگونه وانمود کند که خودش خواسته تافته جدا بافته شود.

یک کاراکتر عجیب و غریب خلق کرده است . دور از اصولگرایان و نزدیک به اصلاح طلبان، رقیب دولت مستقر. یک نقش که البته هیچ سنخیتی با فردی که سال ها او را دیده ایم ندارد. یک لحظه آرام ندارد این روزها. یک روز رخت باغبانی پوشیده و در کنار اسفندیار رحیم مشایی و آن دوست دیگرشان یعنی حمید بقایی ایستاده و از فنا شدن برای ملت می گوید. روز دیگر کلیپ شبیه به طنزی تهیه می کند و در کنار همین دو رفیق این روزهایش ایستاده و شعرخوانی مشترک می کنند. حالا هم که به سفر جنوب رفته و پرونده هایی که زمان دولت زیر بغلش مانده را وسیله افشاگری خود ساخته است. این پدیده نه چندان جدی این روزهای سیاست را چگونه می توان تحلیل کرد؟

احمدی نژاد چگونه بازگشته است؟ ....

ادامه خبر


 
عملیات تروریستی در لندن تاوان حمایت کشورهای اروپایی از گروه‌های تروریستی است
ساعت ٧:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٤  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اقدام تروریستی در لندن را تاوان حمایت های کشورهای غربی از گروه های تروریستی و متجاوزان دانست و گفت : کشورهای اروپایی باید در آینده منتظر اقدامات تروریستی بیشتر از سوی اتباع کشورهایشان باشند.

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اتفاق تروریستی اخیر در لندن گفت:‌ انگلیس، فرانسه و سایر کشورهای غربی تاوان حمایت هایی که از گروه های تروریستی و متجاوز کرده اند را پرداخت می‌کنند.

وی افزود:‌ جمهوری اسلامی ایران به این کشورها هشدار داده بود که رشد تروریسم به نفع هیچ کسی نیست و نباید از گروه های تروریستی همچون داعش حمایت شود اما این کشورها به لحاظ مالی و لجستیکی به گروه های تروریستی  به خصوص داعش کمک کرده  که اکنون تاوان آن را پرداخت می‌کنند.

سخنگوی  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدارش با رئیس مجلس سنای فرانسه گفت:‌ ...

ادامه خبر


 
فایل صوتی منتشر شده ربطی به شورای شهر تهران ندارد
ساعت ٧:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٤  کلمات کلیدی:

روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران فایل صوتی منتسب به جلسات شورای شهرتهران را تکذیب کرد.

الف/

 

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای شهر تهران، در آستانه پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا ، کانال ضد انقلاب و جاعل " آمد نیوز " که در بی اخلاقی شهره خاص و عام است در فضای مجازی مطلبی مضحک و سراسر کذب را به جلسات شورای شهر تهران منتسب کرده که دروغ بودن آن اظهر و من الشمس است.
بر اساس این گزارش ....

ادامه خبر
 
معاون روحانی: منابع کمک کننده به کاندیداها مشخص شود /باید قانونا جلوی ورود پول ک
ساعت ٧:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٤  کلمات کلیدی:

معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: شفافیت منابع انتخاباتی نامزدها و احزاب ضروری است، اگر مجلس لایحه دولت را تصویب کند، از ورود پول‌های کثیف به انتخابات جلوگیری می‌شود.

خبرآنلاین/

 

مجید انصاری در گفتگو با خبرآنلاین درباره لزوم شفافیت هزینه های جبهه های انتخاباتی و تبلیغات نامزدهای انتخابات گفت: این امری ضروری است که منابع و هزینه های انتخاباتی کاندیداها و احزاب شفاف باشد. بر این اساسا دولت لایحه ای را به مجلس داد اما هنوز تصویب نشده است.

وی با اشاره به جنبه های مثبت لایحه شفافیت مالی هزینه های نامزدهای انتخابات و تحرکات سیاسی احزاب ادامه داد: این نکات مثبت را دارد تا خدای نکرده سوءاستفاده ای از اموال عمومی و بیت المال نشود، ثانیا اگر افرادی از اموال شخصی خودشان یا احزاب و گروه هایی با حمایت اعضا هزینه های می کنند بی جهت در معرض تخریب قرار نگیرد.

معاون حقوقی رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که چه ضمانتی وجود دارد که با تصویب این لایحه، پول های کثیف و منابع مالی باندهای قدرت و ثروت -که وزیر کشور درباره آن هشدار دارد- وارد پروسه انتخابات نشود؟ اظهار کرد: ....

شرح خبر


 
شورای شهر، شورای شهرداری است/ با احمدی‌نژاد مشورتی نکرده ام
ساعت ٧:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٤  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

یک عضو سابق شورای شهر تهران گفت: شورای شهر باید برای شهر حرکت کند نه شهرداری. در حال حاضر شورای شهر، شورای شهرداری است و در نتیجه شهرداری کمتر با سایر سازمان ها هماهنگ است.

به گزارش ایسنا، خسرو دانشجو پس از ثبت نام در انتخابات شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هنوز لیست قطعی مورد حمایت نیروهای مردمی انقلاب به جمع بندی نهایی نرسیده است، اظهار کرد: هنوز نتیجه نهایی در این زمینه مشخص نشده اما اگر در این لیست قرار گیرم باعث افتخار است.

وی در پاسخ یه سوالی مبنی بر اینکه آیا برای ثبت نام با احمدی نژاد مشورتی داشته اید، گفت: ....

ادامه خبر


 
رونمایی از یک محرمانه سیاسی؛ عارف چگونه دستور تشکیلاتی اصلاح‌طلبان را دور زد
ساعت ٧:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٤  کلمات کلیدی:

خبرآنلاین/

 

عباسعلی کدخدایی در تازه ترین موضع‌گیری درباره نحوه رای آوردنش در مجلس دهم به عنوان حقوقدان شورای نگهبان به نکاتی درباره نقش عارف اشاره کرده است.

{چه اتفاقی افتاد که شما رای گرفتید آن هم از این مجلس؟} بقیه هم پرسیده اند، من نمیدانم چه شد؟ ما احترام میگذاریم، رای مجلس بوده است.

{میگویند با آقای عارف مذاکره کرده بودید} مذاکره به مفهوم این نیست. مشکلی ندارم و محدودیتی ندارم از جهت اینکه بگویم دوستانی در همه طیف ها داریم و معمولا هم رایزنی میکنیم. ولی اگر خاطرتان باشد هم فراکسیون امید همه افراد را دعوت کرد و هم فراکسیون ولایت. حرفی خارج از آن چه در صحن گفته شد در آنجا مطرح نبود.

{یعنی هیچ مذاکره جداگانه ای در جریان نبوده است؟ ...

شرح خبر


 
عکس/ روایت اینستاگرامی اسحاق جهانگیری از دیدار عیدانه سردار سلیمانی با مادرش
ساعت ٧:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٤  کلمات کلیدی:

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به دیدار مادر شهیدان جهانگیری رفت.

خبرآنلاین/

 

سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به مناسبت آغاز سال نو با مادر شهیدان جهانگیری دیدار کرد.


ادامه خبر + تصاویر
 
پیغام داعشی ها بعد از حادثه تروریستی انگلیس
ساعت ٧:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٤  کلمات کلیدی:

باشگاه خبرنگاران/

 

هواداران گروه تروریستی داعش ضمن ابراز شادی از حادثه تروریستی پارلمان انگلیس، آن را «انتقام حملات هوایی لندن در سوریه» توصیف می‌کنند.
 

طرفداران گروه تروریستی داعش در شبکه‌های اجتماعی پوستری در حمایت از این حمله درست کردند: « ....

ادامه خبر + تصویر


 
می‌خواستند هاشمی را در عرضِ رهبری تعریف کنند
ساعت ٧:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٤  کلمات کلیدی:

محمدعطریانفر از اعضای حزب کارگزاران سازندگی و از نزدیکان هاشمی رفسنجانی در گفتگو با «نسیم آنلاین» به تشریح جزئیاتی از زندگی و درگذشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخت.

نسیم/

 

بسیاری رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را به مثابه یک پدیده مهم در تاریخ معاصر ایران و در طول انقلاب اسلامی تعبیر می کردند که حالا با فقدان او بخشی از تاریخ انقلاب پایان یافته است. عده ای معتقدند که او بنیانگذار بسیاری از روندها، ساختارها، نهادها و حتی احزاب سیاسی این روزهای کشور است و می‌گویند که در گذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تاثیر عمیقی بر بخش‌هایی از کشور به ویژه جریان‌های سیاسی نزدیک به او مخصوصا اصلاح طلبان و اعتدال گرایانی داشت است.

در این مدتی که از درگذشت آیت‌الله هاشمی می گذرد تحلیل شرایط و آتیه جریانات سیاسی کشور به هر نحوی از انحا از سوی کارشناسان و صاحب نظران صورت گرفته است، حالا «نسیم آنلاین» هم به سراغ محمد عطریانفر از نزدیکان رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته است تا از نگاه او به موضوع هاشمی رفسنجانی بپردازد.

مشروح سخنان محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران که با بیان جزئیات حیات و ممات آیت الله هاشمی را روایت کرده‌است در ادامه از نظر می‌گذرد: ...

شرح خبر + ویدئو


 
چرا رئیس ۷۶ ساله شورای شهر تهران عرصه را برای جوانان باز نمی کند ؟
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢  کلمات کلیدی:

خبرآنلاین/

 


۲۴رئیس۷۶ساله و شمیران نشین شورای شهر تهران، همچنان سودای عضویت در شورای شهر بعدی تهران را دارد.

چمران در حالی نامزد عضویت در شورای پنجم است که منتقدانش معتقدند او شورای شهر را به "شورای شهرداری" تبدیل کرده است

در جریان درخواست تحقیق و تفحص اخیر از شهرداری تهران که برخی اعضای شورای شهر بدنبال آن بودند، چمران عملا در برابر آن ایستاد و احتمال می رود در منتفی شدن تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری درمجلس نیز، او نقش آفرینی کرده باشد.

مهدی چمران چندماه پیش با پیوستن به تشکل سیاسی "جبهه مردمی نیروهای انقلاب" نشان داد همچنان دغدغه های سیاسی اش بر دغدغه های خدمات شهری اش می چربد.

از سوی دیگر تمایل او به عضویت مجدد در شورای شهر حکایت از آن دارد که وی همچنان مایل است دستکم تا پایان هشتادمین سال عمرش در شورای شهر بماند و قصد کناره گیری به نفع جوانترها را ندارد.


 
ماجرای مک فارلین سریال می شود+روایت آیت الله هاشمی از این اتفاق جنجالی
ساعت ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢  کلمات کلیدی:

ورایتی از ساخت سریالی توسط آمازون در مورد ماجرای ایران-کنترا یا ماجرای مک فارلین خبر داد.

انتخاب/

 

 
گفته شده است که کالین فارل بازیگر مشهور هالیوود قرار است نقش الیور نورث را در این سریال ایفا کند.
 
ماجرای ایران-کنترا در دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان و طی سال‌های 1985 تا 87 رخ داد و منابع امریکایی مدعی شدند که دولت امریکا در برابر فروش سلاح به ایران، قرار بود آزادی گروگان‌های امریکایی در لبنان را به دست آورد و به شورشیان کنترا در نیکاراگوئه کمک مالی کند. این ماجرا در ایران با نام مک فارلین شناخته می‌شود.
 
سرگرد الیور نورث که در آن زمان در شورای امنیت ملی امریکا فعالیت می‌کرد، این نقشه را داد تا عواید احتمالی فروش سلاح به ایران برای تامین بودجه شورشیان کنترا صرف شود. این در حالی بود که کنگره تامین بودجه کنتراها از سوی دولت امریکا را ممنوع کرده بود. از ایران-کنترا بعد از واترگیت به عنوان دومین رسوایی بزرگ سیاسی در امریکا در قرن بیستم یاد می‌شود.
 
عده‌ای می‌گویند که الیور نورث به جای ریگان تقصیر را به گردن گرفت و تنبیه شد. او ومک فارلین برکنار شدند و کار نورث به دادگاه کشید،اما مقصر شناخته نشد. فارل که اخیرا در فصل دوم سریال «کارآگاه حقیقی» بازی کرده، قرار است نقش این نظامی سابق امریکایی را بازی کند.
 
نورث هم اکنون درارای برنامه ای در شبکه ی تلویزیونی فاکس نیوز است.
 
ماجرای مک فارلین به روایت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
 
یت‌الله هاشمی رفسنجانی در خاطره‌ای از سال 1365 به وقایع پیرامون ماجرای سفر مک فارلین به ایران و پاسخ قاطع حضرت امام به جریانی که در داخل قصد سوء استفاده سیاسی از آن را داشت، اشاره کرده است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، متن کامل این خاطره و پاورقی‌های مرتبط با آن بدین شرح است:
 
قبل از جلسه گزارش‌ها را خواندم و به اظهارات رادیوهای آمریکا (VOA) و انگلیس (BBC) گوش دادم‌. هنوز هم مهمترین مسئله‌، رسوایی آمریکاست و به نظر می‌رسد به طرف بحران سیاسی می روند . خبر حمله موشکی ما به بغداد هم توجه را جلب کرده است .
 
در جلسه علنی‌، نمایندگان با اهرم سخنان امام‌، تهاجم شدیدی به هشت نفر سوال کننده و خط آنها داشتند و من پیش از دستور‌، صحبت ملایمی در این باره نمودم۳ آنها خیلی ترسیده و سوالشان را پس گرفتند. آقای [مرتضی] فهیم آمد‌. درباره راه اصلاح حرکات انحرافی اش مشورت کرد‌. راهنمایی کردم‌. بعضی نماینده ها در صدد اخراج هشت نفر از مجلس بودند که جلوگیری کردم‌، نامه ای علیه آنها به امام تهیه کرده بودند و امضاء می گرفتند.
 

ساعت ده و نیم به دفترم آمدم . دکتر هادی آمد و درباره ادامه روند آزادی گروگان‌های آمریکایی...

ادامه مطلب


 
خبری که نتانیاهو درباره حزب‌الله به پوتین داد
ساعت ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢  کلمات کلیدی:

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، گفت در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، به او اطلاع داده است که ارتش اسرائیل حمله به کاروان های تسلیحات حزب الله را ادامه خواهد داد.

العالم/

 

به گزارش پایگاه روسیا الیوم، نتانیاهو که به چین سفر کرده است، در کنفرانسی خبری، دربارۀ محتوای گفتگوهایش با پوتین گفت: «به پوتین گفتم ما تا جایی که از نظر اطلاعاتی و نظامی برایمان ممکن باشد، حمله به کاروان های حزب الله را ادامه خواهیم داد».
سخنان نتانیاهو پس از آن مطرح می شود که جنگنده های رژیم صهیونیستی هفتۀ گذشته اهدافی را در خاک سوریه هدف قرار داد. پس از این حمله، یسرائیل کاتس، وزیر اطلاعات اسرائیل، اعلام کرد که هدف این حمله جلوگیری از دستیابی حزب الله به تسلیحات پیشرفته بوده است.


 
"علیرضا فغانی" داوطلب انتخابات شورای تهران شد
ساعت ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢  کلمات کلیدی:

تسنیم/

 

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سومین روز از ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور از ساعت 8 صبح امروز آغاز شد.

در تهران نیز به مانند دو روز گذشته در محل فرمانداری تهران کار ثبت‌نام داوطلبان این دور از انتخابات آغاز شده است.

از صبح امروز برخی از چهره‌های ورزشی نیز ثبت نام‌ کردند.

علیرضا فغانی داور بین‌الملی فوتبال با حضور در فرمانداری تهران برای شرکت پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرد.


 
بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه های خارجی
ساعت ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢  کلمات کلیدی:

بیانات حضرت آیت الله خامنه ای در مشهد مقدس بازتاب گسترده ای در میان رسانه های خارجی داشت.

العالم/

 

بیانات حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس بازتاب گسترده ای در میان رسانه های خارجی داشت.

بی بی سی با پوشش خبری سخنان رهبر انقلاب، بیانات ایشان در اهمیت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آتی را مهم ارزیابی کرد. این رسانه انگلیسی نوشت: رهبر ایران در سخنرانی در میان زائران امام هشتم شیعیان گفت بنده در انتخابات دخالت نمی‌کنم و نمی‌گویم این کس یا آن کس را انتخاب کنید. یک جا دخالت می‌کنم آنجا جایی است که عده‌ای بخواهند مقابل رای مردم بایستند و رای مردم را بشکنند.

پایگاه تحلیلی المانیتور وجهه اقتصادی بیانات رهبر ایران را مورد تحلیل قرار داد. این پایگاه نوشت: رهبر معظم ایران در سخنرانی نخستین روز سال جدید ایرانیان، بار دیگر سال جدید را، سال اقتصاد مقاومتی نام گذاری کرد.

شبکه تلویزیونی المنار با پوشش بخش هایی از سخنرانی مقام معظم رهبری، سخنرانی ایشان را حول محور انتخابات ریاست جمهوری آتی ایران و اقتصاد مقاومتی دانست. همچنین سایت المنار مشروح سخنرانی آیت الله خامنه ای را بر روی سایت خود قرار داد.

پایگاه خبری دیلی میل نیز محور اقتصادی سخنرانی آیت الله خامنه ای را پوشش داد و نوشت: رهبر ایران در سخنرانی خود بر اقتصاد مقاومتی و استفاده از کالای ایرانی تاکید کرد. همچنین جلوگیری از قاچاق کالا جزو تاکیدات ایشان بود. براساس اعلام رهبر ایران، سالانه 15 میلیارد دلار کالا در ایران قاچاق می شود.


 
شخصیت های معروف در راه ساختمان معروف میرعماد/ تاکنون چه کسانی آمده اند؟
ساعت ۱۱:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢  کلمات کلیدی:

دومین روز ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز شد؛ ثبت نام از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا تا پایان وقت اداری ششم فروردین امسال ادامه خواهد داشت. این انتخابات همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در روز 29 اردیبهشت برگزار می‌شود.

 

میزان/

 

ثبت نام ایرانمنش در انتخابات شوراها

رضا ایرانمنش بازیگر تلویزیون در دومین روز ثبت‌نام انتخابات شوراها با حضور در فرمانداری تهران اقدام به نام‌نویسی کرد.  

مردان بیشتر از زنان ثبت نام کردند
در روز دوم حضور مردان پر رنگ تر از زنان بود و بسیاری از ثبت نام کنندگان را مردان تشکیل می دادند. 
 
استقرار آتش نشانی و اورژانس مقابل ساختمان فرمانداری
از صبح امروز خودروهای آتش نشانی و اورژانس مقابل فرمانداری تهران استقرار یافته تا در صورت بروز حادثه بلافاصله امدادرسانی کنند. نیروهای امدادی در داخل خودرو آماده باش هستند. 
 
حضور پر رنگ شرکت های تبلیغاتی
یکی از موضوعاتی که صبح امروز توجه خبرنگاران و ثبت نام کنندگان را به خود جلب کرد،حضور فعال شرکت های تبلیغاتی در محل ثبت نام کاندیداها در فرمانداری تهران بود.
کارمندان این شرکت ها با پخش تراکت تبلیغاتی اعلام می کردند حاضر هستند با کمترین قیمت برای کاندیدها ستاد انتخاباتی راه اندازی کرده و تبلیغات کنند. 
 
نظر سنجی می کنیم
یکی از افرادی که امروز در فرمانداری تهران مشغول تبلیغ بود، ادعا کرد ابتدا با نظر سنجی مقبولیت فرد را سنجیده و به او می گوید در کدام منطقه بیشتر فعالیت کرده تا بتواند رای خود را به دست آورد. 
 
صندوق ها چندین ساعت بدون برق کار می کنند
قاسم میرزایی نکو در حاشیه بازدید از محل ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در فرمانداری تهران اظهار داشت: صندوق‌های الکترونیکی در زمان برگزاری انتخابات هیچ ارتباطی با هیچ کسی ندارد و نرم افزاری هم به آن‌ها وصل نمی‌شود و حتی اگر برق هم برود، صندوق‌ها چند ساعت با باطری کار می‌کند.
 

عضو هیات نظارت مرکزی یر انتخابات شوراهای اسامی شهر و روستا افزود:....

ادامه مطلب


 
وحشت رییس سازمان جاسوسی موساد از قدرت ایران
ساعت ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢  کلمات کلیدی:

رییس سازمان جاسوسی موساد گفت: ایران با توافق هسته‌ای یا بدون توافق هسته‌ای همچنان تهدیدی علیه امنیت اسراییل است.

ایسنا/

 

به نوشته روزنامه اورشلیم پست، یوسی کوهن رییس سازمان جاسوسی موساد روز سه‌شنبه طی سخنرانی در کنفرانس امنیت و استراتژی در دانشکده نتانیاهو گفت: ایران اصلی‌ترین تهدید برای اسرائیل است، چه توافق هسته‌ای وجود داشته باشد، چه نباشد حتی اگر آن‌ها (ایران و گروه 1+5) به توافق هسته‌ای دست نمی‌یافتند، ایران بازهم امنیت اسراییل را تهدید می‌کرد

.

وی با تاکید بر این‌که «ایران همواره دشمن شماره یک اسرائیل خواهد بود»، افزود: با این‌که آرمان‌های ایران در تقویت قدرت و نفوذش در منقطه بدون تغییر باقی مانده است، نحوه اعمال (آنها) تفاوت کرده است.

کوهن در ادامه این‌گونه نتیجه‌گیری کرد: بنابراین، اسرائیل باید از فرصت‌هایش برای همکاری و پس از آن، مصالحه با کشورهای عربی میانه‌رو استفاده کند


 
استراتژی محمود احمدی‌نژاد در انتخابات شوراها
ساعت ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۱/٢  کلمات کلیدی:

آخرین خبر/

 

مقبولیت احمدی نژادی ها در تهران چه میزان است؟ نیازی نیست راهی دوری برویم . مرور انتخابات شورای شهر چهارم می تواند تحلیل این ماجرا و رسیدن به پاسخ این سوال را راحت تر کند .

محمود احمدی نژاد در آستانه انتخابات، تمام عیار وارد صحنه شده است ؛ نه فقط برای ریاست جمهوری بلکه او انتخابات شوراها را هم نشانه گرفته است . امروز این خبر روی خروجی رسانه های نزدیک به او قرار گرفته است : « حمید بقایی در کانال تلگرامی اش نوشته است : از تمامی صاحب نظران و کسانی که توانایی حضور در عرصه خدمت به شهروندان عزیز تهرانی را دارند، درخواست می‌نمایم برای شرکت در انتخابات آتی شورای اسلامی شهر تهران ثبت نام نموده و درصورت تمایل به حضور در لیست مستقل انتخاباتی ، موافقت خود را به شماره تلفن "*****۰۹۱۹۲۵" پیامک یا تلگرام نمایند. بدیهی است افرادی در این لیست قرار خواهند گرفت که در لیست دیگری حضور نداشته باشند»

این اما تنها تحولی نیست که در این مورد رخ داده ، امروز مهدی خورشیدی داماد احمدی نژاد هم با حضور در ستاد انتخابات داوطلب نامزدی در انتخابات شوراها شده است . این نشانه ها حکایت از آن دارد که محمود احمدی نژاد به صورت کاملا برنامه ریزی شده وارد رقابت های اردیبهشت ماه خواهد شد.

به نظر می رسد احمدی نژادی ها در دو سطح وارد انتخابات شوراها خواهند . آنها نخست برخی چهره های نام آشنای منسوب به احمدی نژاد را به ستاد انتخابات برای ثبت نام خواهند فرستاد و در سطحی دیگر تلاش می کنند از چهره های خاکستری نیز بهره گیرند . آنها با این اقدام ظرفیتی را برای افزایش تقاضا برای ورود به لیست خود فراهم می کنند . بنای آنها این است که از برند محمود احمدی نژاد در این انتخابات بیشترین استفاده را کنند . این تحرکات در حالی صورت می گیرد که عبدالرضا داوری یکی از نزدیکان احمدی نژاد ، چند ماه پیش گفته بود :« منع ورود برای این دوره همه چیز را در نظر می گیرد ، انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری یک دو قلوی انتخاباتی است و احمدی نزاد وارد عرصه رقابتی شورای شهر هم نمی شود.»

احمدی نژادی ها در پایتخت محبوبند ؟

اما مقبولیت احمدی نژادی ها در تهران چه میزان است؟ نیازی نیست راهی دوری برویم . مرور انتخابات شورای شهر چهارم می تواند تحلیل این ماجرا و رسیدن به پاسخ این سوال را راحت تر کند .

نگاهی به نتایج و میزان آرا آن انتخابات حاکی از آن است که...

ادامه مطلب