سیاست فوری

مهمترین اخبار سیاسی ایران و جهان از 60 منبع معتبر داخلی و خارجی

نامه ابطحی به رئیسی
ساعت ۸:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳۱  کلمات کلیدی:

عضو مجمع روحانیون مبارز با اعتقاد بر اینکه رئیسی از امروز دیگر یک مدیر میانی نیست بلکه یکی از شخصیت های ملی با قریب به ۱۶ میلیون رای است، افزود: او می تواند این اقلیت را مدیریت کند.

آخرین خبر/

 

حجت الاسلام محمدعلی ابطحی در نامه‌ای به حجت الاسلام ابراهیم رئیسی نامزد مورد حمایت جمنا در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، از او به دلیل تلاش سنگین در این ایام تشکر کرد و به او و همراهانش خسته نباشید گفت و افزود: کسی نمی تواند نقش شما و همراهان و علاقمندانتان را در خلق این حماسه ملی انکار کند.


او رئیسی را محور جریان قدرتمند اصولگرایی خواند چرا که تقریبا همه جبهه اصولگرایی از افراطی ترین شاخه های آن تا معتدل ترین شان در حمایت از او به میدان آمده بود و نوشت: رهبری معظم انقلاب سالها پیش از دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب به عنوان دو بال مدیریتی کشور یاد کردند. اخیرا نیز بارها فرمودند مساله ایشان اصلاح طلبی و اصولگرایی نیست. در جریان اصلاح طلبی انسجام نسبی وجود دارد که یکی از برکات آن تصحیح روشهای پیشین و مهار تند روی ها بوده است. اما در جریان اصولگرایی که بال دیگر سیاسی موجود در جامعه ایرانی است و کسی نمی تواند آن را انکار کند، بعد از آن که آقای احمدی نژاد به عنوان منتخب آنان به جامعه معرفی شد و بعد در در طول ریاست شان و به خصوص در دوره دوم تبدیل به مخالف آشکار اصولگرایی شد، تشتت فراوانی ایجاد شد. بعضی شاخه های ان تحت تاثیر فرهنگی که از زمان آقای احمدی نژاد به وجود آمد، بسیار تند و افراطی شدند.در میان معتدلان هم چند دستگی به وجود آمد. و در نتیجه یک جریان سیاسی بیشتر به جای حضور در میدان های سیاسی متکی به مراکز قدرت شد که بیشتر به دوپینگ اصولگرایان می شد آن را تشبیه کرد. این دوپینگ از یک سو در مواردی مثل انتخابات پاسخ نمی داد و از سوی دیگر فاصله آنها را با بدنه جامعه زیاد تر می کرد . انان در کارایی سیاسی کمرنگ شدند.

او خطاب به رئیسی ادامه داده است:
...

 

ادامه مطلب


 
بیانیه حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی درباره انتخابات ۹۶
ساعت ۸:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳۱  کلمات کلیدی:

فارس/

 

بیانیه حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی درباره انتخابات ۹۶ به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم
اللّهُمَ صَلِّ عَلی علی بن مُوسَی الِّرِضا المَرُتَضی بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ

ملت عزیز و بزرگوار ایران!
خداوند متعال را سپاسگزارم که حضور باشکوه شما مردم فهیم در انتخابات ریاست جمهوری، عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیش از پیش نمایان ساخت و چشم جهانیان را خیره کرد.

نقش بی بدیل رهبر معظم انقلاب در شکل گیری این حماسه با عظمت بر کسی پوشیده نیست. امنیت و استقلال و پیشرفت کشور، همواره مرهون هدایت های داهیانه ایشان بوده و اینجانب به عنوان سرباز این نظام و خادم ملت شریف ایران، وظیفه خود می دانم از مراجع عظام تقلید و علماء اعلام، طلاب و دانشجویان، کارگران و کشاورزان، بازاریان و خانواده معزز شهدا و ایثارگران و تمامی گروه ها و تشکل ها و همه زنان و مردان سلحشور ایران اسلامی تشکر نمایم.

همچنین از مردم عزیزی که با محبت خویش به اینجانب اعتماد نموده و در سفرهای مختلف به استان های کشور، جلوه های ماندگار و فراموش نشدنی از عزم انقلابی و انسجام اجتماعی خلق نمودند، صمیمانه تقدیر نمایم. بی تردید پیروز اول این انتخابات ملت شریف ایران می باشند که حماسه ای بزرگ خلق نمودند.

دستاورد مهم این انتخابات، سیاست ورزی اخلاق مدار، تکلیف محوری و طرح گفتمان «توجه به محرومان» و «مبارزه با فساد و تبعیض» بود که فراتر از جناح بندی های رایج سیاسی، به مطالبه عمومی مردم تبدیل شد و به تدریج مورد اذعان و تعهد دیگر نامزدهای انتخاباتی نیز قرار گرفت.

رأی قریب به ۱۶ میلیون ایرانیِ خواهان تغییر،...

ادامه مطلب


 
اطلاعیه ستاد دکتر روحانی درباره جشن های پیروزی
ساعت ۸:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳۱  کلمات کلیدی:

نظر به پرسش های زیاد هواداران روحانی در خصوص جشن های پیروزی و زمان و مکان آنها به اطلاع می رساند با توجه به اینکه مطابق قانون هر گونه جشن پیروزی باید در فضای محصور و البته با کسب مجوز قانونی برگزار شود، اطلاعات مربوط به این جشن ها به زودی از طریق رسانه رسمی ستاد دکتر حسن روحانی به اطلاع عموم مردم و هواداران خواهد رسید


 
رهبر معظم انقلاب: پیروز انتخابات مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی هستند
ساعت ۸:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳۱  کلمات کلیدی:

متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ملت عزیز ایران
جشن حماسی انتخابات دیروز،‌ بار دیگر گوهر درخشانِ عزم و اراده‌ی ملی را در برابر چشم جهانیان به جلوه آورد. مشارکت گسترده و پرشور شما، و هجوم مشتاقانه به مراکز رأی‌گیری، و تشکیل صفهای طولانی برای رسیدن به صندوق‌های رأی در همه جای کشور، و از همه‌ی قشرهای اجتماعی، نشانه‌ئی آشکار از استحکام پایه‌های مردم‌سالاری اسلامی و دلبستگی همگانی به این موهبت بزرگ پروردگار بود و ایران و ایرانی را در آزمونِ میدان‌عمل، سرافراز و روسفید کرد. دیروز با این حضور متراکم و افکندن بیش از چهل میلیون برگه‌ی رأی در صندوقها، نصاب تازه‌ئی در انتخابات ریاست جمهوری پدید آمد و پیشرفت روزافزون ملت ایران را در عرصه‌ی حضور و بروز قدرتمندانه نشان داد. ایران اسلامی بار دیگر بدخواهان و کین‌ورزان و حسودان را عقب نشانید و دل دوستان و تحسین‌کنندگان خود را لبریز از شادی و افتخار کرد. پیروز انتخابات دیروز، شما مردم ایرانید و نظام جمهوری اسلامی است که به رغم توطئه و تلاش دشمنان، توانسته است اعتماد این ملت بزرگ را به طور فزاینده جلب کند و در هر دوره درخشش تازه‌ئی نشان دهد. آزمون برجسته‌ی دیروز تنها مشارکت گسترده نبود، آرامش و متانت و نجابت شرکت کنندگان که امنیت انتخابات را تضمین کرد، نیز بخش مهمی از این آزمون خیره‌کننده بود. همه‌ی قشرها، همه‌ی سلیقه‌ها، همه‌ی گرایشهای سیاسی در کنار هم به صحنه آمدند و دوشادوش یکدیگر به نظام جمهوری اسلامی رأی دادند.
اینجانب با خشوع در برابر خدای بزرگ، جبهه‌ی سپاس بر خاک میسایم، و لطف و رحمت و پاداش شایسته برای ملت ایران مسئلت می‌نمایم و به پیشگاه حضرت بقیة‌الله الاعظم ارواحنا فداه عرض سلام و اخلاص میکنم و نکاتی چند را متذکر می‌شوم:...

ادامه مطلب


 
نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری 96 / روحانی 23میلیون ، رییسی 15میلیون رای
ساعت ۸:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳۱  کلمات کلیدی:

به گزارش خبر فوری / وزیر کشور عبد الرضا رحمان فضلی با حضور درپشت تریبون مستقر ستاد انتخابات کشور نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

 

وزیر کشور با اشاره به اینکه تعداد آرای اخذ شده 41میلیون و 220 هزار 131 نفر است،گفت: در این بین آقای روحانی با23 میلیون و549 هزار و 616 رای (57درصد آرا) نفر اول،آقای رییسی با15 میلیون و 786 هزار و449 رای(38.5 درصد آرا) دوم و آقای میرسلیم با 478هزار 215 رای نفر سوم و آقای هاشمی طبا با 215هزار و 450 رای نفر چهارم شد.
عبدالرضارحمانی فضلی، افزود: این اعداد مربوط به آخرین نتایج می شودکه نتیجه شمارش 99.7 درصد آرای شعبات است.
او یادآور شد:خدا را شکر امروز خیلی خوشحالیم و خدا را شکر می کنیم و سر تعظیم برآستان جانان می سپاریم به خاطر نعمت مردم انقلابی و خوب .
وزیر کشور بیان داشت: هزاران بار....

ادامه مطلب


 
افزایش 5میلیونی آرای روحانی بعد از 4 سال
ساعت ٧:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳۱  کلمات کلیدی:

حسن روحانی برای دومین دوره پیاپی توانست از مردم ایران رای اعتماد بگیرد اما این بار با آرایی بیش از چهار سال گذشته.

 

 به گزارش خبرفوری، روحانی در سال 92 با رای ناپلئونی راهی ساختمان پاستور شد اما ظاهرا پس از چهار سال اعتماد عمومی به او افزایش یافته است. رای پیشین او 18میلیون 613هزار و 329 عدد بود و حالا رای او به 23میلیون و 549 هزار و 616  تعداد رسیده است.


 
ناصر سراج از ستاد انتخابات وزارت کشور بازدید کرد
ساعت ۸:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳٠  کلمات کلیدی:

ناصر سراج، رییس سازمان بازرسی کل کشور توضیح داد: افراد در شرایط فعلی میتوانند با کد ملی هم رای دهند.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبر فوری/ ناصر سراج، رییس سازمان بازرسی کل کشور توضیح داد: افراد در شرایط فعلی میتوانند با کد ملی هم رای دهند.

قاضی ناصر سراج در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور درخصوص زمان شمارش آرا گفت: زمانی که فرایند رای گیری به اتمام می رسد و قاعدتا طبق قانون زمانی که مراجعه کننده وجود ندارد، باید درها بسته شود و روند شمارش آرا آغاز می شود.
او در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا اعتراضات برخی از نامزدها مانند نمایندگان حجت الاسلام رئیسی را بررسی خواهید کرد؟ اظهار داشت:...

ادامه مطلب


 
سخنگوی شورای نگهبان:گزارش ها زیاد است،اما تخلفات زیاد نیست/برخی شکایت‌ها احساسی
ساعت ۸:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳٠  کلمات کلیدی:

سخنگوی شورای نگهبان  با بیان اینکه گزارش های زیادی مطرح شده، اما تعداد تخلفات زیاد نیست،گفت: برخی شکایت ها از روی احساسات مطرح شده است.

خبرفوری/

 

 عباسعلی کدخدایی تاکید کرد:براساس قانون  روز رای گیری جمعه است،بنابراین تا ساعت 12 گیری رای گیری انجام می شود.

او درباره پیگیری شکایت نیز افزود: شکایاتی را که مطرح شده بود  بررسی کردیم برخی از آنها  با پیگیری اولیه رفع شد،اما برخی  به  بررسی بیشتری نیاز دارد.

به گفته کدخدایی برخی از شکایت ها از روی احساسات بوده،برای نمونه گفته شده بود که در برخی مراکز رای گیری تعرفه کم است،اما پیگیری ما نشان داد تعرفه به تعداد کافی وجود داشته است


 
رئیسی چه گلایه هایی از ستاد انتخابات دارد ؟ /پاسخ این کاندیدا را به خبر فوری این
ساعت ۸:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳٠  کلمات کلیدی:

او گلایه های دیگری هم از ستاد انتخابات کشور داشت که درفیلم زیر می توانید مشاهده کنید...

 

 

مشاهده فیلم


 
کنایه وزیر کشور به ستاد رئیسی؛ کارتان غیرقانونی است/ رای گیری تا 12شب ادامه دارد
ساعت ۸:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳٠  کلمات کلیدی:

وزیرکشور گفت: شمارش رسمی آرا بعد از اتمام آخرین فرصت برای رای گیری، دستور شمارش آرا داده می شود.

 

 

رحمانی فضلی اظهار کرد: از صبح تلاش کردیم تا تمهیدات را به نحوی بچینییم تا مردم بتوانند رای دهند اما جمعیبت به قدری زیاد بود که گاها شرمنده آنها شدینم. 

وی افزود: ما تا دوازده شب می توانیم انتخابات را  تمدید کنیم ما خواهش میکنیم تا ساعت دوازده همه پای صندوق ها بیایند چون ما تا بیشتر از دوازده شب نمیتوانیم انتخابات را تمدید کنیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: خواهش من از همه عزیزاان این است که در برخی شعب خلوت توزیع شوند و به سایر شعب خلوت بروند در این حالت ما شرمنده کمسی نخواهمی شد.

وی ادامه داد: تلاش ما این است که تا ساعت 12 شب رای گیری تمام شود.

رحمانی فضلی در پاسخ به این سوال که شایعاتی مبنی بر باز شدن صندوق ها در بعضی شعب دیده می‌شود گفت:...

ادامه مطلب


 
شناسنامه عجیب میرسلیم!
ساعت ٤:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳٠  کلمات کلیدی:

تسنیم/

 

مصطفی میرسلیم نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری پای صندوق رای حضور پیدا کرد.

عکس شناسنامه میرسلیم که در زیر قابل مشاهده است توجه رسانه ها را به خود جلب کرد...

 

مشاهده تصویر عجیب شناسنامه


 
پذیرش سند ننگین ۲۰۳۰ توسط دولت خیانت بود/رئیس‌جمهور آینده باید فعال و به فکر ضعف
ساعت ٤:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳٠  کلمات کلیدی:

خطیب نمازجمعه تهران گفت: کسی که به عنوان رئیس جمهور برای تصدی امور کشور در ۴ سال آینده انتخاب می‌شود باید فردی صالح، فعال و همچنین به فکر ضعفا باشد.

تسنیم/

 

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: کسی که به عنوان رئیس جمهور برای تصدی امور کشور در 4 سال آینده انتخاب می‌شود باید فردی صالح، فعال و همچنین به فکر ضعفا باشد.

وی افزود: پیام حضور گسترده مردم در انتخابات این است که به نظام خود پایبندند و با مسئولان خود پیوند و به آنها کرده و در اداره کشور مشارکت دارند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امنیت و آزادی کشور ما چشم جهانیان را خیره کرده، گفت:  این آزادی و امنیت در کشورمان در حالی است که در اطراف ما و حتی در سطح جهان از ناامنی، ترور و غارت خواب راحت ندارند و نسبت به ایران غبطه می‌خورند. این امنیت و آزادی در سایه وحدت، ایمان، روحیه انقلابی به تبعیت از ولایت به دست آمده است.

موحدی کرمانی خاطرنشان کرد:...

ادامه مطلب


 
چرا قالیباف اردبیل را برای رای دادن انتخاب کرد؟
ساعت ٤:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳٠  کلمات کلیدی:

الف/

 

 

محمدباقر قالیباف پس از انداختن رای خود در صندوق در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهرک سینا اردبیل، اظهارکرد:...

 

ادامه مطلب


 
تصاویری از انگشتر عقیق رهبری/ استفاده از انگشتر عقیق کبود منحصر به امروز نیست
ساعت ٤:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳٠  کلمات کلیدی:

سوءاستفاده از رنگ عقیق انگشتر رهبری/ رهبرانقلاب ٣ماه است از انگشتر عقیق کبود استفاده می‌کنند. اما حامیان روحانی پس از رأی‌دادن رهبری، از این مسأله به نفع نامزد خود بهره میبرند


 
فیلم/ رهبر انقلاب پای صندوق رای: مردم هرچه بیشتر و هرچه زودتر پای صندوق‌ها بیاین
ساعت ۱:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳٠  کلمات کلیدی:

رهبر انقلاب در اولین دقایق پای صندوق رای حضور یافتند و خطاب به ملت فرمودند: معتقدم کار نیک را اول وقت باید انجام داد.

 

رهبرانقلاب پس از انداختن رای خود در صندوق ها فرمودند: خدای متعال را بر نعمت مردم‌سالاری و حضور در انتخابات سپاسگزاری می‌کنم.
بحمدالله مردم ما هم شکرگزار این نعمت هستند چون می‌بینید که شرکت می‌کنند.
توصیه‌ی من این است که [مردم] هرچه بیشتر شرکت کنند؛ هرچه زودتر پای صندوق‌ها بیایند.
معتقدم کار نیک را بایستی در اول وقت آن انجام داد؛ به تأخیر نباید انداخت.
معتقدم انتخابات ریاست جمهوری بسیار مهم است. سرنوشت کشور دست آحاد مردم است که رئیس قوه‌ی مجریه را انتخاب می‌کنند؛ به اهمیت این کار توجه کنند.

انتخابات شوراهای شهر و روستا هم مهم است زیرا...

ادامه مطلب


 
حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری سرباز ولایت است
ساعت ٩:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٩  کلمات کلیدی:

یک منبع آگاه ضمن تکذیب قهر حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری گفت: آقای ناطق سرباز ولایت است و روحیه ایشان بدور از این نوع رفتارها است و وی در حال حاضر در منزل خود هستند و فردا اول وقت در لواسان رای خود را به صندوق آرا خواهند انداخت.

ایرنا/

 

این منبع آگاه نزدیک به آقای ناطق نوری با تایید استعفای حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری از ریاست بازرسی دفتر مقام معظم رهبری درباره علت این استعفا چنین توضیح داد: موضوع استعفا ایشان از مدت ها قبل توسط ایشان مطرح شده بود و ایشان با توجه به حمایت های خود از دکتر روحانی و با توجه به اینکه ایشان به جد معتقدند مجموعه نهاد رهبری که در نزد مردم جایگاه والایی دارد نباید ابزار دست هیچ یک از جریانات سیاسی شود و سوء استفاده‌ سیاسی و جناحی از این نهاد و سایر نهادهای انقلابی نادرست است و انتصاب خود به دفتر مقام معظم رهبری را در تلاقی با این دیدگاه می دانست، استعفای خود را به معظم له تقدیم کردند.

این منبع آگاه همچنین در رابطه با پذیرش یا عدم آن توسط مقام معظم رهبری اضافه کرد:...

ادامه مطلب


 
پاسخ وزیر کشور به نامه رحیمیان
ساعت ٩:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٩  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

 

وزیر کشور با صدور نامه‌ای، به موارد مطرح شده در نامه حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان که روز گذشته به طور علنی در برخی رسانه‌ها منتشر شد،‌ پاسخ داد.

متن کامل نامه عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان به این شرح است:
«بسمه تعالی
جناب حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان
با سلام و تحیت
 نظر به نامه روز گذشته جنابعالی که البته در برخی رسانه‌های خاص از محتوای آن مطلع شدم، ضمن تشکر از حُسن نیت آن برادر بزرگوار و با یادآوری آموزه اسلامی مسؤولیت در قبال همه اقوال و افعال هر یک از افراد جامعه اسلامی، علی الخصوص متنفذین و مؤثرین در محیط عمومی، نکات ذیل را یادآوری می‌کنم:...

ادامه مطلب


 
خاطره ظریف از همکاری 20 ساله با سردار سلیمانی
ساعت ۳:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٩  کلمات کلیدی:

محمد جواد ظریف با بیان خاطره ای از سردار قاسم سلیمانی گفت: در ابتدای این دولت، ایران را در مباحث سوریه در دنیا راه نمی‌دادند، از همه مذاکرات ما را حذف کرده بودند. با مجموعه تلاش‌هایی که در حوزه میدانی و سیاسی صورت گرفت، توفیق‌هایی در صحنه سیاسی جهانی به‌دست آمد که مؤید این نکته بود که تغییر در حوزه سیاسی رخ داده است.

خبر آنلاین/

 

وزیر امورخارجه ادامه داد: دوستان ما که در حوزه میدانی کار می‌کردند، از گذشته در منطقه بودند. تغییر در حوزه سیاسی به همراه توفیقاتی که مقاومت و مردم سوریه در حوزه میدانی داشتند، سبب شد امروز جمهوری‌اسلامی تعیین کند چه کسانی در حوزه سیاسی و برای حل‌وفصل مذاکرات باید در مذاکرات باشند. این مسئله فقط در مورد نشست‌های آستانه نیست، در لوزان هم ما اصرار کردیم که عراق و مصر نیز به مذاکرات بیایند.

وی گفت : من برای سردار سلیمانی...

ادامه مطلب


 
نامه شریعتمداری به ستادهای روحانی: اعلام زودهنگام نتایج انتخابات خلاف قانون است
ساعت ۳:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٩  کلمات کلیدی:

رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در نامه ای به ستادهای سراسری این نامزد انتخابات تاکید کرد: اعلام زودهنگام نتیجه و برگزاری جشن پیروزی قبل از اعلام نتیجه و در فضای باز ممنوع است.

ایرنا/

 

نامه شریعتمداری به ستادهای سراسری دکتر روحانی: اعلام زودهنگام نتایج انتخابات خلاف قانون است

محمد شریعتمداری با انتشار متنی در کانال تلگرامی خود خطاب به ستادهای انتخابات سراسر کشور دکتر روحانی تصریح کرد: حسب اعلام وزارت کشور، اعلام زود هنگام نتایج انتخابات و برگزاری مراسم جشن پیروزی قبل از اعلام رسمی بر خلاف قانون است. همچنین برگزاری جنش پیروزی از سوی ستادها در مکان های محصور و اخذ مجوز امکان پذیر است.
وی در بخش دیگری از این متن می افزاید: انشاالله همه عزیزان و ستادهای کاندیدای ما همانطور که تاکنون نمونه قانونمداری و رعایت موازین اخلاقی بوده اند در این خصوص هم توجه لازم مبذول دارند.
رئیس ستاد انتخاباتی روحانی تصریح می کند: این پیام به منزله اعلام رسمی ستاد مرکزی است.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
حسن روحانی، سیدمصطفی هاشمی طبا، سیدابراهیم رئیسی و سیدمصطفی میرسلیم نامزدهای انتخابات این دوره ریاست جمهوری هستند.


 
استعفای جنجالی، یک روز مانده به انتخابات / پشت پرده استعفای ناطق نوری چیست؟
ساعت ۳:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٩  کلمات کلیدی:

خبر استعفای علی اکبر ناطق نوری از از ریاست بازرسی دفتر رهبر معظم انقلاب که از صبح امروز در شبکه های اجتماعی دست به دست می شد، در نهایت از سوی خبرگزاری های رسمی تایید شد.

 

 

به گزارش خبرفوری، انتشار این خبر یک روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری، حرف و حدیث هایی را درباره دلیل این استعفا مطرح کرده است.

آنطور که ایرنا نوشته، یک منبع آگاه اعلام کرده است که حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری از ریاست بازرسی دفتر رهبر معظم انقلاب استعفا کرده؛ این منبع در همین حال خبرسازی برخی کانال‌های خبری حامی یک کاندیدای خاص در مورد «عزل» حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری از ریاست دفتر بازرسی دفتر مقام معظم رهبری را کذب خوانده است.

براساس این خبر، ناطق نوری چندی پیش با توجه به احساس وظیفه‌ای که برای دفاع از....

ادامه مطلب


 
جنگ نظرسنجی ها / به گمانه زنی ها درباره پیروز انتخابات اعتماد نکنید
ساعت ۳:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٩  کلمات کلیدی:

یک روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری، افکارعمومی می پرسند که از میان نامزدهای باقیمانده در عرصه انتخابات ریاست جمهوری، کدامیک شانس بیشتری برای پیروزی دارند؟

 

به گزارش خبر فوری، برای پاسخ به این پرسش، نتایج نظرسنجی هایی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که معلوم نیست این نظرسنجی ها تا چه اندازه بر مبنای روش های علمی صورت گرفته است.

در همین راستا رئیس کمیته امنیتی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه هرگونه اعلام نظرسنجی از امروز در فضای مجازی فاقد اعتبار است، گفته است: پس از اعلام نتیجه انتخابات اگر نامزدها اعتراض یا شکایتی دارند باید از مسیر قانونی پیگیری کنند.

آنطور که فارس نوشته، حسین ذوالفقارى در نشست خبرى، اظهار داشت:...

ادامه مطلب


 
گزارش تصویری خبر فوری / حال و هوای شهر تهران در آخرین شب تبلیغات انتخاباتی
ساعت ۸:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢۸  کلمات کلیدی:

گزارش تصویری خبرنگار خبر فوری از سطح شهر تهران حکایت از شور و نشاطی خاص و گرمی تنور انتخابات میان طرفداران دو نامزد مطرح این انتخابات حکایت دارد.

عکس های زیر هوادارن دو نامزد پرطرفدار یعنی حسن روحانی و ابراهیم رئیسی را در خیابان ولیعصر تهران به تصویر می کشد....

 

مشاهده ادامه تصاویر


 
هواداران میرسیلیم هم به خیابان ها آمدند / عکس
ساعت ۸:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢۸  کلمات کلیدی:

حدود سی نفر از هواداران میرسلیم با کلاه ایمنی  از میدان هفت تیر به سمت میدان ولیعصر در حال حرکت هستند.

 

مشاهده تصاویر


 
گزارش تصویری / هواداران روحانی در مشهد
ساعت ۸:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢۸  کلمات کلیدی:

حسن روحانی نامزده دوازدهمین دوره ریاست جمهوری برای شرکت در برنامه انتخاباتی خود در شرح مشهد وارد این شرح شد و سخنرانی کرد.

گزارش تصویری این برنامه انتخاباتی را در سایت اینجا مشاهده کنید.
ادامه تصاویر


 
مردم با کمبود می‌سازند ولی با تبعیض هرگز/سرمایه کشور را به چند نفر بدحساب داده‌ا
ساعت ٥:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢۸  کلمات کلیدی:

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: سایه جنگ با یک قرارداد از سر کشوری کم نمی‌شود مگر اینکه پشتوانه ملت بزرگ داشته باشد که یکی از صحنه‌های آن همین جمعیت حاضر است.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (چهارشنبه 27 اردیبهشت) در جمع پرشور مردم مشهد حضور یافت.

محور سخنان وی بدین شرح است:

*باید برای تأخیر در حضور عذرخواهی کنم چون در مسیر جوانان حضور ارزشمندی داشتند و باعث شد کمی دیر خدمت شما حاضر شوم.

*بدون تردید لطف شما به احترام اتصال این‌جانب با نظام و به‌عنوان آستان ملکوتی علی ابن موسی الرضاست.

*امروز همه عزت و اقتداری که نظام ما به برکت خون شهدا دارد و در منطقه روشن است که هیچ قراردادی در منطقه بدون حضور ایران ممکن نیست.

*سایه جنگ با یک قرارداد از سر کشوری کم نمی‌شود مگر اینکه...

ادامه مطلب


 
روحانی در مشهد: در هر شهر رهبر نمی‎خواهیم
ساعت ٥:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢۸  کلمات کلیدی:

حسن روحانی در جمع مردم مشهد گفت: ما نمی‎خواهیم در هر شهر رهبر داشته باشیم.

 

 

به گزارش خبرنگار سیاسی سایت خبرفوری، حسن روحانی روحانی در سخنرانی در جمع مردم مشهداظهارکرد: سلام بر امام رئوفی که از همیشه مظلوم تر است.

وی افزود: امروز روز سرنوشت ملت بزرگ ایران است، ما می خواهیم در روز جمعه بین فریب و صداقت یکی را انتخاب کنیم، بدانید رئیس جمهور، رئیس شورای عالی دفاع است، یک تصمیم منجر به جنگ می شود، یک تصمیم منجر به صلح می شود چرا نمی گویید در دوره بعد می خواهید روابط با جهان چگونه باشد.

روحانی با اشاره به اینکه چرا از سیاست خارجی حرف نمی زنید تاکید کرد: یک جمله ای است که هیچ جا نگفتم، ولی اینجا می گویم:وقتی در آمریکا این آقای جدید سرکار اومد، در اتاق فکر گفتند یک لبه گاز انبر درست شد، لبه گاز انبر بعدی اردیبهشت در ایران، اشتباه کردید، ما در ایران گاز انبر نداریم، ما لبه گاز انبر خارجی را هم پودر خواهیم کرد، نمیگذاریم تحریم به کشور بازگردد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری تاکید کرد: چقدر راجع به هواپیما با شما صحبت کردم؟ بحث سر هواپیما نیست، بحث سر قول بین نماینده مردم و مردم است، قولی که ما به شما دادیم.

روحانی تصریح کرد: گفتند هواپیما کاغذی است، وقتی هواپیماها رسید یکی از دلواپسان نامه ای به من نوشت، شما رفتی دنبال هواپیما، ایرباس کافی بود، چرا باز رفتی بویینگ خریدی؟....

ادامه مطلب


 
راند آخر؛ مشهد/ روحانی یا رییسی کدام یک با لبخند پیروزی مشهد را ترک می‌کنند؟
ساعت ٢:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢۸  کلمات کلیدی:

سفرهای تبلیغاتی کاندیداهای ریاست جمهوری امروز به پایان می‌رسد و نامزدها در در مشهد به عنوان آخرین مقصد سفرهای تبلیغاتی- استانی خود با طرفدارانشان ملاقات خواهند کرد.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبر فوری- به عقیده برخی مشهد یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های آرا اصولگرایان در مشهد است. همچنین باتوجه به اینکه سید ابراهیم رییسی تولیت آستان قدس رضوی را عهده دار بود، برخی تصور می‌کنند که آرای مشهد بیشتر به سمت این کاندیدای اصولگرا متمایل است، برخی دیگر اما تصور می‌کنند که باتوجه به حضور امروز روحانی در شهر مشهد احتمال افزایش آرای رییس جمهور فعلی در این شهر بیشتر خواهد شد. در ادامه گفت و گوی برخی از چهره های اصلاح طلب و اصولگرا را  پیرامون حضور روحانی و رییسی در مشهد می‌خوانیم.

روحانی یا رییسی، مشهد کدام کاندیدا را در آغوش می‌گیرد؟...

ادامه مطلب


 
فیلم / سخنگوی دستگاه قضا: بازداشت چند نفر در پی تخلف یکی از نامزدهای انتخابات
ساعت ٩:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٧  کلمات کلیدی:

سخنگوی دستگاه قضا از تخلف یکی از نامزدها و بازداشت تعدادی از افراد مرتبط با این پرونده تخلف خبر داد.

مشاهده فیلم


 
قالیباف و رئیسی وارد مصلای تهران شدند
ساعت ٩:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٧  کلمات کلیدی:

فارس/

 

رییسی و قالیباف به جمع بزرگ مردم تهران در مصلا پیوستند.
رئیسی دست قالیباف را بالا برد.
قالیباف شال سبز سیادت را بر دوش رییسی انداخت.


 
توضیح مرعشی درباره کناره‎گیری جهانگیری
ساعت ۸:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٧  کلمات کلیدی:

رئیس ستاد انتخاباتی جهانگیری گفت: جهانگیری امشب درباره کناره‎گیری از انتخابات ریاست‎جمهوری تصمیم‎ می‎گیرد.

 

حسین مرعشی رئیس ستاد انتخاباتی اسحاق جهانگیری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت خبر فوری درباره اخبار منتشر شده پیرامون انصراف جهانگیری از انتخابات ریاست‎جمهوری اظهارکرد: در حال حاضر جهانگیری تصمیمی را پیرامون انصراف از انتخابات ریاست‎جمهوری اتخاذ نکرده است.

وی با اشاره به اینکه نامه شورای عالی اصلاح‌‏طلبان به دست جهانگیری رسیده است گفت: در این نامه شورای عالی اصلاح‎طلبان از جهانگیری درخواست کرده است که به نفع حسن روحانی صحنه انتخابات ریاست‎جمهوری را ترک کند.

رئیس ستاد انتخاباتی جهانگیری خاطرنشان کرد: تصمیم نهایی برای کناره‎گیری جهانگیری از انتخابات ریاست‎جمهوری با توجه به نامه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان امشب نهایی می‎شود.


 
فیلم خبرنگار خبرفوری از همایش رئیسی در مصلی تهران/ وقتی مجری برنامه روحانی را خط
ساعت ٤:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٧  کلمات کلیدی:

به گزارش خبرفوری مجری همایش تبلیغات انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی در مصلی تهران خطاب به روحانی حرف هایی را زد که در ادامه می‌توانید ببینید...

مشاهده فیلم


 
جهانگیری به نفع حسن روحانی از حضور در انتخابات انصراف داد
ساعت ٤:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٧  کلمات کلیدی:

اسحاق جهانگیری نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری به نفع حسن روحانی از انتخابات ریاست‎جمهوری انصراف داد.

 

 

به گزارش خبرنگار سیاسی سایت خبرفوری، اسحاق جهانگیری نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری به نفع حسن روحانی از انتخابات ریاست‎جمهوری انصراف داد.

براساس این خبر دقایقی پیش شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان در نامه‎ای از اسحاق جهانگیری درخواست کرده بود که به نفع حسن روحانی از انتخابات ریاست‎جمهوری انصراف دهد.

اسحاق جهانگیری با صدور بیانیه ای ضمن اعلام کناره گیری از نامزدی ریاست جمهوری از ملت ایران دعوت کرد تا با مشارکت گسترده در انتخابات ریاست جمهوری از دکتر حسن روحانی حمایت کنند. در این بیانیه تصریح شده است: دولت آینده که انشاءالله با رأی بالای مردم آگاه ما به دکتر روحانی انتخاب شود، قادر خواهد بود با پشتیبانی رهبری معظم انقلاب و استفاده از همه ظرفیت‌های سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی کشور راهی روشن‌تر برای ‌گفت‌و گو ،‌ تفاهم و مشارکت ملی و برآوردن همه خواسته‌های ملت بگشاید .

 متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:...

ادامه مطلب


 
رهبر: قرار نبود قالیباف کنار بکشد/اعضا جامعه روحانیت در انتخاب رئیسی اختلاف‌نظر
ساعت ٢:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٧  کلمات کلیدی:

کناره‌گیری قالیباف از عرصه انتخابات برای عضو جامعه روحانیت مبارز هم محل ابهام است، وی معتقد است از اول هم قرار نبوده که قالیباف کنار بکشد.

 

به گزارش خبر فوری محمدتقی رهبر عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت و گو با سایت خبرآنلاین به نکاتی پیرامون حضور ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‎جمهوری و کناره‎گیری قالیباف از انتخابات اشاره کرده است.

اهم صحبت‎های این عضو جامعه روحانیت مبارز به شرح زیر است:

محمدتقی رهبر می‌گوید نباید خدمات دولت یازدهم را نادیده گرفت، اما همچنان بر سبقه اصولگرایی اش استوار است و ابراهیم رئیسی را اصلح می داند. کسی که به گفته او مورد وفاق اغلب اعضای جامعه روحانیت مبارز بوده است. گرچه نقدهای صورت گرفته به وعده های یارانه ای این نامزد را قبول دارد و می گوید او باید منایع تامین این مقدار از یارانه وعده داده شده را مشخص کند. هرچند انتقادات به مالیات ندادن آستان قدس رضوی را رد می کند و می گوید مالیت ندادن آستان را نباید به پای رئیسی نوشت.

حتما کناره‌گیری قالیباف به نفع آقای رییسی تاثیر گذار خواهد بود؛ اقدام آقای قالیباف حرکتی انقلابی، عاقلانه و در جهت وحدت اصولگرایان بود که می تواند از تجربه تلخ گذشته این جناح سیاسی کشور جلوگیری کند.

اکثریت اعضای جامعه روحانیت حامی آقای...

ادامه مطلب


 
قالیباف به تلویزیون آمد / او مگر انصراف نداده بود؟
ساعت ۱۱:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٦  کلمات کلیدی:

اگرچه قالیباف اعلام کرده بود که از نامزدی در انتخابات انصراف می‎دهد اما گفت و گوی ضبط شده انتخاباتی او امشب از صداوسیما پخش شد.

 

محمدباقر قالیباف عصر امروز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که به نفع حجت الاسلام ابراهیم رئیسی از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری انصراف می‎دهد. علی القاعده انتظار می‎رفت که تبلیغات تلویزیونی وی متوقف شود. اما برنامه گفت و گوی ضبط شده وی با شبکه خبر در امور اقتصادی راس ساعت 21:30 پخش شد. او در این برنامه باز هم از سیاست‎های "دولت مردم" به عنوان دولت آینده‎اش سخن گفت.


*یکی از ناعدالتی های جدی در سیستم بانکی است. آنها اقتصاد کشور را با نقدینگی مردم می گردانند. دولت نظارت خوبی روی بانک ها نداشت. ما این کار را اصلاح می کنیم. به گونه ای که اعتبار لازم به پروژه های تولیدی پرداخت شود نه اینکه صرف واردات و قاچاق شود. چطور برخی با چک و سفته، 400 میلیارد تومان وام می‎گیرند، آن هم بدون یک قرون بهره؟! من سندش را هم دارم! این پول دوباره به سیستم بانکی سپرده می شود و سود 26 درصد می گیرند. بعد یک زوج جوان باید سه سال منتظر وام ازدواج باشند.

*باید عمیقتر به امور بنگریم. وقتی از اشتغال می گوییم به این معنی است که...

ادامه مطلب


 
دستور رییس‌جمهور برای توقف هر اقدام جدید درباره یارانه
ساعت ٩:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٦  کلمات کلیدی:

خبر آنلاین/

 

در پی برخی خبرسازی ها و شبهه افکنی ها در خصوص ارسال پیامک بررسی برقراری مجدد یارانه برای گروهی از هموطنان، دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت ضمن تکذیب موارد مطرح شده تاکید کرد که بررسی و برقراری مجدد یارانه افراد معترض که طبق قانون مشمول دریافت یارانه محسوب می شوند اقدامی متعارف و بر اساس روال ماههای گذشته بوده است.

در اطلاعیه دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت آمده است:...

ادامه مطلب


 
روحانی گزینه اصلح است
ساعت ٧:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٦  کلمات کلیدی:

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی حسن روحانی را گزینه اصلح انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد.

عصر ایران /

 

علی مطهری در همایش اصولگرایان معتدل اظهار کرد: انتخابات حافظ جمهوریت نظام است و هیچ راهی برای تغییر در جامعه بهتر از انتخابات نداریم.

وی افزود: جایگاه ریاست جمهوری نیاز به شخصیت مناسب و تجریه بالا دارد و نمی‌توان زمام اداره کشور را به دست کسی سپرد که هیچ سابقه اجرایی ندارد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: روحانی گزینه اصلح است و با توجه به شرایط جامعه و نظام بین‌الملل به صلاح نیست که این دولت به راه خود ادامه ندهد.

وی ادامه داد:...

ادامه مطلب


 
نامه رئیس ستاد رئیسی به شورای نگهبان در اعتراض به دولت
ساعت ۳:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٦  کلمات کلیدی:

علی نیکزاد رئیس ستاد حجت الاسلام رئیسی به شورای نگهبان و اعتراض به سوء استفاده و رفتار فریبنده دولت در زمینه صرف بودجه عمومی برای کار تبلیغاتی انتخاباتی نامه نوشت...

مشاهده متن نامه


 
تایید پیش بینی خبرفوری درباره «دوشنبه انصراف» / پیام انصراف قالیباف چی
ساعت ۱:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٦  کلمات کلیدی:

سایت خبر فوری پیش از ظهر امروز خبر از انصراف محمدباقر قالیباف به نفع سید ابراهیم رئیسی داد. خبری که واکنش های زیادی را برانگیخت.

 

 

ساعتی پیش محمدباقر قالیباف با انتشار بیانیه انصراف، رسما پیش بینی خبر فوری را تایید کرد. با این حال اکنون برخی می پرسند پیام این انصراف چیست و چه تاثیری بر انتخابات دارد؟

در مرحله اول به نظر می رسد که این انصراف، احتمال دومرحله ای شدن انتخابات را کاهش داده و بی تردید نتیجه انتخابات در مرحله اول و در جریان رقابت شدید رئیسی و روحانی مشخص می شود.

در مرحله بعدی، بخشی از آرای قالیباف به سمت آرای خاکستری سرازیر شده و روحانی و رئیسی برای جذب این آرای سرگردان باید تلاش کنند.

در مرحله بعدی،...

ادامه مطلب


 
توییت مسجد جامعه ای در مورد املاک نجومی
ساعت ٧:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٥  کلمات کلیدی:

مسجد جامعه ای در تویتر شخصی خود نوشت: مردم ادای دادن املاک نجومی به رفتگران را نه باور کرده اند و نه باورد میکنند . مسئله املاک نجومی محدود به دادن خانه به این و آن نبوده و نیست.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در حالی این تویت را می نویسد که در مناظره سوم کاندیدای ها ریاست جمهوری از آقای قالیباف بابت این موضوع توضیح خواستند.

جنجال املاک نجومی اشاره به مجموعه افشاگری‌ها و واکنش‌هایی دارد که در مورد واگذاری چند هزار میلیاردی املاک به بعضی مدیران ارشد شهری و برخی اعضای شورای شهر تهران صورت گرفت.

اولین بار این موضوع زمانی مطرح شد که...

ادامه مطلب


 
توئیت علی مطهری در واکنش به سخنان محسنی اژه‌ای
ساعت ٧:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٥  کلمات کلیدی:

علی مطهری در توییت جدید خود به صحبت های محسنی اژه ای واکنش نشان داد.

 

علی مطهری در پاسخ به اظهارات حجت‌الاسلام محسنی اژه ای در توییت خود نوشت: جانبداری سخنگوی قوه قضائیه از یک طرف در انتخابات جاری ریاست جمهوری، یادآور جانبداری های برخی اعضای شورای نگهبان در سال ۸۸ است.


 
روحانی: سلام برآزادی، سلام بر اعتدال، سلام بر اصلاحات، سلام بر اصولگرایی معتدل
ساعت ٧:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٥  کلمات کلیدی:

حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در جمع هواداران اصفهانی خود سخنرانی کرد.

 

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (یکشنبه) در جمع هواداران خود در در میدان امام خمینی اصفهان با تاکید بر اینکه ما آینده ایران را در اختیار فریب‌کاران نمی‌گذاریم، اظهار کرد: ما آینده ایران را در اختیار شعار نخواهیم گذاشت.

وی با بیان اینکه اصفهان انگشتر جهان و نقش جهان نگین این انگشتر است، افزود: ما برای یک تصمیم تاریخی امروز در نگین انگشتر جهان جمع شده‌ایم. ما برای یک تصمیم مهم جمع شده‌ایم و می‌خواهیم رئیس جمهور به عنوان منتخب و نماینده کل ملت ایران انتخاب کنیم یا به عنوان نماینده یک باند در کشور.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با طرح این پرسش که آیا ما می‌خواهیم فردی را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کنیم یا به عنوان رئیس و قیم از طرف یک گروه خاص؟٬ گفت:...

ادامه مطلب


 
رئیسی: اگر لب به سخن بگشاییم وضعیت دیگری خواهد شد
ساعت ۳:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٥  کلمات کلیدی:

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما در بزنگاه‌ها از خود ظرفیت نشان می‌دهیم، اگر لب به سخن بگشاییم وضعیت دیگری خواهد شد، اما باید ظرفیت داشته باشیم.

 

 سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ظهر امروز در اجتماع پرشور مردم گرگان حضور یافت.

وی در ابتدای این دیدار با بیان اینکه استان گلستان قطب کشاورزی، صنعت و گردشگری است، اظهار داشت: گردشگری و فضای مجازی می‌تواند اشتغال ایجاد کند، جوانان ما ظرفیت زیادی دارند و می‌توانند فعالیت زیادی برای تولید شغل در فضای مجازی داشته باشند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: مسکن از لوکوموتیوهایی است که شغل زیادی ایجاد می‌کند. آقایان گفتند مسکن مهر مزخرف است که روا نبود بگویید چه قدر مسکن اجتماعی ساختند. نباید بگویند در آینده چه می‌شود باید درباره عملکردشان توضیح دهند.

وی گفت: ما در بزنگاه‌ها از خود ظرفیت نشان می‌دهیم، اگر لب به سخن بگشاییم...

ادامه مطلب


 
پاسخ دستگاه قضایی به ادعاهای نامزدها / از سکوت اژه‌ای تا تکذیب وابستگی میزان به
ساعت ۳:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٥  کلمات کلیدی:

در جریان مناظره های تلویزیونی شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، مسائلی در اتباط با دستگاه قضایی مطرح شد.

 

به گزارش خبر فوری، این بحث ها عمدتا از جانب حسن روحانی و اسحاق جهانگیری مطرح شده و حالا با واکنش مقامات قوه قضائیه مواجه شده است.

در تازه ترین اظهارنظرها در این رابطه غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه گفته است: «در پرونده دانش آشتیانی هنوز حرفی از اتهامات نزده‌ایم». او درباره حقوق‌های نجومی هم تاکید کرده «در دولت یازدهم حقوق 100 و 200 میلیونی داریم». او بدون نام بردن از یک نامزد خاص گفته « کسانی که قائل بودند باید برخی افراد علنی مجازات شوند، امروز حرفهای دیگری می‌زنند». آنطور که میزان گزارش داده، او گفته «کسانی گفتند اگر فلانی را قبل از انتخابات احضار کنید، ما اعلان جنگ می‌کنیم؛ ولی قوه قضائیه تسلیم نشد... برخی برای جلب بعضی از آراء نیاز دارند حرف‌های غیرواقعی و احیانا علیه برخی نهادها و ارزش‌های نظام بزنند».

 اژه‌ای با این همه تصریح کرده است: «برای آنکه فضای انتخابات متشنج نشود فعلاً...

ادامه مطلب


 
هاشمی‌طبا: بهترین دولت را موسوی داشت/ احزاب دستور می‌دهند، اعتقادی به آنها ندارم
ساعت ۳:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٥  کلمات کلیدی:

مصطفی هاشمی طبا در گفت و گو با خبرفوری می گوید که بهترین دولت پس از انقلاب را میرحسین موسوی تشکیل داده است.

 

مصطفی هاشمی طبا، را در دفتر کوچکی در طبقه یک ساختمان قدیمی در مرکز تهران دیدیم. فضای دفتر بیش از آنکه امنیتی و رسمی باشد، صمیمانه بود. هاشمی طبا، وقتی ملاقات قبلی اش تمام شد، شخصا در اتاقش را باز کرد و صدایمان زد. این کاندیدای ریاست جمهوری خودش می داند که رئیس جمهور نمی شود و برای همین می گوید که به خودش رای نمی دهد اما انصراف هم نمی دهد و می گوید: بالاخره شاید کسانی بخواهند به من رای بدهند.

هاشمی طبا ایده های خوبی برای تشکیل دولت دارد اما هنوز برنامه خاصی ندارد. مثلا با هیچ فردی برای حضور در کابینه اش صحبت نکرده و دو وزیری که نام برد از کابینه اکنون حسن روحانی هستند، سلطانی فر و ظریف. او بهترین دولت پس از انقلاب را متعلق به میرحسین موسوی می داند و به دولتش نمره 16 می دهد.

شما  همزمان با روبوسی با آقای  علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما به ایشان گفتید که اگر بار  گران بودیم، رفتیم. برخی در فضای مجازی این گونه تعبیر کردند که گویا آقای  هاشمی‌طبا قصد انصراف دارد. آیا چنین تعبیری  درست است؟...

 ادامه مطلب


 
در شهر رئیسی و قالیباف چه خبر است؟
ساعت ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٤  کلمات کلیدی:

روزنامه شرق در گزارشی میدانی از حال و هوای انتخاباتی شهر مشهد نوشت؛مستقیم برو، به انتهای دیواره که رسیدی، سمت راست، چند قدم بشمار، می‌رسی به ...

ادامه خبر


 
احمدی‌نژاد هیچ اطلاعی از پرونده هسته‌ای نداشت
ساعت ۸:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٤  کلمات کلیدی:

رییس سابق سازمان انرژی اتمی گفت: احمدی‌نژاد پیش از رییس جمهور شدن هیچ اطلاعی از پرونده هسته‌ای نداشت.

ایلنا/

 

فریدون عباسی در گردهمایی نخبگان اقتصادی،سیاسی و فرهنگی حامی حجت‌الاسلام رییسی که در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد، با قرائت نامه‌ای خطاب به ریسی گفت: آنها معتقدند مسائل هسته‌ای سایه جنگ را بر سر ایران آورد. اینها خدا را فراموش کرده و گفتند ما جنگ را از سر شما بردیم. در سال ۸۲ رییس دولت‌های نهم و دهم هیچ اطلاعی از پرونده هسته‌ای ایران نداشت. او شهردار بود و نمی‌دانست چه خبر است. ما در همان سال ۸۲ با سه کشور اروپایی مذاکره داشتیم. این مذاکره را همان گروه مذاکره کننده سال ۹۲ انجام و همه چیز را واگذار کردند.

رییس سابق سازمان انرژی اتمی ادامه داد: آژانس مشکل خود با ایران را از سال ۸۲ می‌داند. اگر اتفاقی افتاده شما خلاف کردید. چه ربطی به دولت نهم و دهم دارد؟ شما خلاف کردید و باید پاسخ دهید. شما برای همیشه باید از صحنه سیاسی کشور حذف شوید و اگر اشکالی در کارتان نبوده چرا مانند دولتهای نهم و دهم و دبیر شورای امنیت ملی ایستادگی نکردید و دستاوردهای جوانان را به شکلات گاز زده فروختید.

او با بیان اینکه آنها دچار توهم واهی شده اند گفت: اینکه می‌گویند کسی را از سازمان انرژی اتمی اخراج نکرده‌اند، دروغ است. همه مهره‌های کلیدی را از کار بیکار کردند.

عباسی با اشاره به آموزش عالی کشور خاطرنشان کرد: می‌دانید دولت یازدهم باآموزش عالی چه کرده است؟...

ادامه مطلب


 
دولت یازدهم مشکل بیکاری را حل کند مجوز برگزاری کنسرت شهرام شب پره را می‌گیریم
ساعت ۸:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٤  کلمات کلیدی:

الیاس نادران گفت: دولت یازدهم مشکل بیکاری را حل کند مجوز برگزاری کنسرت شهرام شب پره را می‌گیریم.

ایلنا/

 

الیاس نادران طی سخنانی در همایش نخبگان حامی ابراهیم رییسی گفت: ما امروز با دولت یازدهم شاهد شالاتانیزم سیاسی  و رجال‌های سیاسی هستیم که میراث خواران دوران هاشمی رفسنجانی هستند. آنها 40 سال کشور را به عقب برگرداندند و سه سال ما را در برجام معطل کردند.

وی ادامه داد: دولت یازدهم می گوید به میوه برجام رسیدیم بله درست است اما این آقای روحانی و دولت وی بود که به همراه اطرافیانش به میوه برجام رسید و امیدواریم دولت دوازدهم، مردم را به میوه برجام برساند.

نادران با اشاره به اینکه امروز معیشت مردم گروگان سیاست شده است گفت: آنچه در برنامه ابراهیم رییسی درباره ایجاد شغل و حل مشکلات جوانان وجود دارد کاملا برنامه ریزی شده است و تمامی این اهداف دست یافتنی است.

وی ادامه داد:دولت یازدهم ‌از مردم نیست و همت کارکردن برای مردم ندارد و ما معتقدیم اگر از فرار مالیاتی دوستان دولت بکاهیم و قاچاق کالای اطرافیان دولت را کم کنیم می توانیم منابع یارانه را تامین کنیم.

وی ادامه داد: اگر وام های زیادی که دوستان اقای فریدون گرفتند و  از کشور فرار کردند را باز گردانیم محل تامین یارانه ها معلوم می شود .

نادران با اشاره به وضعیت بیکاری جوانان گفت:...

ادامه مطلب


 
هاشمی‌طبا در گفت‌وگو با خبرفوری: به آقای روحانی رای می‌دهم
ساعت ۸:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٤  کلمات کلیدی:

سید مصطفی هاشمی طبا نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گوی اختصاصی با سایت خبر فوری در پاسخ به این سوال که چند درصد احتمال می دهید که رئیس جمهور شوید گفت: براساس آماری که الان منتشر می شود تقریبا احتمال آن وجود ندارد.

خبر فوری/

 

وی در پاسخ به این سوال که فکر می کنید چه کسی رئیس جمهور می شود ابراز داشت: نمی توانم بگویم برای اینکه رای مردم است و آمارها خیلی به آن معنا دقیق نیست. امیدوارم که آقای روحانی رئیس جمهور شود.
از او پرسیده شد که اگر کاندیدا نبودید به چه کسی رای می دادید عنوان کرد: به آقای روحانی
این نامزد انتخابات در پاسخ به این سوال که الان به چه کسی رای می دهید گفت: به آقای روحانی رای می دهم. اما همچنان در عرصه می مانم.
از وی سوال شد که چرا وقتی در عرصه می مانید به مصطفی هاشمی طبا رای نمی دهید تصریح کرد:...

ادامه مطلب


 
«یک مولوی برای روحانی»، «یک مولوی برای رییسی»
ساعت ۸:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٤  کلمات کلیدی:

دو تن از علمای مشهور و متنفذ اهل سنت در استان سیستان و بلوچستان از حسن روحانی و ابراهیم رییسی اعلام حمایت کرده‌اند.

خبرگزاری ایسنا/

 

در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری مولوی عبدالحمید امام جمعه زاهدان همچون سال 92 از حسن روحانی و مولوی علی‌احمد سلامی عضو مجلس خبرگان رهبری از ابراهیم رییسی اعلام حمایت کرده‌اند.

بر اساس اعلام ستاد انتخاباتی حسن روحانی، مولوی عبدالحمید از حسن روحانی اعلام حمایت کرده است. همچنین اسحاق جهانگیری در روز 19 اردیبهشت با این عالم اهل سنت دیدار کرده است. جهانگیری در صفحه اینستاگرامش با اشاره به این دیدار نوشت:« همان طورِی که بارها گفته‌ام معتقدم هیچ‌کس نمی‌تواند یک ایرانی را به دلیل اینکه از مذهب دیگری است، قومیت دیگری است، از حقوق‌اش محروم کند. از نظر اجتماعی اقوام باید در همه جای ایران احساس همبستگی و انسجام کنند. کرد و بلوچ و آذری و لر و ترکمن و عرب و فارس، شیعه و سنِی،  همه یکی هستیم. همه برای ایرانیم. در ایران تنوع قومی وجود دارد. باید بپذیریم که این تنوع قومی تهدید نیست. هیچ قومی از دیگری ایرانی‌تر نیست.»

مولوی سلامی در دیدار با ابراهیم رییسی اظهار کرده است که....

ادامه مطلب


 
سوالات خود را از هاشمی طبا اینجا بپرسید / پخش زنده مصاحبه کاندیدای ریاست جمهوری
ساعت ٥:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٤  کلمات کلیدی:

مصطفی هاشمی طبا امروز 23 اردیبهشت ماه ساعت 2 بعد ازظهر مهمان خبرفوری است.

 

مخاطبین عزیز خبرفوری می توانند سوالات خود را از سید مصطفی هاشمی طبا نامزد دوازدهیم دوره ریاست جمهوری در ...


ادامه خبر

 
روحانی چگونه قالیباف را مهار کرد؟
ساعت ٥:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٤  کلمات کلیدی:

روزنامه شرق در یادداشتی نوشت:روحانی در برخورد با مخالفانش راه سکوت و مهار را پیش گرفته و با این تئوری نشان داد سکوت و مهار بهترین شیوه برای برخورد با مخالفان است. اما شیوه سکوت و مهار چنان مخالفانش را به خشم آورد که دیگر پنهان‌کاری را تاب نیاورند و آشکار به هر بهانه‌ای با صراحت و خشم به او حمله کردند.

روزنامه شرق/

 

رسانه‌های اصولگرا گاه از حد مجاز مواجهه‌های سیاسی فراتر رفته و با الفاظ و تصاویری که بیانگر خشم آنان بود به مقابله با روحانی پرداختند و چنان تخریبش کردند که اگر این کار از سوی هر روزنامه دیگری در دولت نهم و دهم رخ می‌داد، بی‌تردید با آن برخوردی جدی می‌شد.

رسانه‌های اصولگرا اگرچه چندان رغبتی به آزادی ندارند اما به‌راحتی از فضای آزاد متکی بر نهاد‌های قدرت بهره‌برداری می‌کنند. آنان سال‌هاست که تلقی متفاوتی از آزادی دارند، آزادی، خیابانی یک‌طرفه است در اختیار آنان.

روحانی برخلافِ مخالفانش ...

شرح خبر


 
شرح کامل سومین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم
ساعت ۸:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢۳  کلمات کلیدی:

سومین و آخرین مناظره انتخاباتی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با موضوع «مسائل اقتصادی» از شبکه یک سیما، شبکه خبر و رادیو ایران با حضور 6 کاندیدا برگزار شد. دو مناظره قبلی با موضوع «اجتماعی» و «سیاسی - فرهنگی» برگزار شده بود. در ذیل می‌توانید متن و شرح کامل این مناظره را بخوانید.

 

** بخش اول مناظره **

** مجری:

نیمه شعبان سالروز میلاد حضرت مهدی (عج) را به همه شما بینندگان عزیز صمیمانه تبریک عرض می‌کنم. اینجا استودیو 11 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است و با سومین مناظره از سروی برنامه‌های مناظرات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خدمت شما هستیم. برنامه مناظره این هفته شبیه دو مناظره قبل خواهد بود به لحاظ ساختار تفاوتی با دفعات قبل نخواهیم داشت.

در دور اول هر کدام از نامزدها به سوالی که به قید قرعه در جایگاه قرار می‌گیرند و به مدت 4 دقیقه پاسخ و هر کدام از نامزدها که در میز خودشان هستند به مدت 2 دقیقه فرصت نقد نامزدی را خواهند داشت که در جایگاه قرار دارد. در پایان نامزد مورد نظر 5 دقیقه وقت خواهد داشت تا جمع بندی کند.

در بخش دوم هر کدام از نامزدها به یک سوال به مدت 2 دقیقه پاسخ خواهند داد که ترتیب و سوال این بخش نیز بر اساس قرعه خواهد بود.

در بخش سوم که بخش جمع  بندی است نامزدها فرصت جمع بندی خواهند داشت. اگر نامزدهای محترم از وقت‌های قانونی خودشان کمتر استفاده کنند هیچ زمانی ذخیره نخواهد شد اما اگر بیشتر صحبت کنند از فرصت جمع بندی آنها کاسته می‌شود.

فرصت جمع بندی نهایی ما این بار به جای 3 دقیقه 5 دقیقه خواهد بود به این ترتیب چنانچه نامزدها وقت‌های قانونی را رعایت کنند در انتهای 5 دقیقه وقت مفید خواهند داشت تا مطالبشان را جمع بندی کنند.

ما نمایشگر حساس به صدای نامزدها را داریم که تمام صحبت‌های نامزدها را به ما نشان می‌دهد.

** اطلاعیه کمیسیون برریس تبلیغات ریاست جمهوری

این کمیته بر مبنای تجارب به دست آمده از دو مناظره بر اساس اظهارنظرهای کارشناسی و شکایات برخی از نمازدهای انتخابات ریاست جمهورری با هدف هر چه بهتر برگزار شدن مناظره پیش رو لازم دید نکات زیر را به استحضار نامزدها برساند.

1- مطابق با ماده 64 قانون انتخابات ریاست جمهوری چنانچه به تشخیص کمیسیون بررسی تبلیغات برنامه‌های تبلیغاتی ضبط شده نامزدها در صدا و سیما در برگیرنده مطالب توهین‌امیز به سیار نامزدها و دیگر افراد باشد سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران موظف به حذف ان مطالب است و در صورتی که ضمن پخش برنامه زنده موارد مذکور از سوی نامزدها یا نماینده آنها واقع شود سازمان موظف است به میزان مناسب به صورت ضبط شده فرصت احقاق حق دهد. از نامزدها خواهشمند است مفاد این ماده را مد نظر داشته باشند.

2- طبق ماده 71 قانون مذکور داوطلبان ریاست جمهور در تبلیغات انتخاباتی به هیچ وجه مجاز به هتک حرمت و حیثیت نامزدها نیستند و متخلفین طبق قانون مجازات خواهند شد. از نامزدهای محترم که از شخصیت‌های برجسته نظام هستند خواهشمند است در مناظره پیش رو مفاد این آیین‌نامه را مد نظر قرار دهند.

3- با هدف استفاده بهینه از زمان از نامزدها درخواست می‌شود در چارچوب موضوعی مناظرره و بر اساس سوالات مطرح شده سخنان خود را سامان دهند و جمع‌بندی خود را به زمانی که در پایان مناظرره به این امر اختصاص داده می‌شود موکول کنند.

ذکر این نکته را ضروری می‌دانم که سوالات برنامه مناظره در سه برنامه گذشته بر مبنای نظرسنجی و افکارسنجی از آحاد مردم، صاحبنظران و برگرفته از مراکز افکارسنجی و تحقیقاتی و جمع بندی عده‌ای برجستگان تهیه شده است و در برگیرنده عمده مطالبات مردم است و از نامزدها خواهش می‌کنیم تا سوالات را مد نظر داشته باشند تا پاسخ میلیون‌ها بیننده داده شود.

مناظره امروز سوالات آن عمدتا اقتصادی خواهد بود.

نامزد شماره 5 جناب آقای جهانگیری، تقاضا می‌کنم بفرمایید در جایگاه مستقر شوید.

** سوال: برنامه شما برای مقابله موثر با قاچاق کالا و کاهش و مدیریت واردات در راستای اقتصاد مقاومتی چیست؟

- اسحاق جهانگیری....

ادامه مطلب


 
رئیسی: یارانه باید افزایش پیدا کند/ حاضرم با روحانی مناظره کنم
ساعت ۸:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢۳  کلمات کلیدی:

ابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: من بعنوان نماینده قشر کارگر، زنان بی‌سرپرست و بسیاری که حرف دارند اما بلندگو ندارند، حاضرم با آقای روحانی مناظره کنم.

 

 

به گزارش خبرنگار سیاسی سایت خبرفوری ، ابراهیم رئیسی به عنوان پنجمین نفر در مناظره پابانی پشت تریبون قرار گرفت.

**رئیسی در پاسخ به سوال پیرامون برنامه شما برای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها چیست گفت:ابتدا من عرض کنم قبل از پاسخ به سوال که با توجه به اینکه امروز روز نیمه شعبان است در سیره مهدوی داریم که دولت مهدوی دولتی است که دولتمردانش از دو ویژگی مهم برخوردار باشند، یکی تقوا و خدا ترسی و دوم کارآمدی و قدرت اجرایی برای مردم.

وی افزود: انتظار مردم عزیزمان در این ایام این است که دولتی باشد که ویژگی خداترسی داشته باشد و هم ویژگی کارآمدی. توجه به مردم و توجه به دیگران از ویژگی دولت مهدوی است.

رئیسی با اشاره به اینکه قبلاً یارانه داشتیم ولی یک عده خاصی دریافت می‌کردند تاکید کرد: این یارانه امروز توزیع می‌شود با فراز و فرودهایی که داشته و شاهد هستیم وضعیت فقر با سیاست‌هایی که داشته بیشتر شده و از ۲۳ درصد به ۳۳ درصد رسیده است.

وی افزود:...

ادامه مطلب


 
موجودی حساب‌های بانکی خانواده قالیباف چقدر است؟
ساعت ۸:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢۳  کلمات کلیدی:

به گزارش خبرفوری محمدباقر قالیباف در سومین مناظره تصویری از لیست اموال خود و خانواده اش را به نمایش گذاشت....

 

مشاهده لیست اموال


 
آیا ابراهیم رئیسی هیچ روزنامه‌ای ندارد؟
ساعت ۸:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢۳  کلمات کلیدی:

تولیت آستان قدس رضوی در مناظره اقتصادی گفت که روزنامه ای ندارد در حالی که این سخن به تمامی درست نیست.

 

 

در بخش از مناظره امروز، ابراهیم رئیسی به پیشنهاد حسن روحانی برای برگزاری مناظره پاسخ مثبت داد و الته تاکید کرد که به نمایندگی از خودش و مردمی که حرفشان شنیده نمی شود سخن می گوید. او تاکید کرد که حرف خودش را می زند و روزنامه ای ندارد که حرف هایش را تکرار کنند.
این سخن در حالی است که...

ادامه مطلب


 
از نعمت زاده تا اصغر فرهادی؛ این مناظره هم با ذکر اسامی همراه بود/ از چه افرادی
ساعت ٧:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢۳  کلمات کلیدی:

همانطور که انتظار می‌رفت در مناظره سوم از عناوین زیادی نام برده شد. کاندیداها گاه برای مبری کردن خودشان از اسامی افرادی خاص مایه گذاشتند و گاه برای پیشبرد اهداف تبلیغاتی خودشان افکار عمومی را به سوی این اسامی متمایل کردند.

خبر فوری/

 

 

خبر فوری-پیش بینی‌ها درست از آب درآمد، این مناظره هم با حواشی زیادی روبه رو بود؛ تقریبا هر کاندیدا از نام بردن افراد مختلف برای محکوم دانستن رقیب استفاده کردند. عده‌ای معتقدند این بی اخلاقی است که اسامی نام برده شوند البته به عقیده کارشناسان این ذکر اسامی به صورت غیر مستقیم در آینده می تواند در نتیجه انتخابات موثر باشد. در ادامه به برخی از این اسامی اشاره می‌کنیم.

جهانگیری آغاز کرد

نخستین فردی که پای میز مناظره آمد، اسحاق جهانگیری بود، وی با نام بردن از رییس بانک قوامین، بانک شهر و بانک سرمایه اشاره به سیاست گذاری غلط شهرداری در بهره برداری از بانک‌ها داشت. جهانگیری همچنین با اشاره غیر مستقیم به سردبیر سایت معمار نیوز تلاش کرد تا شهرداری را متقاعد کند که در مقابل مخالفانش رفتار منطقی نداشته و از فردی که منتقد املاک نجومی بودند شکایت کرده است و او را سه ماه به زندان انداخته است.

قالیباف عقب نشینی نکرد

قالیباف کاندیدای دیگری بود که از نام بردن اسامی مختلف امتناع نکرد و در بیشتر بخش‌هایی که باید صحبت می کرد، اشاره ی غیرمستقیمی به حسین فریدون برادر روحانی داشت و او را محکوم به فساد مالیاتی کرد و از روحانی بدلیل عدم عزل او انتقاد کرد. او همچنین با اشاره به بانک گردشگری از جهانگیری انتقاد کرد و برادر او را محکوم کرد.

رییسی ادامه داد...

ادامه مطلب


 
امام زمان آنلاین شدند و فرمودند فلانی رئیس جمهور است!
ساعت ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٠  کلمات کلیدی:

جمهوری اسلامی /

 

یک صفحه اینستاگرام تحت عنوان «صفحه رسمی امام زمان» با شروع فعالیت رسمی خود نوشته «به صفحه رسمی امام زمان(ع) خوش آمدید. این صفحه مبارک تحت نظر مدیریت کامل شخص امام مهدی(ع) فعالیت می‌کند. جمعه‌ها ساعت 9 شخصاً آنلاین می‌شوند.» این صفحه، سپس با اعلام یک خبر فوری به مخاطبین خود خبر می‌دهد: ...

 

ادامه خبر


 
پیش بینی یک اصلاح طلب: قالیباف با ناراحتی به نفع رئیسی کنار می رود
ساعت ٩:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٠  کلمات کلیدی:

نامه نیوز/

 

قالیباف و میرسلیم به نفع رئیسی کنار می روند اما هاشمی طبا می ماند اما با وجود ماندن او رقابت اصلی در روز 29 اردیبهشت بین روحانی-رئیسی شکل می گیرد.

 بخش هایی از این گفتگو را در ادامه بخوانید؛

هم اکنون دو دیدگاه در جریان اصولگرا وجود دارد، یک دیدگاه آن است که چون چهارضلعی رقابت بین آقایان جهانگیری، روحانی، قالیباف و رئیسی شکل گرفته و حتما آقای جهانگیری به نفع آقای روحانی کنار می رود بهتر است در همین مرحله یک نامزد اصولگرا مقابل روحانی قرار گیرد اما در مقابل عده ای هم معتقدند آرای قالیباف و رئیسی در مرحله نخست قابل جمع نیست و هر دوی آنها باید در صحنه حضور داشته باشند پایگاه رأی خود را فعال کنند تا در مرحله دوم این دو سبد رأی یکی شود، به نظر شما اصولگرایان کدام راهکار را به اجرا درخواهند آورد؟

معتقدم آقای قالیباف با وجود نارضایتی و ناراحتی درونی، بر اثر تصمیم جریانی که اتخاذ و به او اعلام شده به نفع آقای رئیسی در همین مرحله اول کنار می کشد. مناظره دوم هم نشان داد که آنها خوب با هم هماهنگ شدند.

برخی می گویند حضور آقای قالیباف و آقای رئیسی با هم انتخابات را به مرحله دوم می کشاند چون آرایی که در مرحله اول آنها به دست می آورند یک جنس نیستند، آقای رئیسی بدنه رأی اجتماعی اصولگرایان را جذب می کند و آقای قالیباف آرای خاکستری را، نظر شما چیست؟

...


ادامه خبر


 
لیست «شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان» برای شورای شهر نهایی شد + اسامی
ساعت ۸:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٠  کلمات کلیدی:

لیست ۲۱ نفره «شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان» برای شورای شهر تهران نهایی شد.

تسنیم/

 

جلسه شورای‌ عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به منظور نهایی کردن لیست انتخابات شورای شهر تهران تشکیل شد که در این جلسه این لیست نهایی شد.

اعضای لیست 21 نفره اصلاح‌طلبان به شرح زیر است:...

مشاهده لیست


 
کرباسچی در گفت‌وگو با خبرفوری:هنوز معلوم نیست هاشمی سرلیست می‌شود یا مهرعلیزاده/
ساعت ۸:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٠  کلمات کلیدی:

دبیرکل حزب کارگزاران گفت: تکلیف لیست نهایی اصلاح‏‌طلبان به منظور حضور در انتخابات شوراهای شهر و روستا امشب مشخص می‎شود.

 

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران در گفت وگو با خبرنگار سیاسی سایت خبرفوری درباره زمان ارائه لیست اصلاح‎طلبان برای انتخابات شوراهای شهر و روستا اظهارکرد: جلسه اصلاح‎طلبان به منظور تدوین لیست انتخاباتی برای حضور در انتخابات ریاست‎جمهوری طبق اطلاع بنده امشب تشکیل می‎شود.

وی افزود: باتوجه به نشست امشب اصلاح‎طلبان لیست انتخاباتی آنها به منظور حضور در انتخابات شوراهای شهر در تهران امشب و یا فردا نهایی و سپس منتشر خواهد شد.

دبیرکل حزب کارگزاران درباره اینکه اصلاح‎طلبان برای تعیین سرلیست انتخاباتی خود هیچ مشکلی ندارند خاطرنشان کرد: درصورتی که هنوز لیست انتخاباتی اصلاح‎طلبان نهایی نشده است چطور می‎توان از سرلیست صحبت کرد.

کرباسچی درباره انتخاب محسن هاشمی و یا مهرعلیزاده به عنوان سرلیست اصلاح‎طلبان در انتخابات شوراهای تهران تاکید کرد: هنوز درباره تعیین سرلیست به جمع‎بندی نهایی دست پیدا نکردیم از این رو در جلسه امشب با انجام مباحث لازم جمع‎بندی نهایی را درباره این موضوع اتخاذ خواهیم کرد.


 
والدین مکرون چگونه متوجه ارتباط پسرشان با معلم 40 ساله خود شدند؟
ساعت ۸:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٠  کلمات کلیدی:

پدر و مادر رئیس‌جمهور منتخب فرانسه، خاطرات خود را از ازدواج غیرمعمول پسرشان بازگو کردند.

باشگاه خبرنگاران /

 

به نقل از ایندیپندنت؛ "امانوئل مکرون"، رئیس جمهور منتخب فرانسه، علاوه بر شگفتی‌سازی در عرصه سیاسی این کشور، در دو موردِ ازدواج و سن کمش در راهیابی به الیزه نیز تعجب همگان را برانگیخته است.
 
مکرونِ 39 ساله جوانترین رئیس جمهور تاریخ فرانسه است و ازدواج وی با معلم ادبیات دوران مدرسه‌اش، که 24 سال از او بزرگ‌تر است، نیز توجه بسیاری از رسانه‌ها را به خود جلب کرده است.
 
"آنه فولدا"، نویسنده‌ای که نگارش کتاب "امانوئل مکرون: یک مرد جوان کامل" را برعهده دارد، برای تکمیل بخش‌هایی از کتاب خود، با والدین رئیس جمهور جدید فرانسه صحبت کرد که با اطلاعات دست اولی در این باره مواجه شد.
 

"فرانسواز نوژه مکرون"، مادر رئیس جمهور جدید فرانسه، درباره نحوه مطلع شدن از عشق عجیب پسرش به این نویسنده گفت:...

ادامه مطلب


 
الله‌کرم: جنوب شهر تهران به فهرست اصول‌گرایان رای نداد
ساعت ۸:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٠  کلمات کلیدی:

در مورد توهین این جانب به آقای روحانی که وی را غیر انقلابی نامیدم باید بگویم که او در مجلس سوم با تشکیل مجمع عقلا خودش را غیر انقلابی معرفی کرد و احتیاجی به توهین اینجانب ندارد.

قانون/

 

پیگیرش که شدیم عراق بود، گفت: هر وقت برگشتم، خبر می دهم.

خبر هم داد و گفت سوالاتت را بفرست. گفتیم چند محور است که می خواهیم حول و حوش آنها گپی دوستانه باشد. گفت: بدون سوال نمی آیم، چند سوال و محور را ارسال کردیم. برای گفتگو امروز و فردای زمانی و اینجا و آنجای مکانی بین ما در گرفت که نوع حجاب من هم البته مد نظر بود. بالاخره رضایت داد که به تحریریه بیاید، وقتی آمد دم در به استقبالش که رفتم، چشم انداختم تا ببینم موتورش کجاست و بگویم می تواند به داخل پارکینگ بیاورد اما موتور را ندیدم. پرسیدم موتور کجاست، گفت: با موتورم چکار داری اگر میخواستم ببینی که جلوی چشمت پارک می کردم، خندیدیم و به داخل دعوتش کردم. در کنار آسانسور اما من و خودش را متوقف کرد و گفت: چرا دفتر شما تابلو ندارد، من بالا نمی آیم. توضیحاتی دادم که قانع نشد و از ما اصرار و از حسین الله کرم انکار که نمی آیم، شاید اینجا مکان اطلاعاتی باشد گفتم؛ شما که دیگر نباید از مکان های اطلاعاتی ترسی داشته باشید و خلاصه با خواهش خوردن یک چای حالا که تا اینجا امده اید او را مجاب کردم به تحریریه عصر ایران بیاید. در مقابل استقبال و خوش آمدگویی سردبیر و همکاران دیگر پرسید: چرا اینجا تابلو ندارد....

ادامه مطلب


 
نطق میان دستور علی مطهری درباره کاسپین و ثامن‌الحجج و آرمان
ساعت ٧:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢٠  کلمات کلیدی:

نایب رئیس مجلس در نطق میان دستور خود تکلیف سهامداران مؤسساتی مانند کاسپین و ثامن‌الحجج و آرمان سخن گفت.

 

 

به گزارش خبر فوری متن کامل نطق علی مطهری در جلسه امروز به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

پیشاپیش سالروز میلاد مهدی موعود ، امام زمان علیه‌السلام را به همه مسلمانان جهان و همه انسانها تبریک می‌گویم. ما باید برداشت درستی از قیام و انقلاب مهدی علیه‌السلام داشته باشیم. گمان نکنیم که قیام آن حضرت صرفاً برای نجات ما شیعیان یا انتقام‌گیری از ظلمی است که به اجداد ایشان رفته است؛ فلسفه مهدویت بسیار عام‌تر و والاتر از این حرفهاست.
قیام مهدی موعود برای نجات بشریت و همه اقوام با هر مذهب و زبانی به دست یک انسان کامل است. در آن دوره عقلها کامل می‌شود و زمین همه منابع و معادن و ثروتهای خود را بیرون می‌ریزد.
اگر تا 20 سال پیش تشکیل حکومت واحد جهانی امری ناممکن جلوه می‌کرد، امروز با پیشرفت و توسعه وسایل ارتباط جمعی و پدیده فضای مجازی تشکیل چنین حکومتی نه تنها ممکن بلکه ضروری به نظر می‌رسد. انقلاب اسلامی ما حلقه‌ای از حلقات مبارزات اهل حق است که به انقلاب حضرت حجت منتهی می‌شود. به بیان شهید آیت‌الله مطهری: قیام مهدی موعود علیه‌السلام آخرین حلقه از مجموع حلقات مبارزات حق و باطل است که از آغاز جهان برپا بوده است. مهدی موعود تحقق‌بخش ایده‌آل همه انبیاء و اولیاء و مردان مبارز راه حق است.
انتخاب آقای اسماعیل هنیه به عنوان رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نویدبخش آینده‌ای بهتر برای این جنبش و مردم فلسطین است. در سند سیاسی جدیدِ جنبش حماس مرزهای 1967 به رسمیت شناخته شده. این امر گرچه می‌تواند به معنی به رسمیت شناختن کشور جعلی اسرائیل باشد، اما در بخشهای دیگر این سند از سرزمین یکپارچه فلسطین از رود اردن تا دریای مدیترانه سخن رفته است و این نشان می‌دهد که جنبش حماس دست از آرمان آزادی کامل فلسطین برنداشته و پذیرش مرزهای 1967 را باید به عنوان یک تاکتیک تلقی کرد.
برخی رهبران سیاسی غربی و عربی از نفوذ ایران در منطقه خاورمیانه یا قفقاز ابراز نگرانی می‌کنند. به اینها باید گفت نفوذ ایران در سایر کشورها نفوذ فکری و اعتقادی و ایدئولوژیک است. انقلاب اسلامی ما از جنس نهضت پیامبران است و با فطرت خداجوی انسانها سروکار دارد، وقتی پیام این انقلاب به دلها می‌رسد خود به خود خاضع می‌شوند و اساسا از ابتدا مقصود ما از صدور انقلاب همین بوده است.
از بانک مرکزی می‌خواهم تکلیف سهامداران مؤسساتی مانند کاسپین و ثامن‌الحجج و آرمان را زودتر معلوم کند. اساسا چرا این معضلات پدید می‌آید؟ آیا جز به خاطر کوتاهی بانک مرکزی در نظارت بر این گونه مؤسسات اعتباری است؟ اگر از زمان ثبت این مؤسسات نظارت کافی وجود می‌داشت و ملاحظه این و آن نمی‌شد و به تعبیر امیرالمؤمنین اگر مصانعه یعنی رودربایستی و رفیق‌بازی و ملاحظه‌کاری در کار نبود، این مؤسسات این مقدار رشد نمی‌کردند. وقتی مؤسسه‌ای می‌گوید من 35% سود سپرده می‌دهم آیا بانک مرکزی نباید سؤال کند از کجا؟ و چرا انضباط مالی کشور را به هم می‌زنید؟

ادامه مطلب


 
ماکرون رییس‌جمهوری فرانسه شد
ساعت ۸:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۸  کلمات کلیدی:

وزیر کشور فرانسه از پیروزی «امانوئل ماکرون» نامزد میانه‌رو در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور خبر داد.

ایلنا/

 

با پایان رای‌گیری در حوزه‌های انتخاباتی فرانسه،‌ موسسه‌های نظرسنجی این کشور نتایج اولیه و پیش‌بینی نتیجه نهایی را اعلام کردند.

موسسه‌های نظرسنجی فرانسه اعلام کردند «امانوئل ماکرون» نامزد میانه‌رو با کسب ۶۵ درصد آرا در انتخابات پیروز می‌شود و «مارین لوپن» نامزد راست‌گرای افراطی با کسب ۳۵ درصد آرا شکست می‌خورد.

نتایج پیش‌بینی موسسه‌های نظرسنجی فرانسه معمولا به واقعیت نزدیک بوده و تنها چند درصد با نتیجه نهایی اختلاف دارند.

«برنارد کازنو» نخست‌وزیر فرانسه رسما «امانوئل ماکرون» را به عنوان پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور معرفی کرده و به وی تبریک گفت.

کازنو گفت:‌ «نتنایج انتخابات شاهدی بود بر آگاهی رای‌دهندگانی که پروژه کشنده راست‌گرایان افراطی را رد کردند.»

لوپن پپس از شکست در انتخابات....

ادامه مطلب


 
رئیسى:دولت سالی ۶ درصد مسکن مهر را پیش برده است
ساعت ۸:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۸  کلمات کلیدی:

سید ابراهیم رئیسى در دومین مرحله گفت وگوى ویژه خبرى در سازمان صداوسیما حضور یافت.

 

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسى کاندیداى دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهورى، جهت حضور در برنامه گفت وگوى ویژه خبرى ، در ساختمان شیشه اى سازمان صداوسیما حضور یافت.

 


حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به مشکل اشتغال، ظهارداشت: یکی از صنایعی که اشتغال ایجاد می کند مسکن است و دولت سالی ۶ درصد مسکن مهر را پیش برده و می توانست در سال اول اجرا شود.

این خبر درحال بروز رسانی است...


 
سایت "سامانه کارانه قالیباف" با فشار دولت فیلتر می‌شود
ساعت ۸:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۸  کلمات کلیدی:

سایت سامانه کارانه که قبلاً از دسترس خارج شده بود،‌ با فشار دولت قرار است فیلتر شود.

 

تسنیم/

 

سایت‌ها و کانال‌های ستاد انتخاباتی حسن روحانی مدعی شدند که به دستور دادستانی و بنابر قانون تخلفات رایانه‌ای انتخابات و رأی همه اعضای کمیته فیلترینگ (ناجا، ارشاد، قوه قضائیه، وزارت اطلاعات، سازمان تبلیغات) سایت کارانه محمدباقر قالیباف فیلتر می‌شود.

این موضوع در حالی اتفاق می‌افتد که وضعیت اشتغال در جامعه علیرغم شعارهای دولت یازدهم و آمارهایی که این دولت برای بهبود وضع اشتغال داده، در شرایط مطلوبی نیست و مردم از این ناحیه مطالبات فراوانی از دولت دارند.

در این بین به نظر می‌رسد پیشنهاد یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری و رقبای حسن روحانی مبنی بر راه‌اندازی سامانه کارانه برای ایجاد اشتغال بیکاران و پرداخت مبلغی به آنان تا زمان شاغل شدن،‌ باعث شده اقبال افکارعمومی مردم به این پیشنهاد زیاد شده و روحانی که پیش از این در مناطرات انتخاباتی نشان داده بود دستش در رقابت با رقبا خالی است، از این ناحیه در رقابت‌های انتخاباتی احساس خطر کرده و با اعمال فشار، ابتدا این سامانه را از دسترس کاربران خارج و سپس خواستار اعمال فیلترینگ این سامانه شده است.

سامانه کارانه که از چند روز پیش فعالیت خود را آغاز کرده بود و عده‌ای از مردم در آن ثبت‌نام کرده بودند، به یک باره از دسترس خارج شد.

در همین راستا سیدمحمود رضوی مسئول تبلیغات ستاد انتخاباتی قالیباف با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود به از دسترس خارج شدن سامانه کارانه واکنش نشان داد...

مشاهده پیام + ادامه مطلب


 
بردار محمدرضا شاه در پاریس در گذشت + عکس
ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۸  کلمات کلیدی:

غلامرضا پهلوى برادر محمدرضا دیشب در فرانسه درگذشت

 

غلامرضا پهلوى متولد ۱۳۰۲ تهران , فرزند رضا خان، برادر کوچکتر و تنی محمد رضا شاه بود که از وی دو دختر و دو پسر و یک نوه به جای ماند.

وی دیشب در نتیجه بیمارى و کهولت سن در پاریس درگذشت.


 
در ستادهای برخی، کسانی هستند که ۸ سال کشور در اختیارشان بود/ کسی از شما نمی‌پرسد
ساعت ٦:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۸  کلمات کلیدی:

رییس‌جمهور گفت: کسانی از اشتغال حرف می‌زنند که در ستادهای آنها کسانی هستند که هشت سال قبل کشور در اختیار آنها بود و دیدید با جوانان ما و اشتغال این کشور چه کردند؟

ایلنا/

 

حسن روحانی در سالن الغدیر ارومیه گفت: کسانی از اشتغال باید حرف بزنند که کارنامه خود را به مردم نشان بدهند. در ستادهای آنها کسانی هستند که هشت سال قبل کشور در اختیار آنها بود و دیدید با جوانان ما و اشتغال این کشور چه کردند؟ هشت سال شغلی برای این سرزمین نبود.

او. افزود: برخی از رسانه‌ها آن هشت سال را سکوت کردند و از بیکاری جوانان سخن نگفتند ولی سال قبل که ۶۵۰ هزار شغل ایجاد شد، دم از بیکاری می‌زنند و می‌گویند باید مالیات بدهید ولی کسی نمی‌پرسد آنجایی که شما مدیریت می‌کنید تا حالا مالیات داده‌اید؟


 
سخنرانی روحانی در محل حادثه معدن زمستان یورت+فیلم و عکس
ساعت ٦:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۸  کلمات کلیدی:

آخرین خبر/

 

رئیس جمهور پس از دیدار و گفت و گو با جمعی از خانواده های کارگران مصدوم و جانباخته حادثه انفجار معدن زمستان یورت در شهر خاندوز آزادشهر، وارد محل این معدن شد و با معدنکاران سخن گفت. دکتر حسن روحانی که بوسیله خودرو وارد محل حادثه معدن زمستان یورت شده با استقبال و ازدحام جمعیت مواجه شد. مردم حاضر در محل حادثه معدن در این بازدید خواستار رسیدگی به مشکلات حادثه دیدگان شدند.

 

مشاهده فیلم


 
آقای رئیس‌جمهور، فامیلی جنابعالی روحانی، برادرتان فریدون، پسرتان عمرانی!! ماجرا
ساعت ٦:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۸  کلمات کلیدی:

تسنیم/

 

 

 محمد دهقان رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود، به تفاوت نام خانوادگی حسن روحانی با برادر و فرزندش واکنش نشان داد و چنین نوشت:

آقای رئیس‌جمهور، فامیلی جنابعالی روحانی، برادرتان فریدون، پسرتان عمرانی!! ماجرا چیست؟...

مشاهده پست


 
بازدید رئیس‌جمهور از معدن زغال سنگ آزادشهر/معادن فاقد تجهیزات ایمن باید تعطیل شو
ساعت ٤:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۸  کلمات کلیدی:

رئیس جمهور گفت: معادن فاقد امکانات و تجهیزات ایمن و کافی با هدف جلوگیری از بروز اتفاقات و حوادثی مانند انفجار معدن آزادشهر، باید تعطیل شود.

خبرآنلاین/

 

حجت الاسلام حسن روحانی که صبح امروز با هدف بازدید از معدن یورت به استان گلستان رفته بود، در جمع معدنکاران و خانواده‌های کارگران مصدوم و حادثه دیده معدن آزادشهر در شرق استان گلستان، اظهار کرد: از موارد مهم در جلوگیری از بروز این گونه حوادث، نظارت دائمی بر چگونگی فعالیت این معادن است.

رییس جمهوری گفت: همه ما مسئولان در هر رده ای در این حادثه مسئول هستیم و باید جبران کنیم.

وی با بیان اینکه همه ما باید در برابر خداوند پاسخگو باشیم، افزود: می دانم خواسته دل شما عزیزان این است که نگذاریم این حادثه جای دیگر تکرار شود و این وظیفه ماست. 

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید نظارت بر معادن دائمی باشد، متذکر شد: باید مقررات و تجهیزات در معادن بگذاریم و اگر مجهز نیستند آن ها را تعطیل کنیم.

وی ادامه داد: پیگیری حقوق کارگرانی را که در این معدن مصدوم شده اند، جان دادند یا سالم ماندند مستقیما برعهده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می گذارم.

وی تصریح کرد: هر خانواده ای که مشکلی داشتند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئول است مشکلات را حل کند.

ریس جمهور همچنین افزود: به وزیر مسکن و شهرسازی نیز دستور دادم تیمی را مامور کند که مشکلات مسکن این حادثه دیدگان را دنبال کند.

روحانی اضافه کرد: فکر نکنید ما یادمان می رود، حادثه معدن در خاطر ما می‌ماند و آنچه وظیفه ماست انجام می دهیم و از خداوند صبر می خواهم.

وی با بیان اینکه می دانم این مسئله با مسایل مالی قابل جبران نیست، گفت: ما پیگیر حل مشکلات شما هستیم و از خداوند می خواهیم که غم شما را جبران کند.

مقصران و خاطیان احتمالی حادثه انفجار معدن آزادشهر باید محاکمه شوند

حجت‌الاسلام حسن روحانی هنگام سرکشی از معدن زمستان یورت آزادشهر در جمع معدنچیان و خانواده های آنان گفت: مقصران و خاطیان حادثه انفجار معدن آزادشهر باید محاکمه و در صورت اثبات تقصیر یا قصور به اشد مجازات محکوم شوند.

حسن روحانی اظهار کرد: بی شک افراد مقصر یا مقصران وقوع این حادثه تلخ پس از صدور حکم قضایی به مردم معرفی خواهند شد.

رییس جمهوری با تصریح بر اینکه خسارت مالی قابل جبران است اما موضوع جان افراد متفاوت است؛ افزود: هیچ کس در قبال وارد شدن آسیب به جان مردم استثنا نیست و نباید از کنار این قصورها که به وارد شدن تلفات جبران ناپذیر منجر شد به آسانی گذشت.

وی بیان کرد: پیش از این قرار بود معاون اول رییس جمهور به گلستان بیاید و از این معدن آسیب دیده بازدید کند اما ترجیح دادم به واسطه گستردگی ابعاد فاجعه و خسارت های فراوان آن شخصا به منطقه بیایم و علاوه بر دیدن روند امداد درسانی با خانواده معدنچیان جان باخته دیدار کنم.

دکتر روحانی افزود: تاکنون پیکر تعدادی از معدنچیان از داخل معدن خارج شد و هنوز تعداد کارگران دیگر داخل معدن معلوم نیست که جان این عزیزان به هیچ عنوان قابل جبران نیست.

 وی ادامه داد:....

ادامه مطلب


 
سند 2030 یونسکو چیست؟ / رهبر انقلاب: تسلیم این سند نمی‌شویم
ساعت ۳:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۸  کلمات کلیدی:

رهبر معظم انقلاب امروز در بیانات مهمی در جمع فرهینگیان به سند 2030 یونسکو اشاره کرده و تاکید کردند که ایران تسلیم این سند نمی‌شود.

 

به گزارش خبر فوری، ایشان فرموردند: «این سند ۲۰۳۰ یونسکو چیزی نیست که جمهوری اسلامی تسلیم آن شود. اصل کار غلط است؛ اینکه برویم سندی امضا کنیم و بعد بی‌سروصدا آن را اجرا کنیم؛ مطلقاً مجاز نیست. بنده از شورای عالی انقلاب فرهنگی هم گله‌مندم. باید مراقبت میکردند و نباید میگذاشتند کار به جایی بکشد که ما جلوی آن را بگیریم. اینجا جمهوری اسلامی است.»

اما سند 2030 که رهبر انقلاب نسبت به اجرای بی سروصدای آن گلایه کردند، چیست؟

رهبران کشورهای عضو سازمان ملل، در سپتامبر 2015 در اجلاس عالی‌رتبه سازمان ملل تعهد کردند؛ دستور کار جهانی توسعۀ پایدار 2030 را در سیاستگذاری‌های کلان خود در سطح ملی از اول ژانویه سال 2016 اجرایی کنند، براین اساس در بخش اهداف آموزشی موضوع آموزش و یادگیری مادام‌العمر باکیفیت، ‌برابر و فراگیر برای همه با محوریت یونسکو تعیین شده که ایران نیز متعهد به اجرای آن است. در ادامه این روند نشست عالی‌رتبه مشورتی در زمینه آموزش 2030 در ایران، در تاریخ 20 آذر سال پیش توسط کمیسیون ملی یونسکو برگزار و از سند ملی آموزش 2030 رونمایی شد. تعداد 30 کارگروه ملی نیز در ایران تشکیل شد تا مطابق با شرح وظایف خود مسئولیت تهیه سند آموزش 2030 را به‌عهده بگیرند.

به عقیده بسیاری از صاحبنظران، بندهای متعددی از این سند بر تربیت یک شهروند...

ادامه مطلب


 
نوه امام خمینی: امیدواریم بحث رجل سیاسی روزی حل شود
ساعت ۳:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۸  کلمات کلیدی:

مسئول کمیته دختران جوان و زنان کمپین آوای اردیبهشت گفت: بحث رجل سیاسی باید حل شود تا زنان بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

 

زهرا اشراقی درباره کمپین آوای اردیبهشت با بیان این‌که این کمپین با همکاری ستاد زنان ستاد انتخاباتی حسن روحانی تشکیل شده است، گفت:‌ خانم اشرف بروجردی برای همکاری با ستاد زنان دعوت کردند؛ بعد از بررسی‌ها تصمیم گرفته شد تا کمپینی با نام آوای اردیبهشت راه‌اندازی شود که در آن مطالبات زنان و دختران جوان مغفول مانده به گوش مسئولان برسد.

او در ادامه افزود: شعار ما یا علی مدد برگرفته از صحبت‌های سید محمد خاتمی رییس‌جمهور پیشین ایران است. قصد داریم در این کمپین شور و شوق انتخاباتی به وجود بیاوریم و آفریننده موجی در فضای کشور باشیم.

مسئول کمیته دختران جوان و زنان کمپین آوای اردیبهشت خاطرنشان کرد‌: زنان و جوانان نیمی از جامعه هستند، ۷۰ درصد جامعه را نیز جوانان تشکیل می‌دهند که آینده در دست آنان است. بنابراین خیلی مهم است که خواست‌ها و مطالباتشان دیده و برآورده شود.

اشراقی با بیان اینکه مطالبات زنان و دختران در جامعه کمرنگ دیده می‌شود، گفت: قصد ندارم که بگویم خواسته‌های زنان که نیمی از جامعه هستند، دیده نمی‌شود بلکه می گویم کمرنگ دیده می‌شود. ما در این کمپین قصدمان احقاق همین حقوق کمرنگ شده است. متاسفانه هنوز این امکان به وجود نیامده که حق زنان و دختران ما به طور کامل داده شود.

او ادامه داد: شاید صلاح نباشد در دوره انتخابات و تبلیغات بخواهیم این مطالبات را بیان کنیم امیدوارم آقای روحانی در دور دوم بعد از آنکه رای آوردند مطالبات زنان و دختران را پیگیری کند.

مسئول کمیته دختران جوان و زنان کمپین آوای اردیبهشت عنوان کرد‌: در چهار سالی که از عمر دولت گذشت به خاطر مسائل و آشفتگی‌هایی که در کشور از نظر داخلی و خارجی داشتیم خصوصاً سیاست خارجی مطالبات زنان دیده نشد بعد از انتخابات امیدوارم فضایی باز شود که این حق و حقوق به طور شایسته به زنان بازگردانده شود.

اشراقی درباره سهمیه ۳۰ درصدی زنان و جوانان در لیست شورای شهر با بیان اینکه شخصاً هیچ‌گاه موافق سهمیه‌بندی نیستم، اظهار داشت:....

ادامه مطلب


 
مولوی عبد الحمید از روحانی در صحنه انتخابات حمایت کرد
ساعت ۸:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٧  کلمات کلیدی:

 

مولوی عبد الحمید روحانی بلند پایه اهل سنت و امام جمعه اهل تسنن زاهدان در اظهاراتی با صراحت از حسن روحانی در انتخابات 29 اردیبهشت حمایت کرد و اظهار امیدواری کرد که او رای دوباره اکثریت اهل سنت و شیعه در سطح کشور کسب خواهد کرد

 

مولوی عبدالحمید که پیش از این نیز در انتخابات 92 از روحانی حمایت کرده بود گفت: دکتر روحانی با داشتن حداقل ۶/۵ میلیون آرای واجدین شرایط رای دادن در بین اهل سنت و با احتساب آرای بالای برادران مسلمان اهل تشیع،قطعا برنده‌ی نشاط‌آور این دوره ریاست‌جمهوری خواهند بود و من نیز توصیه‌ام به‌همه مومنان و مسلمین ایران همین است.

عبدالحمید پیش از این مراتب خرسندی خود را از سیاست روحانی بویژه تلاشهای انتخاب علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهوری در رسیدگی به مطالبات و امور اقلیت ها و قومیت ها ابراز کرده بود


 
جوابیه رئیسی به شکایت روحانی درباره حقوق فرهنگیان/ برای دفاع از حقوق مردم یک قدم
ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٧  کلمات کلیدی:

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت:‌ آقای روحانی از من به دلیل دفاع از حقوق فرهنگیان مظلوم شکایت کرده است.

فارس/

 

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به واکنش‌ها نسبت به سخنانش درباره فساد در صندوق فرهنگیان پس از مناظره دوم، اظهار داشت:‌ آقای روحانی از من به دلیل دفاع از حقوق فرهنگیان مظلوم شکایت کرده است.

رئیسی افزود: بنده همه مستندات این مساله را در اختیار دارم و در راه دفاع از حقوق به یغما رفته مردم یک قدم نیز عقب‌نشینی نمی‌کنم.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری همچنین تاکید کرد: بنده از اینکه وکیل مدافع معلمان مظلوم باشم به خود می‌بالم.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام رئیسی در دومین مناظره انتخاباتی گفته بود: فرهنگیان عزیز ما امروز مشکل‌دارند، وقتی 88 هزار میلیارد از صندوق فرهنگیان از طرف عده‌ای به یغما برده شد به‌نحوی‌که هر فرهنگی 8 تا 10 میلیون سهم دارد، این به‌شدت فرهنگیان را عذاب می‌دهد.


 
روحانی در کلیپ تبلیغاتی:‌ چطور هرچی گریه کنیم حلاله، یک ذره بخندیم مشکل دارد؟
ساعت ۸:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٧  کلمات کلیدی:

مستند انتخاباتی حسن روحانی، در برگیرنده تصاویری است که اغلب آنها فرصت انتشار در رسانه های عمومی را نداشته اند.

 

به گزارش خبر فوری،  مستند انتخاباتی حسن #روحانی با سخنان انتقادی دانشجویان در مراسم ۱۶ آذر سال ۹۵ شروع شد. او صدای مخالفانش را در این تیزر پخش کرد.

اهواز و گرد و خاک خوزستان و همچنین خشکسالی دومین موضوع مهم مستند روحانی است که با حضور علوی و ابتکار نمایش داده شد. روحانی در این باره گفت: از ۹۲ به فکر افتادیم... خدا شاهد مثل دریاچه ارومیه در تمام مدت دنبال هامون-شادگان - هورالعظیم هم بودیم. با شعر و شعار کشور اداره نمی شود. با کسی شوخی نداریم.

 در ابتدای مستند انتخاباتی دکتر روحانی سخنان مخالفان دولت در حضور رئیس جمهور و وزیر اطلاعات که در گذشته کم سابقه بوده است پخش شد.

بخش هایی از سخنان او در این تیتزر به شرح زیر است:‌

-چرا در هر استانی می رویم هنوز با انبوهی از مشکلات روبرو می شویم؟

-چطور هرچی گریه کنیم حلاله؟ یه ذره بخندیم مشکل داره؟

-اگر برجام یک کار کرده بود و ان اینکه قطعنامه های فصل هفتی را برای اولین بار در تاریخ سیاسی جهان لغو کرده

-زن مشکل نیست؛ قومیت مشکل نیست؛ مذهب مشکل نیست. قبل از قومیت؛ همه ایرانی هستیم

- نه تفاوتی بین مرد و زن در حقوق شهروندی وجود دارد. و نه در میان اقوام مختلف و نه در میان مذاهب مختلف

- به ما میگند چرا لبخند میزنید به آمریکایی ها؛ ما لبخند میزنیم شما که پول ها رو دادید

- ما گام هایی را در رسیدن به وضع مطلوب برداشتیم. مردم را مایوس نکنید بگذارید مردم کمی نشاط داشته باشند. هیچ چیز مهمتر از امید برای یک ملت نیست. قهرمانان ما امیدافرینند

- چرا دو میلیارد پول ما که سال ٨٧ بردارند را برنداشتند انوقت به ما میگویند چرا به امریکایی ها لبخند می زنید. بعد کسی که پول را داده رفته را می گویند انقلابی....

ادامه سخنان روحانی


 
پیونگ یانگ می‌تواند سلاح‌های کشنده را با کانتینر به هر بندری در دنیا قاچاق کند
ساعت ۳:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٧  کلمات کلیدی:

یک کارشناس امنیتی گفت: کرۀ شمالی می‌تواند با پنهان کردن بمب هسته‌ای در کانتینرهای تجاری، حملۀ هسته‌ای رعب‌آوری علیه آمریکا اجرا کند.

ایسنا/

 

روزنامۀ سان انگلیس به نقل از کریس داگلاس، کارشناس مسائل تروریسم نوشت، پیونگ یانگ می‌تواند سلاح‌های کشنده را با کانتینر به هر بندری در دنیا قاچاق کند.

داگلاس برای اثبات دیدگاهش یادآوری کرد که کشتی‌های تجاری کرۀ شمالی مواد مخدر را به دور از چشم گمرک‌ها و دستگاه‌های امنیتی به دیگر کشورها منتقل می‌کردند.

او افزود: حکومتی مانند کرۀ شمالی که در حال متلاشی شدن است، ابایی ندارد که بمبی هسته‌ای با کانتینر به آمریکا یا یک کشور هم پیمان آن بفرستد و آن را منفجر کند.

داگلاس اشاره کرد: کانتینرهایی که کشتی‌های تجاری جا به جا می‌کنند، برای قاچاق انسان، مواد مخدر و کالاهای مسروقه استفاده می‌شوند.

او افزود با توجه به وجود 17 میلیون کانتینر در دنیا کشف تسلیحات هسته‌ای در آن، کاری بسیار دشوار خواهد بود.

سناریوی دیگری که داگلاس پیش‌بینی کرد آن است که کرۀ شمالی بمب‌های هسته‌ای خود را به چند بندر در اقصی نقاط دنیا بفرستد و از آن‌ها برای حملات هم‌زمان استفاده کند.

به گزارش ایسنا، در چند روز گذشته پس از ورود چند ناو آمریکایی به شبه جزیره کره، موجی از تهدیدهای گوناگون میان مقامات آمریکایی و کره شمالی رد و بدل شده است. پس از آنکه هفته گذشته پیونگ یانگ به خبرنگاران خارجی مستقر در این کشور، از رخ دادن یک اتفاق بزرگ در روزهای آتی...

ادامه مطلب


 
پاسخ ستاد رییسی به اطلاعیه‌های وزارتخانه دولتی
ساعت ۳:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٧  کلمات کلیدی:

بدنبال راستی‌آزمایی برخی دستگاه‌های دولتی درباره مواضع و دیدگاه‌های حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در مناظره دوم در تاریخ ۱۵ /۲ /۱۳۹۶ ، ستاد این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری جزییات دیدگاه‌های اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی وی را درباره ۵ موضوع در حوزه‌های برجام ، تحریم‌ها ، وزارت نفت ، طرح نظام سلامت و شورای عتف منتشر کرد.

 

در بخشی از متن اطلاعیه ستاد انتخاباتی رئیسی درباره جوابیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به اظهارات رییسی درباره شورای عتف آمده است: بر اساس ماده ۳۳  قانون اهداف، وظایف و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مصوب ۱۸ /۵ /۱۳۸۳ مجلس شورای اسلامی، شورای عالی عتف با ماموریت راهبری و ارتقاء توسعه علمی و فناوری کشور به ریاست رییس جمهور تشکیل گردیده است. همچنین مطابق ماده ۳ تصویب‌نامه هیات وزیران در شرح تفصیلی وظایف و اختیارات این شورایعالی، شورا باید حداقل چهار مرتبه در سال تشکیل جلسه دهد. با این حال متاسفانه در چهار سال گذشته حتی یک جلسه با حضور رییس جمهور تشکیل نگردیده که حاکی از عدم اهتمام به جایگاه و ماموریت خطیر این شوراست.

هم‌چنین در بخشی از متن اطلاعیه ستاد انتخاباتی رئیسی درباره پاسخ وزارت امور خارجه، موضوع برجام و رفع تحریم‌ها آمده است: با وجود تاکید حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی بر عدم توازن در حقوق و تکالیف مندرج در برجام و نیز برخی انتقادات و اشکالات اساسی در متن و نحوه اجرای آن، ایشان این تفاهم را معتبر دانسته لکن بر ضرورت بهره‌برداری حداکثری از مفاد مندرج در جهت تامین منافع ملت عزیز ایران تصریح دارند. آنچه آقای رئیسی درباره باقی ماندن تحریم‌های بانکی به سمع و نظر مردم ایران رساندند، صرفا بیان اظهارات مقامات رسمی دولت یازدهم بوده و ایشان مطلبی را از جانب خود مطرح نکردند. در کنار اظهارات صریح مقامات ارشد اقتصادی و اجرایی دولت یازدهم مبنی بر عدم گشایش در مناسبات بانکی پس از برجام، برخی اتفاقات مهم اقتصادی هم موید پابرجا بودن این تحریم‌هاست. در نگاهی کلی برای درک این واقعیت که تحریم‌های بانکی همچنان پابرجاست؛ باید گفت در حال حاضر بانک‌های متوسط و بزرگ خارجی رابطه بانکی و مالی با طرف ایرانی برقرار نکرده‌اند و حتی وزارت خارجه برای پرداخت حقوق کارمندان خود از پیک سیاسی چمدانی استفاده می‌کند که این خبر از سوی سفیر ایران در انگلیس و سفیر کره جنوبی در ایران نیز انتشار یافته است. همچنین بر اساس مصوبه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی که به درخواست وزیر امور خارجه تصویب و ابلاغ گردیده، این وزارتخانه مبالغ مورد نیاز خود را از طرق تهاتر و غیر بانکی جابجا می‌کند. در حوزه نفتی و اصلی‌ترین بخشی که ادعا می‌شد رفع تحریم‌ها گشایشی حاصل خواهد کرد نیز باید گفت که همچنان مبالغ ناشی از فروش نفت مانند دوره قبل از برجام در چند بانک آسیایی انباشته می‌شود و تنها در مورد فروش نفت به اروپا، پول در بانک کوچک ایرانی «ایران و اروپا» مستقر در آلمان واریز می‌شود که در هیچ موردی این مبالغ قابل پرداخت به حساب مشتریان خارجی نیست و درآمد مزبور در حال حاضر همچنان از مسیر صرافی‌ها و دلالان برای پرداخت به اکثر مقاصد خارجی منتقل می‌شود و یا دولت برای استفاده از آن مجبور به واردات از همان کشورها شده که افزایش واردات از کشورهای هند، چین و ترکیه در این راستا می‌باشد. علاوه بر این حتی پول صادرات پتروشیمی همچنان به صورت صد در صد از مسیر صرافی‌ها وصول می‌گردد و در برخی پرداخت‌ها به مقصد کشورهای اروپایی، مبالغ با اخذ مجوز و پس از تاخیر طولانی حواله شده که این موارد نیز کمتر از ۵ درصد است.

در این بیانیه با بیان این‌که به نظر می‌رسد در بخشی از بیانیه وزارت امور خارجه به نوعی جای مدعی و شاکی عوض شده است، ادعا شده است که اظهارات روحانی و ظریف در چهار سال پیش و همچنین در خلال مذاکرات «رفع همه تحریم‌ها بدون اشاره به نوع آن» بوده است، و حالا که برجام امضاء شده این اتفاق، یعنی لغو همه تحریم‌ها صورت نگرفته است. ای کاش چهار سال پیش دولت یازدهم برآورد صحیحی از برجام و نیز توان خود در اجرای برجام در اختیار داشت؛ ای کاش واقعیت به مردم ایران گفته می‌شدو امروز عزادار از دست دادن این همه فرصت و هزینه کردن این میزان از داشته‌های نظام اسلامی نبودیم.

در بخشی از متن اطلاعیه ستاد انتخاباتی رئیسی درباره پاسخ وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره رفع تحریم‌های بانکی نیز آمده است:...

ادامه مطلب


 
#چالش_اعلام_اموال اعلام موجودیت کرد
ساعت ۳:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٧  کلمات کلیدی:

کمپین #چالش_اعلام_اموال کاندیداهایی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از سوی ستاد مردمی محمدباقرقالیباف راه اندازی شد.

 

محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در مناظره روز گذشته پیشنهاد کرد: کاندیداها اموال خود و بستگانشان را در جلسه مناظره هفته آینده اعلام کنند.


 
روحانی از رئیسی شکایت کرد
ساعت ۳:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٧  کلمات کلیدی:

روحانی در پایان مناظره دوم شکایت خود را از یکی از نامزدهای انتخاباتی تقدیم کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری کرد.

باشگاه خبرنگاران /

 

دومین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در روز جمعه (15 اردیبهشت ماه) در حالی پایان یافت که حجت‌الاسلام حسن روحانی شکایت خود را از حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی دیگر نامزد ریاست جمهوری به کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ارائه کرده است.
 

عنوان شکایت روحانی از رئیسی مربوط به اظهارات وی مبنی برآنکه...

ادامه مطلب


 
ستاد روحانی: قالیباف درباره فعالیت‌های فرزندش توضیح دهد
ساعت ۳:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٧  کلمات کلیدی:

سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی با اشاره به طرح اتهاماتی علیه یکی از وزرای دولت خواستار ارائه توضیحاتی از سوی محمدباقر قالیباف درباره فعالیت‌های فرزندش شد.

عصر ایران/

 

محمدعلی وکیلی در نشست خبری صبح امروز(شنبه) خود اظهار کرد: در مناظره دیروز ادعا شد فرزند وزیر آمزوش و پرورش مرتکب تخلف قانونی شده است؛ در حالی که مطابق حکم رسمی دادگاه او رسما تبرئه شده یعنی کارش خلاف قانون نبوده است. ایراد می گیرند که چرا فرزند وزیر اقدام به کاسبی کرده؟ خب اگر این ایراد است همین اشکال به فرزند آقای قالیباف هم وارد است. فعالیت‌های تجاری ایشان در خارج و داخل کشور و فعالیت آموزشی و غیر انتفاعی و نام مدرسه ایشان زبانزد است که از نظر من اشکالی ندارد، ولی مشروط به اینکه از رانت فرزند شهردار بودن یا فرزند وزیر بودن استفاده نکنند. لذا به نظر می‌رسد خوب است آقای قالیباف راجع به فعالیت‌های فرزندش الیاس توضیح دهد.

سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی همچنین گفت: سامانه راه‌اندازی شده از سوی قالیباف اقدام شبه آنارشیستی و هرج و مرج طلبانه است.


 
روحانی: لباس ساده‌ پوشیدند اما میلیاردها دلار غارت شد/ قالیباف: شعار کافی است /
ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٦  کلمات کلیدی:

دومین مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری با موضوع فرهنگی - سیاسی راس ساعت 16:30 با پخش سرود ملی کشورمان و قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید، آغاز شد.


مرتضی حیدری مجری مناظره: اجازه می‌خواهم در آغاز فاجعه انفجار در معدن یورت را تسلیت بگویم و برای بازماندگان آرزوی صبر کنم. دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران که از این لحظه آغاز خواهد شد.

به منظور یادآوری و جهت استحضار آن دسته از عزیزانی که مناظره قبل را مشاهده نکردند، عرض می‌کنم مناظره در سه بخش تقدم شما خواهد شد. در بخش اول هر نامزد که به قد قرعه ترتیب آنها مشخص می‌شود به سوالی که به قید قرعه مشخص می‌شود، فرصت داده می‌شود تا 4 دقیقه پاسخ دهند.

بعد از آن نامزدها، 2 دقیقه فرصت خواهند داشت تا صحبت های آن نامزد را نقد کند. در بخش دوم هر کدام از نامزدها به یک سوال به ترتیب با قید قرعه به مدت دو دقیقه پاسخ خواهند داد و بخش بعدی بخش جمع بندی خواهد بود. کل مدت برای هر نامزد 24 دقیقه است. ما نمایشگر حساسی داریم که به صدای نامزدها حساس است.

از لحاظ محتوا، برنامه مناظره دوم با محوریت سوالات سیاست داخلی، سیاست خارجی و موضوعات فرهنگی خواهد بود.

اجازه می‌خواهم، اطلاعیه کمیته نظارت بر انتخابات را قرائت می‌کنم: کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری بر مبنای تجارت مناظره نخست در نظر داشتن دیدگاه‌های کارشناسی که بعد از آن بیان شده دغدغه‌ها و شکایات برخی از نامزدها، شکایات برخی از نامزدهای ریاست جمهوری دوازدهم با هدف برگزاری هر چه بهتر مناظرات پیش رو لازم دید نکات زیر را به استحضار ملت ایران برساند.

مطابق با قانون 64 انتخابات ریاست جمهوری ایران چنانچه به تشخیص کمیته نظارت برنامه‌های تبلیغاتی ضبط شده در صدا و سیما در برگیرنده مطالب توهین آمیز و هتک حرمت نامزدها و دیگر افراد باشد سازمان صدا و سیما موظف به حذف آن مطالب است از این رو از نامزدها خواهشمند است مفاد این ماده را مد نظر داشته باشند.

2- طبق ماده 71 قانون مذکور داوطلبان ریاست جمهوری و طرفداران به هیچ وجه مجاز به توهین و هتک حرمت نیستند و متخلفین طبق مقررات مجازات خواهند شد. از این رو از همه نامزدهای ریاست جمهوری خواهشمند است که در مناظرات پیش رو مفاد آن را در نظر داشته باشند.

با هدف در نظر گرفتن بهینه از زمان از نامزدها خواهشمند است در چارچوب موضوع هر مناظره و محور سوالات، سخنان خود را سامان دهند.

قرعه کشی می‌کنیم برای نامزد اول که باید به سوال اول پاسخ بدهد. نامزد محترم شماره 3 جناب آقای قالیباف تقاضا می‌کنم بفرمایید.

- سوال: چگونه می‌توان بر شتاب رشد علمی و آموزش و جایگاه علمی کشور را سریعتر ارتقاء بخشید؟...

ادامه مطلب


 
وقتی میرسلیم سرتکان می دهد
ساعت ۸:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٦  کلمات کلیدی:

میرسلیم هنگامی که روحانی داشت درباره دستاورد های دولت یازدهم سخن می گفت بشدت سرش را تکان داد.

مشاهده فیلم


 
جوابیه سازمان انرژی اتمی به اظهارات میرسلیم
ساعت ۸:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٦  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

 

سازمان انرژی اتمی در پاسخ به اظهارات سیدمصطفی میرسلیم، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در دومین مناظره انتخاباتی‌اش در مورد صنعت هسته‌ای کشور و سازمان انرژی اتمی جوابیه‌ای صادر کرد.

متن جوابیه روابط عمومی سازمان انرژی اتمی بدین شرح است:

«با شناخت از آقای میرسلیم به عنوان فردی متدین و باسابقه از اعلام نظر در خصوص موضوعات هسته‌ای به شکلی که ایشان در مناظره مطرح کردند تعجب می‌شود. ایشان به توقف صنعت هسته‌ای اشاره کردند در حالی که آمار و دلایلی برای این موضوع ارایه نکردند.

لازم به یادآوری است که در حال حاضر هزاران سانتریفیوژ در حال غنی‌سازی هستند،‌چیزی که هیأت حاکمه ‌آمریکا به خصوص شخص اوباما انتظار آن را نداشت.

حتماً به خاطر می‌آوریم که آقای اوباما اعلام کرد اگر می‌توانستم پیچ و مهره‌های صنعت هسته‌ای ایران را باز می‌کردم. در کنار غنی‌سازی، تولید آب سنگین به میزان بیش از گذشته ادامه دارد. در حالی که ده‌ها تن محصولات آب سنگین خود را به همان کشوری که به دنبال تعطیلی کارخانه آب سنگین بود صادر کردیم.

توجه شما را به گفته‌های دیوید آلبرایت جلب می‌کنم که چگونه دولت آمریکا را به خاطر تسلیم شدن به ایران در نتیجه خرید آب سنگین مورد انتقاد قرار داده و می‌گوید با این خرید، هم ترس کشورهای دنیا را از خرید آب سنگین از ایران ریختید و هم باعث تبلیغ تجاری آب سنگین ایران شدید.

جناب آقای میرسلیم حتماً شنیده‌اید که گاز UF6 به ماشین پیشرفته IR-8 با حداقل 20 برابر قدرت IR-1 تزریق شد؛ ماشینی که دولت آمریکا به دنبال از بین بردن آن بود. ارایه ده‌ها دستاورد بزرگ در روز 20 فروردین، روز ملی فناوری هسته‌ای نمونه دیگری از حرکت پرشتاب و رو به جلو صنعت هسته‌ای کشورمان است که حتماً اخبار آن را شنیده‌اید.

جنابعالی به اخراج دانشمندان هسته‌ای اشاره کرده‌اید در حالی که هیچ دلیل و مدرکی هم ارایه ننمودید. این موضوع آخر متأسفانه ترفند عده‌ای بود که به دنبال بحران آفرینی برای صنعت هسته‌ای کشور بودند که در کمیسیون‌های مختلف مجلس دوره گذشته مورد بررسی دقیق واقع گردید نادرستی آن مشخص شد.

به اطلاع جنابعالی می‌رساند سازمان انرژی اتمی ایران....

ادامه مطلب


 
انتخابات 96 سرنوشت سه دهه آینده ایران را رقم خواهد زد
ساعت ۱٢:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٦  کلمات کلیدی:

ابراهیم اصغر زاده گفت: اشتباهات اصلاح طلبان کم نیست و توصیه بنده به روحانی این است که در مناظرات پیش رو از خودش انتقاد کند.

به گزارش سایت رصد اخبار مشهد ، ابراهیم اصغرزاده فعال سیاسی اصلاح طلب و نماینده دوره سوم مجلس شورای اسلامی در جمع فعالان ستادهای آقای روحانی در مشهد با بیان اینکه تنها فرصتی که برای مردم وجود دارد تا نظر خود را ابراز کنند، پای صندوق های رای است، اظهار کرد: نتیجه انتخابات امسال تعیین کننده سرنوشت  بیش از دو دهه سرنوشت کشور است. 

وی تصریح کرد:کناره‌گیری از صندوق یا عدم حضور متعهدانه به این معناست افرادی که به سرنوشت خودشان نمی‌اندیشند، سرنوشت خود و خانواده خود را به دیگران می‌سپارند چرا که هر فردی که حاضر نشود رأی بدهد دیگران به ‌جای او رأی می‌دهند.

اصغرزاده با تاکید بر نیاز به تک تک آرا برای رسیدن به نتیجه مطلوب ابراز کرد: در حال حاضر رای دهندگان به 3 گروه تبدیل شده اند: سنتی که براساس شیوه همیشگی خود براساس شنیده ها رای می دهند، جناحی که بین اصولگرا و اصلاح طلب  یکی را انتخاب می کنند و آرای خاکستری که در  لحظات آخر وارد صحنه می شوند و گاهی آرا را به طور کلی تغییر می دهند

این فعال سیاسی در ادامه گفت: اشتباهات اصلاح طلبان کم نیست و توصیه بنده به روحانی این است که در مناظرات پیش رو از خودش انتقاد کند 

وی در بخش دیگری از سخنان خود  با اشاره به انتقادات دیگر کاندیداها بر نحوه عملکرد دولت کنونی گفت:..

ادامه مطلب


 
کدامیک از کاندیداها با بابک زنجاتی مرتبط بوده‌اند؟
ساعت ۱٢:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٦  کلمات کلیدی:

مهمترین موضوعی که مسیر مناظره اول را جنجالی کرد و در شبکه های اجتماعی برترین سوژه شد سخنان آقای دکتر قالیباف و طرح دو ادعا با پیش کشیدن نام بابک زنجانی بود. در هر دو مورد توضیحات خوبی در این روزها در رسانه ها منتشر شد.

 

 

ادعای اول  بر پایه سخن ثابت نشده یک مفسد زندانی است که به گفته سخنگوی قوه قضائیه ثابت نشده و قابل استناد نیست.

مطلب دوم ارزشی جز در حد یک شانتاژ غیر اخلاقی بی ارتباط با موضوع مناظره نداشت. حضور مسئولین و روحانیون دارای مقام در مراسم اعطای لوح تقدیر که مسئولین برگزار کننده اش افراد و نهادهای دیگری هستند امر رایجی است که داشتن عکس گیرنده لوح با مقامات هیچ رابطه ای را ثابت نمی کند.

آقای قالیباف  بخاطر اینکه موضوع مناظره عدالت اجتماعی بود و در افکار عمومی نام بابک زنجانی با پرونده سه هزار میلیاردی معروفش نمادی از اوج فساد اقتصادی و بی عدالتی (در دولت سابق) می باشد سوژه ای بظاهر جنجالی را – به سبک یکی از کاندیداها در انتخابات سال 88 - انتخاب کرد تا آقای روحانی و جهانگیری را منفعل کند تا به این ترتیب آنان در وقت چند دقیقه ای بسیار کمی که داشتند بجای دفاع از عملکرد و ارائه برنامه هایشان ناگزیر از پاسخگویی شوند. اما او از یک نکته مهم غفلت کرده است. اینکه در عصر ارتباطات و گردش اطلاعات با سرعت نور هستیم. اکنون تعداد کاربران ابزارهای نوین ارتباطی چند ده برابر آن سال افزایش یافته.

به احتمال زیاد مشاوران انتخاباتی آقای دکتر قالیباف با اطلاعات کاملی که از رابطه بابک زنجانی در پروژهای میلیونها دلاری شهرداری تهران با بابک زنجانی داشته اند تنها چاره را فرار به جلو دیده اند . ایشان شعارش را مقابله با 4درصد رانتخوار سرمایه دار و حمایت از 96 درصد محروم نادار انتخاب کرده و قرار بر این گذاشته که در شعارها و برنامه هایش مرتب از حقوق محرومین و فقرا در مقابل ثروت اندوزان رانتخوار سخن بگوید. در سوی دیگر اخبار روابط کاری و اقتصادی بابک زنجانی بعد از دستگیریش در پروژه عظیم ایران زمین و پل صدر چند سال قبل منتشر شده است. چاره کار را در پیشدستی دانسته اند. لذا  شگرد ایشان در پیش کشیدن بحث بابک زنجانی خیلی هوشمندانه انتخاب شده بود. اما باید گفت فضای امروز اطلاع رسانی و آگاهی مردم ایران با فضای سال 88 خیلی متفاوت شده است.  

بدون نیاز به تحلیل، خبرهای مستند زیر که چندین سال قبل و در رسانه های مستقل و عمدتا وابسته به اصولگرایان انتشار یافته است به خوبی ثابت می کند بابک زنجانی با کدامیک از دو طرف اصلی مناظره اخیر (قالیباف - روحانی) و نهادهای زیرمجموعه آنان ارتباط داشته و در چه رابطه ای و به چه میزانی بوده؟ ...

ادامه مطلب


 
تایید صلاحیت 692 داوطلب دیگر در انتخابات شوراها
ساعت ۱٢:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٦  کلمات کلیدی:

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کل کشور گفت: از میان 5 هزار و 389 شکایت ثبت شده نسبت به رد صلاحیت‌ها در انتخابات شوراها در کل کشور، دو هزار و 160 پرونده شکایت مورد رسیدگی مجدد قرار گرفتند که 692 مورد تایید صلاحیت و 609 مورد رد صلاحیت شدند.

 

به نقل از روابط عمومی هیات نظارت، فرهاد تجری افزود: استان آذربایجان شرقی با 630 مورد بیشترین و استان سمنان با 9 مورد کمترین آمار شکایات ثبت شده را دارند. از این تعداد شکایت، دو هزار و 160 پرونده مورد رسیدگی مجدد قرار گرفتند که 692 مورد تایید صلاحیت و 609 مورد رد صلاحیت شدند. همچنین این پرونده‌ها در 109 جلسه مورد بررسی مجدد قرار گرفتند.
تجری اظهار داشت: بیشترین تایید صلاحیت پس از بررسی مجدد در استان البرز اتفاق افتاد که 110 مورد بود. در مجموع 258 شکایت در این استان ثبت شد که از این تعداد، 194 پرونده به طور مجدد بررسی شدند و 84 مورد رد صلاحیت شدند.
وی همچنین درباره آمار بیشترین تعداد رد صلاحیت ها در استان ها هم خاطر نشان کرد: بیشترین رد صلاحیت در استان خوزستان ثبت شد. در این استان 603 مورد شکایت به ثبت رسیده بود و در رتبه سوم بیشترین شکایات ثبت‌شده قرار گرفت. پس از بررسی مجدد پرونده‌ها، 144 مورد رد و 99 مورد تایید صلاحیت شدند. این استان 16 هزار و 806 نفر نامزد انتخاباتی داشت.
سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات کل کشور با اشاره به آمار تعداد شکایات ثبت شده در استان فارس که بیشترین داوطلب را در کل کشور داشته است، گفت: 285 مورد شکایت در این استان ثبت شده است.
تجری درباره استان اصفهان هم گفت: در این استان با وجود 444 شکایت ثبت شده، تعداد تایید صلاحیت‌ها پس از بررسی مجدد تنها 32 مورد بوده است. همچنین در چهار محال و بختیاری نیز با وجود 32 شکایت ثبت‌شده، 22 مورد به تایید صلاحیت ختم شد.
تجری همچنین درباره استان سمنان که با 9 مورد کمترین تعداد شکایت ثبت‌شده را داشته است، گفت: از این تعداد، سه مورد تایید صلاحیت شدند. این استان 2 هزار و 697 نامزد انتخاباتی داشته است. استان آذربایجان شرقی هم که بیشترین شکایت ثبت‌شده را داشته است تنها 74 پرونده‌اش به تایید صلاحیت رسیده است. این استان هم 13 هزار و 936 داوطلب انتخابات شوراها داشته است.
تجری با اشاره به این که در استان تهران 449 مورد شکایت ثبت شده است، گفت: بیشترین جلسات برای رسیدگی مجدد به پرونده‌ها در استان تهران تشکیل شد که 20 مورد بوده که هنوز آمار نهایی تایید و رد صلاحیت‌هایش اعلام نشده است.
وی تصریح کرد:...

ادامه مطلب


 
سید احمد خاتمی: نامزدهای انتخابات نظام اسلامی را زیر سوال نبرند
ساعت ۱٢:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٦  کلمات کلیدی:

امام جمعه موقت تهران به شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری توصیه کرد، نظام اسلامی را مستقیم یا غیر مستقیم زیر سوال نبرند و به خروجی برخی از حرف های خود توجه کنند.

ایرنا/

 

آیت الله سید احمد خاتمی در سومین روز از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت : اصل مسئله مناظرات به صورت شفاف و سریع شایسته تقدیر است زیرا این کار جلوی بسیار از اسراف و تبذیرها را در تبلیغات انتخاباتی خواهد گرفت.
وی ادامه داد: نامزدهای انتخاباتی باید با رفتار خود اخلاق را نشان دهند زیرا نحوه برخورد آنها در این سطح به الگو تبدیل خواهد شد.
سید احمد خاتمی خاطر نشان کرد: در مناظره اول شاهد برخی هنجارشکنی های اخلاقی بودیم که این در شان نامزدها نیست.
وی با بیان اینکه نگاه امام علی (ع) به همه مسئولیت های کلان و خرد نگاه امانت است، اضافه کرد: این مناظرات به خوبی نشان می دهد چه کسی نگاهش به مسئولیت ، امانت و چه کسی نگاهش لقمه چرب است.
به گفته خطیب موقت نماز جمعه تهران ، مردم از لابه لای گفته های نامزدها به خوبی می فهمند چه کسی دلش به حال کشور می سوزد و چه کسی در پی ارتقاء کشور و یا ارتقاء خود و باندش است.
سید احمد خاتمی افزود: در صورتی که در مناظرات انتخاباتی فردی مدام خود و حزبش را به رخ بکشد معلوم است پس از گرفتن قدرت نیز ، اتوبوسی آدم بیرون و اتوبوسی آدم وارد می کند که این یک آفت است؛ آفتی که در طول 38 سال گذشته در عرصه مدیریت داشتیم و باید به آن اعتراف کنیم.
وی گفت: نگاه باندی به برخی مسئولیت ها با جابه جایی های اینچنین، فرصت های ساخته شده توسط نظام را از بین می برد.
خاتمی به مردم توصیه کرد: در مناظرات این مسئله را دنبال کنند که چه کسی واقعا پی خدمت است.
وی اظهار کرد: نامزدها در صورتی که بر سر سفره نظام نشسته اما نظام، امام و خدمات کلان نظام اسلامی را زیر سوال ببرند ناشایست است؛ از این رو امیدواریم در مناظره دوم و سوم این مسئله مورد توجه قرار گیرد.
خاتمی در بخشی دیگر از سخنانش در خصوص فعالیت های نمایشگاه گفت: باید مسئولین نمایشگاه مراقب باشند برخی افراد سودجو از فضای نمایشگاه سوء استفاده نکنند، سفره فرهنگی گسترده شده و نگاه به نمایشگاه یک جشن فرهنگی است که باید از آن استقبال کرد؛ هر چند نگاه فرهنگی مردم مایع مسرت است.
به گفته وی، برخی افراد تلاش دارند تفکرات مسموم را مانند تفکر تکفیری که آدم کشی را تئوریزه می کند با عرضه کتاب های خود به دیگران القاء کنند؛ از این رو باید مسئولان مراقب باشند این فکر مسموم به نمایشگاه تزریق نشود.
عضو مجلس خبرنگان رهبری تصریح کرد:....

ادامه مطلب


 
دولت یازدهم سایه شوم رکود و بیکاری بر سر کشور پهن کرد نه دور کردن سایه جنگ
ساعت ۸:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٥  کلمات کلیدی:

وزیر سابق نفت با بیان اینکه برخی می‌گویند سایه شوم جنگ را از سر کشور دور کردیم که دروغی بزرگ است گفت: آنها سایه شوم رکود و بیکاری را بر سر کشور پهن کردند.

 

تسنیم/

 

رستم قاسمی وزیر سابق نفت در نشست کمیته مهندسین جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی که عصر امروز پنجشنبه (14 اردیبهشت) در مجموعه فرهنگی رفاه برگزار شد، با اشاره به اهمیت اقتصاد در زندگی امروز جوامع بشری، گفت: نقش اقتصاد امروز در زندگی مردم تغییر کرده و اهمیت این نقش هر روز دو چندان می‌شود، چرا که خیلی از مسائل به اقتصاد مرتبط و وابسته است.

وی با بیان اینکه اقتصاد یکی از ابزارهای کنترلی برای قدرتمندان در دنیاست، ادامه داد: برخی قدرتمندان که مدعی اداره دنیا و تسلط بر برخی کشورها هستند، موضوع اقتصاد و مدیریت اقتصادی را یکی از ابزارها و روش‌های کنترلی برای حکمرانی می‌دانند.

قاسمی افزود: به نظر من در آینده جنگ نظامی کمتر خواهد شد؛ جنگ‌ها و کنترل آنها به سمت مسائل اقتصادی کشیده می‌شود، لذا نقش اقتصاد در آینده بسیار تعیین‌کننده است.

وزیر سابق نفت با بیان اینکه دو دیدگاه در مسائل اقتصادی در کشور ما وجود دارد، تصریح کرد: یک دیدگاه می‌گوید ما بدون آنکه در حلقه اقتصادی تعریف شده در دنیا قرار بگیریم نمی‌توانیم حرکت کنیم، ولی دیدگاه مقابل آن می‌گوید می‌شود و می‌توانیم چرا که تجربه این کار وجود دارد.

قاسمی به سه عامل مهم برای پیشبرد اقتصادی اشاره کرد و گفت: یک عامل مهم نیروی انسانی است که بررسی‌ها نشان می‌دهد ایرانی‌ها جز باهوش‌ترین آدم‌های دنیا هستند، لذا منابع انسانی تامین است.

وی با اشاره به منابع اقتصادی سرشار کشور به عنوان دومین عامل پیشبرد اقتصادی کشور، افزود: کشور ما با اینکه 1 درصد جمعیت جهان را شکل می‌دهد، اما بیش از 5 درصد ذخایر دنیا را شامل می‌شود، بنابراین مشکلی از جهت منابع نیز نباید وجود داشته باشد.

وزیر سابق نفت با اشاره به سومین عامل پیشبرد اقتصادی کشور، گفت: عامل سوم مدیریت است که بتواند منابع انسانی باهوش و منابع خدادادی بالقوه را اداره کند، چرا که ما هنوز 92 درصد ظرفیت‌های معدنی‌مان را کشف نکرده‌ایم.

قاسمی افزود: هرگاه مدیریت‌ها خوب بود این منابع خودش را نشان داده که این مدیریت، مدیریتی است که نمی‌گوید نمی‌شود و نمی‌توانیم.

وی با بیان اینکه جنجال‌های اطراف ایران برای ناامن کردن کشور است، گفت: علت ایجاد داعش نابودی سرچشمه مقاومت است.

قاسمی افزود: عده‌ای می‌گویند ما چرا مدافعان حرم داریم؟ و باید با داعش مذاکره کنیم، اولاً شما بگویید با آنهایی که مذاکره کردید چه نتیجه‌ای گرفتید که حال می‌خواهید با داعش مذاکره کنید؟...

 

ادامه مطلب


 
قالیباف: سامانه کارانه برای ثبت‌نام متقاضیان کار راه اندازی شد
ساعت ۸:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٥  کلمات کلیدی:

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری از راه‌اندازی سامانه کارانه برای متقاضیان شغل خبر داد.

خبر فوری/

 

قالیباف: همین الان سامانه ملی کارانه به آدرس www.kar96.ir را ایجاد کرده‌ایم و همه کارآفرینان و کسانی که به دنبال کار هستند با هر مهارت و تخصصی می‌توانند در این سایت ثبت‌نام کنند.


 
فاطمه هاشمی: دولت مشکلات زیادی را از پیش پای کشور برداشت
ساعت ۸:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٥  کلمات کلیدی:

فرزند مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی گفت: دولت یازدهم مشکلات زیادی را از پیش پای کشور برداشت و زیرساخت‌های مهمی همچون برجام را به ثمر رساند.

 

تسنیم/

 

فاطمه هاشمی فرزند مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در دومین همایش جوانان و دانشجویان حامی اصلاح‌طلب که عصر امروز (پنجشنبه 14 اردیبهشت) در سالن حجاب تهران برگزار شد، با اشاره به حضور جوانان و دانشجویان در این مراسم، گفت: این تجمع نشان از نگاه و بینش سیاسی بلندی است که مردم ایران به آن رسیده و به بلوغ رسیده‌اند.

وی تصریح کرد: این تجمع پیرو همان تفکر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی مبنی بر اینکه ایشان اعتقاد داشت که مردم باید سرنوشت خود را خودشان تعیین کنند، است.

هاشمی افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران امروز در جهان و منطقه سربلند است و نگاه مردم دنیا امروز به ماست که چه کسی را انتخاب می‌کنیم که عقلانیت را در کشور حکمفرما کند.

فرزند هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره اینکه مردم سایه جنگ را از سر کشور دور کردند، عنوان کرد: این دور شدن سایه جنگ به خاطر این بود که مردم فردی را انتخاب کردند که عقلانیت را سرلوحه کار خود قرار داد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با پشتوانه جوانان و دانشجویان، آقای روحانی بتواند قدم‌های بیشتری در جهت پیشرفت و توسعه کشور در آینده بر دارد.

هاشمی با تاکید بر اینکه آقای روحانی زمانی بر سر کار آمد که کشور با مشکلات عدیده روبرو بود، گفت: دولت یازدهم مشکلات زیادی را از پیش پای کشور برداشت و زیرساخت‌های مهمی همچون برجام را به ثمر رساند.

فرزند مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با بیان اینکه برخی از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری شعارهای پوپولیستی می‌دهند، اظهار داشت:...

ادامه مطلب

 


 
حضور نماینده احمدی‌نژاد در کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری
ساعت ۱:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٥  کلمات کلیدی:

سخنگوی کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری گفت: صبح امروز نماینده تام الاختیار احمدی نژاد در سازمان صداوسیما حاضر شد.

باشگاه خبرنگاران/

 

احسان قاضی زاده هاشمی سخنگوی کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به شکایت رئیس دولت نهم و دهم از اظهارات برخی نامزد های انتخاباتی گفت: در پی شکایت رئیس دولت نهم و دهم از برخی اظهار نظر های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری،  نماینده تام الاختیار وی صبح امروز در محل کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در سازمان صداوسیما حاضر شد و دلایل شکایت خود را در اختیار این کمیسیون قرار داد. 
 
وی ادامه داد: بنا شد، بخش دیگری از دلایل در اختیار کمیسیون بررسی تبلیغات قرار بگیرد تا جهت پاسخگویی در رسانه ملی،  بررسی شود.

 
صندلی‌های شوراهای شهر چه قیمتی دارد؟ بررسی دلایل استقبال هنرمندان و ورزشکاران
ساعت ۱:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٥  کلمات کلیدی:

حضورهنرمندان و ورزشکاران در انتخابات شوراها چه ضرورتی دارد؟ مگر صندلی‌های شوراها چه قیمتی دارد؟

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرفوری در حالی این روزها فضای کشور در جریان انتخابات ریاست‎جمهوری قرار گرفته است که در کنار این انتخابات سرنوشت‌ساز ملت ایران باید در پنجمین دوره انتخابات شوراها شهر و روستا‌ها نیز شرکت کنند و منتخبین خود برای حضور در شوراهای شهر ورستاها را تعیین کنند از این رو توجه به اینکه چه کسانی قصد دارند بر صندلی‎های شوراها تکیه بزنند امری مهم است که نباید آن را نادیده بگیریم.

انتخابات شوراها از همان آغاز در نظام انتخاباتی کشورمان از اهمیت و جایگاه ویژه‎ای دربین گروه‌های مختلف مردم و چهره‌های سیاسی،اجتماعی،هنرمندان و ورزشکاران قرار گرفت به گونه‌ای که شاهد بودیم در اولین سال برگزاری انتخابات شوراها یعنی  7 اسفند 1377 بیش از 200 هزارنفرجریان انتخابات شوراها شرکت کردند روندی که شاید برای اولین دوره برگزاری این انتخابات آمار بالایی بود.

در طی چندسال اخیر اهمیت حضور در انتخابات شوراهای شهر و روستا به شدت افزایش یافته است به گونه‌ای که جریانات سیاسی اعم از اصولگرا واصلاح‎طلب برای پیروزی لیست خود به خصوص در کلانشهرهایی چون تهران تمام تلاش وهمت خود را به کار می‎گیرند تا صندلی‎های شوراها به دست جریان رقیبشان نیفتد تا آنها در حیطه انتخاب شهردار و مدیران شهری حرف اول و آخر را بزنند.

اما آنچه حایز اهمیت و است و ضرورت توجه به آن در انتخابات شوراها از سوی کسانی که در این عرصه حضور پیدا می‌کنند این است که...

ادامه مطلب


 
شاهزاده مشعل، برادر بزرگ ملک سلمان، درگذشت
ساعت ۱:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٥  کلمات کلیدی:

شاهزاده مشعل، برادر بزرگ ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی، که رئیس شورای بیعت این کشور بود درگذشت.

باشگاه خبرنگاران/

 

به نقل از پرس تی وی،طبق بیانیۀ دادگاه سلطنتی سعودی، مشعل 93 ساله چهارشنبه (13 اردیبهشت) از دنیا رفت.

وی رئیس شورای بیعت بود که بر روند جانشینی پادشاه در این کشور نفت‌خیز نظارت می‌کند. وی همچنین اواخر دهۀ 1950 و اوایل دهۀ 1960 میلادی برای 2 دوره وزیر دفاع عربستان بود.
اغلب اعضای شورای بیعت پسران و نوادگان ملک عبدالعزیز، بنیان‌گذار آل سعود، هستند که وظیفۀ انتخاب پادشاه و ولیعهد را از میان خود به عهده دارند.


 
ماموریت روحانی به معاون اول برای جبران خسارت‎های حادثه معدن/تسلیت به خانواده جان
ساعت ۱:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٥  کلمات کلیدی:

خبرآنلاین/

 

رییس‌جمهوری در پیامی ضمن تسلیت کشته شدن تعدادی از کارگران زحمتکش در حادثه معدن آزادشهر استان گلستان و همچنین آرزوی شفای کامل برای مصدومین این حادثه تاکید کرد که "لازم است همه بخشها و نهادها با هماهنگی از تمامی امکانات در دسترس برای تسریع امداد رسانی و بخصوص نجات محبوسین، بهره گیری نمایند."

 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل پیام حجت الاسلام  حسن روحانی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
در حالیکه تنها یک روز از تکریم ملت ایران از تلاشگران عرصه کار و تولید می‌گذرد؛ حادثه دردناک کشته و مصدوم شدن تعدادی از کارگران زحمتکش معدن آزادشهر در استان گلستان موجب اندوه و عزای همه مردم ایران شد.
اینجانب این مصیبت بزرگ را به خانواده‌های مصیبت دیده و عموم هموطنان به‌ویژه مردم شریف استان گلستان تسلیت گفته و شفای عاجل مصدومان حادثه را از خداوند متعال مسألت دارم.
معاون اول محترم رئیس جمهور، مأموریت یافته تا تمام اقدامات لازم را برای کاهش آلام خانواده‌های محترم آسیب‌دیده و رسیدگی و جبران ابعاد مختلف خسارات جانی و مادی حادثه به عمل آورد و در اولین گام، هیأتی متشکل از وزرای صنعت، معدن و تجارت و همچنین تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منطقه اعزام شده‌اند.
در همین راستا دستورات لازم به وزارت کشور و استانداری گلستان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سایر دستگاه‌های ذیربط و همچنین هلال احمر داده شده و لازم است همه بخش‌ها و نهادها با هماهنگی از تمامی امکانات در دسترس برای تسریع در امداد رسانی و به‌خصوص نجات محبوسین، بهره‌گیری نمایند.
حسن روحانی
رییس جمهوری اسلامی ایران


 
احمدی نژاد یک اصولگرا نبود/ من وزیر نظام جمهوری اسلامی بودم
ساعت ۸:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٤  کلمات کلیدی:

سخنگوی جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی گفت: احمدی نژاد تاکنون هیچ جا اعلام نکرده یک اصولگرا است و هیچ مدرک مکتوب یا غیر مکتوبی که این موضوع را ثابت کند نیز وجود ندارد.

ایسنا/

 


مرضیه وحید دستجردی امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به اینکه هدف جمنا رسیدن به وفاق و اتحاد و خدمتگزاری بوده است، خاطرنشان کرد: این جبهه از زمانی که اعلام موجودیت کرده به فکر مانایی بوده و تنها در انتخابات پررنگ نخواهد بود.

به گفته وی جمنا در مجمع عمومی خود به بررسی وضعیت ۱۰ نفر از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و از بین آنها به حمایت از پنج نفر برخاست بطوریکه از این افراد دو نفر رد صلاحیت شد، یک نفر ثبت نام نکرد و در نهایت حجت الاسلام رئیسی و قالیباف احراز صلاحیت شدند .

وی با اشاره به مطالبات جبهه مردمی جمنا گفت: سن تصمیم گیری‌های سیاسی در کشور ما بالا است بطوریکه ما در برگزاری مجمع انتخاباتی این موضوع را مد نظر قرار دادیم تا جاییکه در اعضای شورای مرکزی ما 7 نفر از بانوان توانستند رای بیاورند.

وی اضافه کرد: تشکیلات جمنا به نحوی است که از پایین به بالا اداره می شود و نامزدهای آن نیز با سلایق خود از پایین به بالا انتخاب شده است .

دستجردی با بیان اینکه جمنا به دنبال سهم خواهی نیست، افزود: امروزمشکلات اقتصادی، رکود و بیکاری گریبان گیر مردم است و ما به دنبال راهی برای حل مشکلات مردم هستیم.

به گفته دستجردی هر دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری تا پایان انتخابات ریاست جمهوری حضور خواهند داشت، و رقابت آنها نیز دوستانه است هر فردی بر اساس نظرسنجی‌ها رای بیشتری به خود اختصاص دهد فرد دوم به نفع او کناره گیری خواهد کرد .

وزیر سابق بهداشت دولت نهم و دهم در پاسخ به این سوال که آیا اصولگرایان حاضر هستند بخاطر کارهای دولت نهم و دهم از مردم عذر خواهی بکنند، افزود:..

ادامه مطلب


 
سرنوشت انتخابات کشور به دست آرای خاکستری گره خورده
ساعت ۸:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٤  کلمات کلیدی:

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: مخالفت رئیس‌جمهور آمریکا با برجام نشان می‌دهد که برجام دستاوردهای خوبی برای کشور داشته است.

 

صادق زیباکلام در همایش انقلاب اسلامی ایران در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه سرنوشت انتخابات را رای‌های خاکستری تعیین می‌کند، افزود: دو جریان اصلی سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا در کشور داریم که سبد رای اصولگرایان ثابت است و بین 5 تا 10 میلیون رای دارند، ولی سبد رای اصلاح‌طلبان هم ثابت بوده و بین 10 الی 15 میلیون رای دارند .

وی با بیان اینکه سرنوشت انتخابات کشور به دست آرای خاکستری گره خورده است، گفت: در کشور بیش از 40 میلیون رای دهنده داریم که 15 الی 20 میلیون نفر آن می‌گویند نمی‌خواهند رای دهند .

زیباکلام با بیان اینکه بسیاری از آرای خاکستری رای‌دهنده بالقوه اصلاح‌طلب هستند، تصریح کرد: اگر اینها به پای صندوق بیایند، طوفان به پا شده، سیل به راه می‌افتد و بهمن می‌آید .

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با بیان اینکه این اتفاق برای بار اول در دوم خرداد 1376 به وقوع یافت، گفت: در آن زمان اصولگرایان در بهت و حیرت فرو رفته بودند .

وی با بیان اینکه بار دوم در 24 خرداد 1392 نیز این اتفاق افتاد، افزود: در آن زمان نیز اتفاقاتی افتاد و باعث شد آن موج دو مرتبه به حرکت درآمد. اولی رد صلاحیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود که این رد صلاحیت شوکی به آرای خاکستری وارد کرد. استارت دوم حمایت قاطع و همه‌جانبه رهبر اصلاحات سید محمد خاتمی از حسن روحانی بود. عامل سوم رهبری سطح دوم اصلاحات بود که در زندان بودند و با انتشار بیانیه‌ای از مردم خواستند تا محکم و استوار به حسن روحانی رای بدهند و عامل چهارم حرکت تاریخی محمدرضا عارف بود که به نفع حسن روحانی کنار رفت .

زیباکلام تاکید کرد: این عوامل دست به دست هم دادند و باعث شدند رای حسن روحانی به 19 میلیون رای برسد و در دور اول کار را تمام کند .

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: اگر واقعه و پدیده‌ای که دوبار در دو دهه اخیر رخ داد بار دیگر نیز اتفاق بیفتد و 20 الی 30 درصد آرای خاکستری به پای صندوق بیایند، یقیناً حسن روحانی با آرای بالایی و مرز 20 میلیون کار را تمام خواهد کرد .

وی با بیان اینکه بالای 90 درصد افرادی که می‌گویند چرا باید رای بدهیم؟ اگر پای صندوق رای بروند به نامزدهای اصلاح‌طلب رای می‌دهند .

زیباکلام گفت: اگر روحانی ماه را در یک دست و خورشید را در دست دیگرش بگیرد، عده‌ای بازهم می‌گویند که وی کاری نکرده است .

وی با بیان اینکه باید با استدلال افرادی که بی‌تفاوت هستند را به سمت صندوق‌های رای بکشانیم، گفت: طوری که عده‌ای مطرح می‌کنند، اینجوری نیست؛ چراکه پیشرفت‌هایی نیز در کشور صورت گرفته است .

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران تاکید کرد: اگر یک ارزیابی منصفانه و بدون نگاه سیاسی و جناحی از عملکرد روحانی داشته باشیم، می‌بینیم که دولت در بحث هسته‌ای به دستاوردهای بزرگی دست یافته است .

وی با بیان اینکه مخالفت رئیس‌جمهور آمریکا با برجام نشان می‌دهد که برجام دستاوردهایی برای کشور داشته است، گفت: اقتصاد کشور یک اقتصاد دولتی است و متاسفانه این اقتصاد، اقتصادی ناکارآمد و فاسد است .

زیباکلام با بیان اینکه نباید اجازه بدهیم که فضای امنیتی که بعد از سال 1388 در دانشگاه‌ها بوجود آمد، تکرار شود، گفت: در خصوص آزادی بیان، آزادی مطبوعات، فضای مجازی در سه و نیم سال گذشته پیشرفت‌هایی صورت گرفته است .

وی با بیان اینکه بخشی از 19 میلیون رای‌دهنده به حسن روحانی از وی انتظاراتی همچون آزادی زندانیان سیاسی، رفع حصر داشتند، گفت: باید به این نکته توجه کنیم که مگر این موارد در دست روحانی است؟

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با بیان اینکه به نظر بنده مساله حصر فراموش‌شدنی نیست و حصر قانونی، اسلامی، انسانی و اخلاقی نیست، افزود:...

ادامه مطلب


 
حمایت جبهه پایداری از حجت الاسلام رئیسی
ساعت ٦:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٤  کلمات کلیدی:

جبهه پایداری انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه ای سیدابراهیم رئیسی را به عنوان نامزد اصلح معرفی کرد.

 


به گزارش سایت رصد اخبار مشهد، جبهه پایداری انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام شاخص های نامزد اصلح انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی را به عنوان نامزد اصلح معرفی کرد.

متن کامل این بیانیه به این شرح است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ ﴿۱﴾ فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ ﴿۲﴾ إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ ﴿۳﴾

درپی احراز صلاحیت شش نفر از داوطلبین نامزدی ریاست جمهوری، و با توجه به ناکامی دولت یازدهم در تحقق وعده‌های خود در خصوص حل مشکلات اقتصادی و ایجاد اشتغال برای جوانان و تحمیل رکود بی‌سابقه اقتصادی در سال‌های پس از انقلاب و از کار افتادن پی در پی چرخ کارخانجات و بیکاری کارگران و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و روآوردن به اشرافی‌گری به جای توجه به معیشت قشر متوسط و ضعیف جامعه، جبهه پایداری انقلاب اسلامی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، به استحضار ملت شریف می‌رساند که پس از بررسی همه‌جانبه و با تمرکز راهبردی جهت حل مسائل اساسی مردم و کشور عزیزمان، جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای سیدابراهیم رئیسی را به عنوان نامزد اصلح ریاست جمهوری به ملت قهرمان پرور ایران معرفی می کند.

ایشان که از سلاله پاک خاندان رسول خدا (صلی الله علیه و اله) می‌باشند به عنوان نامزد مستقل در عرصه انتخابات حضور یافته و از سوی اقشار مختلف ملت عزیز ایران از جمله علما و مجتهدان برجسته، جامعه محترم مدرسین و طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه، اساتید دانشگاه‌ها، تشکل‌های دانشجویی و سایر اقشار ملت و بسیاری از نخبگان دینی و سیاسی مورد حمایت قرارگرفته‌اند.

جناب آقای رئیسی به دلیل برخورداری از صفات برجسته‌ای چون تدین و اجتهاد، ولایت‌مداری، عقلانیت، انقلابی بودن، استکبارستیزی، عدالت محوری، باور به توانمندی‌های داخلی، پاکدستی، صداقت، اخلاص، ساده‌زیستی، مردمی بودن، قانون‌مداری، شجاعت و قاطعیت در دفاع از حقوق ملت در عین تواضع و سعه صدر، کارآمدی، پرکاری و کرامت‌مداری، برخورداری از روحیه جهادی، فساد ستیزی و همچنین سوابق درخشانی همچون سابقه حضور حدود یک دهه در سازمان بازرسی کل کشور و اشراف کامل به ماموریت‌های وزارتخانه‌ها، درک عمیق از نقاط ضعف ساختار اجرایی کشور و داشتن برنامه‌های اصلاحی، حضور طولانی مدت به عنوان مدعی و مدافع حقوق ملت در مناصب مختلف، خدمت جهادگونه و موفق در مدت کوتاه تصدی تولیت آستان مقدس حضرت امام رئوف علی بن موسی الرضا(سلام الله علیه)، به عنوان نامزد اصلح مورد اجماع شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

جبهه پایداری ضمن...

ادامه مطلب


 
تصویر حکم منع پیگرد قانونی دختر وزیر آموزش و پرورش/ تکذیب شایعات مربوط به قاچاق
ساعت ٦:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٤  کلمات کلیدی:

تصویر حکم منع پیگرد قانونی ضحی احمدی دانش‌آشتیانی منتشر شد.

ایلنا/

 

در حالیکه امروز وزیر دادگستری از حکم منع پیگرد قانونی ضحی احمدی دانش‌آشتیانی خبر داده بود تصویر این حکم نیز دقایقی پیش منتشر شد.

تصویر دادنامه موجود هرگونه اتهام و شایعات اخیر در مورد دختر وزیر آموزش و پرورش را تکذیب می‌کند...

ادامه مطلب + تصویر نامه


 
چرا گفت‌وگوی رئیسی از رادیو پخش نشد؟
ساعت ۳:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٤  کلمات کلیدی:

مدیر رادیو ورزش توضیحاتی را درباره علت پخش نشدن گفت‌وگوی امروز سید ابراهیم رئیسی از رادیو ورزش ارائه داد.

 

ایسنا/

 

حمیدقاسمی در گفت‌وگو با ایسنا درباره علت پخش نشدن این گفت‌وگو که قرار بود ساعت ۱۶ پخش شود، توضیح داد: ایشان به دلیل حجم کاری که داشتند برای ضبط این گفت‌وگو به رادیو نیامدند و زمان‌شان برای حضور در این گفت‌وگو از دست رفت.

او ادامه داد: این گفت‌وگو برای هر نامزد یک ظرفیت است که ایشان از این ظرفیت استفاده نکرد. این گفت‌وگو که می‌بایست قبل از پخش و تولید، با ستاد انتخابات هماهنگ می‌شد اتفاق نیفتاد و ایشان زمان گفت‌وگو با مخاطبان را در رادیو از دست دادند.

مدیر رادیو ورزش همچنین یادآور شد: ما موظفیم که طبق هماهنگی‌ها و قرعه‌کشی‌هایی که انجام شده است در زمان مشخص برنامه‌های هر کدام از کاندیداها را پخش کنیم.

او در پایان گفت: ساعت ۱۶ و در زمانی که قرار بود برنامه پخش شود، توضیحی را درباره علت پخش نشدن این گفت‌وگو در رادیو ورزش ارائه دادیم.


 
جزییات دومین مناظره زنده نامزدهای ریاست جمهوری
ساعت ۳:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٤  کلمات کلیدی:

دومین مناظره نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جمعه (۱۵ اردیبهشت ماه) ساعت ۱۶:۳۰ از شبکه یک سیما به طور زنده به روی آنتن خواهد رفت.

ایسنا/

 

به گزارش  روابط عمومی شبکه یک، بر اساس اعلام کمیسیون تبلیغات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، دومین مناظره نامزدها با محوریت موضوعات سیاسی و فرهنگی برگزار می‌شود.

بر اساس تصمیم این کمیسیون، سومین مناظره در روز ۲۲ اردیبهشت و با محوریت اقتصادی برگزار خواهد شد. اجرای مناظره بر عهده مرتضی حیدری است.


 
اظهارات وزیر دادگستری درباره یک محموله جنجالی مربوط به دختر وزیر
ساعت ۱:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٤  کلمات کلیدی:

یک محموله پوشاک قاچاق طی چند روز اخیر در منزل وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم کشف شد؛ این محموله در منزل وزیر مربوطه در منطه لواسان تهران کشف و ضبط شده است. در بازجویی‌های اولیه به مأموران اعلام شده است که این محموله متعلق به دختر وزیر است.

 

آخرین خبر/

 

وزیر دادگستری گفت: ٣ هزار و ٢٠٠ عدد پوشاک بچه گانه متعلق به تولید کننده اروپایی در این محل نگه داری می شده و صاحب کالا اعلام کرد که این کالا را با قانونی وارد کرده است.

مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهارداشت: البسه کشف شده در منزلی در لواسانات که دارای برند خارجی بوده رسما توسط گمرک وارد شده و مجوز قانونی داشته است.

وی افزود: ٣ هزار و ٢٠٠ عدد پوشاک بچه گانه متعلق به تولید کننده اروپایی در این محل نگه داری می شده و صاحب کالا اعلام کرد که این کالا را قانونی وارد کرده است.

وزیر دادگستری گفت:...

 

ادامه مطلب


 
شک نکنید تا آخر خواهم ماند / بعضی نظرسنجی ها نظرسازی است
ساعت ۱:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٤  کلمات کلیدی:

مصطفی میرسلیم، ازجمله کاندیداهای اصولگرای حاضر در عرصه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم است. او که از سوی حزب موتلفه کاندیدا شده، در گفتگو با سایت خبر فوری، به بخشی از سوالاتی پاسخ داد که از سوی مخاطبان سایت و کانال خبر فوری مطرح شده بود. میرسلیم که در محل دفتر حزب موتلفه با خبر فوری گفتگو کرد و گفتگوی او به صورت زنده در اینستالایو خبر فوری نیز پخش شد، به برخی نقدها از کارنامه اجرایی اش پاسخ گفت و تاکید کرد که تا پایان رقابت ها در عرصه رقابت باقی خواهد ماند.

 

در دوران مسئولیت شما در وزارت ارشاد ممیزی کتاب از شدت بیشتری برخوردار بود و شما معتقد بودید که باید جلوی ابتذال و استهجان برخی ناشران گرفته شود. در صورت پیروزی و انتخاب به عنوان رئیس جمهور، فرد مورد نظر برای تصدی وزارت ارشاد نحوه تعامل شما با اهل فرهنگ چگونه خواهد بود؟

ما همیشه اصرار داشتیم که اهل فرهنگ خودشان در رعایت ضوابط و مقرراتی که در قانون اساسی ما پیش بینی شده، دقت داشته باشند. در سال 72 که من مسئولیت وزارت ارشاد را به عهده گرفتم این اختیار را به ناشران محترم دادیم و خواستیم که در این زمینه دقت را داشته باشند. متاسفانه مراعات نشد. بعد از یک سال، کتابهایی چاپ شد که خلاف مصالح فرهنگی جامعه ما در جمهوری اسلامی ایران بود و از این رو فرهنگ و ارزش های  اسلامی ما را زیر سوال قرار داد.  من کتابهایی را که مورد اشکال قرار گرفت، بررسی کردم و دیدم که واقعا اشکال وارد است و باید اصلاح شود. به همین دلیل ما به مجلس رفتیم و بعد از استغفار عذرخواهی کردیم و مجلس ما را موظف کرد که کار ممیزی را به صورت متمرکز انجام بدهیم. بنابراین این قدرناشناسی خود ناشران در آن زمان بود که به سختگیری در زمینه میمیزی کتاب منجر شد. البته کار ممیزی که آن زمان تازه شروع شده با ناشیگری نیز توام بود. چون کار گسترده ای بود و تخصص می خواست. طبیعی است که در ابتدای کار هم با افراط و تفریط هایی همراه بود. در حال حاضر به نظر می رسد که ناشران تجربه خوبی به دست آوردند و من امیدوارم که با این تجربه مفید و موثر تا حدود زیادی از آنها برای جلوگیری از نشر کتب و آثاری که مناسب شئون فرهنگی جمهوری اسلامی نیست، کمک بگیریم.

در سال 76 و در موسم انتخابات ریاست جمهوری هفتم شما وزیر ارشاد بودید و در اظهار نظری نسبت به حمایت هنرمندان و فرهنگیان از یکی از کاندیداها انتقاد تندی کردید و گفتید «مشغله گروه‌های فرهنگی و هنری در زمینه‌های کاری خودشان به اندازه‌ای است که علی‌رغم تلاش‌های زیادشان به سختی می‌‍توانند به تمام مسایل هنری و فرهنگی احاطه یابند چه رسد که بخواهند در زمینه های دیگر که برای آن مجوز نگرفته اند و صلاحیت ندارند اظهار نظر کنند.»( روزنامه اطلاعات 24 فروردین 1376) آیا همچنان معتقدید که فرهنگیان و هنرمندان در اظهار نظر درباره مسائلی مثل انتخابات صلاحیت ندارند؟


ادامه مطلب


 
برنامه سوم توسعه کشور "بهترین برنامه" از نظر تدوین و عملکرد بود
ساعت ۸:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۳  کلمات کلیدی:

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: معتقدم برنامه سوم توسعه کشور، بهترین برنامه از نظر تدوین و عملکرد، پس از انقلاب و قبل از انقلاب بوده است.

 

اسحاق جهانگیری کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شبکه 1 سیما طی سخنانی ضمن تبریک فرارسیدن روز معلم گفت: کار معدن کاری از هر نظر، کار مهمی است و انسان را به دشواری ها و سختی‌ها زندگی بیشتر آشنا می‌کند.

وی افزود: من توفیق داشتم در دوران دبستان و دبیرستان در سیرجان، با معلمی آشنا شدم که در این روز معلم یادش را عزیز می‌دارم. او ما را به سمتی هدایت کرد که با امام، اسلام رحمانی و انقلاب آشنا شدیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در سال 59، اولین مسئولیت حکومتی‌ام، مسئولیت جهاد سازندگی جیرفت بود. برنامه برای اداره کشور داشتن در دوران جنگ، بسیار سخت بود؛ برای بعضی‌ها شاید شوخی باشد که با 7 میلیارد دلار درآمد، کشور را اداره کرد اما شد.

جهانگیری اضافه کرد: در دروان جنگ باید با 3 میلیارد دلار کشور اداره می‌شد چون 4 میلیارد دلار برای تامین هزینه‌های جنگ هزینه می‌شد. کشور اداره شد، جنگ اداره شد و تصمیمات مهمی برای اداره کشور گرفته شد.

وی افزود: در دوران سازندگی مهمترین مسئله این بود که منابع برای ساختن دوباره ویرانی‌ها جنگ کجاست؛ بر همین اساس برنامه اول سازندگی کشور نوشته شد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: من در دوره سازندگی بعد از مجلس سوم، استاندار اصفهان بودم. در اصفهان یاد گرفتم که چگونه می‌شود با گروه‌های سیاسی کار کرد و کار را پیش برد. یک سبک مدیریتی در اصفهان یاد گرفتم که همه مسائل کشور را می‌توان حل کرد.

جهانگیری اضافه کرد: در دوره اصلاحات،...

ادامه مطلب


 
نباید رأی مردم با مناظره تلویزیونی عوض شود
ساعت ۸:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۳  کلمات کلیدی:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: خیلی بد است که مناظره تلویزیونی رأی مردم را عوض کند، رأی مردم نباید با یک مناظره عوض شود.

به گزارش سایت رصد اخبار مشهد، وی با تاکید بر اینکه خیلی بد است که مناظره تلویزیونی رأی مردم را عوض کند، عنوان کرد: رأی مردم نباید با یک مناظره عوض شود ممکن است در مناظره فردی حراف باشد و فرد دیگری این خصوصیت را نداشته باشد تشکل‌های سیاسی که در طول سال به ما آگاهی و اطلاعات می‌دهند باید رأی ما را عوض کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف احزاب کیفیت‌دادن به انتخابات است زیرا آحاد مردم درگیر زندگی هستند و فرصت مطالعه و برنامه‌ریزی در حوزه انتخابات را ندارند، سازمان‌های مردم‌نهاد به جامعه آگاهی پایدار می‌دهند و این موضوع موجب می‌شود انتخاب مردم کیفیت پیدا کند.

وی یادآور شد: افلاطون به انتخابات اشکال می‌گرفت و می‌گفت رأی یک فرد دانشمند در علم سیاست با یک فرد بی‌سواد برابر است و این موضوع ایراد دارد، اما عده‌ای به او پاسخ دادند که این تفکر اشتباه است زیرا اگر فرد دانشمند و باسواد فعالیت داشته باشد می‌تواند بر روی مردم و در نتیجه بر روی کیفیت انتخابات اثر بگذارد. 

حسینی با بیان اینکه افراد از سن 18 سالگی می‌توانند سازمان های مردم‌نهاد جوانان را تشکیل دهند، اضافه کرد:...

ادامه مطلب


 
کرباسچی در گفت وگو با خبر فوری: نامه دادگستری اصفهان به دستم نرسیده/به مدافعین ح
ساعت ۸:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۳  کلمات کلیدی:

دبیرکل حزب کارگزارن سازندگی گفت: بنده هیچگونه توهینی به شهدای مدافع حرم نکردم و اظهاراتم در اصفهان تحریف شده است.

 

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرفوری درباره اعلام تشکیل پرونده قضایی از سوی دادگستری اصفهان علیه وی به دلیل اظهاراتش پیرامون شهدای مدافع حرم اظهارکرد: بنده این خبر را از طریق رسانه‎ها دریافت کردم. اما هنوز هنوز نامه وبرگه‎ای پیرامون این موضوع و اینکه پرونده قضایی برای من تشکیل شده است از دادگستری اصفهان به دستم نرسیده است.

وی خاطرنشان کرد: آنچه برخی از رسانه‎ها به نقل ازبنده درباره توهین به شهدای مدافع حرم منتشر کردند کامل نبوده است.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت:اظهاراتم در این همایش تحریف شده است.

کرباسچی تاکید کرد: بنده در این همایش و در صحبت‎هایی که داشتم به شهدای مدافع حرم توهین نکردم.

براساس این خبربرخی از رسانه‎ها خبری پیش ازاین خبری را پیرامون اظهارات توهین‎آمیز کرباسچی به شهدای مدافع حرم در حاشیه همایشی در اصفهان مطرح کرده بودند.


 
نامزد اصلی اصولگرایان کیست ؟
ساعت ٥:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۳  کلمات کلیدی:

اصولگرایان پس از ماه ها تکاپوی سیاسی در جهت اجماع بر سر یک نامزد، اینک با سه داوطلب برای ریاست جمهوری دوازدهم رقابت های سیاسی را به پیش می برند؛ نامزدهایی که نشانه ای از کنار کشیدن به نفع دیگری را بروز نمی دهند.

ایرنا/

 


رقابت نامزدهای ریاست جمهوری دوازدهم اینک جدی تر از هر زمان دیگری جریان دارد و افزایش سخنرانی های عمومی و سفرهای استانی، گسترش فعالیت ستادهای انتخاباتی و تبلیغات در مطبوعات، رسانه ها و فضای مجازی در کنار گفت وگوی نامزدها با مردم در برنامه های تلویزیونی و رادیویی تصویرگر انتخاباتی شدن سپهر سیاسی ایران است.

ماه ها پیش از عمومی شدن رقابت های انتخاباتی، رایزنی، سیاستگذاری و برنامه ریزی گروه ها و تشکل های سیاسی در جریان های اصلی کشور کلید خورد. به رغم همگونی اغلب آرا و نظرات موجود در جبهه اصلاح طلبی و اعتدال گرایی برای حمایت از تداوم ریاست جمهوری رییس دولت یازدهم، تجربیات مربوط به انتخابات پیشین مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری، اصولگرایان را برآن داشت تا در سیاست های اعلانی و اعمالی، اولویت انتخاباتی خود را وحدت برای دستیابی به یک نامزد واحد قرار دهند.
اصولگرایان به منظور انسجام تشکیلاتی برای اجماع بر سر یک نامزد، تشکل هایی چون «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» موسوم به «جمنا» را در اوایل دی ماه سال گذشته شکل دادند و در نهایت به ترتیب آرای شرکت کنندگان در مجمع ملی این تشکل جمعی، پنج نامزد را برای انتخابات دوازدهم معرفی کردند.
از میان این پنج نامزد اینک «سیدابراهیم رئیسی» و «محمدباقر قالیباف» در کنار «سیدمصطفی میرسلیم» عضو فهرست اولیه و 14 نفره جمنا در رقابت ها حضور دارند. در برابر نیز «حسن روحانی» رییس جمهوری در کنار «اسحاق جهانگیری» معاون اول وی و «سیدمصطفی هاشمی طبا» در جبهه رقیب اصولگرایان قرار گرفته اند.
طی روزهای گذشته به ویژه پس از مناظره نخست میان نامزدها، اصولگرایان مدعی شده اند پرفروغ ظاهر شدن جهانگیری در رقابت ها، نشانه های انشقاق در جبهه اصلاح طلبان و اعتدالی ها را هویدا ساخته و حتی احتمال گذر اصلاح طلبان از روحانی وجود دارد. واکنش گسترده به این ادعا و اعلان حمایت قاطع از روحانی پاسخی بود که در برابر این گزاره سیاسی قرار گرفت.
در مقایسه با انسجام حامیان روحانی برای حمایت از وی، رخدادهای مناظره روز جمعه (هشتم اردیبهشت) و اظهارنظر نامزدهای اصولگرا و دیگر چهره های این جریان در روزهای گذشته اکنون این پرسش را جدی تر از قبل ساخته که در آستانه روز رای گیری چه کسی نامزد اصلی اصولگرایان خواهد بود؟

ادامه مطلب


 
جامعه مدرسین: «سیدابراهیم رئیسی» اصلح است
ساعت ٥:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۳  کلمات کلیدی:

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی کاندایدی مورد حمایت این جامعه در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری را معرفی کرد.

 

متن این پیام به شرح زیر است:

ملت شریف مؤمن و انقلابی ایران اسلامی

سلام علیکم و رحمة الله

با احترام، در پی درخواست‌های مکرر مردم متدین و انقلابی، طلاب و فضلا، بزرگان و علمای بلاد نسبت به معرفی نامزد اصلح از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران اسلامی به‌ استحضار می‌رساند؛ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم براساس تکلیف شرعی و وظایف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و طبق دوره‌های گذشته موضوع را در دستور کار کمیسیون سیاسی این نهاد مقدس قرار داد و پس از برگزاری جلسات متعدد، و ارتباط با علمای اعلام و هم‌اندیشی با گروه‌های مختلف و رعایت همه جوانب و معیار‌ها، و ارائه گزارشات در جلسات شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سرانجام موضوع در جلسه روز جمعه مورخ 1396/02/08 مطرح و با اکثریت قاطع آراء حاضرین حضرت حجت‌الاسلام حاج سید ابراهیم رئیسی «دامت توفیقاته» را به عنوان نامزد اصلح شناخته شد، که به شما ملت همیشه در صحنه نیز معرفی می‌گردد.


 
علی لاریجانی: مجلس با شعارهای انتخاباتی یارانه ای مخالف است
ساعت ۱:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۳  کلمات کلیدی:

تهران- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی، از طرح شعارهای انتخاباتی با موضوع افزایش یارانه ها از سوی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرد.

ایرنا/

 

علی لاریجانی روز سه شنبه در مراسم افتتاح سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهر آفتاب گفت: گاهی شعارهایی درباره افزایش یارانه داده می شود که این شعارها به صلاح مملکت نیست، نمی دانم مطرح کنندگان این شعارها از کجا می خواهند منابع آن را تامین کنند.

وی افزود: کسانی که این شعارها را طرح می کنند، باید بدانند موضوع یارانه ها از شئونات دولت نیست، بلکه از شئونات مجلس است و مجلس شورای اسلامی با این رفتارها مخالف است.

لاریجانی که چند اقدام راهگشا در حوزه نشر را توضیح می داد، ادامه داد: مخالف یارانه دادن در حوزه نشر نیستم، ولی کلید یارانه در دست دولتی هاست، از این رو زندگی افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند، قابل پیش بینی نیست.

سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روز سه شنبه با حضور علی لاریجانی رئیس شورای اسلامی و جمعی مقامات فرهنگی و فرهیختگان در شهر آفتاب افتتاح شد.


 
درباره کناره‌گیری «روحانی» به نفع «جهانگیری» هنوز تصمیم‌گیری
ساعت ۱:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۳  کلمات کلیدی:

نوبخت درباره احتمال انصراف روحانی به نفع جهانگیری گفت: در این باره هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

تسنیم/

 

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز (سه‌شنبه 12 اردیبهشت) در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم مبنی بر اینکه زمزمه‌هایی از اردوگاه اصلاحات به گوش می‌رسد که احتمال دارد روحانی به نفع جهانگیری انصراف دهد، گفت: در این باره هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

وی افزود: آقای جهانگیری با انگیزه حضور دارند و پاسخ سوالاتی که مطرح می‌شود و برنامه‌هایی که دولت دوازدهم انشاءالله به ریاست آقای روحانی خواهند داشت، اعلام می‌کند.

نوبخت خاطرنشان کرد: همه جریانات سیاسی اصلاح‌طلب و اعتدال اعلام کرده‌اند که کاندیدای واحد آنان آقای روحانی است.

وی تاکید کرد: اینکه یک اصلاح‌طلب دیگری مدیر برجسته و توانمندی مانند آقای جهانگیری هم در این عرصه بیاید، هیچ یک از کاندیداهای آن جریان این شخصیت ارزشمند را به عنوان کاندیدای خود معرفی نکردند و همه آنها به صورت واحد گفته‌اند که کاندیدای‌شان دکتر روحانی است.

نوبخت گفت: حالا یک فرد می‌تواند به صورت مستقل به دلیل ویژگی‌های خودش بیاید و در این عرصه وارد شود.


 
جهانگیری یا روحانی؟ / اصلاح‌طلبان بر سر دوراهی نامزد پوششی
ساعت ۸:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٢  کلمات کلیدی:

اسحاق جهانگیری در جریان انتخابات ریاست‎جمهوری و اولین روز مناظره انتخابات رویکرد قابل قبولی را از خود ارائه داد.

 

به گزارش خبر فوری، اولین مناظره انتخاباتی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری در حالی روز گذشته با محوریت اجتماعی برگزار شد که هرکدام از داوطلبان دیدگاه‎ها و نظرات خود را پیرامون مسائل اجتماعی مختلف بیان کردند.

در مناظره روز جمعه شاید مهم‎ترین رویدادی که نظر بسیاری از رسانه‎ها وافکار عمومی را به خود جلب کرد اظهارات اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‎جمهور کشورمان در مسند داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری بود. جهانگیری که از وی به عنوان نامزد پوششی جریان اصلاح‎طلب و اعتدالی در انتخابات ریاست‎جمهوری پیش رو نام برده می‎شود در جریان مناظره انتخاباتی دیروز اثبات کرد که به عنوان یک چهره سیاسی پتانسیل این موضوع را دارد تا به عنوان یک فرد مستقل و با توجه به اظهارات خود به عنوان نماینده اصلاح‎طلبان در انتخابات اقدامات لازم را انجام دهد.

اظهارات جهانگیری پیرامون اقدامات دولت یازدهم و جدال نفس‌گیر وی با محمدباقرقالیباف شهردار تهران که شاید با توجه به عملکرد رئیسی در مناظره دیروز اصلی‎ترین رقیب روحانی و جهانگیری باشد به خوبی روشن کرد که اصلاح‎طلبان با یک راهبرد و تاکتیک مشخص در راستای معرفی جهانگیری به عنوان گزینه خود وارد عمل شدند به گونه‎ای که "عبدالواحد موسوی لاری نائب‎رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان در نشست خبری خود براین موضوع تاکید داشت که اصلاح‎طلبان از میان روحانی و جهانگیری یک نفر را به عنوان گزینه نهایی خود معرفی خواهند کرد"، اظهاراتی که به خوبی نمایانگر این است که شاید آنچه جناح رقیب اصلاح‎طلبان یعنی اصولگرایان از آمدن جهانگیری به عنوان نامزد پوششی تصور می‎کردند خیالی بیش نبوده است چرا که جهانگیری دیروز ثابت کرد که آمده است نماینده گفتمانی که در آن رشد و پیشرفت کرده است یعنی اصلاح‎طلبی باشد.

حال با توجه به رویکرد موفق جهانگیری درعرصه مناظره انتخاباتی بدون شک وی را باید به عنوان یکی از مدعیان اصلی حضور در مسند ریاست‌جمهوری بداینم رویکردی که شاید برآمده از عملکرد جهانگیری باشد.

یا توجه به کارنامه موفق جهانگیری در سمت‎هایی که داشته است و رویکرد موفقی وی در جریان مناظره انتخاباتی در دفاع از جریان و گفتمان متبوعش وی در حال حاضر یکی از مهم‎ترین گزینه‎های انتخاباتی است که طبق نظرسنجی‎ها از سبد رای بالایی نیز برخوردار است.

نظرسنجی‎ها به خوبی گویای این است که..

ادامه مطلب


 
قاضی‌زاده هاشمی:به روحانی وقت دفاع خواهیم داد/قالیباف خودش صوت رادیویی‌اش را تغی
ساعت ٧:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٢  کلمات کلیدی:

عضو شورای نظارت بر صدا و سیما در کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری گفت:با توجه به اینکه نامزدها در مناظره انتخاباتی دولت یازدهم را خطاب اصلی خود قرار خواهند داد بدون شک ما فرصت و وقتی را برای روحانی به عنوان رئیس دولت یازدهم برای دفاع از خود اختصاص خواهیم داد

 

احسان قاضی‌زاده هاشمی عضو شورای نظارت بر صدا و سیما در کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرفوری درباره مناظره انتخاباتی روز جمعه نامزدهای انتخابات ریاست‎جمهوری اظهارکرد: این مناظره با محوریت سیاسی و فرهنگی طبق روال مناظره قبلی در روز جمعه برگزار خواهد شد.


وی افزود: انتظار می‎رود در جریان این مناظره نامزدها براساس قانون در جهت رقابت با یکدیگر وارد عمل شوند.


عضو شورای نظارت بر صدا و سیما در کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: ما براساس رعایت عدالت و معیارهای قانونی چینش‎های لازم را در برنامه‎های انتخاباتی مدنظر قرار دادیم از این رو انتظار داریم که نامزدهای محترم انتخابات ریاست‌جمهوری نیز قانون را سرلوحه کاری خود قرار دهند و از بیان موارد ضد اخلاقی و خلاف واقع در مناظره و برنامه‌های انتخاباتی پرهیز کنند.


قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: با توجه به اینکه نامزدها در مناظره انتخاباتی دولت یازدهم را خطاب اصلی خود قرار خواهند داد بدون شک ما فرصتی را برای روحانی به عنوان رئیس دولت یازدهم برای دفاع از خود اختصاص خواهیم داد تا وی نسبت به انتقاداتی که مطرح می‎شود صحبت‎های لازم را ارائه دهد.


وی درباره عدم پخش برنامه رادیویی قالیباف در روز گذشته گفت:...

ادامه مطلب


 
ورود غافلگیرانه یاران لاریجانی به اردوی روحانی
ساعت ٥:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٢  کلمات کلیدی:

دیروز، اصولگرایانی که میان ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف، دودل بودند با ظهور جبهه‌ای جدید در این اردوگاه غافلگیر شدند. جبهه اصولگرایان اعتدالی که پیش از این بهروز نعمتی در گفت و گو با ایران خبر تشکیل آن را داده بود. بدنه جبهه جدید محل تأمل بسیار است؛ چه بخش اصلی این گروه نزدیکان فکری و سیاسی علی لاریجانی رئیس اصولگرای مجلس دهم هستند.

ایران/

 

بهروز نعمتی، دبیرکل جبهه اصولگرایان میانه‌رو، یکی از کسانی است که در جریان انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی، از فهرست ائتلاف «امید» وارد پارلمان شد. همان ائتلافی که در انتخابات اخیر مجلس، اصلاح‌طلبان، اعتدالگرایان و اصولگرایان میانه‌رو حامی دولت را همپیمان کرد تا به پارلمان‌نشینی 12 ساله اصولگرایان خاتمه دهد. کاظم جلالی، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس و دیگر راه یافته به پارلمان از فهرست «امید» هم در جرگه جبهه جدید برای پیروزی حسن روحانی تلاش می‌کند. چهره‌هایی که به دلیل قرابت با علی لاریجانی، سایه او  را بر سر جبهه جدید پررنگ‌تر می‌کند.

سایه‌ای که نشان می‌دهد ائتلاف نانوشته میان اصلاح‌طلبان، اعتدالگرایان و اصولگرایان میانه‌رو که نطفه‌اش در خرداد سال 92 بسته شد، حالا قوام یافته و سه ضلعی اصلاح‌طلبان، میانه‌روها و اصولگرایان اعتدالی  را در حمایت حسن روحانی تشکیل داده است.نخست اینکه اصولگرایان اعم از ائتلافی و غیر ائتلافی دو هفته مانده به انتخابات، تشکیلات متمرکزی بر سر حمایت از گزینه واحد ندارند. تمام تلاش‌های چند ساله و چندماهه اصولگرایان منتقد و مخالف دولت که مصمم به تغییر رئیس جمهوری هستند، تاکنون به حضور سه نامزد در صحنه انتخابات منجر شده است که علی‌الظاهر تمایلی به کنار کشیدن به نفع همدیگر ندارند. «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» موسوم به «جمنا» که ساز و کار طویلی برای رسیدن به نامزد نهایی تدارک دیده بود نیز فعلاً میان قالیباف و رئیسی مردد ایستاده و منتظر است ببیند تا کدام نامزد، توان رأی‌آوری بالاتری خواهد داشت. رویه‌ای که نشان می‌دهد این تشکل اصلاً به توان «رأی‌سازی» خود امیدوار نیست و قافیه را به خود قالیباف و رئیسی واگذار کرده و منتظر است بعد از اتمام فرصت تبلیغاتی، نامزدی که نگاه‌ها و آرای کمتری به خود معطوف کرده است را راضی کند به نفع دیگری انصراف بدهد.

در چنین شرایطی جبهه جدید میان اصولگرایان، حتماً شرایط را برای ائتلاف اصولگرایان دشوار خواهد کرد؛ چرا که اولاً تکلیف این گروه مشخص است و می‌داند نامزد تحت‌الحمایه‌اش کیست؛ دوم اینکه...

ادامه مطلب


 
قالیباف قصد انصراف ندارد
ساعت ٥:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٢  کلمات کلیدی:

سخنگوی ستاد انتخاباتی قالیباف در خراسان رضوی گفت: قالیباف تا این لحظه به جد در انتخابات ریاست جمهوری حضور دارد و قصد انصراف نیز ندارد.

به گزارش سایت رصد اخبا ر مشهد، مصطفی ترکاشوند اظهار کرد: قالیباف تا این لحظه به جد در بحث انتخابات ریاست جمهوری حضور دارد و قصد انصراف نیز ندارد، گمانه زنی‌های غیر رسمی نشان می‌دهد که قالیباف نظر قابل توجه‌ای از مردم را جلب کرده است.وی افزود: خروجی صندوق‌های اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری چه به نفع قالیباف باشد چه به نفع رئیسی، برای ستاد قالیباف به منزله پیروزی است و معتقدیم ادامه دولت فعلی خسران است.


ترکاشوند با اشاره به اینکه رقابت درون گفتمانی با آقای رئیسی نداریم، اظهار کرد: رئیسی و قالیباف در واقع همسو هستند و اسم هر کدام از آنها که از صندوق خارج شود خدا را شکر می‌کنیم.

 


 
شعار اعتراض شدید کارگران حین سخنرانی روحانی/"زندگی کارگر رو به فناست امروز&
ساعت ٤:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٢  کلمات کلیدی:

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در مراسم بزرگداشت روز جهانی کارگر که در حرم مطهر امام (ره) برگزار شد، به سخنرانی پرداخت.

تسنیم/

 

در این مراسم که روحانی برای کارگران سخنرانی می‌کرد، کارگران اعتراض شدیدی به وضعیت اقتصادی و معیشتی خود کرده و از عملکرد دولت انقاد کردند.

کارگران در این مراسم با شعارهای "عزا عزاست امروز * روز عزاست امروز* زندگی کارگر* رو به فناست امروز" و "عزا عزاست امروز* روز عزاست امروز * جامعه‌ی کارگری * صاحب عزاست امروز"، اعتراض خود را به عملکرد دولت یازدهم اعلام کردند.


 
شهادت مرزبان اسیر شده در مرز میرجاوه تکذیب شد
ساعت ۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٢  کلمات کلیدی:

شهادت مرزبانی که چند روز پیش در حمله تروریستی مرز میرجاوه به اسارت تروریست ها افتاده بوداز سوی معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی تکذیب شد.

 

ایسنا/

 

محمد تقی ایرانی اظهارکرد: شواهد حاکی از آن است که در این درگیری پای این سرباز مورد اصابت گلوله قرار گرفته و مجروح شده است.  

وی ادامه داد: پوتینی که پای وی بوده پیدا شده و لیکن همچنان خبر موثقی از این سرباز در دست نیست و همچنان در اختیار گروهک تروریستی است. 

طی عملیات تروریستی دشمنان در مرز میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان  تعدادی از مرزبانان به شهادت رسیده و یکی از سربازان وظیفه به نام سعید براتی که اهل شهرستان مانه و سملقان در خراسان‌ شمالی بود مجروح و مفقود شده است.


 
موضوع دومین مناظره چیست؟
ساعت ۱:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٢  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

سخنگوی کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری گقت: با موافقت این کمیسیون دومین مناظره انتخاباتی با محور سیاسی - فرهنگی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، سید احسان قاضی‌زاده‌ هاشمی گفت: در جلسه عصر روز یکشنبه کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری مقرر شد دومین مناظره شش نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری روز جمعه آینده ۱۵ اردیبهشت درباره مباحث سیاست داخلی و خارجی و موضوعات فرهنگی برگزار شود.

سومین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نیز جمعه - ۲۲ اردیبهشت ماه - برگزار خواهد شد و نامزدها در این مناظره بر سر مسائل اقتصادی بحث خواهند کرد.


 
برنامه رادیویی قالیباف تکراری بود/گاف صداوسیما یا سانسور خبری؟
ساعت ٤:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۱  کلمات کلیدی:

برنامه گفتگوی رادیویی محمدباقر قالیباف که قرار بود عصر امروز پخش شود به علت اصلاحات زیاد کمیته نظارت بر تبلیغاتِ انتخابات و عدم امکان اصلاح، توسط صداوسیما حذف و به جای آن صوت برنامه "رو به دوربین" شبکه یک مجدد پخش شده است.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرفوری  کانال‌های خبری جریان حامی قالیباف مدعی هستند که برنامه گفتگوی رادیویی محمدباقر قالیباف که قرار بود عصر امروز پخش شود به علت اصلاحات زیاد کمیته نظارت بر تبلیغاتِ انتخابات و عدم امکان اصلاح، توسط صداوسیما حذف و به جای آن صوت برنامه "رو به دوربین" شبکه یک مجدد پخش شده است حال باید منتظر اظهارنظر مسئولان صدا وسیما بمانیم تا مشخص شود این اتفاق اشتباه مسئولان رادیو ایران بوده است یا این رسانه دست به سانسور زده است.

متن صوت پخش شده از زبان محمدباقر قالیباف به شرح زیر است:

از اینکه امشب دقایقی را در جمع گرم و صمیمی شما مردم عزیز هستم خداوند بزرگ را شاکرم.

وی افزود: بنای من این نیست که امشب درباره قالیباف صحبت کنم بلکه می‌خواهم با مردم عزیزمان صحبت کنم در ارتباط با ایران. در رابطه با کشورمان. در ارتباط با فرزندان و خانواده هایمان. نسل آینده مان و زندگی امروزمان.

قالیباف تاکید کرد: وقتی می‌خواهم از ایران عزیز صحبت کنم قصدم این نیست که برگردم به تاریخ بزرگ این ملت و این کشور بزرگ و به یادماندنی. قصد دارم بیشتر درباره امروز و واقعیتهای امروز جامعه مان که مسائل و مشکلات امروز یکایک من و شماست سخن بگویم.

وی ادامه داد: می‌خواهم از واقعیتهایی سخن بگویم که شاید دو گروه خوششان نیاید. بعضی مسئولان دولتی امروز شاید علاقه شنیدن این موضوعات را نداشته باشند و بخشی از افراد تافته جدا بافته از مردم هستند.البته آنها بسیار افراد محدودی هستند. شاید به تعبیر من کمتر از 4 درصد جامعه ما باشند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: من امروز می‌خواهم از واقعیتها سخن بگویم، از واقعیتی که امروز مردان ما در مسائل اجتماعی و بخصوص رسیدگی به آسیبهای اجتماعی در حاشیه هستند

قالیباف اظهار داشت: امروز در حوزه مسائل سیاسی مردم ما اگر در صحنه هم هستند به صورت مقطعی است و از همه مهمتر اینکه در حوزه اقتصاد مردم ما را از گردونه مسائل اقتصادی اخراج کرد‌ه اند. در صحنه فرهنگ کنار زده هستند. فرصت مناسب برای بروز استعدادها و ظرفیتهای خودشان را نمی بینند.

وی تاکید کرد: امروز می‌خواهم واقعیتهایی را به شما عزیزان بگویم که 10 درصد جمعیت ما فقیر هستند. فقر مطلق. برای ابتدایی ترین مسائل زندگی خود دچار چالش هستند. اگر می‌گوییم گرسنه می‌خوابند حرف گزافی نگفتیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری متذکر شد: ما کشور ثروتمندی هستیم و ذخایر و ظرفیتهای زیادی داریم؛ به طور نمونه امروز ایران عزیز ما در بعد انرژی‌های فسیلی اعم از گاز و نفت، رتبه اول را در جهان دارد. آمارها نشان می‌دهد اگر ما یک درصد جمعیت جهان را داریم ولی 5 درصد ظرفیت های بزرگ را در این کشور داریم.

وی اضافه کرد: ما کشوری هستیم جوان، و نیروی جوانی و فعال، جوانان تحصیل کرده، با اراده که دیگر کشورها حسرت چنین ظرفیت بزرگی را در حوزه منابع انسانی دارند ولی واقعیت تلخ این است که با چنین منابع انسانی و مادی و با بهترین شرایط، ولی مردمی کم درآمد و فقیر.

قالیباف افزود: اگر در دولت مردم قول حمایت از محرومین و فقرا را دادیم به این خاطر است که آنها دوباره به زندگی خود برگردند؛ اگر قول دادیم که پرداخت یارانه برای آن بخش از قشر کم در آمد بخاطر اینکه آنها بتوانند حداقل زندگی خود را اداره کنند و شرمنده خانواده خودشان نباشند. اگر قول 5 میلیون شغل را دادیم، به این خاطر است که می‌دانیم ریشه همه این مشکلات، فقر و اعتیاد و رکود و گرانی، در نداشتن شغل و بیکاری جوانان عزیز ماست.

وی تاکید کرد:...

ادامه مطلب


 
اعتراض مردمی به شعار انتخاباتی قالیباف/ ما زالو نیستیم؛ کارخانه‌داریم +عکس
ساعت ٤:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۱  کلمات کلیدی:

قالیباف جامعه را به دو دسته 4درصد و 96 درصد تقسیم کرده و آنها را به زالو صفتانی تشبیه کرده که سرمایه ملی را می مکند و معتقد است ثروت و سرمایه کشور در دست 4درصد از جامعه است که اجازه فعالیت به 96 درصد دیگر جمعیت نداده اند در حالیکه امروز تصویری در شبکه های اجتماعی منتشر شده که نشان دهنده اعتراض مردم به این نظریه سیاسی است.

 

به گزارش خبرفوری محمد باقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در اولین گفت‌وگوی تلویزیونی خود از اعداد و ارقامی صحبت کرد که توجه همگان را به خود جلب کرد. از اختلاف طبقاتی ای در جامعه پرده برداشت که می توان گفت منحصر به خودش است.

قالیباف جامعه را به دو دسته 4درصد و 96 درصد تقسیم کرده و آنها را به زالو صفتانی تشبیه کرده که در حال مکیدن سرمایه و ثروت ملی هستند و تمام قد در دولت خود با آنها مبارزه خواهد کرد.

وی معتقد است ثروت و سرمایه کشور در دست 4درصد از جامعه است که اجازه فعالیت به 96 درصد دیگر جمعیت نداده اند.

قالیباف گفت:بعضی مسئولان دولتی امروز و بخشی از افراد، تافته جدا بافته از مردم هستند.البته آنها بسیار افراد محدودی هستند. شاید به تعبیر من کمتر از 4 درصد جامعه ما باشند.

وی در همان گفتگو تاکید کرد: امروز می‌خواهم واقعیتهایی را به شما عزیزان بگویم که 10 درصد جمعیت ما فقیر هستند. فقر مطلق. برای ابتدایی ترین مسائل زندگی خود دچار چالش هستند. اگر می‌گوییم گرسنه می‌خوابند حرف گزافی نگفتیم.

با تمام این تفاسیراز صبح امروز تصویری در شبکه های اجتماعی دست به دست شده است که نشان دهنده اعتراض مردمی است و این دسته بندی را قبول ندارند.

 

ادامه مطلب + عکس

 


 
آقای جهانگیری به جای دلسوزی برای سفارت عربستان، ذره‌ای از شهدای منا حمایت کنید
ساعت ٤:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۱  کلمات کلیدی:

تسنیم/

 

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، جمعی از خانواده شهدای ایرانی فاجعه منا و مسجدالحرام در نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور به سخنان جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در مناظره اول انتخاباتی درباره سفارت عربستان واکنش نشان دادند.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی

جناب آقای دکتر حسن روحانی

رئیس‌جمهور اسلامی ایران

اینک که این نامه از سوی جمعی از خانواده شهدای ایرانی فاجعه منا و مسجدالحرام، به جنابعالی نگاشته می‌شود بیش از 19 ماه از دو فاجعه تلخ و غمبار منا و مسجدالحرام که به شهادت نزدیک به 500 حاجی ایرانی و هزاران حاجی از اقصا نقاط جهان منجر شد، می‌گذرد. در طی این ماه‌ها و روزهای، با چشمانی اشک‌بار مصیبت تلخ شهادت مظلومانه و جانکاه عزیزمان را تحمل می‌کردیم و از خداوند جبار، انتقام از ظلمه طاغوت شجره خبیثه ملعونه آل‌سعود را مسئلت می‌کردیم.

اما سخنان معاون اول جنابعالی در جریان مناظرات انتخاباتی، داغ ما و همه ملت ایران را یک‌بار دیگر تازه کرد. ایشان چنان برای سفارت این رژیم خبیث در تهران دلسوزی می‌کرد که همه ما با خود گفتیم ای‌کاش ذره‌ای از حمایت‌های این‌گونه را نیز از شهدای مظلوم منا که شهروندان ایرانی و اتباع دولت ایران -که جنابعالی تصدی ریاست آن‌را برعهده‌دارید- از شما و کابینه‌تان می‌دیدیم.

جناب آقای روحانی!

 این نامه را ازاین‌رو به جنابعالی نوشتیم که مردم ایران از شما وعده بازگرداندن عزت را...

ادامه مطلب


 
جزئیات جدید از تعقیب تروریست‌های میرجاوه
ساعت ٤:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۱  کلمات کلیدی:

استاندار سیستان وبلوچستان با بیان اینکه شناسایی محل اختفای تروریست‌های حادثه میرجاوه به سرانجام رسیده است، گفت: برای نجات سرباز ربوده‌شده توسط تروریست‌ها در میرجاوه از ظرفیت‌های بومی و محلی استان و سران طوائف پاکستان استفاده می‌کنیم.

جام جم آنلاین/

 

علی اوسط هاشمی در گفت‌وگو با «خراسان» با بیان اینکه مواضع بزرگان و معتمدان طوایف علیه جریانات سوء و گروهک‌های معاند بر کسی پوشیده نیست، تاکید کرد: دوام ناامنی و نابه‌سامانی در مرزها در این شرایط برای جمهوری اسلامی ایران قابل تحمل نخواهد بود بنابراین تمرکزمقامات پاکستانی به مرزهای مشترک باید مورد توجه دولتمردان و مقامات پاکستان قرار بگیرد.

هاشمی در ادامه تاکید کرد: از طرف دیگر قطعا عوامل نفوذی جمهوری اسلامی ایران در آن سوی مرزها توانایی نفوذ به درون گروهک‌ها را دارند که برای آنها تهدید جدی خواهد بود. آنها می‌دانند بعضا چهره‌هایی از جنس خودشان وجود دارند که می‌توانند آتش در درون آنها بیندازند.

این مقام مسئول افزود: تلاش عوامل امنیتی، عملیاتی و اطلاعاتی با کمک راه‌بلدهای بومی در راستای شناسایی و ردیابی محل اختفا در دست اقدام بوده و بخشی نیز به سرانجام رسیده و در حال پیگیری است.

استاندارسیستان و بلوچستان تاکید کرد: نکته مهم استفاده از ظرفیت اقوام برای ارتباط با سران طوایف آن سوی مرز و کمک‌گرفتن از آنها برای نجات سرباز ربوده‌شده است که این موضوع در حال پیگیری است.

وی در عین حال تصریح کرد: خود گروهک‌ها می‌دانند که اقتدار جمهوری اسلامی آن‌گونه است که بتواند مستقلا از عهده سرکوبشان برآید.

علی اوسط هاشمی درباره ورود به پاکستان برای تعقیب و سرکوب گروهک‌های تروریستی گفت:...

ادامه مطلب


 
شکایت سه نامزد انتخاباتی از اولین مناظره تلویزیونی
ساعت ٤:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱۱  کلمات کلیدی:

خبرگزاری دانشجو/

 

رئیس کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از ارسال شکایت سه نامزد انتخاباتی از اولین مناظره تلویزیونی خبر داد.

 

"احسان قاضی‌زاده‌هاشمی" رئیس کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری؛ با بیان اینکه شب گذشته زمان اعتراض نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نسبت به برگزاری مناظره به پایان رسیده است، گفت: سه نفر از نامزدها نسبت به برگزاری مناظره به کمیسیون شکایت کرده‌اند.

وی با تاکید براینکه سعی می‌کنیم جمع‌بندی خود را نسبت به این موضوع در اسرع وقت اعلام کنیم، افزود: کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تا قبل از روز جمعه و برگزاری مناظره دوم نظر خود را اعلام خواهد کرد.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: در صورت وارد بودن اعتراضات نامزدها می‌توانند سخنان و پاسخ‌هایشان را به صورت ضبط شده ارائه کنند.


 
نمایندگان کاندیداها در خراسان رضوی چه کسانی هستند؟
ساعت ٧:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٠  کلمات کلیدی:

به گزارش سایت رصد اخبار مشهد، از میان 6 نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، تاکنون 4 نامزد فعالیت‌های انتخاباتی خود را در خراسان رضوی با تشکیل ستادهای انتخاباتی و انتصاب روسای آن‌ها آغاز کرده‌اند.

 با آغاز رسمی تبلیغات دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری از هفته گذشته نامزدها به‌تدریج فعالیت‌های تبلیغی خود را با راه‌اندازی ستادهای استانی و انتصاب روسای آن‌ها، گسترش داده‌اند.

در این میان تاکنون حسن روحانی، ابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف و مصطفی میرسلیم نمایندگان خود در خراسان رضوی را انتخاب و فعالیت‌های ستادی‌شان را آغاز کرده‌اند، اسحاق جهانگیری و مصطفی هاشمی‌طبا نیز تاکنون ستاد انتخاباتی برای خود راه‌اندازی نکرده‌اند.

ریاست ستاد روحانی در استان را «حسین امینی» برعهده گرفته است. وی متولد ۱۳۳۲در شهرستان قائنات بوده و فرمانداری اسفراین و شیروان، سرپرستی استانداری خراسان، استاندار سیستان و بلوچستان در دولت اصلاحات و نمایندگی مردم قائنات در دوره چهارم مجلس شورای اسلامی در کارنامه دارد.
امینی مدیرعامل بنیاد امید ایرانیان خراسان رضوی است و در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مسوولیت ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی و در سال 92 نیز ریاست ستاد انتخاباتی محمدرضا عارف در خراسان رضوی را عهده دار بوده است.
در شهر مشهد نیز مسولیت ستاد روحانی با «حمزه ذاکرعنبران» است.
ستاد مرکزی حجت‌الاسلام حسن روحانی در خراسان رضوی ملک‌الشعرای بهار حدفاصل چهارراه لشکر تا میدان شریعتی شهر مشهد مستقر است.

«حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد» رئیس ستاد انتخاباتی...

ادامه مطلب


 
علت لرزش دست روحانی مشخص شد
ساعت ٧:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٠  کلمات کلیدی:

قانون/

 

درحالیکه برخی رسانه های هوادار قالیباف با جوسازی و بی اخلاقی از لرزش دست روحانی هنگام سخنرانی شهردار تهران در مناظرات، سخن می گفتند، حسین دهباشی کارگردان مستند انتخاباتی رئیس جمهور این ادعاها را رد کرد.

دهباشی در صفحه ی خود در توییتر نوشت: لرزشِ دستِ حسن روحانی، ناشی از جراحت حضور در دفاع مقدّس است.»

این مستند سازی ادامه داد: «لرزش دست روحانی، اهمیّتی اگر داشته باشد، نشانِ افتخار است نه مایه شرمساری!»

روز گذشته پس اتمام نخستین مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری، مخالفان روحانی در رسانه ها و کانال های تلگرامی شان با بی اخلاقی، به لرزش دست روحانی اشاره کرده و مدعی هراس او هنگام گفتگوها شدند.


 
آیا جهانگیری نقش عارف را تکرار می‏کند / انصراف ‎دهندگان انتخابات 96 چه کسانی خوا
ساعت ٧:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٠  کلمات کلیدی:

کنارکشیدن نامزدهای انتخاباتی یکی از استراتژی‎های مهمی است که در طی چندسال گذشته در جریان انتخابات از سوی احزاب سیاسی مورد استفاده قرار می‎گیرد.

 

به گزارش خبر فوری، در حالی که ماراتن انتخابات ریاست‎جمهوری این روزها مراحل حساس خود را طی می‎کند و به روزهای سرنوشت‎‌سازخودنزدیک می‎شود که تلاش جریانات سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح‎طلب در جهت انتخاب یک گزینه نهایی که از سبد رای بالایی برخوردار باشد شدت پیدا کرده است.

اصولگرایان و اصلاح‎طلبان در این دوره انتخابات هرکدام سه گزینه در عرصه انتخابات ریاست‎جمهوری دارند از این رو براین موضوع تاکیدد ارند که با تعیین یک نامزد نهایی در جهت موفقیت در انتخابات وارد عمل شوند روندی که تحقق آن تا به امروز میسرنشده است اما باید منتظر ماند تا ببینیم که چه کسانی در روزهای آخر از حضور در انتخابات ریاست‎جمهوری به نفع همفکر سیاسی خود کنار خواهند رفت.

پرداختن به این موضوع که چه کسانی در دایره اصولگرایی و اصلاح‎طلبی قید حضور در پاستور و تکیه بر صندلی ریاست‎جمهوری را می‎زنند از جمله موضوعاتی است که این روزها بسیاری از رسانه‎ها به آن می‏پردازند تا هیجان فضای انتخابات را افزایش دهند.

*محمدباقرقالیباف

قالیباف از جمله افرادی است که از ابتدای روزی که در عرصه انتخابات ریاست‏جمهوری ثبت‏نام کرده است عمده جریانات اصولگرا از وی درخواست دارند که به نفع رئیسی که به زعم اصولگرایان از سبد رای بالاتری در انتخابات برخوردار است از صحنه انتخابات کنار بکشد روندی که قالیباف تا به امروز واکنش جدی را نسبت به آن نشان نداده است.

علی‎رغم اینکه قالیباف تا به این لحظه صحبتی را پیرامون انصراف از انتخابات ریاست‎جمهوری مطرح نکرده است نظرسنجی‎ها و اظهارات برخی از چهره‎های اصولگرا نیز نشان از این دارد که وی درجریان انتخابات از رای بیشتری نسبت به رئیسی برخوردار است اما باز هم...

ادامه مطلب


 
اطلاعیه شماره 4 هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور
ساعت ٥:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٠  کلمات کلیدی:

«شوراهای شهر و شهرداران سراسر کشور باید امانتدار رأی، اعتماد، محیط زندگی و اخلاق و فرهنگ مردم باشند».

بولتن نیوز/

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
با عنایت به انجام روند تایید صلاحیت داوطلبان در هیات‌های اجرایی و به جهت نزدیک شدن به ایام انتخابات و جلوگیری از تبلیغات زودهنگام و غیرقانونی نامزد‌های پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی کشور تاکید می‌شود: طبق ماده ۶۱ آیین‌نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و ماده ۶۲ از آیین‌نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی روستا «مدت فعالیت تبلیغات انتخاباتی برای کلیه نامزد‌ها یکسان بوده و ۸ روز قبل از روز اخذ رای آغاز می‌شود و تا ۲۴ ساعت قبل از روز اخذ رای ادامه خواهدداشت.»
با توجه به دریافت گزارش‌هایی مبنی بر انجام تبلیغات زودهنگام و استفاده برخی از داوطلبان از امکانات دولتی، اعلام می‌کند طبق ماده ۶۲ از آیین‌نامه اجرایی تبلیغات انتخابات شوراهای اسلامی شهر و ماده ۶۳ از آیین‌نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی روستا؛‌ «دیوارنویسی، فعالیت انتخاباتی کارمندان در ساعات اداری، استفاده از وسایل و امکانات وزارتخانه‌ها، ادارات، شرکت‌های دولتی و موسسات وابسته به دولت و شهرداری‌ها و شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به آنها و نهادهای موسساتی که از بودجه عمومی (به هر میزان) استفاده می‌کنند و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع است و مرتکبان تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.»
 

 
شهردار تهران پیش تاز نظرسنجی خبرفوری / سیاست های یک بام و دوهوا جواب داد
ساعت ٥:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٠  کلمات کلیدی:

شب گذشته اولین مناظره زنده تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد. در این مناظره 6 نامزدها ریاست جمهوری دوازدهم به تشریح مواضع خود و نقد این مواضع توسط 5 نامزد پرداختند.

 

به گزارش خبرفوری / سایت خبر فوری بعد از مناظره از مخاطبین خود پرسید " به نظر شما کدامیک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مناظره اول بهتر توانست افکارعمومی را قانع کند؟" که 9283 نفر به این سئوال پاسخ دادند.

طبق نتایج نظرسنجی منتشر شده در سایت خبر فوری 46.4 درصد شرکت کنندگان در نظر سنجی گفته اند که محمد باقر قالیباف در مناظره اول بهتر توانست افکار عمومی را قانع کنند این در شرایطی است که کارشناسان سیاست های وی را یک بام و دوهوا می داند.

نفر دوم با فاصله نسبتا زیادی با قالیباف اسحاق جهانگیری است. جهانگیری با 21.4 درصد برخلاف نظر کارشناسان از روحانی بالاتر قرارگرفته است اقبال به آقای روحانی 11.8بود و این نشان از بالا رفتن محبوبیت کاندیدای پوششی اعتدالیون در میان نظرات کاربران و مخاطبان خبرفوری است.

ابراهیم رئیسی در این نظر سنجی با کسب 19.2 درصد آرا در رتبه سوم قرار گرفت و نشان داد که از قالیباف نمی تواند بهتر باشد.

آقایان میرسلیم و هاشمی طبا با کسب 0.6 درصد نظرات کاربران در رتبه پنجم قرار گرفتند.

شایان ذکر است این نظر سنجی بعد از مناظره 8 اردیبهشت روی سایت خبر فوری قرارگرفت و تا ساعت 14 روز 9 اردیبهشت بر روی سایت قرار داشت.


 
دوئل انتخاباتی قالیباف در اولین مناظره96 / پاتک های جهانگیری به نفع روحانی/ مردم
ساعت ٤:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٠  کلمات کلیدی:

عصر ایران/

 

دیروز مردم ایران تهاجمی ترین قالیباف تاریخ را در مناظره انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم دیدند. شهردار تهران جملات تند و بی‌سابقه‌ای را خطاب به رییس جمهور مستقر به کار برد. بسیاری از تحلیل‌گران سیاسی انتظار نداشتند فرمانده اسبق نیروی انتظامی در اولین مناظره توپ‌خانه خود را سمت روحانی بگیرد. آنها انتظار داشتند جنگ قالیباف با روحانی در مناظره سوم خود نمایی کند اما قالیباف از همان دقایق ابتدایی مناظره حملات خود علیه دولت یازدهم را آغاز کرد. حملاتی که البته با پاتک‌های «جهانگیری- روحانی» روبرو شد.

حملات قالیباف شاید به این دلیل بود که او با مرور تاریخ مناظره‌ها در ایران و جهان به این نتیجه رسیده بود که نامزد حمله کننده می‌تواند پیروز نهایی انتخابات باشد. به نظر می‌رسد این نظریه تاریخی در مورد قالیباف چندان جواب نمی‌دهد. دلیل این معنا هم این است که شهردار تهران در حال کپی کردن رفتارهای سیاسی و فرمول‌های پیروزی دیگران است و از خود چندان خلاقیتی نشان نمی‌دهد.

قالیباف در این مناظره سعی کرد از روش ترامپ برای مقابله با روحانی استفاده کند. ترامپ در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تلاش کرد تا مشکلات ایالات متحده را حاصل تفکر هیلاری کلینتون‌ها بنامد. او خود را نماینده مردمی معرفی کرد که می‌خواهد در برابر نماد فساد آمریکا یعنی هیلاری بایستد.

قالیباف نیز دیروز تلاش کرد تا خود را نماینده مردم بنامد و روحانی را نماد طبقه اشراف نشان دهد. او روحانی را نماینده 4 درصدی‌ها و خود را نماینده 96 درصد مردم معرفی کرد. شهردار تهران اما یک نکته را فراموش کرده بود. ترامپ بدون داشتن سابقه مدیریتی در دستگاه حکومت آمریکا وارد صحنه شده بود و خود را نماینده مردم معرفی می‌کرد. قالیباف اما سال‌هاست که در پست‌های مختلف نظامی و سیاسی حضور داشته است که آخرین آن تکیه 12 ساله بر کرسی شهرداری تهران است. شهرداری که در صدر عدم رضایت مردم از یک دستگاه قرار دارد.

مردم پایین شهر تهران شاید از خود می‌پرسند اگر واقعا آقای قالیباف به فکر ماست چرا اینقدر میان پایین شهر و بالاشهر تهران تفاوت وجود دارد. تفاوت‌‎های ظاهری ایستگاه‌های بی‌آرتی جنوب شهر با شمال شهر تهران حکایت از این معنا دارد.

مردم در سال 84 شعارهای مردمی احمدی نژاد را...

ادامه مطلب


 
روحانی: در این ایام جای آیت‌الله هاشمی خالی است؛ ای کاش می‌شد هنوز هم از وجود آن
ساعت ٤:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۱٠  کلمات کلیدی:

حسن روحانی در سخنرانی خود در جمع مردم کرمان از آیت الله هاشمی رفسنجانی یاد کرد و گفت جای ایشان در این ایام خالی است.

انتخاب/

 

 

گزیده سخنان حجت الاسلام والمسلمین روحانی در زیر می آید:

سلام و درود من بر شما جوانان قهرمان استان کرمان. سلام بر همه‌ی بانوان عزیز استان کرمان. سلام و درود بر همه‌ی مردم شهرستانهای این استان به‌ویژه رفسنجان و سیرجان که قبلا جزو برنامه‌ی سفر من هم بود،اما به مقطع دیگری موکول شد.

مردم عزیز و بزرگوار ما در روزهای بسیار مقدس برای هدف و آرمان بسیار بلندمان باید همه‌ی توان‌مان را به‌کار گیریم

این ایام ایام ولادت باسعادت امام سوم شیعیان حضرت امام حسین (ع)و برادر با وفایش قمربنی‌هاشم و فرزند برومندش امام سجاد(ع) است.ما هرچه داریم از سالار شهیدان داریم

روزها هم روزهای سرنوشت ساز برای ماست

در این ایام جای مرحوم آیت‌الله رفسنجانی خالی است

ای کاش می‌شد هنوز هم از فیض وجود آن سیاستمدار پخته و صابر و آن مجاهد نستوه که در انقلاب در کنار امام بزرگوار ما و در دفاع مقدس به عنوان بازوی امام راحل و برای حراست از انقلاب به عنوان یار دیرین کنار رهبر معظم انقلاب باقی بود

امروز ما باید راه هاشمی را ادامه دهیم

ما مسیر عدالت و اعتدال و اصلاحات را رها نخواهیم کرد

ما در مسیری که در سال ۹۲ باهم عهد بستیم و تا امروز در آن مسیر حرکت کردیم

باید راه را تا پایان ادامه دهیم

ما از روز اول با هم تصمیم گرفتیم با صداقت و راستگویی و شفافیت مسیر اعتلای کشور را ادامه دهیم


اگر دروغ جای خود را پیدا کند پیشرفت از این کشور رخت می‌بندد

ما سالها امار دروغ و نادرست، حرف‌های دروغ را شنیدیم ودیدیم کشور ما در مسیر پرتگاه قرار گرفت

امروز ملت ما اماده‌ی شنیدن دروغ جدید در کشور نیست

امروز دیگر ملت ما بعد از این همه ایستادگی نشان داده که شعار دادن و وعده‌های بی‌پایه دادن

نمی‌تواند گوش شنوایی درمیام مردم فهیم ایران داشته باشد

ما باید راهمان را ادامه دهیم

راه ما راه...

ادامه مطلب


 
وام تبلیغاتی به کاندیداها داده نمی شود
ساعت ٦:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٩  کلمات کلیدی:

 

به گزارش سایت رصد اخبار مشهد، رحیم نوروزیان، معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار مشهد در پاسخ به این سوال که وام تبلیغاتی به کاندیدا ها داده می‌شود، گفت: خیر چنین امکانی وجود ندارد.
وی ادامه داد: برگزاری انتخابات هزینه سنگینی داشته که برعهده ما قرار دارد، طبق ماده 59 قانون انتخابات نیز مایحتاج نمایندگان کاندیداها در شورای نظارت برعهده خود کاندیدا قرار دارد.
نوروزیان با تاکید براینکه استفاده از عنوان مسئولیتی که کاندیدها دارند برای تبلیغات ممنوع است، گفت: در شهر آویزهای تبلیغاتی برای تمامی کاندیداها  نصب شده که امید است از دیوارهای شهر برای تبلیغات استفاده نشود.
فرماندار مشهد خاطر نشان کرد: باید تلاش کرد زمینه برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و با مشارکت حداکثری را فراهم کنیم تا برگ زرین دیگری در تاریخ جمهوری اسلامی ایران باشد.
وی با اشاره به رد صلاحیت کاندیدا اصلاح‌طلب و حامیان دولت، گفت: در نشست خبری سوال شد که گرایش رد صلاحیت‌ها به کدام جبهه بوده بنده نیز اعلام کردم 54 درصد از حامیان دولت و اصلاح‌طلب بوده‌اند.
وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر رد صلاحیت یکی از اعضای شورای شهر چهارم در این دوره انتخابات، ابراز کرد: علت این رد صلاحیت تنها به خود فرد مورد نظر گفته می‌شود.


 
تکرار اتفاقات مناظرات سال ۸۸ در سال ۹۶
ساعت ٦:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٩  کلمات کلیدی:

خبرفوری/

 

در اولین مناظره انتخاباتی سال 96 برای ریاست جمهوری اتفاقاتی مشابه مناظرات جنجالی سال 88 افتاد.

 

به گزارش خبر فوری، در این مناظره محمد باقر قالیباف از عبارت "با پدیده ای مواجه هستیم که در دوربین نگاه می کند" که عبارت میرحسین موسوی در هشت سال پیش بود.
همچنین او کاغذ خبری را در دستانش نشان داد که یاداور آمارهای محمود احمدی نژاد بود.


 
رئیسی:دولت وظیفه حمایت از ورزش‎های قهرمانی را برعهده دارد
ساعت ٦:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٩  کلمات کلیدی:

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری گفت:وظیفه دولت است که با حمایت از ورزش‌های قهرمانی جامعه را با نشاط نگه دارد و اقتصاد ورزش ایجاد کند.

 

به گزارش خبرفوری،ابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری در دور دوم نخستین مناظره انتخاباتی خود در پاسخ به سوالی پیرامون برنامه شما در جهت تقویت ورزش پهلوانی و مقابله با معضلات ورزش چیست اظهارکرد:ورزش پهلوانی و قهرمانی باید به یک اولویت برای دولت تبدیل شود. ورزش قهرمانی بسیار اهمیت دارد بالاخص مدال‌آوری و باید برای جوانان این عرصه سرمایه‌گذاری شود.مگر بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین مثل برزیل چه می‌کنند؟وظیفه دولت است که با حمایت از ورزش‌های قهرمانی جامعه را با نشاط نگه دارد و اقتصاد ورزش ایجاد کند.


 
دلیل اصرار قالیباف به تنفس در میان مناظره
ساعت ٦:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٩  کلمات کلیدی:

منابع مستقر در صداوسیما خبر دادند قالیباف در زمان استراحت بین مناظره با شتاب در حال مذاکره موبایلی با افراد است.

به نظر می رسد اصرار او به تنفس 15 دقیقه ای به منظور اخذ مشاوره های تبلیغاتی است


 
از درگیری جهانگیری و روحانی با قالیباف تا تکرار اتفاقات 88 در مناظرات
ساعت ٦:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٩  کلمات کلیدی:

اولین مناظره انتخاباتی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری برگزار شد. مناظره 6 کاندیدای ریاست‌جمهوری از ساعت 16 و 30 دقیقه امروز آغاز شد و کاندیداها درا ین مناظره با موضوع "اجتماعی" دیدگاه‌های خود را به بحث گذاشتند.

 

 

به گزارش خبر فوری اولین مناظره انتخاباتی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری با موضوع فرهنگی و اجتماعی دقایقی پیش با حضور شش نامزد این دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد.

حسن روحانی، اسحاق جهانگیری، ابراهیم رئیسی، مصطفی میرسلیم، محمدباقرقالیباف و مصطفی هاشمی‌طبا شش نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری هستند.

در ابتدای این برنامه مرتضی حیدری مجری اولین مناظره انتخابات ریاست‎جمهوری اشاره کرد د و خاطرنشان کرد دو مناظره انتخاباتی دیگر در 15 و 22 اردیبهشت‌ ماه برگزار می‎شود.

 

متن کامل سخنان کاندیداها در این مناظره را در ذیل بخوانید:

* مرتضی حیدری مجری:  با درود بی کران به روح پرفتوح امام عزیز و شهدای گرانقدر دفاع مقدس به خصوص شهدای اخیر حادثه مرزبانی حضور یکایک حضار محترم بینندگان محترم و ملت شریف ایران سلام عرض می‌کنم.

عصر روز جمعه شما به خیر.

اینجا استودیو 11 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است؛ ویژه برگزاری مناظرات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران. خداوند منان را شاکریم که نخستین مناظره ما مصادف با اولین روز شعان و آخرین مناظره ما مصادف با نیمه شعبان سالروز میلاد حضرت ولی عصر(عج) همه اعیاد را به شما تبریک عرض می‌کنم به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام حضرت محمد درود می‌فرستم و امیدوارم به برکت این ایام برنامه‌های خوبی را بتوانیم تقدیم شما ببیننگان عزیز کنیم.

ما سه برنامه مناظره خواهیم داشت اولین آن امروز است، بعدی روز 15 اردیبهشت و بعدی 22 اردیهبشت، با حضور همه نامزدهای محترم دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تقدیم شما خواهد شد.

مناظره ما در سه بخش تقدیم شما بیننگان می‌شود در بخش اول به قید قرعه نامزدهای محترم در جایگاه قرار می‌گیرد و به سوالی که آن هم به قید قرعه انختاب می‌شود به مدت چهار دقیقه پاسخ می‌دهند؛ سپس نامزدهای دیگر دو دقیقه وقت خواهند داشت تا صحبت‌های نامزد حاضر در جایگاه نقد کنند بعد نامزد حاضر در جایگاه 5 دقیقه وقت خواهد داشت تا پاسخ دهد این روال برای هر شش نامزد تکرار می‌شود

در بخش دوم،...

ادامه مطلب


 
از توهین مشاور رسانه ای روحانی به کاندیداها تا اهانت مجری ستاد انتخاباتی به ساحت
ساعت ۱:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٩  کلمات کلیدی:

چند روزی از توهین حسام الدین آشنا، مشاور رسانه ای روحانی به کاندیدا های دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نمی گذرد که روز گذشته مجری برنامه افتتاح ستاد انتخاباتی آقای روحانی در ایلام با قرائت متنی با عنوان نامه‌ای به امام رضا علیه‌السلام به ساحت امام رضا (ع) اهانت کرد.

 

شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ چند روزی از توهین حسام الدین آشنا، مشاور رسانه ای روحانی به کاندیدا های دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نمی گذرد که روز گذشته مجری برنامه افتتاح ستاد انتخاباتی آقای روحانی در ایلام با قرائت متنی با عنوان «نامه‌ای به امام رضا علیه‌السلام» به ساحت امام رضا (ع) اهانت کرد.

مجری برنامه افتتاح ستاد انتخاباتی آقای روحانی در ایلام با قرائت متنی با عنوان «نامه‌ای به امام رضا علیه‌السلام» به ساحت امام رضا (ع) اهانت کرد و گفت: آری امام رضا جان بگذار همین اول نامه گلگی خود را از شما امام عزیز داشته باشم، مرد حسابی! مگر شما فقط امام هشتم اصولگریان هستی؟ پس ما اصلاح‌طلبان چی!

نکند فکر می‌کنی ما با هم‌دستی مامون عباسی به شما انگور مسموم داده‌ایم.

پس ما امام هشتم نداشته باشیم مگر ما آموزش نظام قدیم هستیم که از پایه پنجم ابتدایی بپریم سرکلاس هفتم!

یعنی شما می‌گویید بعد از امام هفتم یکسره برویم دامن امام نهم شویم یا نه می‌خواهی ما را به امام هفتم موسی کاظم حواله دهی که همش سهمش زندان بود!

 وقتی مشاور روحانی به کاندیداها توهین کرد

حسام‌الدین آشنا مشاور حسن روحانی هم که طی اظهاراتی توهین آمیز گفته بود نامزدهای انتخابات باید مثل سگ از مجری بترسند، بسیاری از ناظران و کارشناسان این اظهارات را توهین آمیز و مغایر با فرهنگ ملی و دینی ملت ایران توصف کرده و خواستار عذرخواهی رسمی وی یا شخص رئیس‌جمهور شدند.

واکنش‌ها به توهین مشاور روحانی محدود به جناح خاصی نشد و حتی به نزدیکان و حامیان وی نیز سرایت کرد به طوری که، حسین دهباشی سازنده مستند تبلیغاتی حسن روحانی در واکنش به این توهین گفت که به گفته او، حتی در آمریکا نیز چنین ادبیاتی استفاده نمی‌شود. او گفت:...

ادامه مطلب


 
شبکه‌های اجتماعی مسئولان را پاسخگوتر کرده‌اند/ این شبکه‌ها می‌توانند فاصله‌ها را
ساعت ۱:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٩  کلمات کلیدی:

سید ابراهیم رئیسی یکی از نامزدهای حاضر در عرصه رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در گفت‌وگوی اختصاصی با خبر فوری، درباره برنامه و رویکرد خود به شبکه‌های اجتماعی توضیح داد.

 

 

خبرفوری/

 

گفتگوی اختصاصی خبر فوری با سید ابراهیم رئیسی را در زیر بخوانید:
سید ابراهیم رئیسی یکی از نامزدهای حاضر در عرصه رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در گفت‌وگوی اختصاصی با خبر فوری، درباره برنامه و رویکرد خود به شبکه‌های اجتماعی توضیح داد.
رئیسی در این مصاحبه تلگرامی گفت: شبکه‌های اجتماعی می‌توانند عرصه‌ای برای وفاق ملی باشند و فاصله‌های مردم با مردم، و مردم با مسئولین را کم کنند، البته فضای مجازی نباید موجب شود که ارتباطات در فضای حقیقی و صمیمیتها و عواطف ناشی از آن در محیطهای خانوادگی و دوستان کمرنگ شود.
وی افزود: در جمهوری اسلامی مسئولان باید پاسخگو باشند و شبکه‌های اجتماعی با تقویت جریان آزاد اطلاعات، مسئولان را پاسخگوتر کرده‌اند.
حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به استفاده مستمر خود از شبکه‌های اجتماعی برای ارتباط با کاربران و همچنین دریافت بازخوردها گفت: من به‌تازگی از برنامه زنده یکی از این شبکه‌ها برای ارتباط با کاربران استفاده کردم و این روش را ادامه خواهم داد.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین، با اشاره به فرصتهای جدید فضای مجازی در زمینه ایجاد اشتغال، گفت: به این پدیده باید به‌عنوان فرصت مهمی برای اشتغال جوانان نگاه کرد و در فعال کردن این فرصت نیز نباید تأخیر داشته باشیم، زیرا تأخیر موجب از دست رفتن فرصتها می‌شود.
وی وعده داد که در دوره تبلیغات انتخابات، به طور مبسوط، دیدگاه و برنامه‌های خود در خصوص افزایش بهره‌وری مردم از شبکه‌های اجتماعی را بیان کند.


 
مستنداتی که وعده «قالیباف» برای ایجاد شغل در پتروشیمی را تأیید می‌کند
ساعت ۱٢:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٩  کلمات کلیدی:

تسنیم/

 

 محمدباقر قالیباف کاندیدای دوزادهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در برنامه تلویزیونی اظهار داشت که "در صنایع پتروشیمی به ازای هر یک میلیون تن، 200 هزار شغل به صورت مستقیم و 400 هزار شغل غیر مستقیم ایجاد می‌کند... می‌توانیم 8 میلیون تن به ظرفیت پتروشیمی ایجاد کنیم یعنی 1 میلیون و 600 هزار شغل مستقیم و بیش از 3 میلیون شغل غیر مستقیم."

این بخش از وعده قالیباف مورد نقد اهالی دولت و برخی اقتصاددانان قرار گرفت. با این حال در سند نامه رئیس اتحادیه صنایع پایین دستی پتروشیمی خطاب به محمد شریعتمداری معاون اجرایی دولت به صراحت بیان شده که به ازای هر یک میلیون تن پتروشیمی 200 هزار شغل مستقیم و پایدار ایجاد خواهد شد...

ادامه مطلب + مستندات


 
قالیباف: آقای روحانی! مردم نه صبر ایوب دارند و نه عمر نوح! / روز 29 اردیبهشت روز
ساعت ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٧  کلمات کلیدی:

نخستین برنامه تبلیغاتی محمدباقر قالیباف نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شبکه یک برگزار شد.

 

محمد باقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در اولین گفت‌وگوی تلویزیونی خود که از دقایقی پیش آغاز شد، در سخنانی گفت: از اینکه امشب دقایقی را در جمع گرم و صمیمی شما مردم عزیز هستم خداوند بزرگ را شاکرم.

وی افزود: بنای من این نیست که امشب درباره قالیباف صحبت کنم بلکه می‌خواهم با مردم عزیزمان صحبت کنم در ارتباط با ایران. در رابطه با کشورمان. در ارتباط با فرزندان و خانواده هایمان. نسل آینده مان و زندگی امروزمان.

قالیباف تاکید کرد: وقتی می‌خواهم از ایران عزیز صحبت کنم قصدم این نیست که برگردم به تاریخ بزرگ این ملت و این کشور بزرگ و به یادماندنی. قصد دارم بیشتر درباره امروز و واقعیتهای امروز جامعه مان که مسائل و مشکلات امروز یکایک من و شماست سخن بگویم.

وی ادامه داد: می‌خواهم از واقعیتهایی سخن بگویم که شاید دو گروه خوششان نیاید. بعضی مسئولان دولتی امروز شاید علاقه شنیدن این موضوعات را نداشته باشند و بخشی از افراد تافته جدا بافته از مردم هستند.البته آنها بسیار افراد محدودی هستند. شاید به تعبیر من کمتر از 4 درصد جامعه ما باشند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: من امروز می‌خواهم از واقعیتها سخن بگویم، از واقعیتی که امروز مردان ما در مسائل اجتماعی و بخصوص رسیدگی به آسیبهای اجتماعی در حاشیه هستند

قالیباف اظهار داشت: امروز در حوزه مسائل سیاسی مردم ما اگر در صحنه هم هستند به صورت مقطعی است و از همه مهمتر اینکه در حوزه اقتصاد مردم ما را از گردونه مسائل اقتصادی اخراج کرد‌ه اند. در صحنه فرهنگ کنار زده هستند. فرصت مناسب برای بروز استعدادها و ظرفیتهای خودشان را نمی بینند.

وی تاکید کرد: امروز می‌خواهم واقعیتهایی را به شما عزیزان بگویم که 10 درصد جمعیت ما فقیر هستند. فقر مطلق. برای ابتدایی ترین مسائل زندگی خود دچار چالش هستند. اگر می‌گوییم گرسنه می‌خوابند حرف گزافی نگفتیم.

 

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری متذکر شد:....

ادامه مطلب


 
رنگ انتخاباتی نامزدها مشخص شد
ساعت ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٧  کلمات کلیدی:

فضای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری امروز رنگ و بویی خاص داشت، از حال و هوای آکنده از غم ستادها در پی شهادت جمعی از مرزبانان تا انتخاب رنگ های انتخاباتی توسط برخی نامزدها.

 

آخرین خبر/

 

امروز در هشتمین روز از تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی و اسحاق جهانگیری در پیام هایی جداگانه شهادت مرزبانان کشورمان را تسلیت گفتند، جناح ها و چهره های سیاسی هوادار نامزدها هم نسبت به این حادثه تروریستی ابراز تاسف کردند.

در گفتگوی رسانه ها با نامزدهای انتخابات هم امروز دو تن از کاندیداها از رنگ انتخاباتی خود رونمایی کردند، ابتدا مصطفی میرسلیم که قائل به رنگ ها نبود از اصرار همکارانش برای انتخاب رنگ زرشکی به عنوان رنگ انتخاباتی ستادش خبر داد، سید ابراهیم رئیسی هم رنگ پرچم ایران را به عنوان نماد رنگی خود انتخاب کرد، حسن روحانی هم در صدا و سیما رنگ انتخاباتی خود را سبز و بفش عنوان کرد.

اظهارات تبلیغاتی کاندیداها هم همچون چند روز گذشته ادامه دارد، در تازه ترین این سخنان ابراهیم رئیسی ابراز امیدواری کرد که بتواند بعد از انتخاب توسط مردم، هرآنچه را که وعده داده است عملی کند. وی به این نکته هم اشاره کرد که سفیر ما باید در تمام کشورها سفیر اقتصاد مقاومتی باشد و ارتباطشان به نحوی باشد که اولویت‌های کشور را از اولویت‌های کاری خود قرار دهند.

میرسلیم هم امکانات مالی خود را برای تبلیغات ناکافی دانست اما با قاطعیت از موفقیت خود در انتخابات سخن گفت. وی اثرگذارترین برنامه کوتاه مدت خود را برنامه ای برای خروج کشور از رکود به صورت ضربتی عنوان کرد.

اعضای ستاد روحانی هم امروز برنامه ویژه برای خود تدارک دیدند، پایگاه‌های رسمی اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی حسن روحانی صبح امروز با حضور محمد شریعتمداری آغاز به کار کرد، وکیلی به عنوان سخنگوی ستاد روحانی انتخاب شد و مرتضی بانک هم عهده دار پست قائم مقامی ستاد شد.

محمد باقر قالیباف و اسحاق جهانگیری دو نامزد دیگر ریاست جمهوری هم برنامه، سخنرانی و گفتگوی خاصی نداشتند.

امشب هم همچون شب گذشته صداوسیما پوشش برنامه های نامزدها را دنبال میکند، ابتدا حسن روحانی ساعت 17:30 دقیقه از طریق رادیو ایران با مردم گفتگو می کند، محمد باقر قالیباف هم ساعت 22 در برنامه با دوربین شبکه یک به تشریح برنامه خود می پردازد و مصطفی میرسلیم هم در ساعت 22:45 دقیقه به گفتگوی ویژه خبری می رود.


 
سانسور برنامه ضبطی امشب قالیباف +عکس
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٧  کلمات کلیدی:

محمود رضوی نماینده قالیباف درباره اجبار صداسیما برای سانسور بخشی از برنامه ضبطی امشب محمد باقر قالیباف کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری توییت کرد.

 

ادامه مطلب + عکس


 
فعالیت نامزدهای ریاست‌جمهوری در اینستاگرام/تعداد فالوئرهای هرنامزد/تنها کاندیدای
ساعت ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٧  کلمات کلیدی:

این روزها صفحات اصلی و هواداری زیادی برای نامزدهای انتخابات ریاست جمهویر در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که یکی از محبوب‌ترین آنها «اینستاگرام» است.

 

ایلنا/

 

صفحات منتسب به حسن روحانی، ابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف، اسحاقجهانگیری، مصطفی آقامیرسلیم و مصطفی هاشمی‌طبا چه کسانی را در اینستاگرام «فالو»یا «دنبال» کرده‌اند؟ چند نفر «فالوور» یا «دنبال‌کننده» دارند؟ برای پاسخ به این سوال‌ها به صفحات منتسب به شش نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سرک کشیده‌ایم.

فالو کردن در اینستاگرام را می‌توان به دو معنی دانست: اول آنکه کلمه معنای دنبال کردن کارهای کسی را می‌دهد. یعنی شخص فالوکننده می‌خواهد بداند فلانشخص در اینستاگرام چه چیزهایی برای اشتراک می‌گذارد. در اینگونه مواقع معمولا فالوشدن متقابل، از طرف شخص فالوشده مدنظر فالوکننده نیست. مثل کسانی که صفحه‌ چهره‌هارا (سیاسی، فرهنگی، ورزشی و...) دنبال می‌کنند و به‌صورت طبیعی این انتظار راندارند که آن چهره هم حتما آن‌ها را فالو کند و بخواهد اشتراکات آن‌ها را دنبالکند.

اما برخی‌؛ فالو کردن کسی در اینستاگرام را به معنی دراز کردن دستدوستی با او می‌دانند و انتظار دارند که حتما توسط آن‌ شخص «‌فالوبک» شوند؛ یعنیآن شخص هم آن‌ها را فالو یا دنبال کنند. در این مواقع، «بک» ندادن دوستی از طرفکسی که او را دنبال کرده‌اند، ممکن است به اندازه‌ای بی‌ادبی تلقی شود که کاربر ازخیر دوستی با او، دست‌کم در فضای مجازی بگذرد!

با این توضیح سراغ چهره‌های مطرح این روزهای سیاست رفته‌ایم؛ کسانی کهکاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری شده‌اند و اتفاقا اینستاگرام را هم محلی برایرساندن حرف‌های خود به مردم انتخاب کرده‌اند.

بیش از یک میلیون فالوور

چندی پیش بود که «لایو» کوتاه صفحه اینستاگرام حسن روحانی موجب واکنشکاربران اینستاگرام و سایر شبکه‌های مجازی به‌خصوص کانال‌های تلگرام و توئیتر شد؛«ادمین‌ها» یا گردانندگان صفحه رسمی رئیس‌جمهور کشورمان، مشغول تست ویدئوی زندهاین شبکه اجتماعی بودند و این آزمون و خطای‌شان، تماشاگرهای زیادی داشت!

صفحه اینستاگرام حسن روحانی چند ماهی بعد از آغاز دوره ریاست‌جمهوری‌...

ادامه مطلب


 
سعید مرتضوی: به رئیسی رأی می‌دهم
ساعت ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٧  کلمات کلیدی:

«من به آقای رئیسی رأی می‌دهم»؛

 

این را سعید مرتضوی به «شرق» می‌گوید. وقتی از او سؤال می‌کنیم چرا پای سخنرانی ابراهیم رئیسی دیده شده است، می‌گوید به عنوان یک شهروند به مسجد حظیره یزد رفته تا سخنرانی ابراهیم رئیسی را گوش کند و اگر باقی نامزدها هم به یزد بروند، ممکن است پای سخنرانی آنها هم برود. او در ادامه تأکید می‌کند به رئیسی رأی خواهد داد. از او سؤال می‌کنیم بین قالیباف و رئیسی، چرا می‌خواهد به رئیسی رأی بدهد که می‌گوید در جوابیه‌ای که برای رسانه‌ها ارسال کرده، پاسخ همه سؤال‌ها را داده است. قول می‌دهد اگر بعد از مطالعه جوابیه سؤال بیشتری داشتیم، دوباره با او تماس بگیریم و او توضیح را ارسال کند؛ اما خبری از دلایل ترجیح رئیسی بر قالیباف نیست. طبق معمول، دیگر پاسخ تلفن را هم نمی‌دهد.  سه‌شنبه‌شب ابراهیم رئیسی در ادامه سفرهای انتخاباتی خود وارد مسجد حظیره شهر یزد شد که ناگهان شبکه‌های اجتماعی تصاویری از حضور سعید مرتضوی در همان مسجد منتشر کردند. واکنش‌ها به این حضور آن‌قدر زیاد بود که  نزدیکان رئیسی ابتدا منکر این هم‌زمانی شده و معتقد بودند هیچ دلیلی مبنی بر همراهی مرتضوی و رئیسی نیست؛ چراکه عکس مرتضوی در میان جمعیت منتشر شده نه در کنار رئیسی. واکنش‌ها آن‌قدر زیاد بود که باعث شد روابط‌عمومی ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی بابت آن اطلاعیه بدهد؛ اطلاعیه‌ای که به نظر نوعی اعلام برائت ابراهیم رئیسی، دادستان ویژه روحانیت، از سعید مرتضوی، دادستان سابق، بود؛ در غیر این صورت، چه دلیلی به صدور اطلاعیه بود؟ سعید مرتضوی چه عضو ستاد ابراهیم رئیسی باشد چه نباشد، چه به قول خودش مانند یک شهروند حامی رئیسی باشد چه نباشد، چرا ستاد ابراهیم رئیسی باید به حضور مرتضوی در مسجد واکنش نشان بدهد؟...

ادامه مطلب


 
محسنی اژه‌ای: ریشه حقوق‌های نجومی در دولت احمدی‌نژاد بود
ساعت ۱۱:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٧  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به ریشه حقوق‌های نجومی گفت: در دوره آقای احمدی‌نژاد در صندوق توسعه ملی ایشان یک روز رای گیری کرد تا کل اختیارات هیات امنا را به مدیرعامل بدهد؛ در حالی که بنده و یک نفر از نمایندگان مجلس مخالف این کار بودیم، اما سایر افراد تحت تاثیر احمدی‌نژاد به این مصوبه رای دادند و آن را تصویب کردند که به مدیر عامل و هیات مدیره اختیاراتی داد که براساس آن اختیارات حقوق‌ها در آن به وجود آمد، این کار را که آقای احمدی‌نژاد کردند خلاف قانون و از پایه غلط بود.

 حجت‌الاسلام غلامحسین حسنی اژه‌ای شب گذشته در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و در پاسخ به سوالات آنان با بیان این که بخشی از حقوق‌های نجومی مربوط به سال‌های اخیر نیست و از سال‌های دور شروع شده است، اظهار کرد: اما متاسفانه پرداخت‌ها در سال‌های اخیر و در این دولت اوج گرفت.

محسنی اژه‌ای با تاکید بر اینکه مساله حقوق های نجومی مساله مهمی است که باید به ابعاد مختلف آن توجه شود، تصریح کرد: ابتدا باید دید حقوق نجومی را با چه معیاری می‌سنجند و چه میزان حقوق را نجومی به حساب می‌آورند. آیا همه افرادی که کارهای فنی و غیر فنی با بازدهی و کیفیت کم و بالا انجام می‌دهند باید حقوق‌های یکسان بگیرند؟ باید پرداخت را به ارزش کار بدهیم و ما نمی‌گوییم همه پرداخت‌ها یکسان باشد. 

وی با بیان این که این فاصله نباید موجب اشرافی‌گری شود، خاطرنشان کرد: متوسط حقوق مدیران بعضی از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها در طول سال به 200 میلیون تومان هم می‌رسید، اگر کسی 200 میلیون تومان حقوق بگیرد چه اتفاقی در زندگی‌اش می‌افتد؟ این باعث ایجاد شکاف طبقاتی می‌شود.

معاون اول قوه‌قضائیه خاطرنشان کرد:...

ادامه مطلب


 
ملت بزرگ ایران در پی ‏خلق حماسه‌ای جدید است
ساعت ۱:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٦  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

رییس جمهور تصریح کرد:در انتظار انتخاباتی سالم، امن، عادلانه و فراگیر که موجب افتخار دیگری برای جمهوری اسلامی ایران باشد، ‏هستیم‎.‎‏

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام روحانی در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم ‏انقلاب، مردم‌سالاری دینی را یکی از هدایای بعثت پیامبر اسلام(ص) دانست و تاکید کرد: ما در سایه رهنمودهای مقام معظم ‏رهبری که همواره شجاعانه از جمهوریت و اسلامیت نظام دفاع و همه ما را دعوت به اجرای مُرّ قانون کرده اند، آکنده از امید و ‏اعتماد مردم، در انتظار انتخاباتی سالم، امن، عادلانه و فراگیر که موجب افتخار دیگری برای جمهوری اسلامی ایران باشد، ‏هستیم‎.‎‏


 
زمان پخش اولین مناظره انتخاباتی اعلام شد
ساعت ۱:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٦  کلمات کلیدی:

سید احسان قاضی زاده هاشمی نماینده شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما در کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با میزان گفت: مناظره روز جمعه ساعت ١۶ برگزار خواهد شد‎.

میزان/

 

اولین مناظره نامزدهای انتخاباتی جمعه (هشتم اردیبهشت ماه) برگزار می‌شود و پس از آن دو مناظره زنده دیگر هفته آینده در راه است.

بر این اساس عضو شورای نظارت بر صداوسیما اعلام کرد: جمعه ۸ اردیبهشت ساعت ۱۶ - مناظره اقتصادی برگزار می شود. همچنین روز جمعه ۱۵ اردیبهشت نیز ساعت ۱۶ -مناظره  اجتماعی برگزار خواهد شد.
طبق این گزارش در روز سه شنبه ۱۹ اردیبهشت نیز ساعت ۲۲ -شاهد برگزاری مناظره سیاسی خواهیم بود.


 
اولین سفر احمدی نژاد بعد رد صلاحیت
ساعت ۱:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٦  کلمات کلیدی:

محمود احمدی نژاد ۴ روز پس از رد صلاحیتش به مشهد سفر کرد و آنجا مورد استقبال هوادارانش قرار گرفت.

دولت بهار/

 

همزمان سایت و ارگان خبری رئیس جمهور سابق با انتشار تصاویری از حضور وی در حلقه هوادارانش، به نقد کنایه آمیز اظهارات آیت الله کعبی عضو شورای نگهبان پرداخت که گفته است هر 12 عضو شورا رای به رد صلاحیت احمدی نژاد دادند

سایت دولت بهار زیر عکس استقبال هواداران احمدی نژاد نوشت: حتی یک عضو شورای نگهبان هم صلاحیتت را تایید نکرد!مردم صلاحیتش را تایید کردند


 
عطریانفر:شاید توزیع غذا در خراسان بر آراء رئیسی تاثیر داشته باشد/رای احمدی‌نژاد
ساعت ۱:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٦  کلمات کلیدی:

خبرآنلاین/

 

عضو حزب کارگزاران می گوید: برخی کج‌تابی‌ها در جریان اصولگرا نسبت به رئیسی است که آرای ساختاری و تشکیلاتی‌اش را اندک می‌کند.

 

محمد عطریانفر با حضور در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین با بیان اینکه سبد آرای آقای روحانی و رئیسی را باید براساس بهره مندی آنها از چهار نوع رأی بسنجیم گفت: هر نامزد انتخاباتی به اعتبار شناخت جامعه از او یکسری آرای فردی و شخصی دارد. کسانی که بیشتر خود را در آزمون و خطاهای سیاسی و اجتماعی و مدیریتی عرضه کرده باشند احتمالا رأی شخصی وافرتری دارند.

وی بخش دوم رأی هر نامزدی را حزبی و گروهی و تشکیلاتی خواند و افزود: دسته سوم آرا، آرای خاکستری است به این معنا که 70 درصد جامعه ما غیرحزبی هستند و بیشتر به فضای کارآمدی نگاه می کنند. دسته چهارم آرا، آرای سلبی رقیب است. کسانی که پیشینه فعالیت انتخاباتی دارند و خود را به مردم عرضه کردند آنها چه بسا رأی سلبی برای خود ایجاد کنند که رقیب می تواند از این رأی سلبی به نفع خودش استفاده کند.

عضو حزب کارگزاران سازندگی یادآور شد: آقای رئیسی سبد رأی شخصی بزرگی ندارد چون در سطح ملی شناخته شده نیست، گرچه در خراسان رضوی با توزیع غذا تأثیری داشته و طبقات محروم شاید گرایشی نشان دهند اما در سطح ملی رأی خیلی بزرگی ندارد.

وی ادامه داد:...

ادامه مطلب


 
مردم صدقه نمی خواهند/ با پول دادن کار و ثروت ایجاد می‌شود؟
ساعت ۱:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٦  کلمات کلیدی:

 

سیاست صداقت و راستی یک سیاستمدار مطرح است که باید به مردم مشکلات را بگوید و به دنبال راهکار باشد وگرنه مردم صدقه نمی‌خواهند بلکه مردم و جوانان به دنبال فرصت کارآفرینی و تولید هستند.

عصر ایران/

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که نفت بیش از 100 دلار بود، پول‌هایی بین مردم توزیع شد که امروز که نفت ارزش گذشته خود را ندارد اثرات آن اقدامات در اقتصاد پدیدار شده و باید توجه کرد مردم به صدقه نیاز ندارند، بلکه فضا برای توسعه اشتغال و کارآفرینی باید ایجاد شود.
 
علی لاریجانی که در جمع مردم شهر قدس و در مراسم افتتاحیه چند طرح عمرانی در این منطقه سخن می گفت، خاطرنشان کرد: پول پخش کردن بین مردم سیاست یک سیاستمدار صادق نیست و امروز که در ایام انتخاباتیم برخی از شعارها مطرح می شود که فلان مقدار پول بین مردم پخش می کنیم که این قطعا در شأن و کرامت مردم ما نیست و حرف ناصحیحی است،‌ بلکه باید فضا برای اشتغال و ورود جوانان به عرصه تولید و کار فراهم شود.
 
وی افزود: انتخابات فضا را برای رقم زدن سرنوشت مردم به دست خودشان ایجاد می‌کند و باید سازوکار انتخاب طوری باشد که شرایط برای زندگی بهتر مردم فراهم شود و قطعا کشور ما آورده‌های خوبی را در خود دارد و نیروی انسانی جوان و کارآمد و منابع متنوع و مطلوب از جمله این امکانات است.
 
لاریجانی تصریح کرد: طبق آمار روزانه مصرف بسیار بالای نفت را در کشور داریم یعنی یا نفت را می‌فروشیم و پول آن را می‌خوریم و یا آن را به طور مستقیم مصرف می‌کنیم که این به هیچ وجه دردی از کشور دوا نمی‌کند. فروش نفت و هزینه کردن آن به نفع هیچ‌کس در کشور نیست بلکه باید بتوانیم منابع‌مان را به ثروت و تولید تبدیل کنیم.
 

وی با اشاره به طرح برخی از شعارها در ایام انتخابات گفت: عده‌ای شعار می‌دهند که ما فلان مقدار پول به مردم می‌دهیم و باید این سوال را مطرح کرد که آیا با این پول دادن کار و ثروت در کشور ایجاد می‌شود؟ آیا در گذشته این اقدام توانسته در تولید و اشتغال موثر باشد؟

 

ادامه مطلب


 
احتمال لغو مناظره انتخاباتی روز جمعه / چرا روحانی و جهانگیری مخالفند؟
ساعت ٩:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی:

رخی خبرگزاری ها از احتمال لغو اولین مناظره میان شش نامزد انتخابات ریاست جمهوریخبر می دهند.

به گزارش خبر فوری، شنیده ها حاکی از ان است که به دنبال مخالفت برخی مقامات دولتی با مناظره روز جمعه، قرار است کمیسیون ویژه انتخابات بار دیگر تشکیل جلسه دهد.

این جلسه امشب تشکیل می شود.

خبرگزاری مهر نوشته است که دلیل مخالفت روحانی و جهانگیری با مناظره روز جمعه، سفر استانی این دو کاندیداست.


 
10 کاری که روحانی نباید در جریان مناظره ها انجام دهد
ساعت ٩:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی:

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در جریان مناظره های انتخاباتی سال 92 توانست با تسلط بر فن بیان و درک فضای سیاسی کشور، رقبای سیاسی خود را کنار بزند. با این حال میدان رقابت مناظره های سال 96 برای او چندان هموار نیست.

 

به گزارش خبر فوری، روحانی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در مقام یک مدافع تفاوتی اساسی با حسن روحانی سال 96 دارد که یک مهاجم بود. بنابراین وی باید برخی نبایدها را در جریان مناظره های تلویزیونی رعایت کند تا بتواند بهتر آرای تعیین کننده خاکستری را جلب خود کند.

روحانی نباید همه تقصیرها را گردن دولت قبل بیندازد چراکه در این صورت افکارعمومی او را به عنوان کسی که حاضر به پذیرش مسئولیت نیست خواهد شناخت.

روحانی نباید صرفا بر آمار و ارقام دولتی تکیه کند چون متهم می شود که این آمارها دست ساز دولت اوست و به طور سفارشی آماده شده است.

روحانی نباید توقعات را بالا ببرد چون او حتی در حد توقعات فعلی نیز با این اتهام که قادر به عملیاتی نکردن شعارهایش بوده، روبروست.

روحانی نباید در موضوع فساد، در رابطه با برخی پرونده های منسوب به اطرافیانش سکوت کند چون افکارعمومی کنجکاوانه این موضوع را بررسی می کند.

روحانی نباید مانند سال 92...

ادامه مطلب


 
کاندیداها در مناظره ها چه می گویند / از جنگ آمار تا ماراتن وعده ها
ساعت ٩:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی:

از روز جمعه، مناظره های داغ انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم آغاز می شود و می توان پیش بینی کرد که در این مناظره ها اصلی ترین وعده های کاندیداها مطرح شود.

 به گزارش خبر فوری، شش نامزد حاضر در عرصه انتخابات تا کنون مواضعی اخذ کرده اند که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است. مواضعی که احتمالا در جریان مناظره های تلویزیونی با شدت و دقت بیشتری تکرار خواهد شد.

از همین رو از هم اکنون ستادهای انتخاباتی نامزدها مشغول برنامه ریزی هستند تا محورهای اصلی بحث های هر نامزد را مشخص کنند.

گمانه زنی درباره استراتژی های مناظره ای 6 نامزد

با توجه به اینکه حسن روحانی رئیس جمهور است و در موضع دفاع از عملکرد دولتش قرار دارد، می توان پیش بینی کرد که او در حوزه های اقتصادی و اجتماعی به آمارهای موجود تکیه کرده و با اشاره به آمارهای دولتی، درستی وعده های پیشین خود را اثبات کند.

این همان رویکردی است که اسحاق جهانگیری هم در پیش خواهد گرفت. با این تفاوت که احتمالا جهانگیری با شدت بیشتری به عملکرد دولت قبل پرداخته و قصد دارد نشان دهد که در دولت محمود احمدی نژاد مشکلاتی برای کشور به وجود آمده که آثار آن بر اقتصاد کشور همچنان محسوس است.

با این حال از هم اکنون قابل پیش بینی است که رقبای روحانی...

ادامه مطلب


 
پدیده انتخابات فرانسه؛ 24 سال از همسرش کوچکتر است /دانش‌آموزی که عاشق معلمش شد /
ساعت ٩:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی:

زنی که انتظار می رود در صورت پیروزی همسرش امانوئل مکرون به ریاست جمهوری فرانسه در دور دوم انتخابات، به لقب بانوی نخست فرانسه برسد، چیزی در حدود 25 سال با همسرش اختلاف سنی دارد. امانوئل مکرون 39 ساله و همسرش 64 ساله است. همسر مکرون صاحب 3 پسر از همسر سابقش است و صاحب 7 نوه است. یکی از پسران وی 2 سال از مکرون بزرگتر است.

نامه نیوز/

 

امانوئل مکرون، پدیده انتخابات ریاست جمهوری فرانسه است، سیاستمدار میانه رو 39 ساله که اکنون در یک قدمی ورود به کاخ الیزه قرار دارد.

از شب گذشته و همزمان با راه یابی مکرون و لوپن، نامزد راست فراطی به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه مطالبی درباره زندگی خصوص مکرون و همسرش در رسانه ها منتشر شد.

زنی که انتظار می رود در صورت پیروزی همسرش امانوئل مکرون در دور دوم انتخابات، به لقب بانوی نخست فرانسه برسد،  چیزی در حدود 25 سال با همسرش اختلاف سنی دارد. امانوئل مکرون 39 ساله و همسرش 64 ساله است. همسر مکرون صاحب 3 پسر از همسر سابقش است و صاحب 7 نوه است. یکی از پسران وی 2 سال از مکرون بزرگتر است.

همسر مکرون معلم وی در پایه متوسطه بوده است.

گمانه زنی های رسانه های فرانسه حاکی از آن است که امانوئل ماکرون شگفتی ساز انتخابات فرانسه تا این لحظه پیروز دور دوم انتخابات خواهد بود و شخصیت نخست کشوری خواهد بود که تاکنون داستان عاشقانه ای همانند آنچه مکرون تجربه کرده است را به خود ندیده است.

بریژت تورونیو، هسر امائول مکرون که در یک قدمی ورود به کاخ الیزه فرانسه قرار دارد، کوچکترین فرزند یک خانواده 10 نفره بود. وی 7 برادر بزرگتر از خود دارد و پدرش در سال 1994 و مادرش نیز 4 سال پس از آن درگذشت. وی پس از آن به عنوان معلم در مقطع متوسطه در شهری که ماکرون در آن زندگی می کرد مشغول به کار شد. در آن دوران بود که مکرون تنها 15 سال داشت و در نگاه اول عاشق معلمش شد.

بریژیت تورونیو در آن زمان 40 سال داشت متاهل بود و 3پسر داشت که یکی از آنها 2 سال از مکرون نیز بزرگتر بود. سه سال پس از آشنایی مکرون و معلمش، زمانی که 18 ساله و وی 43 ساله بود با یکدیگر زندگی مشترک خود را آغاز کردند.

پدر مکرون در ابتدا تلاش کرد پسرش را از معلم ادبیات فرانسه اش دور کند چرا که...

ادامه مطلب


 
سعید جلیلی: در بین نامزدهای نهایی "رئیسی" اصلح و کارآمدتر است
ساعت ٩:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی:

تسنیم/

 

سعید جلیلی  با بیان اینکه در بین 6 نامزد احراز صلاحیت شده، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کارآمدتر است، گفت: بنده در بین این نامزدها آقای دکتر رئیسی را اصلح می‌دانم و از ایشان نیز حمایت خواهم کرد.


 
سید محمود رضوی سرپرست تبلیغات ستاد قالیباف شد/ساخت مستندهای انتخاباتی
ساعت ٩:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٥  کلمات کلیدی:

تهیه‌کننده بهترین فیلم جشنواره فیلم فجر، سرپرست تبلیغات ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف شد.

تسنیم/

 

سید محمود رضوی تهیه‌کننده سینمای ایران، سرپرست کل تبلیغات ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف شد. رضوی در سی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وپنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجر با فیلم ماجرای نیمروز توانست جایزه بهترین فیلم، بهترین فیلم از نگاه مردم و بهترین فیلم از نگاه ملی را دریافت کند.

هر نامزد انتخابات ریاست جمهوری می‌تواند دو مستند را برای پخش در سیمای جمهوری اسلامی تهیه کند. در سال‌های گذشته کارگردان‌های مطرحی چون مجید مجیدی، کمال تبریزی، فریدون جیرانی، بهروز شعیبی، جواد شمقدری و ... مستندهای انتخاباتی را ساخته‌اند. مستندهای انتخاباتی قالیباف نیز با سرپرستی و نظارت سید محمود رضوی ساخته می‌شود.


 
یونسی: ابلاغیه شورای نگهبان خارج از مسئولیت آیت‌الله جنتی بود/نامزدی جهانگیری بر
ساعت ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٤  کلمات کلیدی:

دستیار ویژه رییس‌جمهوربا بیان اینکه ابلاغیه شورای نگهبان خارج از مسئولیت آیت‌الله جنتی بود، درباره نامزدی معاون اول رییس‌جمهور در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: این نامزدی برای تکمیل و هم‌پوشانی با روحانی است، قطعا نامزد اصلی شخص رییس‌جمهور فعلی یعنی آقای روحانی است.

ایران انلاین/

 

دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: وقتی در جناح سیاسی رقیب، چندین  نامزد وارد عرصه انتخابات شده‌اند، حضور آقای جهانگیری می‌تواند کمک‌کننده باشد. به نظرم او باید تا روزهای آخر در میدان باقی بماند و از دولت تدبیر و امید و عملکرد آن، دفاع کند.

علی یونسی درباره ابلاغیه اخیر دبیر شورای نگهبان مبنی بر ....

شرح خبر


 
صدای عارف برای اولین بار در مجلس شنیده شد / رئیس فراکسیون امید درباره رفع حصر چه
ساعت ۳:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٤  کلمات کلیدی:

محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس برای اولین بار امروز در صحن علنی مجلس نطق کرد.

به گزارش خبر فوری، او در این نطق گفت که حصر، ایجاد محدودیت و ممنوع التصویری دلسوزان و یاران انقلاب در شان نظام نیست.

وی تاکید کرد: رفع حصر باعث تفاهم و همدلی می شود.

محمدرضا عارف تاکید کرد که ....

شرح خبر


 
کنایه میرسلیم به باهنر / باهنر خوب است به کارهای خودش بپردازد
ساعت ٤:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی:

مصطفی میرسلیم امروز چراغ نشست های خبری انتخاباتی را روشن کرد. او صبح امروز در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات انها پاسخ داد.

خبر فوری، در صفحه اینستاگرام خود این نشست را به صورت زنده پوشش داد.

او در بخشی از این نشست در پاسخ به سوالی درباره اظهارات محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره کناره گیری میرسلیم به نفع نامزد نهایی جمنا، گفت که ...

ادامه خبر


 
قدم‌های آهسته پایداری به سمت ابراهیم رئیسی /سعید جلیلی در اندیشه تصاحب جایگاه ظر
ساعت ٢:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی:

حضور اعضای جبهه پایداری در ستاد رئیسی به خوبی حاکی این ادعاست که نظر آیت الله مصباح یزدی هم بر روی نامزدی رئیسی است.

نامه نیوز/

 

قبل از ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری بسیاری از ناظران سیاسی بر این باور بودند که با آمدن سید ابراهیم رییسی، اصول‌گرایان گرد او جمع خواهند شد و طعم وحدت را خواهند چشید.

رییسی آمد اما خبری از وحدت نشد و اکثر نامزدهای مطرح اصول‌گرا وارد صحنه شدند و نهایتا دو نامزد اصول‌گرای دیگر یعنی قالیباف و میرسلیم در کنار رییسی جواز نهایی ورود به عرصه انتخابات را گرفتند. همین حضور چندکاندیدایی باعث شده است تا .....

ادامه خبر
 
دلایل رد صلاحیت احمدی نژاد اعلام شد / این اقدام ربطی به توصیه رهبری به وی نداشت
ساعت ٩:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی:

رکنا/

 

کدخدایی اعلام کرد: رد صلاحیت احمدی‌نژاد ربطی به توصیه رهبری به وی نداشت ونظر شورای نگهبان تغییر نمی‌کند.

 

کدخدایی اعلام کرد: ما اصلا رد صلاحیت نداریم؛ بلکه شورای نگهبان کسانی که واجد شرایط ریاست‌ جمهوری هستند را معرفی می‌کند و نسبت به افراد دیگر اصلا نظری نمی‌دهد.

وی ادامه داد: اعضای شورا با توجه به جمیع جهات نسبت به یک فرد رای موافق یا مخالف خود را اعلام می کنند.

 در بررسی صلاحیت های انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم برخی نسبت به عدم احراز صلاحیتشان اعتراض داشتند، مدارک و مستنداتی نیز توسط برخی افراد به شورا پس از اعلام صلاحیت ها ارائه شد، اما در قانون  مرحله ای برای پس از آن پیش بینی نشده و نتایج اعلام شده قطعی است.

  یکی از شاخص های مهم مورد نظر ....

ادامه خبر


 
رقبای اصولگرا و اصلاح‌طلب به‌نفع جناح‌های خود کنار می‌کشند/انتخابات یک مرحله‌ای
ساعت ۸:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی:

ایسنا/

 

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با این پیش‌بینی که انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم کشیده نمی‌شود، گفت: کاندیداهای اصولگرا و اصلاح طلب درانتخابات هر کدام به نفع دیگری کنار می‌روند تا در نهایت شاهد رقابتی بین دو کاندیدا از دو جناح باشیم که نتیجه انتخابات را در همان دور اول تعیین می‌کنند.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا در تحلیلی از روند برگزاری انتخابات با حضور شش کاندیدای مورد تایید شورای نگهبان گفت: گستره گرایش های سیاسی افرادی که تایید و احراز صلاحیت شده اند، از راست راست تا چپ چپ است. یعنی نماینده هر جریان، حزب و نگرش و تفکری به عنوان کاندیدا در انتخابات حضور دارد و مردم می توانند به آن فرد رای دهند.

وی افزود: در این بین اصولگرایان واقف هستند که آقای روحانی ...

شرح خبر


 
پشت پرده طرح استعفای شهردار مشهد از سوی "ابوالمشاغل شورای شهر"؛ پای &q
ساعت ٧:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی:

جای پاسخ به این سوال باقی است که در چند صباح باقیمانده از شورای چهارم هدف برخی از مطرح‌کردن بحث استعفا شهردار منافع شهر و شهروندان است یا رسانه‌ای شدن و شاید هم "تسویه حساب سیاسی و شخصی؟

به گزارش سایت رصد اخبار مشهد، حسین میرزاخانی فعال حوزه رسانه‌ در یادداشتی نوشته است: در روزهای اخیر انگشت برخی نمایندگان مردم مشهد در شورای چهارم به سوی سید صولت مرتضوی شهردار مشهد است که مطابق گفته‌های سرویها رئیس فعلی شورا و برخی اعضاء همچون جهانبخش وغیره، وی با هزینه شخصی و با استفاده از حق مرخصی برای کمک به ارزشی‌ترین جریان سیاسی کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری به‌صورت مقطعی که کاملاً قانونی بوده، اقدام کرده است.

این درحالی است که مرخصی کوتاه  و مقطعی ایشان هیچ اختلالی در روند اجرایی و  خدمات رسانی به امور شهر ایجاد نمی‌کند و اگر چنین باشد کاندیداهای محترم هم ‌از جایگاه فعلی خویش استعفا دهند.

حال این سوال مطرح است که در این چند صباح باقیمانده از شورای چهارم هدف این عزیزان از مطرح‌کردن بحث استعفا شهردار منافع شهر و شهروندان است یا رسانه‌ای شدن و شاید هم "تسویه حساب سیاسی و شخصی؟

قطعاً منافع شهر و شهروندان در شرایط حاضر مدنظر این عزیزان نبوده و...

ادامه مطلب


 
علاقه باهنر به رقابت رییسی و قالیباف و حذف میرسلیم
ساعت ٧:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی:

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: برخی گفتند عدم پخش زنده به معنای سانسور نیست بلکه اگر کسی حرف نامربوط زد که موجب گسست ملی و قومی می‌شد، سانسور شود ولی با توجه به خواست کاندیداها نباید مقاومت کرد.

ایلنا/

 


محمدرضا باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین که عصر امروز در محل این تشکل برگزار شد، گفت: ظرف یکماه گذشته اتفاقات مهمی رخ داد هم نحوه ثبت نام‌ها که همه از این نوع ثبت‌نام در جمهوری اسلامی ایران دلخور بودند.

او ادامه داد: نحوه ثبت نام‌ها تاسف بار بود. متاسفانه بارها این مساله تکرار شد. البته در مجالس هشتم و نهم تلاش‌هایی برای اصلاح قانون انجام دادیم؛ قانون خوبی تتظیم شد و به شورای نگهبان رفت ولی شورا می‌گوید در مورد شرایط ریاست جمهوری به صورت اعم شورای نگهبان تعیین می‌کند و نهادی نمی‌تواند قیدی برای نامزدها تعیین کند و به همین خاطر قانون را به صورت ریشه‌ای رد کرد.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه در مجمع تشخیص در مورد سیاست‌های کلی نظام بحث شد و تدوین کردیم و به رهبری تقدیم کرد، اظهار داشت: آقا چند ماه بعد سیاست‌ها را ابلاغ کردند که راه‌های برون‌رفت تنظیم شده است. قرار شد شورای نگهبان آیین نامه‌ای در این باره تنظیم کند ولی آیین‌نامه شورای نگهبان لازم‌الاجرا نیست. لازم است با توجه به آن سیاست‌ها راه برون رفت تدوین شود و راه ورود آن افراد در نظر گرفنه شود.

باهنر با اشاره به انتخابات شوراها تصریح کرد:..

ادامه مطلب


 
مقایسه آرای نامزدهای سابقه‌دار انتخابات ریاست جمهوری/ هاشمی‌طبا رکورددار است
ساعت ٧:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی:

از شش نامزد نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری دور دوازدهم، سه نفر سابقه حضور در انتخابات‌های پیشین را دارند.

خبرفوری/

 

 از جمع حاضر، ابراهیم رئیسی، مصطفی میرسلیم و اسحاق جهانگیری برای اولین بار بخت خود را می آزمایند و در برابر حسن روحانی، مصطفی هاشمی طبا و محمدباقر قالیباف پیش‌تر بخت خود را در این عرصه آزموده اند و حسن روحانی تنها کسی است که برنده این رقابت بوده است.

قالیباف با سابقه دو دوره ای حضورش در انتخابات رکورددار این عرصه محسوب می شود اما مجموع آرای او در این دوره، به اندازه یک دوره حضور روحانی نیست. قالیباف در سال 84، حدود چهار میلیون و در سال 92 حدود 6میلیون رای آورد در حالی که آرای روحانی در دوره پیشین، 18میلیون و 600هزار عدد بود.

اما در کنار این افراد تعداد رای مصطفی هاشمی طبا در انتخابات سال 80 جالب توجه است. او تنها 28هزار رای کسب کرده بود در حالی که در آن زمان به عنوان یک چهره شناخته می شد و حالا مدتی است که نامش از صدر اخبار خارج شده است.


 
وزرای احمدی نژاد در صف حامیان رئیسی
ساعت ٧:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی:

صف بندی های سیاسی در انتخابات 96 اندک اندک در حال شفاف شدن است. به ویژه آنکه ترکیب ستادهای ابراهیم رئیسی نشان می دهد طیفی از دولتمردان سابق در جمع حامیان او قرار گرفته اند.

به گزارش خبر فوری، در حالی که دیروز خبر از حضور صولت مرتضوی معاون وزیر کشور در دولت احمدی نژاد و مسعود میرکاظمی وزیر نفت دولت او در ستاد تبلیغاتی ابراهیم رئیسی به گوش می رسید، امروز، محمدمهدی زاهدی وزیر علوم احمدی نژاد نیز به صف حامیان رئیسی پیوست و زریبافان رئیس بنیاد شهید در دولت قبل هم اعلام کرد که به طور همه جانبه از سید ابراهیم رئیسی دفاع می کند.

نکته جالب تر اینکه امروز نیکزاد وزیر مسکن احمدی نژاد هم رسما ریاست ستاد رئیسی را برعهده گرفت.

همزمان با این صف آرایی، خبرهایی درباره دیدار رئیسی و جلیلی منتشر شد. با توجه به اینکه گفته می شد جلیلی از حمایت جبهه پایداری برخوردار است، این دیدار را می توان به معنی...

ادامه مطلب


 
18 اردیبهشت‌ماه؛ اعلام نهایی اسامی تایید صلاحیت شدگان شورا شهر مشهد
ساعت ٧:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی:

به گزارش سایت رصد اخبار مشهد، حیدر خوش‌نیت، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری مشهد با اشاره به اسامی تایید صلاحیت شدگان انتخابات شورای شهر مشهد، اظهار داشت: اسامی 18 اردیبهشت‌ماه اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: 958 نفر در این دوره انتخابات شورای شهر مشهد ثبت‌نام کرده که از این تعداد 800 نفر تایید صلاحیت شده‌اند.
خوش‌نیت ابراز کرد: از امروز به افرادی که تایید صلاحیت شده‌اند از طریق پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد.
معاون سیاسی امنیتی فرمانداری مشهد با اشاره به تایید صلاحیت اعضای شورای چهارم، عنوان کرد: از این تعداد یک نفر ثبت‌نام نکرده و از 24 نفری که ثبت‌نام نکرده‌اند 23 نفر تایید صلاحیت و 1 نفر رد صلاحیت شده‌اند.


 
تکرار تراژدی 1+2 در کمین اصولگرایان/آیا قالیباف به نفع رئیسی کنار می‎کشد
ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی:

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری در حالی روز جمعه 29 خرداد برگزارمی‎شود که سه گزینه طیف اصولگرایان در این عرصه حضور دارند.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرفوری در حالی در آخرین دقایق روز پنجشنبه 31 فرودین ماه نتایج تایید صلاحیت داوطلبان متقاضی حضور در انتخابات ریاست‎جمهوری اعلام شد که مصطفی میرسلیم،ابراهیم رئیسی،محمدباقر قالیباف،حسن روحانی،اسحاق جهانگیری ومصطفی هاشمی‌طبا به عنوان شش فرد واجد شرایط و تایید شده از سوی شورای نگهبان برای حضور در دوازدهیمن دوره انتخابات ریاست‎جمهوری سال 96 معرفی شدند.

پس از اعلام اسامی نهایی نامزدهای انتخابات ریاست‎جمهوری جریانات و تشکل‎های سیاسی با صدور بیانیه و فراخوان‎های متعدد حمایت خود را از نامزدهای مدنظر خود اعلام کردند.

در طیف اصولگرایی که سه گزینه میرسلیم،قالیباف و رئیسی حضور دارند از همان ابتدای به ساکن علی‎رغم اینکه قرار بود اصولگرایان در قالب جمنا رویکرد مشخصی را در انتخابات پیش‌رو اتخاذ کنند اما مسیر دیگری از سوی گزینه‎های مربوط به این طیف در انتخابات در پیش گرفته شده است که پرداختن به آن خالی از لطف نیست.

*میرسلیم:کاندیدای مستقل هستم/سازوکار جمنا را قبول ندارم

مصطی میرسلیم که از ابتدا از سوی حزب موتلفه اسلامی به عنوان نامزد این تشکل سیاسی برای حضور در انتخابات ریاست‎جمهوری معرفی شد از جمله کسانی است که در دایره جمنا خود را قرار نداده و..

ادامه مطلب


 
آیا برنامه های احمدی نژاد با این رد صلاحیت پایان یافته است ؟
ساعت ٧:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/۳  کلمات کلیدی:

همه نکاتی که در رد صلاحیت محمود احمدی نژاد لحاظ شده است در این گزارش مطرح شده است.

اعتماد/

 

رسانه‌های اصولگرا همچنان خبر مهم‌شان ضعف دولت کنونی است. چهره‌های اصولگرا ترجیح می‌دهند به یاد نداشته باشند که روزگاری حامی مردی به نام محمود احمدی‌نژاد بوده‌اند، خبر ردصلاحیتش دو شب پیش در یک آخر هفته بهاری مخابره شد. کمتر کسی بود که انتظار خبر «تایید صلاحیت» محمود احمدی‌نژاد را داشته باشد. هرچند که خود اعضای شورای نگهبان هم تا اندازه‌ای برای رد صلاحیت او تردید داشتند اما سابقه سال‌های اخیر او به ویژه دو سال آخر ریاستش بر دولت که با رخدادهایی همچون «خانه‌نشینی ١١ روزه»، «ظهور و بروز جریان انحرافی» و «مجموعه تخلفات اقتصادی و سیاسی او و اطرافیانش» همراه بود، احتمال این را که محمود احمدی‌نژاد برای سومین بار بتواند از فیلتر شورای نگهبان عبور کند، صفر می‌کرد. با این همه آنچه در میان خود احمدی‌نژادی‌ها دلیل احتمالی قوی‌تر برای رد صلاحیت او در نظر گرفته می‌شد بی‌توجهی او به نهی رهبری از حضور در انتخابات بود. هر چه که بود محمود احمدی‌نژاد هم حالا جزو روسای دولتی است که برای سومین بار نتوانست از فیلتر شورای نگهبان عبور کند. خود او اما بهتر از هر کس دیگری می‌دانست که در انتخابات پیش رو تایید صلاحیت نخواهد شد. می‌دانست که هر چقدر هم گفته باشد که پرونده خودش و بقایی پاک است اما این‌بار نمی‌تواند از فیلتر شورای نگهبان عبور کند. اما حضور احمدی‌نژاد در میدان انتخابات با برنامه‌ای بلندمدت برای آینده سیاسی او بود. هرچقدر هم که برخی از کارشناسان این تحلیل را داشته باشند که احمدی‌نژاد با حضور در انتخابات و ردصلاحیتش خودکشی سیاسی مرتکب شده است خود او با برنامه‌ای به میدان این خودکشی آمده بود که آینده سیاسی‌اش را تامین کند، هوادار جمع کند نه از میان اصولگرایان و اصلاح‌طلبان که هر دو از او فراری هستند بلکه از میان افرادی که زبان و گفتار او و رفتارهای ساختارشکنانه‌اش را می‌پسندند. از لحظه اعلام خبر رد صلاحیت محمود احمدی‌نژاد تا لحظه نگارش این گزارش او هیچ واکنشی به رد صلاحیتش نشان نداد و خبری از معترض به رد صلاحیت رییس دولت‌های نهم و دهم نبود. محمود احمدی‌نژاد اما از این سکوت هم برنامه دارد؛ برنامه‌ای که روزهای آتی از آن رونمایی خواهد کرد. انتخابات فرصتی برای احمدی‌نژادی‌ها بود تا دوباره به میدان بیایند، به اسم «دفاع از خود» به دولت مستقر حمله کنند و خودشان را ساختارشکن نشان بدهند اما..

ادامه مطلب


 
اعلام نتایج تایید صلاحیت داوطلبین شورا
ساعت ۳:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢  کلمات کلیدی:

به گزارش سایت رصد اخبار مشهد، حیدر خوش‌نیت، رئیس ستاد انتخابات مشهد و معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری مشهد، اظهار داشت:نتایج تایید صلاحیت داوطلبان شوراها از فردا به مدت 4 روز اعلام می‌شود.

 

وی ادامه داد: 958 نفر برای انتخابات شورا شهر کاندیدا شدند که در هیئت اجرایی 62 نفر رد صلاحیت و در هیئت نظارت 85 نفر رد صلاحیت شدند.
خوش‌نیت افزود: در مجموع 147 نفر از 958 نفر رد صلاحیت شده و 11 نفر انصراف دادند که هم‌اکنون 800 نفر به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.
رئیس ستاد انتخابات مشهد تاکید کرد: داوطلبان رد صلاحیت شده در شورا شهر مشهد، ملک‌آباد و رضویه می‌توانند شکایت خود را از ۳ الی ۶ اردیبهشت‌ماه به هیأت نظارت استان و در سطخ بخش‌ها و روستا‌ها به هیئت نظارت شهرستان مستقر در فرمانداری مشهد اعلام کنند.
وی ابراز کرد: تبلیغات نامزدهای انتخابات شوراهای شهر از ۲۱ الی ۲۷ اردیبهشت‌ماه انجام خواهد شد.


 
اطلاعیه وزارت کشور درباره فضاسازی سیاسی برخی رسانه‌ها در خصوص مناظره‌ها
ساعت ۳:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢  کلمات کلیدی:

وزارت کشور در خصوص فضاسازی سیاسی برخی رسانه ها در خصوص مناظره های ریاست جمهوری اطلاعیه‌ای صادر کرد.

 

 
متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:
 
باسمه تعالی

نظر به فضاسازی و تلاش برخی رسانه ها در جهت انتساب مصوبه کمیته تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در خصوص پخش غیر زنده مناظره های تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور، ضمن رد کامل این فضا سازی ها به استحضار ملت شریف ایران عزیز می رساند؛

1.  برابر ماده 62 قانون انتخابات ریاست جمهوری، به منظور تضمین برخورداری یکسان نامزدهای ریاست جمهوری از امکانات عمومی، کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات تشکیل می‌گردد و اعضاء کمیسیون مطابق ماده 63 قانون انتخابات عبارتند از:
 

 
چهار قطبی انتخاباتی / تحلیلی بر ترکیب 6 نامزد حاضر در رقابت‌های دوازدهم
ساعت ۳:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢  کلمات کلیدی:

با اعلام اسامی چهره های حاضر در رقابت های انتخاباتی 29 اردیبهشت، روشن است که این ترکیب نمی‌تواند موجب ایجاد یک دوقطبی انتخاباتی شود.

به گزارش خبر فوری، با وجود اینکه معمولا در قابت های انتخابات ریاست جمهوری، رقابت اصلی میان دو نامزد اصلی است، در این دوره از رقابت‌ها نمی توان از بین شش کاندیدای حاضر، تنها به دو کاندیدای اصلی رسید.

در این دوره، افزون بر حسن روحانی که مدافع عنوان ریاست جمهوری است، دست‌کم سه نامزد دیگر حضور دارند که هر یک به امید پیروزی وارد میدان رقابت ها شده اند.

از یکسو سید ابراهیم رئیسی مدعی بسیج نیروهای انقلابی در حمایت از خویش است و از سوی دیگر محمدباقر قالیباف امیدوار است نامزد نهایی جمنا باشد. به ویژه اینکه شورای نگهبان صلاحیت دو نامزد دیگر جمنا را احراز نکرده و در عمل قالیباف و رئیسی در کنار هم آرای جمنا را مدیریت می کنند.

افزون بر نامزدهای شاخص اصولگرا، اسحاق جهانگیری هم با هدف برد در انتخابات به میدان آمده است. او از سوی اصلاح طلبانی حمایت می شود که جهانگیری را به روحانی ترجیح داده و حتی می‌خواهند در صورتی که ریزش آرای رئیس جمهور را محسوس دیدند، پشت سر جهانگیری قرار گرفته و آرای خود را از روحانی به سمت وی سوق دهند.

علاوه بر اینها دو نامزد دیگر یعنی...

ادامه مطلب


 
صولت مرتضوی خسارت زیادی به مشهد وارد کرد/اگر قدرت داشتند شهر را نیز می‌فروختند
ساعت ۳:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢  کلمات کلیدی:

به گزارش سایت رصد اخبار مشهد ، غلامرضا خواجی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد در دوره سوم با اشاره به عملکرد شورای چهارم، تاکید کرد:باید شاخص هایی  جهت ارزیابی افراد و عملکرد انها با عناوین و مسئولیت های مختلف  مشخص باشد، شورای شهر نیز مستثنی نیست و برای آن قانون نوشته شده است..
وی با بیان اینکه انتخاب شهردار  از جمله وظایف بزرگی است که بر دوش شورای شهر قرار دارد، گفت: بنده شورای چهارم را شورایی بسیار ضعیف ارزیابی می‌کنم به این علت که در زمان انتخاب شهردار  گفتند با بررسی ۲۰ شاخص به اقای مرتضوی رسیدیم.


خواجی با طرح این سوال ،که این 20 شاخص چه چیزهایی است ؟ گفت:باید این‌ها را بگویند. با مردم بازی کردند و وقت مردم را گرفتن مسئولیت دارد. حداقل از 20 شاخص 2  نمونه را عنوان کنند.
این استاد دانشگاه ادامه داد: شهردار کنونی مشهدی نبوده و به مسائل شهر مشهد که نیاز به برخی مسائل تخصصی در حوزه‌های  مختلف به خصوص شهرسازی و معماری آشنایی ندارد 
وی افزود: شورای چهارم بر اساس ملاحظاتی آقای مرتضوی را به عنوان شهردار انتخاب کردند و با سیاسی کاری از  انتخاب شهردار که از مهم ترین فعالیت های شورای  شهر محسوب می‌شود، غافل شد، .
خواجی با بیان اینکه فعالیت برخی افراد بدون تخصص در شورای شهر خود مسئله ای جدی برای کلان شهر مشهد محسوب می شود ،اظهار داشت: شاید انتخاب شهردار متخصص، متعهد، خداشناس ضعف‌های شورای شهر را نمایان نمی ساخت
وی در ادامه  با انتقاد از عمکرد رئیس شورای شهر مشهد در انتخاب شهردار اظهار داشت:

ادامه مطلب


 
اولین وعده‌های انتخاباتی 6 کاندیدای نهایی انتخابات ریاست جمهوری
ساعت ۳:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢  کلمات کلیدی:

میزان/

 

آقایان حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی، حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی، محمد باقر قالیباف، اسحاق جهانگیری، سید مصطفی میرسلیم و مصطفی هاشمی‌طبا به عنوان 6 کاندیدای نهایی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم که در روز 29 اردیبهشت برگزار می‌شود، انتخاب شدند.

شورای نگهبان نهاد عالی ناظر بر انتخابات ریاست جمهوری که به موجب اصل 99 قانون اساسی بر تمامی فرآیند انتخابات نظارت استصوابی دارد، دیشب (پنجشنبه شب) در آخرین دقایق مهلت نخست رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، از میان 1636 فرد ثبت‌نام‌کننده، صلاحیت 6 شخصیت را منطبق با شرایط مندرج در اصل 115 قانون اساسی تشخیص داد و اسامی آنها را به عنوان احراز صلاحیت‌شدگان به وزارت کشور معرفی کرد.

بر این اساس آقایان حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی، حجت الاسلام و المسلمین روحانی، محمد باقر قالیباف، اسحاق جهانگیری، سید مصطفی میرسلیم و مصطفی هاشمی‌طبا به عنوان 6 کاندیدای نهایی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم که در روز 29 اردیبهشت برگزار می‌شود، انتخاب شدند.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به اظهارات این شخصیت‌ها هنگام ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی:با استفاده از فرهیختگان صاحب‌نظر می‌توان قدم‌های بزرگی را در عرصه اقتصادی برداشت

6 کاندیدای نهایی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم هنگام ثبت نام چه گفتند؟

ادامه مطلب


 
۱۳ اصولگرایِ ناکام در رسیدن به پاستور/بدشانسی مستقل‌ها
ساعت ۳:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٢/٢  کلمات کلیدی:

شانس برابر اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در لیست نامزدهای تایید شده انتخابات ریاست‌جمهوری

خبرآنلاین/

 

 

 شورای نگهبان اسامی کاندیداهای نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد. از 1636داوطلب، تنها شش نفر در میدان رقابت باقی مانده‌اند.

 از میان داوطلبین حذف شده، احراز صلاحیت نشدن دست‌کم 1600 نفر بدیهی بود چون با هر متر و معیاری رجل سیاسی و مذهبی شناخته نمی‌شدند. کاندیداهای نهایی که از فیلتر شورای نگهبان رد شده‌اند، سه به سه بین اصولگراها و اصلاح‌طلب‌ها تقسیم شده‌اند اما در بین چهره‌های شناخته شده که احتمال رجل سیاسی شناخته‌شدنشان مطرح می‌شد، تعداد اصولگراها بیشتر است. دست‌کم 13چهره اصولگرا از گردونه رقابت‌ها حذف شده‌‌اند. مستقل‌ها در رتبه دوم قرار دارند. دست‌کم هفت چهره که به صورت مستقل وارد عرصه شده بودند، دیگر امیدی به 29اردیبهشت ندارند. از میان حذف شده‌ها دست کم پنج چهره اصلاح‌طلب حضور دارند.

 

مشاهده لیست